146
  • Tsol
    #1
    hmm, érdekes
  • Tsol
    #2
    igazad van, valóban érdekes
  • Tsol
    #3
    jé, ez tényleg érdekes
  • Tsol
    #4
    EZ BAROMI ÉRDEKES
  • Sir Ny
    #5
    ja, nagyon érdekes.
  • torcipepe
    #6
    de érdekes
  • torcipepe
    #7
    de érdekes
  • Tripax
    #8
    Valóban, Én magam sem mondhatnám másképpen mint hogy érdekes.
  • zeus89
    #9
    Sose fogjátok kitalálni, de ez a cikk ....... kurva érdekes :))
  • bJames
    #10
    Én nem értek veletek egyet, szerintem ez a cikk érdekes!
  • ziipp
    #11
    Ez nagyon durva. Idáig azt hittem, hogy ez már sci-fi kategória, de úgy látszik nem. Viszont azt nem értem, hogy ha már 1997-ben is mérték, akkor hogy sikerült azt a bravúrt végrehajtaniuk, hogy 2009-ben megint megmérik először? :)
  • ziipp
    #12
    Ja, hogy taszító Casimir erőt, így már más.
  • dez
    #13
    Érdekesebb, mint gondolnátok, net-utcagyerekek! ;)
  • roliika
    #14
    Egyébként érdekes.
  • WiZe
    #15
    Örömömbe asse tudom hova sz*rjak!
  • NEXUS6
    #16
    Kb 50 év múlva ezt az eeméynt úgy fogják tartani, mint ma pl az IC megszületését.

    Unokáid mit szólnak majd, ha megtudják, hogy nagypapinak ez jutott csak róla eszébe!?
  • Zocsi
    #17
    Hát ez érdekes volt végigolvasni!
  • NEXUS6
    #18
    Mint azt már bizonyos emberkék vagy 20 éve kitalálták, ha van egy "nanorobotunk";), ami minimális energiabefektetéssel tudja az alakját változatani (pl egy elektrosztatikus erőtér hatására). Akkor pl- a Casimir erő hol vonzza, hol pedig taszítja, ami folyamatos mozgásban tud megnyilvánulni. Ha az alakváltozás kisebb energia befeketetéssel jár, mint amit a mozgás/gyorsulás biztosít, akkor gyakorlatilag meg tudjuk csapolni a nullponti energiát, hő vagy közvetlen elektromos áram formájában.
    Ugyan ez igaz, arra, hogy ha ezt az effektust adott tárgyon belül ugyan így annak egy részének gyorsítására használjuk fel, amit mondjuk kombinálunk valahogy pl- a Davies-Unruh effektus valamilyen változatával, akkor akár kaphatunk egy sima lemezt megjelenésre, egy "papírlapot", amibe ha pl. áramot vezetünk, akkor egyszerűen elkezd gyorsulni valamilyen irányba, de gyakorlatilag nem rakéta hajtás, elektrosztatikus taszítást stb. használva.
    Kúúl nem!!??? Na most már lehet bexarni!

  • L3zl13
    #19
    Szép elmélet. De szvsz az energiamegmaradás itt is igaz, és a nanorobot alakváltoztatásához (vagy bármihez, ami ahhoz szükséges, hogy ellentétes irányúra váltson a Cassimi erő) több energia fog kelleni, mint amennyit a Casimir erő hatására nyerhetünk.
  • toto66
    #20
    Ott van a "ha"!
    Ugyanis bármely vonzó vagy taszító erőt akarunk ilyen céllal használni akkor a befeketett energia több, mint a nyereség, hiszen az alakváltoztatáskor le kell győzni a taszító illetve vonzó erőt, másként nincs alakváltoztatás.
    Szemléltetés: Van két mágnesed, ha máneses pólust kell cserélgetni az egyik mágnesen (állandó mágnes esetében forgatni kell, elektromágnesnél fel kell cserélni a pólusokat), pont annyival több energiára van szükség annál mintha nem lenne másik mágnes és úgy váltanál pólust, mint amennyi energiát lehetne kinyerni a dologból (maximum)...
  • NEXUS6
    #21
    Az ilyen-olyan hőcserélős kazánok is 100% hatásfok fölött tudnak üzemelni, az emberek mégsem látnak benne perpétummobilét, nem kell rögtön bexarni! Amit írtam arra vonatkozóan nagyvalószínűséggel komoly egyetemi kutatások folynak, komoly állami és magántőke bevonásával. Amúgy miért kell egy adott alakváltozáshoz több energia?
    Mert a Casimir-erő miből kapja az energiát? Onnan ahonnan a fluktuáció maga!
    Pl. ott a szupravezetés is, gyak a kvantummechanika által meghatározott folyamatok vannak és nem disszipálódik a mozgó elektron energiája, akár egy vezető gyűrűben folyamatosan kering az áram és akár a gravitáció ellenében is lebegteti a testet a keletkező mágneses mezőn ameddig csak a szupravezetés fennál.

