11
  • Gabe Dearborne
    #1
    Izé... Van, akinek ez nagy bumm. Na bumm, és akkor mi van? Megmaradok a hagyományos DSLR-nél.
  • Robi000001
    #2
    1) némelyik ötödébe se kerül, mint egy átlagos tükörreflexes
    2) tized akkora helyfoglalás
    3) vicces funkciók
    4) akkor is (viszonylag) jó képet csinál, ha analfabéta vagy a fotózáshoz
    5) ja, és nem kis lukon kell kukucskálni a világra (jó, tudom, van olyan tükörreflexes, ami ezt is tudja, de nem sok)

    Szóval más kategória. Én is szívesen vennék profi gépet, de sajnálnám rá a pénzt, nehéz lenne cipelni, és a barátnőm se használná.
  • Magiszter
    #3
    Azért az az 1000FPS kicsit odavágott engem a székhez... ha ezt még egy aránylag normális felbontásban is képes végrehajtani akkor ez egy marhajó nagy sebességű kamera lehetne. Gondolom az ára majd a csillagos eget súrolja, ha nem akkor kelleni fog egy ilyen a mostani Fuji helyett.
  • Lateralus
    #4
    224 x 168 pixel méretben tudja az 1000 és 420 fps-t.
    Max videóméret 640 x 480 (30 fps)
    Az ára 350 dollár lesz.
  • Magiszter
    #5
    Az igen... annyiban még a mosógépem is tudja... És 350 dodóért... kihúzva a listámról...

    Köszönöm az infókat.
  • Thrawn
    #6
    "A kamerák képesek automatikusan kiválasztani a legjobbakat a nagysebességű felvételkészítés során készült képek közül, figyelembe véve, hogy a fotóalany mosolyog, szeme nyitva van-e, illetve hogy a kép éles-e."

    A jövő évi modellek pedig majd elmennek helyettem nyaralni és csodálatos képekkel fognak hazatérni. Ez már vicc, bammeg. A szomorú az, hogy a DSLR-ek esetén is megfigyelhető már ez a tendencia.
  • roliika
    #7
    Ha olyan minőségű fénykép gépet gyárt mint órát, nem lesz vele semmi baj!
  • Lateralus
    #8
    A DSLR-ek többsége is ugyanúgy unatkozó háziasszonyoknak készül már...
  • Ferrer
    #9
    Hát inkább szerencsére, hogy így felhígult a kínálat, így talán a hozzám hasonló csórók is tudnak maguknak normális képminőséget csinálni, és haladhatnak affelé, hogy az évszázad művészei legyenek ;)
  • Lame
    #10
    Az a baj a DSLR-el, hogy csomo helyzetben megbaszhatod. Pl koncertre se engednek be vele. Multkor en is jol megszivtam, hogy na majd milyen jo kepeket csinalhatok. Csak epp nem vihettem be. A kis szar kompaktokkal persze mindenkit beengedtek. Szoval Neha jol jon egy kis kompakt ami tud is valamit. Casio szokott tudni olyan extrakat, hogy allithatsz zaridot meg rekeszt ami sok hasonlo kat gepnel nincs meg.
    A nagy fps-es video felvetel meg jo poen par helyzetben. Az F1-es gepuket probaltam. 300fps-nel meg eleg nagy felbontasu videot keszit annal nagyobbnak meg mar nincs is sok ertelme mert egy ev mire lejatszol egy videot :)
  • babajaga
    #11
    "Pl koncertre se engednek be vele"

    Aztán miért nem? Ki volt az az elmebeteg aki ilyent kitalált? Az bizony nagyon hülye lehetett a fényképezéshez, csonthülye.Meg kell tőlük kérdezni hogy mi alapján támasztanak ilyen követelést. Ilyet nem tehetnek.