29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • VO101 tvr
    #4757
    Nos... Most van a ritka pillanatok egyike, mikor nem elérhető a RoF szervere és nem lehet játszani :-)
  • Her Laca
    #4756
    Azért ,mert az első autók sem aluminium kasznival ,turbóval ,mifenével készültek.
    Pedig szerintem az lett volna a logikus:)
    De gondolkodj egy kicsit ,és olvass utána. Google a barátod:D
  • Papa01 #4755
    Riot, ha nem gond, még a rajz készülőben van. (Egy kollégámat kértem meg, mert nekem félelmetesen bot kezem van. :) )
  • Gascan #4754
    kiváncsi lennék miért nem magával a szárnyal kezdtek művészkedni.. formán, aerodinamikán stb. ahelyett, hogy többet pakolnának a gépre

    érdekes megoldások voltak ezek az első világháborús gépek, hátra tett motor meg hasonlók :) ... mondjuk a v8-as fokker már nálam beleesik a logikus kialakitásba...
  • Gascan #4753
    pont olyan hangja van mint a benzinmotoros 50cc rotovátorunknak :D
  • RedRiot
    #4752
    A Dr.1 tervezése idején a fő prioritás a minél jobb emelkedőképesség volt. Sok szárny -> sok felhajtóerő. Ehhez jött még hogy a Fokker könnyű, forgómotoros gép volt. Ráadásul még a kerekek közti idom is generál némi emelőerőt: szinte alig lehet leszállni a géppel, sétatempóban is repülni akar.

    Igen ám, de a sok szárnynak óriási a légellenállása, ami csökkenti az elérhető sebességet. Ezért mivel a fejlesztések során a szárnyprofilok aerodinamikája egyre optimálisabb lett, a háromfedelű megoldásokat el is hagyták. A Fokker D.VIII nincs technológiai hátrányban a többi géppel szemben: igaz csak egy szárnya van, de aerodinamikailag talán a legfejlettebb.

    A másik Fokker monoplán, az 1916-os E.III viszont hiába egyfedelű, a szárnyprofil primitív kialakítása miatt igencsak esélytelen lenne a RoF-ban található '17-18-as gépekkel szemben. Még akkor is, ha erősebb motort kapna.
  • LeonSilver
    #4751
    De kibaszott jó hangja van !
  • Richtofen
    #4750
    Én úgy tudom, hogy a harci alkalmazás őskorában a manőverezhetőségre helyezték a hangsúlyt. A többszörös szárnyelrendezés előnye a némiképp nagyobb felhajtóerő az azonos fesztávú monoplánhoz képest (érdekes módon biplán esetén közel nincs kétszeres felhajtóerő), azaz kisebb szárnytehelés, azaz nagyobb mozgékonyság. Persze arányosan nagyobb légellenállással egyetemben (kisebb sebesség).
  • Papa01 #4749
    Padlock használata: Kiteszem ezt is a weboldalra, köszi! :)
    Vidi: Paromi jó, érdekes, hogy leszállás közbe, milyen kis gáz "fröccsöket" ad a pilóta... Kár, hogy a szimuban ilyen billegősre veszi a gép a leszállás során... :)
  • Fokker
    #4748
    Padlock használata: Setupban megnézed, hogy gyárilag melyik billentyű lett hozzárendelve; ha nem tetszik átállítod. utána Save! amikor repülsz, és megnyomod a Padlockhoz rendelt gombot, ha látótávolságban van ellenség, magától rááll a pilóta feje. ha több ellenség is van, a Padlock nyomkodásávla lehet váltogatni a célpontok között. ha ismét normál nézetre akarsz váltani, akkor megnyomod az alap nézet gombját(alapértelmezésben: F1). ennyi.

    más. találtam Fokker DVIII videót!
  • Fokker
    #4747
    Landscape-et húzd max-ra. nem lesz elmosódott a távoli táj. a folyók széle nálam is ilyen, én nem tudok nagyon ugárlni, mert csak 4850-em van 512 RAMmal, elég sokmindent közepesre kellett levennem, hogy multiban élvezhető legyen a sebesség.
  • Gascan #4746
    van* ... miért nem lehet módositani a kommenteket ?:)
  • Gascan #4745
    Egyébként milyen technológiai hátrányban vannak azok a gépek - nem a játékban értelmezve a kérdést - amelyeknek csak egy szárnyuk vannak azokhoz viszonyitva, amiknek kettő vagy három...

