143
cect i9
  • Blasta
    #1
    Sziasztok!

    Szeretnék némi infót összeszedni erről a telefonról, nekem teljesen új ez az ájfón koppintás, viszont az ára felettébb baráti.

    Ki tud róla első kézből származó infót, mik azok az IPHONE opciók amiket ez a cucc NEM TUD, milyen a minősége, felépítése?

    Előre is kösz a segítséget!
  • Blasta
    #2
  • precision
    #3
    hi

    hát, hol is kezdjem... :) nem akarom hosszúra nyújtani, de nem érdemes ilyen szutykot venni
    hogy miért is? egy-két dolog amit nem tud az iphonehoz képest

    - nem osx operációs rendszer van rajta
    - nincs multitouch kijelző panel (nem érzékel egyszerre egynél több érintést)
    - sokkal lassab mint az iphone
    - nincs appstore (alkalmazás bolt)
    - nincs folyamatos firmware upgrade támogatás
    - a kijelző felbontás rosszabb, a képminőség rosszabb
    - a nyomáspont nincs ujjra optimalizálva, hanem cerkával kell hadonászni (az iphone pl nem is érzékeli a stylust, tökéletes ujjbegyre van belőve a nyomáspont, így sokkal kényelmesebb)

    így hirtelen kb ennyi. én biztos nem vennék ilyet.
  • Shifter
    #4
    ~30.000FT-é mit vársz?
  • Borg
    #5
    Nekem chinaphone-om van (DAXIAN DIAMOND J6, a HTC Touch Diamond klónja), lényegében mindegyik egy kutya, csak a külső változik.

    - mind ugyanarra a pár féle mtk chipsetre épül
    - mind saját egyedi oprencert használ (egykét kivételnél van csak windows mobile)
    - kamera mindben felejtős, 99%-ban sima 0.3MP VGA, 1-2 modellben van 1.3 vagy 2mp-es, de akkor is csak fixfókusz kaki minőség.
    - az akksik valós kapacitása mindig kisebb mint ami rá van irva (és alapvetően a telefon összes felirata humbuk általában)
    - érintő képernyő full jó minőség mindegyiken, ezzel sosincs gond
    - telefonkönyv, stb teljesen testreszabható, minden full ugyanolyan részletességgel beállítható mint egy márkás mobilon, sőt néhol jobban is.
    - a legtöbb dual simes, dual standby-os
    - bluetooth, usb kábel, moduláris töltő, microsd memória kártya...


    Ezek kb a közös vonások.
    Amúgy i9-ből is kismillió változat van, a névadás sosem egységes ezeknél. Hiphone, ciphone, i9s, i9B meg mittomén még milyen van. Néha CECT-nek is hivják őket, mert a legtöbbet az gyártja, mindegy milyen nevet kapnak utána. Mindegyik valami apróságban tér el.
  • Borg
    #6
    Ebből csak az utolsó két pont nem igaz ;)
    Illetve szerintem nem is lassabb. Régebbieknél lehet hogy volt ilyen gond, de azért ezek is fejlődnek.
  • Borg
    #7
    30k-t az itthoni lehúzós viszonteladók kérnek érte... hongkongból neten rendelve 100-130 dollár körül megáll mind.

    A kérdés inkább az, hogy kinek mire kell.
  • karajjj
    #8
    vaterán megvan 40-50 is :|
  • Blasta
    #9
    Nem vártam semmit, kiváncsi voltam rá, hogy mik a paraméterei első kézből származó infók alapján, tán baj, hogy megkérdeztem?
  • Borg
    #10
    Valójában röhej, de azért a 20-30e Ft-ért JÓVAL többet kapsz ettől a kínai csodától, mint ugyanebben az árban egy errefelé forgalomban lévő márkástól.
  • MerlinW
    #11
    Vettem tavaly ilyentájt egy Cect i32-őt. Valóban többet kapsz ezektől a kínai csodától. Több szevedés, idegeskedést, megbízhatatlanságot, lassúságot, adatvesztést, 3-4 óra alatt merülő akkumulátort, millió szoftverhibát, amikhez sosem kapsz frissítést, hiszen support nem létezik ezekhez.

    Így hát vettem helyette iPhone-t:)

    OFF:

    Az enyémet (két hétig használtam) odaadom 10 ropiért bárkinek kábel nélkül (megtört), de azt lehet venni bárhol:)

  • Borg
    #12
    Ebben csak az a fura nekem, hogyha van pénzed burzsujtelefont venni, akkor minek játszottál a kínaival?
    A "tapasztalataidhoz" meg no comment :)
  • MerlinW
    #13
    Kíváncsiság. Számítottam rá nem vertem a fejemet a falba.
    A burzsujtelefon 80 péntbe került a lenti telefon pedig 50-be tavaly tavasszal.

