29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • LeonSilver
    #5519
    "Ami eddig 73 % volt az 1 gigás radeonnak az most már 92%."

    Akoor mégsem vagyok (annyira) hülye és ez megnyugtat.Ezen agyaltam meg nézegettem a HW-t, SW-t, hogy most miért annyi az annyi.

    "a következő patchig amíg le nem nerfelik"

    Semmit sem utálok jobban mint az ilyen húzásokat legyen az MMO, szim vagy bármi más játék.Lehet me sem veszem a következő peccsig.
  • otiq
    #5518
    Letöltöttem én is tegnap a patchet és kipróbáltam.
    Engem a blackout egyáltalán nem zavar mivel megszoktam wwiionline-ban, hogy a messer egy kis rándításától már elájul a pilótám. Ott nagyon finoman kell irányítani. A grafika jobb ezzel a hdr-el igaz külső nézetben sötétebb. Mindent felhúztam csutkára és nem szaggatott és gyorsabban töltött be, no nem elsőre de második harmadik alkalommal már érezhető, hogy használja a memóriát. Sajnos a grafika felhúzásával a videókártya memória használat is megnőtt. Ami eddig 73 % volt az 1 gigás radeonnak az most már 92%. Felléptem egy amerikai szerverre ahol 20-an voltunk és igaz, hogy laggolt a szerver mivel oda rossz volt a pingem de nem szaggatott. Nagyon élveztem addig amíg egy alba neki nem jött a dr1-emnek. Nem tudom, hogy sikerült optimalizálniuk de bejött. A új fokker végre már jól húz, biztos ez lesz a favorit a következő patchig amíg le nem nerfelik.
  • kokos
    #5517
    Ez egy másik albatros


  • Solt
    #5516
    Én is keresgélek, de se fordulókör, se egyéb adat nincs... :)

    Abban egyetértünk, hogy közel sem voltak olyan képzettek fizikailag mint a mai pilóták, ez tény... viszont nem is voltak átlagemberek... szóval szerintem azt a 4G-t, amit említünk bírták...

    Annyi még, hogy ahogy én tapasztalom, fordulóban a 200km/h nem tartható velük... ahogy döntöd, húzod, lassul... nagyon... 100 méter átmérőjű fordulóhoz, hogy kijöjjön a 6G nem tud megmaradni a 200km/h...

    Szerintem az pedig fix, hogy ezek a gépek atomjaikra hullanának egy 6G-s terheléstől... :)
  • Richtofen
    #5515
    Hát azt hiszem ezt kideríteni nem fogjuk. :) Én még fordulókör adatokat sem találtam sehol a neten az előbb amikor számolgattam. Azt viszont állíthatjuk, hogy a pilóták nem voltak úgy felkészülve, mint a mostani vadászpilóták és air-race driverek. ;) A repülés hajnalán nemigen oktatták ezeket a dolgokat.
  • Solt
    #5514
    Ez szép és jó... már csak azt kéne kideríteni, mekkora G-t voltak képesek elviselni ezek a gépek... :) Személy szerint én kétlem, hogy 4G-t bármilyen irányban elviseltek... persze ez csak szubjektív vélemény...

    Hasonlítás képen, a Red Bull-os gépek képesek rövid ideg 12G-t elviselni...
  • sakkay
    #5513
  • sakkay
    #5512
    Nálam a betöltés gyorsabb mint volt, és talán jobban is fut. Fagyni egyszer fagyott. Albával csak halvány sötétedést sikerült előhoznom, majd a szárny elrepült. Gondolom az erősebb szerkezetű gépeknél jobban előjön. Összességében nekem nagyon bejött a patch, csak a spadok folyamatosan ütköznek kötelékben, így sikerült az 1-2-3-4 kötelékeket is túlélnem egymás után..hát...
  • Richtofen
    #5511
    No, G-LOC témában.

    A komplett blackout, esetleg eszméletvesztés 3 dologtól függ:
    1. G-erő mértéke
    2. Erő fellépésének ideje
    3. A tesztalany fizikai adottsága, edzettsége, az alkalmazott technikák (feszítés, légzés, stb)

    Az 1. esetén nem felejtéstek el, hogy nem csak a sebességtől függ, hanem a fordulókör sugarától is, és ezek a masinák helyben megfordultak. Persze abban igazatok van, hogy a konstrukció nem biztos, hogy ezt ki is bírta, de tegyük fel hogy igen. Egy 100km/h (27,7 m/s) forduló nem túl gyors ugye? Egy ilyen gép megfordul 50 méteres körben? Szerintem némelyik igen, ezzel a sebességgel. Akkor a sugár 25 m. Régen volt a fizika óra, de a centrifugális erő (ugye emiatt megy ki a vér a fejből) F = m*v2/r (v négyzet per r), a tömeg állandó tehát 27,7*27,7/25 = 30 m/s. Azaz cirka 3 G (1G = 9,81 m/s2).

    Azt olvastam valahol, hogy képzetlenek 4-5G-től simán elájulnak, ha nagyon hiretelen, vagy sokáig lép fel. tehát 100km/h és 50m-es fordulókör átmérő az 3G, akkor zuhanásban ugyanezen fordulókörrel 200km/h 100m-es fordulókörrel (ami szerintem szűkebb is lehet ha a gép kibírja) az kb 6G.