    ... miért volt célszerű például a fokkereknél hármat épiteni?
  • DummyBoy
    #4744
    Húúúú ... kemény hetünk lesz ha minden jól megy xD Dedikált szerver meg új peccs meg minden ...

    Asszem veszek egy lottót is ...

    Köszönjük szépen!

  • LeonSilver
    #4743
  • Sanyo
    #4742
    Lefty elküldte a server serialt. :)
  • Papa01 #4741
    Köszi szépen, Dummy, tegnap nézegettem a makrókat, de sajnos valahogy nem vettem észre. :)
    Csak kényelmesebb mint a link.
  • DummyBoy
    #4740
    A makrók gomb alatt megtalálod, de itt egy gyors minta:

    Ha ez a cím pl:
    http://www.youtube.com/watch?v=QxIgvKEq_a8

    akkor az egyenlő utáni címet be kell illeszteni így:
    http://www.youtube.com/v/QxIgvKEq_a8

    és betenni kapcsoszárójeles flash és /flash közé (Csak nem kellenek a space-ek ...):
    [ flash]http://www.youtube.com/v/QxIgvKEq_a8[ /flash]

    És ez lesz :)
  • Papa01 #4739
    Urak, az SG-én, hogy lehet beágyazni Youtube-os videót?
    Köszönöm a válaszokat!
  • Papa01 #4738
    Ez is tök jó kis progi, talán még annyi, hogy csökkentett módban érdemes leszedni a drivert.

    Ez is hasonló,én ezt használom: driversweeper
  • LeonSilver
    #4737
    Mindig a legújabb drivert használom, így most a 10.2-t
  • DummyBoy
    #4736
    Nekem most 10.2 van fent, akkor tudod beállítani a CCC-ből az AA-t és az AF-et, ha a ROF beállításaiban teljesen leveszed az AA-t és az AF-et, és a CCC-ben állítod be ...

    AA és AF úgy működik csak ha:

    - CCC-ben Application Controlled-re teszed őket és a ROF settingsben beállítod
    - CCC-ben beállítod, Application Controlled-et kiveszed és ROF settingsben kikapcsolod őket ...

    Ha Post Processing-ből valami be van kapcsolva, az letilthatja az AA-t, most nem emlékszem pontosan mi, mert nekem a Post Processing ki van kapcsolva (Asszem a Bloom és a Desaturation is ilyen ...)

    Ráadásul Post Processing vicces, a Drops például napsütésben is FPS csökkensét okoz, ami azért gáz, mert az esőcseppeket teszi szebbé xD

    Valamint ROF fórumon írják is, hogy az Edge Detect bugos ROF alatt, nem működik ...

    A játék elvileg 4XAA 8XAF-et támogat, valami olyasmit olvastam, hogy felesleges nagyobbat ráerőltetni, nem fog működni ...

    És egy tipp: Vedd ki a Full Screen elől a pipát, ugyanis ha be van rakva és játék közben valami miatt asztalra kell menni, akkor lefagy a ROF ... ha kiveszed meg simán működik :)
  • Solt
    #4735
    nejem = nekem! :D
  • Solt
    #4734
    Melyik drivert használod?