    Megjegyzem ha ésszel vásárolsz, a burzsujtelefon sem kerül semmivel se többe mint bármelyik kategóriabeli társa. Független 3G-t kapsz 100 alatt, 2G-t pedig 60 alatt. Nem T-mobilnál kell venni, ennyi a titok.
  • Borg
    #14
    50-be? :DDDD lol... Hát akkor nem csodálom, savanyú a szőlő. Jól bepaliztak, úgyhogy most lehúzod a készüléket. Bezzeg az ájfon 80-ért "nagyon megérte" :)
  • MerlinW
    #15
    - Akkoriban annyi volt az ára.

    - Nem éreztem magam bepalizva, számítottam rá. Szakmai kíváncsiság volt bennem, mikor megrendeltem Hongkongból. Ahogy Te is írtad, megtehetem, megdolgozom a pénzemért.

    - Nem azért húzom le a készüléket, mert "savanyú a szőlő", hanem mert valóban igaz az összes állítás, amit lent leírtam. Egyszerűen használhatatlanok hosszú távon. Maximum 8 karakteres névbejegyzések, maximum 12 zene tárolása, saját képet feltölteni nem lehet, GUI módosíthatatlan, elfelejti a telefonszámokat/SMS-eket, hihetetlen lassú az egész, stb. Ez mind tény, nem duzzogás:)

    - Az iPhone pedig igenis megérte. Sosem volt kezesebb telefon a kezemben.
  • Borg
    #16
    Ez egy baromság. Bármelyik aktuális chinaphonet megnézed, ezek mind nem igazak rá amit leirtál. Szerintem te valami tégla nokiával álmodhattál :)
  • MerlinW
    #17
    Itt van a kezemben ember. De tudod mit? Vegyél egyet és láss csodát. Francért kell hülyeségeket írni, ha még nem volt a kezedben? Nem értelek.

    Vita lezárva, topik elfelejtve.
  • Borg
    #18
    Konkrétan ugye nekem van ilyen kínai telefonom :) Talán ezért nem beszélek a levegőbe, meg mert olvastam vagy 1000 review-et róluk, mielőtt valamilyent vettem volna.
    Egyébként én teljes mértékben megértelek, hogy savanyú a szőlő, hiszen az iphone 80e Ft-ért fele annyi HASZNOS funkciót sem soroltat fel, mint amennyit egy mezei chinaphone 20-30-ért... Aztán hogy csak a vagizásért megéri-e +50k-t kiadni rá, mindenki el tudja dönteni magában.
  • autoszimulator
    #19
    úgy sem lesz igazad sosem, kár koptatni a bill-t
  • precision
    #20
    nem tudom ki vesz iphone KLÓNT, csak azért, hogy vagizhasson vele, hogy az én telefonom oké hogy szar, de legalább úgy néz ki mint az iphone

    mind1. az iphone nem burzsujtelefon. 65ért vettem nyáron. és igen, százszor többet tud mint akármelyik kínai filléres csodamobil... csak annyit mondok, hogy papíron minden lehet szép, igen, specifikációkban odaveri egy csomó telefon az iphone -t... csak egy két-példa:

    - kamera: huha vmelyikben zilliárd megapixeles kamera van... dejó. tipikus láma felfogás, mikor két telefont a kamerája alapján hasonlítanak össze (ok, te nem tetted ezt, de ismerek jópár embert, akik a milyen telefonod van kérdés után egyből azt kérdezik hogy hány mpixeles? csak 2? az omnia bezzeg 5, baszki az sokkal jobb akkor...)
    - processzor: huha az én csudamobilomba majdnem 2x olyan gyors processzor van... dejó, csak hogy az iphonera minden cucc optimalizálva van, ezért minden röccenesémentesen, azonnal működik
    - a csöves iphone még mms -t se tud küldeni, deszar má': tud mmst küldeni, amúgy meg 21. század, emailek kora, kinek van kedve 20kb -os pixeles jpgket küldözgetni, mikor van email?
    ...stb.

    volt már a kezedben iphone amúgy? mert nem úgy néz ki

    szal mind1 tényleg, kár győzködni a másikat, de azért próbát teszek
    csak egy-két dolog hogy mi mindent lehet művelni az iphone -al, szólj, ha a kínai csoda bármelyiket is tudja:

