29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • kmarkdev
    #5719
    Köszi, már elolvastam. Telepítettem a TS2-t, de maradt egy kérdés: a Nickname és Login Name mezőkbe "Papa"-t kell írni? (a kép alapján igen)
  • RedRiot
    #5718
    Köszi, kipróbálom! Végülis a skinek csak multi közben érdekesek - az pedig állítólag sokkal gyorsabban tölt mint rég.
  • gabor41
    #5717
    További testek, mindegy hogy hány skin van a mappában, ha Mods on akkor nagyon lassú a töltés. 130 és 120 mp között mozog. :( Tehát aki gyors töltést akar az mods off ba játsszon...
  • Papa01 #5716
    Szia Kmarkdev!

    Üdv a fórumin! :)
    Elsőként a banner alatti nyomógombra kattints, sok kérdésedre választ kaphatsz! :) De ha valami nem ok, kérdezz bátran! :)
  • Papa01 #5715
    Majd írd már meg, kíváncsi vagyok.. :)
  • RedRiot
    #5714
    Nekem az első missönt több mint 3 percig tölti! 2giga ramom van csak, meg egy 512-es vga. Valahol van még elfekvőben 1GB ram a fiók mélyén, délután bedobom a gépbe. (Nem szeretem ha nem egyformák a RAMok, ezért nem raktam be eddig. Nem tesz jót a stabilitásnak.)
  • DummyBoy
    #5713
    Na, ezt otthon asszem le is tesztelem :)

    Végülis lehetéges ... Van vagy 50 skinem a könyvtárakban xD
  • LeonSilver
    #5712
    Nekem meg a fotóbolt száll el ha az ATT-t használom, így uninstall lett a vége.
    Pedig amúgy egész jó stuff.
  • gabor41
    #5711
    Azt hiszem rájöttem a QMB hosszú betöltési idő megoldására. Mods off-al nekem az első töltés 30 mp-re csökkent és a következő betöltések 16 mp-re. Valószínűleg a sok skin amiket be kell tölteni az oka mivel mindegyik skin plusz 5 mega. Tehát akkor lesz egy multis skin mappám meg egy másik amibe csak az én skinem van benne, így sokkal rövidebb ideig tölt majd. Remélem nektek is működik ez.
  • kmarkdev
    #5710
    Szia, Papa, új vagyok multiban, és TS-sel kapcsolatban lenne kérdésem. Hogyan tudnánk privátban megbeszélni?
  • DummyBoy
    #5709
    @VGA dolgok:

    Igen, Ati esetében is vagy a CCC-ben kell állítgatni, vagy a játékon belül, ha mindkettő be van lőve, akkor nincs sem AA sem AF :)

    A játék asszem csak 4xAA-t és 8xAF-et támogat ... valahol írták a fórumon, hogy hiába van nagyobb ráállítva, nem megy rendesen ...

    ATT-t ismerem ... sajna elég jól, a Saitek X52 Pro driverével összeveszik és csontafagy miattuk a Desktop ... :( Jó kis program, de nálam sajna nem műxik emiatt ... inkább a joyt használom xD

    ATI vs nVidia ... én nem vagyok fanboj, több helyen is megemlítettem, hogy HW-esen lényegesen előreébb jár az Ati jelenleg, nagyon jó kis kártyákat csinálnak ... Neke a 4780 mindenben gyönyörűen megy ... De sajna driver oldalon le vannak maradva mint a borravaló ...

    Nem is csak a beállítási lehetőségek miatt, mert az a Forceware-ben sincs sok ...

    Az Ati-nál a hekkelésre - finomhangolásra sokkal kevesebb lehetőség van (engedélyezett ... nem hiszem, hogy a HW nem tudná ...) mint nvidia esetében ...

    Erre jó at ATT és az nHancer ...

    Ráadásul az új 5-ös széria nagyon övön aluli dolog volt az Ati-tól ... gyakorlatilag szarnak a "kisebb" kártyákra ... ami azért dühítő, mert 5850 alatt az összes kártyájuk lassabb mint a 4870-es pl ... De az extra feature-öket nem tudom használni vele ... (SuperSampling AA ugye ...)

    Jönnek az újabbnál újabb driverek, mind teljesítménynövekedés így - optimalizáció úgy ... persze csak HD 5xxx-es kártyákon ...

    Mennnnnnyenek a pics...

    Még alszom rá ... Ha eladom a kártyámat, akkor valószínű GTX260-as lesz, vagy ha domborítanak addig valami nagyot, akkor talán 5770 ... ami szuper, mert lassabb mint a mostani ...az 5850 meg dupla annyiba kerül :(
  • Papa01 #5708
    Bocsika, ezt korábban nem jeleztem,de aki mostanság kezd velünk röppeni, fontos, hogy tudják, azt hogy a Laca által biztosított TS hozzáférés nem publikus!! Tehát ne tegyétek kis sehova sem! :) Csak priviben keressük egymást ez ügyben!! :)