    @Dummy: Nem reagál az élsimításra driver alól... ( ha reagálna, akkor a edge-detect megoldaná... )

    @Leon: Most nejem a 9.8-s van fent, a 10.2-s már jó... nincsenek kék csíkok... te melyik drivert használod?
  • Zair #4733
    Góbé rulez:-)
  • LeonSilver
    #4732
    Ezek a kék szarok valami más hibák lehetnek.Nekem is 4870-es van és semmi ilyesmit nemtapasztaltam.Próbáld meg újra feltenni az ati drivert de előtte a drivercleanerrel ( http://www.drivercleaner.net )töröld ki az összes szarját.
  • Papa01 #4731
    Dummy:Nekem 4890-esem van, gyorsnak gyors, de a driver-ek valóban nem a legjobbak.
    Laca: Igen tudom, emiatt is szeretem. Egy miatt szomorkodom, hogy régebben rendszeresen adtak ki hozzá frissítéseket, de most már semennyire.
    Létezik egy DVD, szeretném majd megvenni, A repülés élménye a címe. Abban is használják a Condor-t.. :)
    Néhány igen megkapó videó:


    Vidi 1


    Vidi 2, Ez nagyon durva.. :)
  • Her Laca
    #4730
    Azt tudod ugye ,hogy igazi pilóták fejlesztik ,mi több gyakorolnak is vele.
    Asszem még a Malév főpilótája is repked .Legalábbis Totó barátom aki pl a műszerek egy részét csinálgatta ezt mondta. A legreálisabb szim .
  • DummyBoy
    #4729
    Megszokni, vagy megszökni ...

    Sajnos az agyonhájpolt, istenkirály Ati kártyák (pontosabban a drivereik ...) ezt a problémát nem tudják lekezelni ... nVidia-val megszüntethető pikk-pakk, nekünk sajna nem ...

    Elvileg az 5-ös szériás kártyák supersampling AA-ja megoldja ...

    Én várok, hátha a neoqb-s srácok találnak rá megoldást, igazság szerint szerintem hamarabb oldják meg ezt a fejlesztők mint az Ati driver-írói ...

    Félreértés ne essék, nekem is 4870-esem van, a teljesítményével tökéletesen elégedett vagyok, de a driver és a finomhangolási lehetőségek hagynak némi kivánnivalót maguk után ...
  • Papa01 #4728
    Jaja, imádom én is, a hangok egyszerűen mint az igaziban!
    És a rep. modell is nagyon ott van!!

    Bocsi az OFF-ért! :)
  • Her Laca
    #4727
    Ez A (csupa nagybetűvel!! ) szimulátor.
  • Papa01 #4726
    Otiq, neked nincs kedved multizni velünk? :)
  • otiq
    #4725
    Az ati driver beállításaiban nekem be van pipálva és felhúzva egy antialiasing csík, adaptive antialiasing vagy valami.
  • Solt
    #4724
    Volt egy kis időm, és feltettem végre a demo után a teljest is... viszont nem várt látvány fogadott:

    Kép 1

    Kép 2

    Kép 3

    Kép 4

    A 3. képen a bekarikázott rész elmosottsága elszomorító... a többin a folyót övező kék csíkokat nem értem... a demoban ilyet nem tapasztaltam...

    Látott már valaki ilyet? Ezek a beállításaim. A vga meg HD4870...

    Ötlet, tanács, észrevétel? :)
  • Papa01 #4723
    OFF:
    Egy kis Condor videó. :) Nagyon jó kis szim, aki repült már vitorlával, annak szerintem nagyon kellemes emlékeket idéz fel. A repülési modellje is nagyon jó!
    Link
    A második videó, az ALPI 3 kiegészítőt mutatja be. Persze csak ökörködöm. Vagy bénázom? :)

    Link 2
  • RedRiot
    #4722
    Klassz! Papa hegesztem a tiédet is, majd küldd a logódat ha meg van rajzolva!
  • Papa01 #4721
    Szép! Már nagyon várom a pénteket! :)
  • Zair #4720
    Rittyentettem egy abrosz mintás DVII skint. Nem tudom, létezett-e hasonló:-))))
    Ja, és stilszerűen porosz-kék.



  • Papa01 #4719
    Igen, ezt tapasztaltam! :)

    Sanyo:
    Írt Willen, lehet Ő is jön! :)
  • RedRiot
    #4718
    Zsírcsászár!