59
  • szasz85
    #2
    Nagyon haladni kéne már azzal a fúzios reaktorral.
  • Sanyix
    #3
    de legalább az atomreaktorok építésével. Csak hiányzik a 20000 milliárd forint, aminek a 99,5%-át elsikkasztják, és elcsalják, a nép meg egykét anyázással, tovább tűri a lopást, meg a pazarlást, mint eddig, jó birka módjára.
  • JTBM
    #4
    Törökországon keresztül halott ötlet hozni a vezetéket.

    Ha jót akar magának az EU, akkor a Fekete Tenger alatt hozza a gázt. Akkor persze Grúzián kellene átmenni. Szóval még mindig jobb a Gazprom.

    Nem véletlenül jegeli mindenki ezt a projektet - eléggé halott dolog...
  • kvp
    #5
    A franciak ertenek az atomeromu epiteshez, a nemetek a szel es a naperomuvekhez, az izlandiak a geotermikus eromuvekhez. Svajcnak es svedorszagnak van vizi energiaja, az angoloknak es a norvegoknak vannak olaj es gazmezoik, a nemeteknek meg szenuk. Ezek utan hogy lehet az, hogy az eu nem kepes osszehozni egy olyan megoldast ami semmilyen eu-n kivuli energiaforrast nem igenyel?

    ps: Magyarorszagon meg mindig van uran es geotermikus energia. Ha megepulne a masik 4 paksi blokk, akkor alapvetoen meg is lenne oldva az itthoni energiaproblema, ugyanis a nagyfogyasztok hasznalhatnanak gaz es olaj helyett aramot, a lakossagnak meg boven eleg az orszag alatt talalhato gazkeszlet.
  • Turdus
    #6
    Ezzel csak az a baj, hogy ami készlet nálunk van (főleg olaj és gáz) azt élből adjuk el az USA-nak, majd baromi drágán veszünk helyette a ruszkiktól. No comment.
  • Dany007
    #7
    Senkinek nem tűnik fel, hogy nincs #1-es hsz? Vagy csak én nem látom xD
  • szivar
    #8
    Állítólag háborús kárpótlásként (II. VH) az az usákok előjogot kapnak mindenféle izé kitermelésére Magyarország területén. Meg amúgy is mé' ugatnak bele hogy melyik országtól ki és mit vesz?
  • Justil
    #9
    ilyen akkor szokott lenni, ha valaki olyasmit ír ami valakinek nem tetszik. kivágják a faszba, ugyanis.
  • jaspercry
    #10
    hát a jövő nem ez gyerekek !!!fizes fizes fizes
    minden háztartásnak saját alternativ energia kozpontjának kellene már lennie
    napelem ,földfütés(magyarországon lefursz ,majdnem mindenhol termál viz van 60fokos .....erre kéne pénzt kolteni oszt senkitöl se függene ez a kis szaros ország...
  • HöfEE
    #11
    "Magyarorszagon meg mindig van uran es geotermikus energia" Amíg a drága kormányunk az oroszok seggét fényesre nyalja , nem sokra megyünk vele. Egyébként elég nagy gázmezőket is találtak több helyen is az országban ami bőven elég lenne, ezeket meg szépen eladogatják a külföldi befektetőknek nehogy már nekünk jó legyen.
  • roliika
    #12
    Azt írtam, hogy jó informatikai cikk. Ugye ha már egyszer ez a portál neve vagy mi. Bábolnai csirkékről miért nem írnak?
  • Alveus
    #13
    nem téged spéciztelek ki, de 100%, hogy illem tanár vagy... szegény gyerkőceid.
  • uwu
    #14
    Mindenki megtehetné, hogy olyan házat épít ami használja a geotermikus energiát.
    Miért is nem használjuk?
    Ja, hogy drága... más baj nincs is vele azon kívül, hogy kiterjedt felhasználás következményei még nem ismertek. Itt elsősorban a földkéreg összefurkálására gondolok, persze nem biztos, hogy ez probléma, nem vizsgálták még komolyan.