    Ha az alakváltozás folyamatos és szimmetrikus, hasonlít a klasszikus fizika szerinti folyamatokara, akkor valószínűleg tényleg több energiát fogyaszt, ha viszont az is valamilyen kvantummechanikai állapotváltozás, akkor bizony itt a nyerő erő!;)))
  • 0Speed0
    #22
    "a taszító Casimir erő kizárólag a nanovilág ígérete marad."

    Ez kb. tényleg olyan mint anno az IBM -esek vagy kik, mondták: Hogy a PC sose lesz az otthoni felhasználás szintjén...
  • moikboy
    #23
    miért, a PC otthoni felhasználását fizikai törvények akadályozták???
  • Doktor Kotász
    #24
    "Ez kb. tényleg olyan mint anno az IBM -esek vagy kik, mondták: Hogy a PC sose lesz az otthoni felhasználás szintjén..."

    A PC az personal computert, azaz személyi számítógépet jelent.
    Szóval ilyet soha nem mondtak.
    Olyasmi hangzott el, hogy a világon maximum 5 számítógépet lehet eladni, mert ekkora a piaca...
    De akkor még terem méretű volt egy számítógép...
  • CybeRick
    #25
    dejó. Tehát taszít. Levitál. érdekes...
  • toto66
    #26
    100% feletti hatásfok?
    Az érdekes!
  • Piel
    #27
    Ezt a hőcserélős kazánt meg honnan vetted? Szerintem egy kilyuggatott forgó dob és a kavitáció történetét akartad említeni, ami valóban több energiát termel, mint a befektetett mozgási energia. És mégsem használják.
    De ez nem az a fórum.
  • Inquisitor
    #28
    "De akkor még terem méretű volt egy számítógép..."
    Hát inkább Stadion :D
  • Szefmester
    #29
    azért kifejthetnétek ezt bővebben is..
  • ziipp
    #30
    Mesélj!

    Engem is érdekel.
  • kjhkmn
    #31
    akit érdekel, annak: fenykapu.free-energy.hu
  • NEXUS6
    #32
    Nem igazán arra gondoltam.
    Én csak erre pl.
    Link

    De ha az energiatermelésünket nézed ott is mindenhol 100% feletti a hatásfok, különben nem lenne energiatermelés ugye!? Más kérdés, hogy előtte ezeket az energiaforrásokat valami feltöltötte. Pl. az uránt a szupernovák hozták létre, a fosszilis energiát meg a napfény + Földben levő energiák (hő, nyomás). Amit mi a rendszerbe fektetünk, az annyi pl, hogy Józsi a vájár lemegy a bányába, mire feljön a szén, azt meg elszállíccsuk Jolánnénihez, meg a zerőműbe. Ha a szénből kijövő energia ezeket nem fedezné extrában, akkor nem igazán működne ugye a civilivilizácijó.

