29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • RedRiot
    #5559
    Dummy: igen.

    Papa: "ÉS amikor újra megnézed a setup-ban továbbra is az általad megadott billentyű szerepel?"

    Igen, frankón megjegyzi a beállítást. Sőt, visszaállítottam a default kiosztást, (vmi RCTRL+=) és az sem működött.
  • DummyBoy
    #5558
    Még egy kérdés? Csak megnyomod a gombot, vagy megpróbáltad folyamatosan nyomva tartani. (Gondolom próbáltad, de hátha nem ...)

    @otiq: Jaja, erre érdemes figyelni :) A játék nekem is azt írja, hogy a deefault mixture az RCTRL+ = és RCTRL + - ... miközben Ö és Ü-re reagál ...

    Más: Töltési idő ... Az első töltési idők tényleg nőttek ... de ha ugyanazt a missiont újratöltöd, akkor pikk-pakk betölti ... legalábbis én ilyet is láttam (És olvastam is a fórumon ...)

    HDR: Játszani kell a Gamma beállításokkal ... Én olyan 90%-on már normálisnak éreztem a dolgot, de még voltak anomáliák, ezt ma letesztelem ... Ja és a Gamma-t csak Full Screen pipa mellett lehet állítani! (Ezt is többen jelezték már a fórumon ...)

    AI: Hááát ... Az AI agresszívebben kezd, jobban manőverezget, de egyszercsak abbahagyja és elkezd valamilyen irányba szép nagy ívben fordulni ... az pedig nem jó neki :)

    De pl: Mikor tegnap próbáltam a Pflaz-ot ... Nekem a SeVa alig akart lejönni ... aztán lecsapott, de eltaláltam és utána már mindegy volt neki :)

    Én annak tudtam be az AI gyengülését, hogy eltalálhattam ... de akkor lehet hogy tényleg gyengült? Mondjuk ez már nem olyan nagy gáz, mert állítólag külön config file van nekik, azt kell megmókolni ... csak találjam meg őket :)

    Még azt akarom kinyomozni, hogy az előnézeti képeket hogyan lehet a skinek mellé betenni, mert az pl. qrva jó ötlet volt :)

    És a végére: Tényleg nem kötekedésképpen, de miért annyira zavaróak a G hatások? Én nagyon örülök nekik ... tegnap 6-tól éjfélig próbálgattam a dolgokat, repkedtem, és párszor kezdett el csak szürkülni a kép ... akkor is - szigorúan SZVSZ - indokolt esetekben ...

    Blackout-al nem is találkoztam ... pedig gyúrtam is rá ... És a Camel-t meg lehet tépni rendesen, ha akarja az ember ...
    Semmi valós viszonyítási alapom nincs a dologgal kapcsolatban, de ismerve a ROF-ot, tuti, hogy ennek is utánanéztek rendesen ... Szerintem érzésre ez az egyik legjobban leszimulált G cucc, amivel eddig találkoztam ...

    És mégvalamit megfigyeltem ... erősebbek - strapabíróbbak lettek a gépek ... Le tudtam szállni törött szárnymerevítővel ... Eddig ez azonnali bukta volt ...

    Valamint egy megtépázott DVII-esnek megtört a szárnya ... megpróbált menekülni, és le is tudott volna szállni, ha be nem segítek neki mégjobban ...
  • otiq
    #5557
    Nekem is volt hasonló problémám akkor amikor a saitekes profile editorban a magyar billentyűzeten használatos gombokra állítottam a mixturet és radiatort. Ha más gombokra állítottam a rof billentyűzet kiosztásában ezeket, akkor jó lett.
  • Papa01 #5556
    ÉS amikor újra megnézed a setup-ban továbbra is az általad megadott billentyű szerepel?
  • RedRiot
    #5555
    Nincs. Magával a bottal nincs is gond a játékban. Azt nem értem, ha már egyszer felismeri a billentyűt mikor lenyomom (konfig közben), akkor miért nem működik mégsem?
  • Papa01 #5554
    Külön progija nincs a joy-nak?
  • RedRiot
    #5553
    "Riot, milyen bill. problémáid vannak.. "

    Konkrétan a hűtő és a keverék állítását csak a joystick valamelyik tengelyére, vagy az egér mozgatására tudom beállítani. Ha billenytűzetre vagy bármilyen nyomógombra teszem ezeket a funkciókat nem működik. Elfogadja, elmentem, aztán nem működik.
  • Papa01 #5552
    Érdekes, amikor tegnap futtattam már az első töltéskor az ugrott be, hogy "hmm, basszus nem több ideig tölt be?
  • RedRiot
    #5551
    Köszi! Thrustmaster TopGun Fox Pro. Csavarós markolat + gázkar, extra poti nincs rajta, ezért muszáj a billentyűzetre kiosztanom a keveréket és a hűtőt.