    - multitouch
    - vnc kliens
    - youtube letöltő app
    - snes emulator
    - google earth
    - kb 15000 alkalmazás az appstoreban, aminek 50% -a ingyenes, a maradék 50% warezolható
    - zongora, gitár, ocarina, dob...stb., hangszerek
    - behangolom vele a gitáromat
    - vízmértékként is használható :D (van rá app)
    - ssh (ssh -n keresztül el tudok érni unixos gépeket/szervereket, konzollal)
    - tonnányi remote program mindenféle tech cucchoz (egy két példa: csomo hifirendszer, tv -k, videok, dvd -k, komplett házkezelő rendszerek, térfigyelő kamerák...stb.)
    - szótárprogramok

    ok, meguntam, biztos kifelejtettem vmit, nameg a többtízezer appot én sem ismerhetem teljesen
  • Borg
    #21
    Az iphonet vagy akár a klónt valaki a vagizás kedvéért veszi, akkor nincs is miről beszélni :)
    A klónnak annyi az értelme, hogy a HASZNOS funkciók megvannak benne, ráadásul még dual sim, meg netán tv, rádió is, és kerül harmad annyiba mint az iphone. Másrészről, nem csak iphone klón kínai telefonok léteznek.

    De nézzük sorban amit irtál
    - multitouch: minek? Csak mert jól hangzik? Értelme 0.
    - vnc kliens: szintén minek?
    - youtube letöltő app: megintcsak minek?
    - snes emulátor: van ilyen chinaphone ami tudja, de ugyancsak 0 az értelme (bár talán annak aki játszani akar valamivel több).
    - google earth: minek :DD
    - 15000 useless app: mondjam? :)
    - zongora, gitár, ocarina hangszerek, gitár behangolás? :D Na ne röhögtess...
    - vízmérték. Ok. Ideális telefon tehát a kőműveseknek :) Great.
    - ssh: Talán van értelme az emberek 1%-ának, de ugye olyan telefon ami tud java-t, tehát a chinaphoneok jó 70%-a, szintén tud ilyen appot futtatni ha kell... és ugyanez igaz a te tonnányi egyéb programodra is :)
    - szótárprogramok: megint csak java... nem az iphone szarta a spanyolviaszt :)


    De egyébként az Iphone tud pl dual simet? vagy dual standbyt? analóg tv-t fog? Vagy rádió van benne (lehet nemtom)?

    Telefonról beszélünk első sorban. Amiket te felsoroltál, azok legjobb esetben is másodlagos funkciók egy telefonon. A legfontosabb dolgokat meg mind tudja a china phone is, harmad annyiért, de ugyanúgy stílusos, érintő képernyős, és netto hasznos funkcióban még több is...
  • precision
    #22
    úgylátszik leragadtál a 20. században, ha szerinted egy telefon hasznos funkiói csak a telefonálási funkciók
    ha ez igaz, akkor miért kell neked analóg tv vételi lehetőség, meg rádió?
    vegyél egy ilyet:



    500 ft és lehet vele telefonálni. csupa hasznos funkciói vannak, iphone killer!

    nincs kedvem leírni, hogy pl számomra a lentebb felsorolt dolgok miért is hasznosak, és miért is érte meg azt a hatalmas pénzmennyiséget (65e) amit anno kiadtam az iphoneért
  • precision
    #23
    csak ultraröviden

    a multitouch arra jó, hogy egyszerre több ponton érzékeli az érintést... marha egyszerüen lehet zoomolni vele, és navigálni, amit a villámgyors oprendszer és kezelőfelület 100%- ig támogat
    a vnc kliens arra jó, hogy bárhonnan be tudok jelentkezni az otthoni gépemre, és pl elindítani egy torrentet, hogy mire hazaérek leérjen egy sorozat rész... tényleg hasztalan, áh, ez már sátánizmus ilyet csinálni
    a youtube letöltő app arra jó (lol), hogy letöltsem youtuberól azokat a videokat amik tetszenek, 8 gigán bőven van hely az ilyen 20-30 megás videokra... most jöhetsz azzal, hogy ilyen "kis" kijelzőn (ami a valóságban hatalmas, és a felbontása is jó) minek nézek én videokat... de erre én meg azt mondom, hogy neked kisebb kijelzőn a TÉVÉZÉS jelenti a hasznos funkciót, no comment
    google earth minek? érdekesség. amúgy értem én a logikát. amit a te telefonod nem tud, az useless, ok.
    a 15000 appból 10% useless, a többi nem, a kínai csodamobilra 0 custom program van, csudijó
    a hangszerek megint csak érdekesség, a gitár hangoló viszont nem... képzeld el hogy az iphone mikrofonja elég érzékeny ahhoz, hogy ilyen 50 dolcsis hangoló készülékeket odaverjen... ha nem hiszed el, olvass reviewkat róla, az appstoreban is ezrével vannak kommentek, és tényleg hihetetlen érzékeny, pontosan be tudom vele hangonli a gitáromat... ha ez neked useless akkor azt jelenti hogy nincs gitárod, ami nem az iphone gondja
    vízmérték szintén érdekesség, useless kategória, szemléltetve az iphoneban rejlő lehetőségeket
    a javara meg annyit, hogy az általam felsorolt programok közül egyik sem java alapú, ez a lényeg... hanem az osx sdk alapok nyugszik, egy komplett operációs rendszer van alatta... u know, osx, nem kis név az oprendszereknél
    bezzeg a kínai mtk az jobb ám... rohadtul :)

