239
  • hdo
    #1
    Ez valóban túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Ha legalizálja az őssejt kutatásokat ... hűű, mi lesz itt!
  • FlyingV
    #2
    én inkább a NASA felrázásának örülnék!
  • emile zola
    #3
    tényleg jól hangzik, remélem nem csak a szokásos politikus duma...
  • NEXUS6
    #4
    Hirtelen nem is tudom mit gondoljak, melyik a jobb/rosszabb verzió.
    Ha tényleg igaz az, amit mond és Amerikát visszaigazítja arra az oldalra, amiért a Világ mindig is tisztelte, akkor az sajnos azt jelent, hogy ott 1-1 új elnök beiktatásával esetleg nagyobb fordulat következik be, mint nálunk a rendszerváltás idején!!!

    Ami azt jelenti, hogy Bushbáék is bármikor visszajöhetnek, ha Obama nem elég jól játszik, pl ő is összeszed valami Lewinsky csajszit magának.

    Kéne már valami rendszert vinni ebbe a nagy szabad elnökválasztásba, nem?
  • Vogel
    #5
    Ha túl jó elnök lesz és küzd olyanok ellen amik a nagyok érdekeit sértik, akkor elteszik lábalól, mint Kennedyt. Reméljük nem így lesz.
  • toto66
    #6
    Eddig szimpatikus. De lehet sokat várni tőle? Majd meglátjuk...
  • Gaboca76
    #7
    Hát azaz igazság hogy nem ezt a hozzá állást láttam a izraeli háború vall kapcsolatban…
    Vagy csak Bus utolsó gyenge villanása volt de mit is várnék egy ilyen vezetéstől, akinek az izraeliek mdják meg hogy szavazzon….Amúgy meg hiszem ha látom ,én is egy nagyobb támogatásért szurkolok a NASA-nak. De szerintem lesz e téren is változás világ válság ide vagy oda többet kel áldozniuk rá ha nem kínait vagy egyéb nemzetet akarnak a Hold és a Mars kolonizálójaként tisztelni ! Hajrá tudomány!!
  • Motoroj
    #8
    "Csak hinni tudunk abban, ... hogy a faji határvonalak hamarosan eltűnnek."

    A rohadt életbe, mindig is ettől féltem! Ez alighanem az európai civilizáció végét jelenti...

    Gondoljatok csak bele!
  • ACmotor
    #9
    Szerintem ez mindannyiunknak tetszik. Reméljük Vogelnek nem lesz igaza. Azért elég merésznek tűnik ez az Obama.
  • edios
    #10
    Úgyse, úgyse, úgyse... De ha mégis.. Áááá úgyse..
  • Ronny
    #11
    bolhacirkusz és 4/8 évente beszopjuk ugyanazt a hülyeséget...
  • wednes
    #12
    Most gondoltam bele, hogy Obama olyan példaképeket sorolt fel, akiket megöltek a nézetei és cselekedetei miatt. Úgyhogy ha komolyan gondolja a változásokat, akkor vigyáznia kell.
  • Magnum PI
    #13
    Ma már nem olyan könnyű kiiktatni egy elnököt mint régen főleg hogy tuti számítanak rá. Szerintem emiatt nem kell aggódni
  • Slim Rick
    #14
    nekem valahogy, a itteni hazugsággyárosra emlékeztet, jól beeteti a polgárait, azt neszetek a semmi, fogd meg jól .
  • ScarY MAN
    #15
    azért van különbség....
  • maestro85
    #16
    Ez szerintem is undorító gondolat. (főleg, ha fajról beszélünk akkor ember-embert hasonlítunk, de gondolom ő az etnikai hovatartozásra gondolo) Bár nem így fogom fel ahogy te, mert Európában belül is számtalan nemzet van. É nem akarok félvérek között élni. Szerintem az a jó ha vannak feketék, srágák, fehérek. Mi a fenének keverjük őket? Az etnikai különbözőség eleve nem csak szín hanem egy egész kultúra. Szegény gyerek aki ilyen családba születik zavaros lesz az értékrendje és világképe. Nekem az tetszik hogy különbözőek vagyunk és nem az, hogy összemosódjunk. (A fene egye meg a globalizáció rossz oldalát...)
  • edios
    #17
    OMG



    És akkor te civilizáltnak tartod magad, ha jól sejtem?
  • NEXUS6
    #18
    Egyetértek!