    Mikor megadom a kiosztás során a billentyűket, felismeri, elfogadja őket, el tudom menteni a profilt, aztán a szimulációban nem működik.

    Mindent végigzongoráztam már, asszem csak a játék reinstall van hátra. Azt azért halogatom, mert ha az sem javítja meg akkor hótziher hogy még a telepítőjét is letakarítom ennek a szarnak.
  • otiq
    #5550
    Fura, hogy én meg gyorsulást érzékelek töltéskor, persze nem az első betöltéskor amikor valóban hosszú.
  • Papa01 #5549
    . helyett ? :)
  • Papa01 #5548
    Riot, milyen bill. problémáid vannak.. Nekem az jött elő, hogy hiába töltöm be a konfigot x-52 alá nincs pl Zoom funkció.. Te is erre gondolsz?
    Remélem azért péntekre megjön a kedved! :)
  • Her Laca
    #5547
    Milyen joy od van?
    Hátha ki tudunk valamit okoskodni.
  • Papa01 #5546
    Sziasztok!
    Szeretnék, néhány észrevételt tenni az új javítással kapcsolatban. A QMB nagyon tetszik és köszönöm a munkátokat, de úgy gondolom, hogy a javítás többi része nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket... Mire gondolok?

    - Nagyon hosszúnak tűnik a betöltési idő.
    -A G Lock szerintem túlzás, úgy gondolom nem volt jellemzője az akkori repülésnek az ilyen jellegű gyorsulás.
    -Az AI ellenfelek könnyebb lelőni, korábban elég jól repültek, most kicsit úgy érzem, mintha butábbak lettek volna. (Ezt több fórumozó társam is megerősítette.)
    Ha HDR-t bekapcsolom, nagyon sötét minden külső nézetben, ha kikapcsolom akkor OK. De akkor miért van benne?
    -Billentyűzet kiosztási problémák jelentkeztek.

    De a legsúlyosabb szerintem a hosszúra nyúlt betöltési idő... ez sokszor elveszi a kedvemet a repüléstől, nem öröm nézni percekig a monitort.

    Ha valaki esetleg van ideje és kedve, és lefordítja, elpostolnám a hivatalos fórumba. :)
  • otiq
    #5545
    Neked milyen joyod van? Én letöltöttem a Wings of Prey demot és képtelen voltam beállítani a Saitek cyborg evo joyomat, hogy jól működjön. Teljesen kiborított mivel egérrel és billentyűzetről kellet gyakorolnom. Nem is lehetett választani ezt a felsorolt beállított profilok közül sem. Egyébként a játék gyönyörű volt csak nem volt igazán szimulátor érzésem ebben az il2 után.
  • RedRiot
    #5544
    " A fórumon sem kapok tanácsot a problémámra"

    Természetesen a hivatalos fórumra és a fejlesztőkre gondoltam, ne rátok urak.
  • RedRiot
    #5543
    Nem'tom, de pipa vagyok nagyon. A fórumon sem kapok tanácsot a problémámra. Hiányozna a multi, életemben nem találkoztam még olyan jó multis társasággal mint ennek a fórumnak a keménymagja, de ha a töltögetésre és a bill.kiosztásra nem találok vmi megoldást, akkor jegelem a játékot egy időre. Tegnap csak bosszúságom volt vele, elpocsékoltam három órát az életemből arra, hogy lestem a töltő-képernyőket, utána pedig sikertelenül próbálgattam az irányítást.
  • RedRiot
    #5542
    Nekem csak 2 GB van és félgigás VGA. Önmagában nem is az bosszant hogy hosszú a töltési idő, hanem hogy a tegnap kiadott javítás óta rosszabb lett. Eddig is határeset volt, ha megfigyeltétek kb. nekem töltötte be utoljára multinál is, de most már tényleg kínlódás az egész.

    WOP-nél meg a pilótafülkében vagyok két perc alatt, onnantól kezdve hogy az asztalról elindítom a játékot. Ennyi.
  • Papa01 #5541
    Leon, Riot, köszönöm a vonatos tippeket! :)

    Riot, multizni se jössz?? :((((((

    Laca, engem is idegesít a töltés. Nagyon... És a sok júzer meg úgy örül ennek az új "javításnak" ami inkább ront szerintem a hivatalos fórumon, hogy ihaj..
    Kár, hogy nem tudok angolul, szívesen leírnám a véleményem.
  • Her Laca
    #5540
    Igen a töltés az idegesítő. Bár ma reggel elég hamar betöltött,de mintha azt vettem volna észre ,hogy attól is függ mennyi gépet rakok be. De az tényleg nonszensz ,hogy egy 3GHz es procival ,4 giga rammal,percekig töltögessen.
    Minden esetre vegyesek az érzelmeim a játékkal kapcsolatban.
  • RedRiot
    #5539
    Egyébként meg azt hiszem hogy nálam egy időre most polcra kerül a RoF. 4-5-6 perces töltögetések, és ez a billentyűzet-kiosztási anomália nekem már egy kicsit sok így együtt. Elfogyott a türelmem.