    Nem kell, hogy sokáig lépjen fel az erő, elég ha nagyon hirtelen törénik ;)
  • Solt
    #5510
    Jó éjt... :)
  • Papa01 #5509
    Urak, nálam takarodót fújtak, pedig még maradnék... :) További jó beszélgetést, jó éjt! :)
  • RedRiot
    #5508
    No nekem ez az effekt jól kimaradt. Lehet hogy újra kéne raknom az egész játékot, de ahhoz baromira nincs most kedvem a csiga gépemen.
  • DummyBoy
    #5507
    Vicces ... az első mission betöltött pár másodperc alatt, mint ahogy írtam ... mióta szóltatok, hogy qrva lassú, azóta nekem is :)
  • Papa01 #5506
    Dummy, engem leginkább a töltési idő zavar.. Te hogyan érzed ezt? Nekem elég sok.
  • Papa01 #5505
    Meg szerintem hamarabb kopna el a gép sebessége a fordulóban, minthogy megfeküdjön a pilóta. Ha meg felhúzásból próbálna, akkor meg hamarabb szakadnának le a szárnyak.. :) De persze lehet, hogy tévedek.. :)
  • DummyBoy
    #5504
    Hát nem tudom ... Én még csak utasszállítóban ültem ... De szerintem ez inkább valósághű, minthogy kényelmesen elüldögélünk benne dogfight közben ... Ráadásul látszik a videón, hogy gyorsulás után nagy sebességgel belerántasz, persze hogy ilyenkor a vér tovább akar menni arra, amerre előzőleg tartott ...

    WOP-ban ilyenkor régen kopp fekete minden ...

    Nekem csak úgy sikerült előhoznom komolyabb sötétedést, ha direkt rágyúrtam ... Dog alatt pár kisebb volt, de az csak megdobta a fílinget ...

    Engem Riot mester problémája jobban foglalkoztat ... Ugyanis nállam működik :( Gombokkal is és simán is ...

    Sajnálom, hogy nektek ez így jött le, nekem kellemes meglepetés ez a peccs idáig ...
  • Solt
    #5503
    De nem tud akkora centrifugális erő kialakulni, hogy ez létrejöjjön...

    sakkay: Én sem akarok okoskodni, de a két évvel ezelőtti Air Race-n én hurcolásztam a pilótákat, és pár szót azért váltottam Besenyeivel... halálos lehetne... de ezek a gépek össze sem hasonlíthatóak egy I.VH-s géppel...

    Szóval a lényeg amit már lentebb is írtam... szerintem a pilóta jobban bírja a G terhelést, mint az I.VH-s gépek...
  • Fokker
    #5502
    ez nagy igazság: "Ha szart sokáig csapkodják ,előbb utóbb fos lesz belőle."
    amiket írtok, az elképesztő. ma nyugodtan szeretnék aludni, így el sem indítom a RoF-ot. a sok idióta síró szájú, okoskodó barmot a hivatalos fórumon le kéne lőni. ezek miatt kezdenek bele 1000 dologba a Neoqb-nál, aminek aztán kapkodás a vége.
  • sakkay
    #5501
    Egyetértek.. a legtöbb esetben mire jön a sötét nincsen meg a szárny. Szerintem élethű.
    Hogy érted azt , hogy delete gomb?? Fagyás miatt?
  • Richtofen
    #5500
    Bocs ez Riotnak ment volna.

    Szerintem ne töröld le még Laca. Én úgy saccolom 1 hét és lesz javítás ezekre a kis baromságokra.
  • Richtofen
    #5499
    Nekem joyon volt a hűtő eredetileg. Lehet, hogy valamit bugot sikerült bevinni a rendszerbe, és azért nem megy billről.

    Amúgy a "smooth" azt jelenti, hogy nem olyan gyorsan állítódik, sőt egy kis késleltetés is van benne mielőtt megmozdul. Eddig a mixture egy 1 mp-es nyomástól teljesesen átment ellenkező irányba, most kezelhetőbb.
  • Solt
    #5498
    Extrém példának hoztam őket... azok a gépek sokszorosan erősebbek az I.VH-s gépeknél... de a lényegben egyetértünk...
  • Papa01 #5497
    Komolyan mondod törölnéd?? :(((
  • Papa01 #5496
    Azért szerintem 0:31-nél ez egy kicsit túlzás.. meg még a szürkülések is korábban.. Laca mondta jól a pilóták jobban bírták mint a gép.. .:)