    Az atomenergia-felhasználás könnyebben megvalósítható.
    Nem csak Paksot kéne bővíteni, hanem annyi erőmű kéne, amit műszakilag lehetséges létesíteni. Sajnos nem sok alkalmas hely van rá az országban, de 1-2 erőmű még biztos elférne.
    És ha hallgatnánk Oláh György Amerikában élő Nobel-díjas kémikusunkra, ezután beindulhatna a metanolgyártás is.

    Ez nem kis vállalkozás, de ha ez meglenne, nagyon tuti kis országunk lehetne.
  • jaspercry
    #15
    de azt a sok kurva pénnzt amit gáz,vagy olaj vezetékekre koltunk,nem beszélve kurva nagy pazarlással,(elég ha falvak városrészek ,keruletek fognak ossze és heileg oldják meg ezeket a gondokat)a reptereken már használnak kiegészitö generátorokat amihez nincs szukség hálozatra,magának termeli az áramot helyben
    (repulési fényeket látják el árammal)magyar találmány valami 0 ponti energy..
    nem egy mai darab sznt tobb mint10-15éves
  • jaspercry
    #16
    tehát megoldás lenne(miért tartozunk a világbanknak 50milliárd dollárral)
    bakkkkker!!!itt valami gáz van vagy nincs,mint most
  • HöfEE
    #17
    "elég ha falvak városrészek ,keruletek fognak ossze és heileg oldják meg ezeket a gondokat"
    Energia problémákat mióta lehet helyi szinten megoldani? Tegyük fel a városom és a környékbeli falvak összefognak, hogy megszűnjön az orosz energiafüggőség (már kimondani is röhejes) mit tudnak tenni? Építenek szélerőművet? Na hát azt éppen lehet, csak használni már nem mert engedély helyett egy nagy l***szt fogunk kapni(volt már ebből balhé nem is egy). Generátorok? Hát bazze a generátor sem megy ám magától! ÉS a fűtéssel mi lesz? Megoldjuk Geotermikusan! Mondjuk a települések csődbe is mennének egy ilyen beruházástól de sebaj, legalább meleg lesz!

    Azt mondod kurva nagy pazarlás? Kormányzati szinten egészen biztos. De nézd meg a falvakat, vagy a kisebb városokat ,valahogy nem látszik az a nagy pazarló fényűzés.

    "magyar találmány valami 0 ponti energy..
    nem egy mai darab sznt tobb mint10-15éves"

    Ennek a mondatnak fuss neki mégegyszer, nem igazán érthető mit akarsz mondani.
  • jaspercry
    #18
    ja boccs ,egy magyar találmányról van szó igaz ,ha jol emléxem akkor nemetországba tudták szabadalmaztatni kb 10éve
    a kütyu elektromos energiát állit elö!!!a kutyu beinditásához kell energia utána ezt az energiat viszacsatolja onnmagába!!belefektetett energia 150%-át adja végul is az az van +50%-unk amit bármire fol tudunk használni.....
  • jaspercry
    #19
    azt hiszem ,Hipermotor a neve,és a ferihegyi repulotéren 1 mukodik is...
  • jaspercry
    #20
    na tény ,ténleg sok sok megoldás lenne erre a problémára ...talán 100év mulva
    Hofee neked teljesen igazad van,de ahhoz is kurva sok pénz kellene, meg ehhez is
    gyakorlatban, mig a fold alol ki lehet gázt termelni (nem csak azért mert jo üzlet,meg viszonylag olcso)addig csak okoskodunk ezen sajnos......
  • szivar
    #21
    Amikor ezermilliárdok mennek ki az ablakon csak azért hogy kiépüljön egy gáztározó, plussz a gáz szállításához szükséges csövek, kompresszorizék, mianevék... Ja, meg a tranzithoz szükséges energia és ilyenek. Akkor cirka kétezer emberre 120 millás beruházás egy geotermikus cucc esetében vajha mi? Szerintem előbb megtérülne mint a lehúzásra alapozott energiaszállító rendszer (utóbbinál nincs megtérülési idő :)). Számoljunk?
  • L3zl13
    #22
    Te minden baromságot beveszel? Ilyen nem létezik.
    Németországba szabadalmaztatták? És ott hogyhogy nem erről működik minden? Miért mennek még a német autók is benzinnel? Miért használnak szénerőműveket?