    Áttérek a Wings Of Preyre: azt is megvettem és egy hónapja kb. rá se néztem.
  • RedRiot
    #5538
    Vonat? Régen a FreeFlightnál, ha német géppel repültél pár perc múlva jött egy vonat mindig. Ha körözve emelkedtél a reptér fölött meg lehetett látni.
  • LeonSilver
    #5537
    Aha.Én már itt kötözködtem a csihuhuval.

  • Her Laca
    #5536
    Random ra állítottam. Az SE-k sokkal jobbak voltak például. Régen ment elemelkedett ,de most lejön oszt fordulózik. Volt camel is,na az mintha jobb lenne a többinél,de mint RedRiot is mondta a legtöbb köröz ,meg billeg.
  • Papa01 #5535
    No, akkor megkeresek majd egyet.. :) sűrűn fordulnak elő?
    Érdekes, én online repülésen kívül nem is nagyon indítom el a RoF-ot.. Veletek repülni nagyon szeretek, de az AI, ahogy Laca is írta, egy idő után incsi... :)
  • LeonSilver
    #5534
    Tisztában vagyok vele, hogy miért csinálják.Ettől függetlenül undorítónak tartom.
  • RedRiot
    #5533
    Tegnap repültem egy menetet én is Veteran N28-asok ellen (auto mixtureval és hűtővel :/). Még hülyébben repült mint régen. Folyamatos nagyívű ereszkedő bal kanyar, semmi kitérés, csak a csűrőit remegtette mintha Parkinson kóros lett volna a pilóta. :(
  • sakkay
    #5532
    Egyetértek, bár nagy különbségek vannak típusonként. Miket próbáltál?
  • Her Laca
    #5531
    Gyenge ,gyenge de ennyire nem voltak vacakok.
    Még a kedvem is elmegy tőle.
    Max ha beállítok 4 ellent egyszerre,de azok se izzasztanak túlságosan meg.
    Bután repülnek na.
  • LeonSilver
    #5530
    Vonat mindenhol mászkál már az elejétől fogva Papa.
  • Papa01 #5529
    Mondjuk, én minden szimuban úgy érzem, hogy az AI az emberhez képest elég gyenge... :)
  • Papa01 #5528
    Vonat? Hol találtál vonatot??
  • Papa01 #5527
    Arról nem is beszélve, nagy muri lehet az is.. :)
  • Her Laca
    #5526
    Gyerekek ez vicc.
    Most van egy kis időm ,gondoltam reppenek vele,hátha elmúlik a tegnapi rossz érzésem.
    Beállítottam a rulettet ász aik -al. Mondjuk végtelen lőszerrel,mert ugyi itt lehet földi célokat is lövöldözni.
    Na most két lehetőség van. Vagy én lettem a legjobb "pilóta" közel s távol,vagy az AI-k lettek vacakok.
    Én inkább a második opcióra fogadnék.
    20 at lőttem mindenféle gépből,úgy ,hogy még kényelmesen kipúrgáltam egy raklap teherautót,lufit,vonatot miegymást.
    Ha meg nem unom még most is lövöldözöm őket. Ennél sokkal jobban repültek az AI-k.
  • DummyBoy
    #5525
    Engem az érdekel, hogy hogyan oldják meg azt, hogy online 2-en is lehessen használni! (Pilot - gunner ... ) xD

    Így lehetne igazán kemény bombázós mission-öket csinálni :)
  • Papa01 #5524
    Egy bombázóra én is beruháznék.. :) Élmény lehet vele a leszállás.. :)
  • DummyBoy
    #5523
    Ja ... Most már jöjjenek a repülhető bombázók ... vagy a Snipe xD

    Más nem igazán érdekel ... gondolkodom az új Fokker-en ... de minek ... porfogónak? Arra inkább vagyok kiváncsi, hogy közületek valaki hogy repül vele :) Szóval nekem inkább ellenfél lesz!
  • Papa01 #5522
    Engem is csak azért zavar, mert szerintem az akkori gépeknél ilyen nem fordulhatott elő.. :)
    @Leon: Nekem is 73%-ról 83%-ra ugrott a vram használat...
  • otiq
    #5521
    Ez üzlet, hogy vedd meg. Viszont most már a szövetséges repülők választéka kisebb 8-6 arányban.
  • otiq
    #5520
    A hivatalos oldalon ha megnézem a news-t akkor csak nekem mutat a jobb oldali naptáruk február 26-ot?