  • Her Laca
    #5495
    Elmondom a véleményem tömören.
    Ha szart sokáig csapkodják ,előbb utóbb fos lesz belőle.
    Ráértek volna kiadni ezt a patch et ,a kutya sem sürgette őket ,de mint azt tanult kollegánk megjegyezte minek nyúlnak olyanhoz ami eddig tökéletesen működött.
    Most alszom rá egyet ,de lehet hogy holnap rátenyerelek a delete billentyűre.
  • Zair #5494
    Köszi Papa, szó ami szó, elvoltam vele egy ideig, mivel a Camel template elég trükkös, mondhatni sokminden csak nem szimmetrikus:-)
    Találtam nagyon részletes DVII tervrajzokat, a következőkben szerintem azok közül gyártok egyet.
  • sakkay
    #5493
    Előhozott már valaki kemény totális elsötétülést , vagy csak szívatjuk egymást. Nekem enyhe sötétülés volt.. ennyi.
  • Her Laca
    #5492
    Szerintem a gépek kevesebb G erőt viseltek el ,mint a pilótáik:)
  • RedRiot
    #5491
    Próbáltam Dummy, persze. De valamiért csak akkor működnek ezek a funkciók, ha joy tengelyre konfigurálom őket. Elvileg akkor is működni kéne ha megadok két gombot, és azok "szimulálnának" egy potmétert, de nem. Hiába volt jó eddig.

    Fokker: örülök hogy tetszik, a módosításokat megcsinálom.
  • Her Laca
    #5490
    No no!! Azokat a krapekokat ne vedd ide.
    Ott azért egy kis légzéstechnika,meg edzettség,no meg pár évtized gyakorlat is közrejátszik ,hogy nem ájuldoznak:)
    De ezekkel a gépekkel ,szerintem se lehetett nagyon lekapcsolni a villanyt,ha meg igen akkor már harangoztak is a ficaknak.
  • sakkay
    #5489
    Nem akarok okoskodni de ha már beszélünk valamiről legalább minimális szinten nézzél utána.
    1. kivételes emberek
    2.Besenyei P. maga mondta Halálos lehetne ha valaki ülne mögötte élesben, mert bár ha még pilóta is a másik későn kezdené el a megfelelő izomfeszítést.
    3.Igaz az ív extrém kicsi de a seb is..http://www.vampair.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=417
  • Fokker
    #5488
    #gabor41: üdv itt minálunk! :)

    #RedRiot: kérnék 1-2 apróbb változtatást az eredetihez képest.
    a sárga csíkos F-rész a törzsön kompletten mehetne előrébb, addig amíg érinti az első sárga csík a pilóta"kabin" szélét. a hátramaradó rész lehetne fehér, így hosszabb lenne a farok fehér része.
    a szárnytartók lehetnének fehérek, a keréktartók sárgák, a kerekeket összekötő szárny-szerű rész maradhat fekete.
    a szárny alsó fele jó így fehéren.

    nagyon köszönöm, kegyetlenül tetszik!
  • DummyBoy
    #5487
    Úgy hogy a centrifugális erő elkezdi a véredet a lábadba nyomni ...

    Ez lehetséges ... Az hogy nekik nem szürkül-vörösödik, azt meg senki sem tudja ...

    @RIOT: próbáltad amit mondtam?
  • RedRiot
    #5486
    ??? Nekem semmilyen G-effekt nem jött elő.

    Mixture/radiator egyfélekép sikerült működésre bírnom: ha a joy vmelyik tengelyére konfigurálom. :( Kár, hogy nincs extra poti rajta. Szopás.

    Tököm tele van, miért lesz szar valami, ami eddig tökéletesen működött? Törlöm le a francba mindjárt.
  • Solt
    #5485
    Pont erre szeretnék rávilágítani... nem tud olyan kicsi lenni az ív, mert ha ilyen kicsi lenne, darabjaira hullana a gép...

    Csak gondolj a Red Bull Air Race-re... ha jól tudom ők sincsenek G ruhában és bizony elég komoly G manővereket csinálnak ájulás nélkül... torzul a fejük, ennyi... :)
  • sakkay
    #5484
    A negatív g sokkal nehezebb előhozni. A csak 200km meg mint említettem lehet elég, ha nagyon kicsi az ív. Mondjuk a játékban eddig csak nekem halványan jött elő ,nem ájulásig.
  • Papa01 #5483
    Úristen Zair, ez nagyon szép!! :) Ezért voltál Te úgy eltűnve.. :)
  • Zair #5482
    Sziasztok Pajtik!

    Különleges festésű Sopwith Camel F1-es történelmi skin Zair bőrüzeméből:-)))
    A felirat szerint "Dimps III" volt a neve.
    A pilóta kiléte sajnos nem ismert. Forrás: Squadron Signal - Sopwith Fighters in Action





    Ha tetszik, innen tudjátok tölteni:
    DIMPS III
  • Papa01 #5481
  • Solt
    #5480
    Akkor egyszerűsítsük... bedöntöd oldalra és elkezded hasra húzni a botot... 200km/h a sebességed... elárulod nekem, hogy lesz ebből szürkülés?

    Ekkora tempónál, hogy idézed elő, hogy tartósan kiszoruljon a vér a fejedből? Mire kimenne, addigra úgy lelassulsz, hogy ott marad szépen ahol van...

    G erő pedig lehet negatív is ugye, amikor a fejedbe tódul a vér... az sem kivitelezhető ilyen tempónál, ilyen gépekben... mire fellépne akkora G erő, hogy bármilyen irányban komolyan hasson rád, addigra vagy belassulsz, vagy szétesik a gép...

    G effekt