    Szabadalmaztatni tudod bármit lehet. Nem kell, hogy működőképes legyen.
  • uwu
    #23
    Tényleg létezik olyan, hogy nullponti energia, csak épp azt nem lehet kinyerni.
    Nyilvánvaló áltudományos csaló aki azt állítja, hogy azt fel tudja szabadítani.
    Pont az a lényege, hogy annál kevesebb semmilyen létező dolognak nem lehet az energiája.
    Az energia egyébként kvantummechanikára visszavezethető, az energia az anyag bizonytalan elhelyezkedéséből ered.
    Ezért nem lehet elérni a 0 fokot.
    Egyébként ha valaki varázserővel rendelkezne, és felszabadítaná ezt, akkor is annyira kevés, hogy azzal semmit sem lehet kezdeni.
    Összefoglalva, tökéletes baromság ez a hipermotoros őrület.
  • jaspercry
    #24
    de van csak kurva drága!!!!majd 100 év mulva olcsobb is lesz,és kisteljesitményueket lehet is kapni,a háztartási áram felváltásárá 5éve volt az ára 50nm2-lakásra tervezettnek a teljesitményét nem ismerem 100000euro
    igy a befektetés csak 150év alatt térult meg szerintem ez elég ok ,hogy nem terjedt el!!!
  • MitsuMishi
    #25
    Románia kicsit feljebb csúszott a térképen
  • Caro
    #26
    Ez a 7,9 milliárd euro egy kicsit engem is meglepett egy db. csőre, tekintve hogy az ITER költségvetése 7,5 milliárd euro.
  • DaemoonHunter
    #27
    Hát igen...nem ártana még pár atomerőmű...bár most ahogy hallottam németországba egy hatalmas szénerőművet építenek, persze le se szarják a környezetet ellentétben itt már rég tüntetne a sok hülye, nemhogy még atomerőmű...
  • Caro
    #28
    Egyébként igen, teljesen igazatok van, láttam egy számítást, egy hőszivattyús rendszer telepítése sem kerül lényegesen többe, mint a gázfűtés mindennel együtt, de "hála" a csodás magyar szabályozásnak erre sem olyan könnyű engedélyt kapni. Csak mit tegyünk a már felépült házakkal? Ez a probléma. Mondjuk ott el lehetne kezdeni, hogy legalább az újakat nem feltétlenül gázra állítjuk.
    Megfelelő hőszigeteléssel is rengeteget lehet spórolni. Akár 2-3 év alatt megtérül.
  • jaspercry
    #29
    ja és csak meglévö elektromos hálozatra lehetett kotni!!!tehat a fogyasztása a hálozatrol nem volt nulla csak 1kw-al 1.5kw os kütyüt tudtál meghajtani ,azaz volt 0.5kw-od pluszra .Kis számoknál ez nem sok ,de millios nagysárendeknél, már igen is számottevö!
    PL:ha egy ipari cég vaskohászattal foglakozik ,kurva sokat fogyaszt(árambol) a koho,ha ezt HIPERMOTOR-ral kiváltva is kurva sokat fog fogyasztani,de kozben 2 lakotelep is hasznot élvez a töbletenergiábol.....villamos energiához jot...
    tehát ez nem egy világmegváltó cucc,de kezdetnek igen is érdekes..
    a cik sajnos nem beszél alternativ megoldásokról ,csak a rosszmegoldás 2-rül..
  • Szeszmester
    #30
    Gyakrabban kellene látogatni a fizikaórákat, de legalábbis figyelni kellene.
    Nem létezik perpetuum mobile, amit te mondasz, az megszegi a termodinamika első főtételét.
    Leülni, egyes.
  • jaspercry
    #31