    Minden ember egyenlő?
    Ez hülyeség!
    Ez a nők, a tehetségesek, vagy épp a gyengék megcsúfolása!
    Nem az embereket kell egyenlővé tenni, hanem, hogy a különböző kultúrájú emberek szabadon élhessenek a saját kultúrájuk szerint. Ami egyrészt azt jelenti, hogy pl. mi nem megyünk oda az arabokhoz megmondani a frankót, de az Európában élő eredeti kultúrájú embereket se korlátozzák abban, ahogy élni akarnak, mert sérti esetleg valamelyik kisebbségvédelmiombúcman érzékenységét a dolog, hogy nem fogadunk be olyanokat, akik bennünket sem fogadnak el.
    Nem a fajokat kell megszüntetni, nem kell azt hazudni, hogy egyenlőek vagyunk, csak tartsuk tiszteletben az eltérő kultúrákat.
    Amerika, a nagy olvasztótégely meg oldja meg úgy a nemzetiségi gondjait, ahogy akarja.
  • roliika
    #19
    Úgy érzem Obama végre tényleg egy intelligens elnök...el sem hiszem, nem bankár, vagy részeges farmer.
  • feamatar
    #20
    akkor mit szólsz mondjuk a meszticekhez? Van egy pár, és félvér... nem vészes. Egyáltalán. Én meg javában szeretnék keveredni. Ázsiai jányokkal mindenképp. :)
  • feamatar
    #21
    tartsuk tiszteletben, de a keveredés nem rossz. Sőt! Főleg itt nyugaton ahol igazából nemzeti kultúra nem létezik, hanem nyelvi elhatárolódás. És a kulturális sokszínűség nyugati szubkultúrákra értendők, nem pedig nemzeti kultúrákra.
  • roliika
    #22
    Genetikailag ha nem lenne keveredés a génállomány a végén elpusztulna. Hibás gén részletet másik hibásra cserélné.
  • NEXUS6
    #23
    Nem rossz a keveredés, de jelenleg inkább kötelező mint opcionális.

    Pl miért kéne a cigányoknak és a nem cigányoknak ugyan abba az osztályba járnia?
    Persze kell, hogy ne válljon a társadalom túl zárttá, és aki akar és vállalja a másik közösség szabályait az átléphessen. Az identitását szabadon megválaszthassa. De ha egy fehér többségű osztályba kerül be egy cigánygyerek, akkor az válik sérültté előbb utóbb, ha meg a cigány osztályba a fehér, akkor meg az.
  • NEXUS6
    #24
    Mivel az embereknél nincs természetes szelekció, így a hibás, betegségeket okozó gének a keveredés hatására könnyeben átterjednek a viszonylag egészséges populációra is!!!

    1-1;)))
  • csatosimakönyv
    #25
    azért én örülnék egy ilyen kaliberű miniszterelnöknek és apparátusnak itthon... hidd el, ők megcsinálják, mi már halottak vagyunk.
  • savior
    #26
    nem tudom feltunt e, de egyelore csak a szovegeles megy es nem csinalt meg semmit. szovegeles meg otthon is van
  • Vorpal
    #27
    volt már ez - lesz is - hülye ez is, hülye az is aki elhiszi.
  • Justil
    #28
    az ilyeneket mint te a falhoz állítanám és...

    nem hiszem el hogy ennyire sötét emberek vannak itt.
    mi a faszról beszéltek?!?!
    hogy nem kéne keveredni? hogy a különböző kultúrájú (és esetleg bőrszínű) népek határolódjanak el? hát honnan a faszomból szeditek ezeket a faszságokat? szánalmas...

    majdnem 7 milliárdan élünk. és ez a szám nyilván egyre csak növekszik, ráadásul exponenciálisan. hát hogy képzelitek, hogy ezzel a középkori felfogással működni fog a dolog? határolódjunk el egymástól? mikor már így is alig férünk el ezen a kib***tt bolygón?!

    meg mi a faszom az hogy európai civilizáció? 2009-ben? amikor pár óra alatt gyakorlatilag akárhova eljuthatunk, és amikor gyakorlatilag mindenki vándorol mindenhova? azért kiváncsi lennék, hogy egyik másik nagyszájú aki itt ugat, utánajárt -e a családfájának...néha meglepő dolgokat lehetne felfedezni benne.

    egyébként ez a rohadt rasszista soviniszta felfogás az (többek közt) ami miatt ott tartunk, ahol. és persze ez manapság még nagyon sok helyen így van, de azért vannak országok ahol igencsak előrébb járnak ebből a szempontból, mentalitás területén. nem úgy mint a gyökér magyar hungaristák akik még most is ujjal mutogatnak ha meglátnak egy színesbőrű embert az utcán.
  • remark #29
    Minden csak a géntechnológia fejlettségén múlik. Ebbe a gondolatba most belemagyarázhatnék többet is, mert a fantáziám az megvan, de inkább hagyjuk.
  • hodobaj
    #30
    Mi az hogy nem csinál semmit alig 24 órája elnök
  • flash46
    #31
    Most érkezett hírek Amerikábol ... Barack Obama
  • Alveus
    #32
    tartalom: 4

    nyelvhasználat: 1
  • BlackRose
    #33
    Tudomásom szerint az őssejt kutatás nem illegális az USA-ban csak nem végezhető federális állami (költségvetési) forrásokból. Viszont magánszektorban, magánpénzből kutatni legális és ha jól emlékszem, néhány szövetségi államban állami pénzből is kutatnak (nem federális hanem lokális pénzből).