    off vége.
  • carloelsa
    #24
    hasznos egy telefon számomra a cect i9 és ezt a telefon nem egy hamar fogom eladni mert ezek a dolgok amik benne vannak elképesztőek (a régi sony ericcson k700i-mhez , de még a k800i-nél is sokkkal sokkkal jobb )
    most a kamera lehetne jobb de haveromnak 3.2 megapixeles kamerája van a telóján de mégse csinál jó képeket mert nem ez e lényeg hanem az optikai zoom meg ha fotózni akarok ott a fényképezőgép , de valamit gyorsan lefotozni vagy megörökíteni akarok számomra pont elég az 1.3 megapixel
    nekem ez a véleményem meg még ott vannak azok a hasznos programok... :)
  • GX25
    #25
    "- a nyomáspont nincs ujjra optimalizálva, hanem cerkával kell hadonászni"

    Hát nem tudom, a lent lévő videóba a csávó mind ujjal mind cerkával nyomkodja a mobilt és az ujjra is reagál. :)

    VIDEÓ
  • precision
    #26
    mondom nincs ujjra _optimalizálva_

    látom te sem nézted meg a videot amit belinkeltél, tekerj 0:50 -hez, mikor megnyitja a képet, és felül a nyilra akar bökni ujjal, hogy a köv képre menjen... hát nem jött neki össze (gyak. nem érzékelte az érintést) és már nyúlt is a cerkáért

    erről ennyit.
  • precision
    #27
    pontosabban 0:40 -ig :)
  • karajjj
    #28
  • carloelsa
    #29
    a nyilnál az ujjra azért nem reagált mert ott a köröm közelében lévő bütyköt nem érzékeli sehogy sem de lejjebb már igen (ezt onnan tom hogy én is fogtam már a kezembe egyet :)
    magyarul:köröm és környéke nem jó
    máshol jó
  • MerlinW
    #30
    Na meg a ragtapasz sem túl hasznos, ha éríntőképernyőről van szó:)
  • precision
    #31
    ő most a #25 -ben lévő videóról beszélt :)

    #29:

    érdekes iphoneál meg tudták oldani, hogy érzékelje a "köröm alatti" részt :)
  • GX25
    #32
    De az iphone 135000Ft az i9pedig 35000Ft...
  • precision
    #33
    az érdekes mert én 65ért vettem az iphoneomat
  • MerlinW
    #34
    2G 60-70ezer, 3G függetlent pedig 90 körül kapsz. Lásd pl.: Vatera.hu
  • GX25
    #35
    Apple iPhone 3G Domino csomagban 131 250 Ft-tól
  • MerlinW
    #36
    Nem ott kell venni. De iPhone topikban kapsz választ a kérdéseidre.
  • precision
    #37
    gondolom a cect i9 -et is domino csomagban lehet kapni... és csakis ott :)
  • Borg
    #38
    Nem a fenéket nincs, csak te nem tudsz róla semmit se az előítéleteiden kívül :)
  • carloelsa
    #39
    hát igen nem jó a ragtapasz főleg a munkás kesztyű XD
  • precision
    #40
    jó mind1, használd egészséggel a telefonod ha neked megfelel
    amúgy, olvasd el mégegyszer a hozzászólást amire épp reagáltál és próbáld meg követni az instrukciókat
    nem nekem kell hinned, ott a szemed... rátapickol a léptető nyílra 3x is, és SEMMI SEM TÖRTÉNIK... ezt nevezem én optimalizációnak

    tényleg fejezzük be.