    igazad van! a höszegetelés nagyon jo padlofütes ,kazán,gázbefufos,radiátoros rendszereknél,de sajnos tanuja voltam gázkonvektoros ház höszigetelésén,ami szerintem öngyilkosság!lásd hányan haltak meg szénmonoxid mérgezésben......regen páraáteresztös szellözös házakat épitettek pl"vályogház"
    és bevált, nyáron jo hideg volt,télen meg sokáig tartotta a meleget persze ,ha képes voltál felfüteni...
  • jaspercry
    #32
    igyál még egyett az egészségemre!!!
  • jaspercry
    #33
    ez elektromosság tan...boccs!!!!!! na egy felest?
  • jhetedikj
    #34
    Mit keres itt ez a cikk??
  • Omegared
    #35
    Szerintem meg energiamegmaradás. Az energiamegmaradás törvénye kizárja az elsőfajú örökmozgó létezését, azaz olyan szerkezetét, amely kisebb energia befektetésével több energiát termel.
    Szerintem te is egy vagy azoknak akik olvastak valamit, elhiszik, aztán szajkózzák a baromságot. Legalább még nagyobb hülyét ne csinálj magadból.
    Amúgy meg az értetlenkedőknek ajánlom a honlap alcímét: Informatika és tudomány.
    Van némi politikai töltet, de attól még érdekelhet valakit itt is...
  • digital
    #36
    Pontosan. Fából vaskarika...
  • Molnibalage
    #37
    Meg nem kicsit vagy hülye. Milyen olajat és gázt adnuk el oda? Semmit...
  • Molnibalage
    #38
    Ki van csukva. Szovjet érdekszféra voltnuk már a fegyverszünet aláírásakor is. Ilyen fel sem merült.
  • Masakari
    #39
    hát ha ez tényleg ígyvan akkor lófasz a jenkik seggébe,nemelég hogy szétcseszik az országot de még ellopják aztis amink van....
  • Motoroj
    #40
    Elolvastam néhány hozzászólást. Vagy ittas állapotban történt hozzászólások ezek, vagy ennyire nem megy a magyar nyelv.
    "németországba" kis betűvel. Az már csak hab a tortán, hogy helyesen "Németországban" lenne, mert ugye nem bele építik, hanem ott.
    "heileg" gondolom helyileg akart lenni, így azonban inkább Heil Hitler-nek tűnik.
    Jaspercry meg hol használ ékezetet hol nem, ez is érdekes.

    Érdekes még a 150%-os hatásfokú találmánya is, nem tudom, hogy ezt álmodta, vagy ébren találta ki?

    Egyébként valamennyire megoldást jelentenek ezek a megújuló, és egyéb alternatív források, de nagy mennyiségben rövid távon az atomerőművek, hosszú távon meg a fúziós erőművek jelenthetnek megoldást. Én így vélekedem.
  • B0nFire
    #41
    off:
    Tudod, nem lehet mindenki polihisztor. Megfordultam már néhány fórumon, de az önjelölt magyartanárokat sehol sem látják szívesen. Ha valaki értelmes dolgot ír, akkor nem feltétlenül a helyesírásba kell belekötni Persze, az más kérdés, hogy aki már benyom egy posztot, legalább próbálja meg összeszedni a gondolatait, és azt nyelvtanilag helyesen leírni. De ha nem megy, attól még nem dől össze a világ.
    off vége

    Nem tudom, hogy csak nekem tűnt-e fel, de az amerikaiak már megint beleugatnak Európa, Ázsia, Balkán és Közel-kelet bizniszébe. Ne ők szabják már meg, hogy honnét legyen az a gáz kitermelve! Őket ki kérdezte, már megint? Mind your own business American asshole.