    Köszönöm! :)
  • Papa01 #5707
    Tegnap este jeleztem már Lacáának ez ügyben... :)
  • gabor41
    #5706
    Én is kérnék ma estére. Köszi!
  • Papa01 #5705
    @Laca: Azt még megtennéd, hogy LeonSilver kollégának is csinálsz hozzáférést TS-hez? :)
    Köszönöm!
  • Papa01 #5704
    Én ki fogom próbálni, hogy a ROF -on belül kikapcsolom az AA/Af-et az ATI szoftverben pedig be... hátha.
    Sajnos nekem tegnap nagyon "remegős" volt a kép főleg a távolban, szerintem az élsimítással lehetett gond... Pedig a játékon belül 16x-ra volt állítva...
    Dummy, erre gondoltál korábban?
  • VO101 tvr
    #5703
    "ATI Tray Tools" Ezt ismeritek? Én ezt használom egy ideje. Eléggé sok dolgot (nekem túl sokat is...) lehet vele állítani.
  • Papa01 #5702
    Ez ATI-nál is így van? Tehát üti egymást az, ha a játékon belüli beállítom az AA/AF és ha az ATI szoftverében is be van állítva?
  • sakkay
    #5701
    Mire gondoltál? Én tavaszra gondolkodom egy gtx260-on. Hetente egyszer nézek BOB-os videót, hát nem a strand miatt várom a nyarat...
  • gabor41
    #5700
    Hát nem tudom, szerintem nekem jobban néz ki ha a játék beállításokat felnyomom a maxra, és nem a nhancert használom. Shimmering mind két esetben van de talán kevesebb nhancer nélkül.
  • Papa01 #5699
    Szuper, igen ott! :)
    @Gascan: Lacától semmilyen privit nem kaptál?
  • DummyBoy
    #5698
    4870 1GB ...
  • Gascan #5697
    milyen ATI-d van?
  • DummyBoy
    #5696
    Nekem ATI-m van ... most morfondírozok, hogy lecserélem nvidia-ra ...

    Ha az nhancer-ben állítod be az AA-t és az AF-et, akkor a játékban ki kell őket kapcsolni, különben kiütik egymást ...
  • gabor41
    #5695
    Köszi, és a játékom belül hogyan állítottad be a dolgokat? Mármint az AA és a filter?
  • DummyBoy
    #5694
    Én is így gondoltam ... voltak sárgásabbak - szürkébbek is de aztán ez lett bár lehet még majd kicsit besárgítom őket :)

    A zöldtől féltem kicsit, mert a Hangárban nagyon rikítónak tűnt ... de így nem az :)

    Jó kis "fűzöld" lett :) Bár a tökéletesen kidolgozott (Mégegyszer köszi :) ) terepminta így nem annyira látszik :)

    Nem tudom miért, de ez a nagyon koszos design most nagyon bejön xD
  • RedRiot
    #5693
    Szerintem jó így, maximum a D-betű színét tolnám egy kicsit sárgás-piszkos-fehér irányba -> a kokárdák fehér részének a színe. Bár egyáltalán nem rossz hogy más a két fehér, mert a kokárdák még a gyárban kerültek a gépre, a D-t pedig a fronton mázolta fel magának a pilóta. :) Nyilván nem ugyanazt a festéket használták.
  • DummyBoy
    #5692
    Na igen, azok után, hogy voltál kedves ilyen fasza skint rittyenteni nekem, és csak a szinekkel kellett mahinálni, így könnyű volt :)

    Mit gondolsz: Nem túl "gázak" vagy világosak a szinek rajta?

    Változtassak még rajta valamit?
  • DummyBoy
    #5691
    Véééégre nvidiás arc :)

    Akkor mondom mit próbálj ki: Ismered azt a programot hogy nhancer?

    Ha nem akkor ismerkedj meg vele, qrva jó kis program ... Forceware finomhangolásra 8000000000000000000000 beállítási lehetőséggel ...

    Nos 2 lehetőséged van kilőni a shimmeringet ... az egyik a SuperSampling AA bekapcsolása ... vagy valamelyik kombinált mód, amiben SSAA is van ...

    Valamint van egy olyan beállítás, hogy Negative LOD Bias: Ezt át kell állítani "Clamp"-ra és az elvileg megszüntetni a hibát ...

    (Ha érdekel a miért is, akkor megpróbálom pár mondatban összeszedni :) )

    Első körben próbáld meg a Clamp-et, utána jöhet az SSAA, majd együtt a kettő :)
  • RedRiot
    #5690
    Király lett! De azért ha egy IMO felett repülsz el, ugorj be lemosatni. :)
  • Gascan #5689
    nem jó a link... url-ként szúrd be
  • RedRiot
    #5688
    Zsír! Jövök este én is. :) TS a Laca féle szobában lesz?
  • LeonSilver
    #5687
    Gábor.Ahogy a "FAQ" link alatt is olvashatod fentebb, kérlek képek linkeléséhez ezt az oldalt használd.

    dankesün, vödörszén ;)
  • gabor41
    #5686
    Nehéz elmagyarázni, egy ilyen villogó fekete csíkos effekt a tájon, főleg ami messzebb van, itt egy pár kép a ROF fórumról:

    http://img99.imageshack.us/img99/5578/j ... nd4aa2.jpg

    http://img205.imageshack.us/img205/3290 ... and4aa.jpg

    jaggy horizon edges and shimmering...

    but it not so noticable on pics...it is worse in game...
  • Gascan #5685
    mi az a shimmering? :)
  • gabor41
    #5684
    Azt vágom, hogy másnak is vannak hosszú betöltési idő problémái, de van olyan is akinek nagyon gyorsan tölt. Ezt nem értem hogy mitől függ.

    Shimmeringel hogy álltok? Nekem egy nvdia 280gtx-em van és azért elégé látható főleg a távolban. Van valaki aki szintén nvidias és nincs shimmering? Milyen beállításokkal? Köszi.
  • Gascan #5683
    leszünk este? a TS akkor megmaradt a régi? ha nem akkor elküldené nekem valaki priviben a változást, mert nem kaptam meg a multkor
  • Papa01 #5682
    Multi alatt jelentősen gorsult a betöltési sebesség...
  • Papa01 #5681
    Dummy, nagyon szép az új skin és köszi a leírást megy majd ki az oldalra! ?)
    Végül is kellett átevezned valamit?
    @Gábor: Sajnos ezzel más is szív, ezért érdemesebb multizni! :))
  • DummyBoy
    #5680
    Legyenek sötétebbek a szinek? Kicsit összekoszoltam a Camelem :)