    Ami viszont az Obama mániát illeti... majd meglátjuk, az idő válaszolni fog a kérdésre. Szerintem olyan Clinton féle politikát várok persze valamivel nagyobb végrehajtó hatalomal (hiszen az elmúlt 8 évben tovább növekedett a végrehajtói hatalom a felső biróság és a kongreszus kárára, ami nem jó, még akkor sem ha Obama tökéletesen jó, ami biztos, hogy nem igaz. Mindenesetre abban ami nem szabadságellenes tevékenység remélem sikeres lesz de ami szabadságellenes abban remélem nem.
  • Justil
    #34
    így utólag egyet tudok érteni veled, legalábbis a nyelvhasználatot illetően. sajnos túlzottan felbasztam magam, és nem vártam meg a kommenttel, míg az elmúlik. bocs..
  • Justil
    #35
    de ettől még ugyanúgy gondolom, ahogy leírtam.
  • NEXUS6
    #36


    Szerintem meg itt mindenki át van vágva, a nagy testvériségm egyenlőség miegymás lózongukkal.
    Amikor tudatosan eltörlik az identitásodat, és azt mondják mindenki egyforma és kuss, na az a kommunizmus/szocializmus.
    Amikor nem törlik el az identitásodat csak éppen azt nem tudod, hogy mi van, ki vagy, mert pl azt látod, hogy az egyik ember olyan hendikeppel indul a társadalomban, hogy esélyed sincs behozni, de azt mondják minden ok, na az a kapitalizmus.

    Egyetlen nép van manapság, akiknek mindenhol hivatalosan joguk van másnak, saját maguknak lenniük, és ezért kötelessége mindenkinek tisztelni is őket, amellett, hogy egyrészt mindenhol ott vannak, de ráadásul még erősen munkálkodnak is identitásuk és "tisztaságuk" megőrzésén.
    És mivel ők ezt mindenkinél sikeresebben csinálják, hát ezért aztán utálják is őket rendesen!
    Na lehet találgatni, hogy kikre gondolok!!!

    Globalizáció van, ez tény. A Világ olyan mint egy zsúfolt pályaudvar, ha jegyet is kéne venni, meg a büfében kajálni is, meg pisikélni is, akkor biztos, hogy egyszer magára marad a csomagod, amivel a fekák abban a pillanatban ellépnek.
    Ha viszont a család csomagjait összegyűjtjük, és mindíg vigyáz valaki rájuk, mások meg mennek a büfébe, stb, akkor túlélhetjük.

    Ettől még szóba elegyedhetünk, a szomszéd Ivánnal, Bennel, vagy Joseval.
    Szal vagy úgy csinálunk mint a zsidók is és akkor talán még élvezni is fogjuk a XXI. szd-ot, vagy lúzerek, rabszolgák leszünk, mint ahogy az Emberiség nagy részének már be is van tervezve.
  • Gaboca76
    #37
    Semmi baj fiuk öt is a zsidók irányítják!
  • gyozo
    #38
    Látom én már, hogy nem lesz ebből semmi. Ez itt a baj, hogy most meg méé fekete? Én örültem, hogy mert lépni egyet a világ előre, de valószínleg gyorsan vissza fog lépni kettőt. A lényegi kérdésekről nem lesz itt szó, csak arról, hogy most rasszista valaki vagy nem.

    Szánalmas az egész emberiség, úgy ahogy van, ideje kihallni.
  • Justil
    #39
    mi az hogy identitás?
    én nem mondom, hogy mindenki egyforma, sőt, rendkívül különbözőek vagyunk, és ez így van jól. de vannak különbségek, amik számítanak, és vannak, amik nem. így például a bőrszín nem számít, ahogy az sem, hogy valaki milyen nyelvet beszél (én pl erősen támogatnám, hogy mindenki beszéljen angolul, de ez már 1 másik történet). a fontos különbség az, ahogyan viselkedünk és vélekedünk a dolgokról.
    de félelmetes látni, hogy egyeseknek semmi nem számít, csak az egekig magasztalt fehér seggük tovább magasztolása. szidják a zsidókat (itt most nem rád gondolok), a feketéket, mindenkit aki vmiért más, és annyira segghülyék, hogy közben nem veszik észre, hogy ezzel pont az őket elnyomó hatalom kezére játszanak - ahol hát...elég nagy arányban jelen vannak ezen bizonyos általad is említett népcsoport tagjai. ez az, amivel kivan a faszom, de nagyon. hiszen nekik addig jó, amig mi megosztottak vagyunk, márpedig azok vagyunk, és a sok idióta rasszista pontosan az ő malmukra hajtja a vizet. és még büszke is rá...na ez a félelmetes :(
  • gyozo
    #40
    mármint egy l-el, bocs