    De ha már szóbahoztad, akkor az ilyen kavitációs izé is valószínűleg Casimir effektus alapján működhet. Legalább is a készítőik ezt mondják. Persze ezek sem 100% feletti hatásfokúak, mert olyan nincs. Csak éppen azt a forrást nem tudod megsaccolni, hogy mekkora lehet, amit használ (ZPE mező ugye). Ez olyan mintha nem tudnánk mérni/számolni a benzin/szén stb energia tartalmát. Csak azt látod, hogy berakod a varázs kotyvalékot a motorba, ráadsz néhány J villamos energiát az indító motoron keresztül, de attól kezdve magától megy, melegít, hangosan pöfög, büdösít meg amit akarsz. Persze inkvizítorék rákennék, hogy na a feltaláló biztos asszongya, hogy 100% feletti hatásfok, de ilyen nincs, merez perpétummobile, szal hol az a mágja!?



    Amúgy szerintem ez pont az a fórum, ahol ilyenekről is lehet beszélni. És azért szerencsére ott tartunk, hogy néhány tudós már veszi a fáradtságot, hogy elinduljon arrafele, amerre 20 éve csak az járhatott, aki nem ment a nyájjal bégetve. Mert ha ilyeneket mondott, akkor haarosan kereshetett magának más állást, pl próbálhatott megélni abból, hogy zufómagazinok közönségtalálkozóira járt, ami valljuk be őszintén nem egy nagy karrier.
  • Doktor Kotász
    #33
    "De ha az energiatermelésünket nézed ott is mindenhol 100% feletti a hatásfok, különben nem lenne energiatermelés ugye!? Más kérdés, hogy előtte ezeket az energiaforrásokat valami feltöltötte. Pl. az uránt a szupernovák hozták létre, a fosszilis energiát meg a napfény + Földben levő energiák (hő, nyomás). Amit mi a rendszerbe fektetünk, az annyi pl, hogy Józsi a vájár lemegy a bányába, mire feljön a szén, azt meg elszállíccsuk Jolánnénihez, meg a zerőműbe. Ha a szénből kijövő energia ezeket nem fedezné extrában, akkor nem igazán működne ugye a civilivilizácijó."

    Szerintem te félreértelmezed a hatásfok fogalmát.
    Egy szénerőmű hatásfoka azt jelenti, hogy mekkora hőenergiából mekkora villamosenergia lesz.

    SZóval nem azt nézik, hogy mekkora energia kell a bányászathoz, hanem azt, hogy mennyi hő megy pocsékba a kéményen...
  • NEXUS6
    #34
    Sok fajta hatásfok van azért, a teljes rendszer teljes hatásfoka megint más. Én erről beszélek.
    Ha a bányászathoz 10X ennyi energia kéne, még mindíg kőbaltát használnánk, vagy rabszolgatartó társadalomban élnénk, gondolom!

    És ugye, jelenlegi technológgiával is sok szén/gáz/olaj mező sem termelhető ki, úgy hogy nem az megérje.

    A ZPE megcsapoló gépezeteknél, meg sehogy nem lehet hatásfokot mérni olyan értelemben, amit te is írsz, mert nem tudjuk a ZPE mező gyakorlatilag kinyerhető energia tartalmát. Ha meg a rendszer teljes hatásfokát nézzük, akkor az 100% fölött lesz, ahogy egy jelenlegi erőműben is.
    Csak ennyit akartam írni, bocs ha túlspiráztam.
  • toto66
    #35
    Apró de lényeges tévedés: A teljes rendszer hatásfoka csak alacsonyabb lehet, mint a rész hatásfok!
    A példádban szereplő szállítást, bányászok munkáját, stb. ha hozzáadjuk, attól a szénből kinyerhető energia nem lesz több, viszont a befektetett energia igen.
    Tehát így már jóval alacsonyabb a hatásfok!
    100% feletti hatásfok nem létezik! Mert a 100% az összes output és 100% hatásfok esetén a hasznos input a 100%. De még ilyen sem sok van!
  • immovable
    #36
    Kondenzációs gáz kazánokról hallottál már?
  • toto66
    #37
    Bocs reggel van! az output és input felcsrélődött a szövegbnen.
  • toto66
    #38
    A hatásfok fogalmát nézzétek meg!
    Kb: összes bemenetből mennyi hasznosult arányszámban kifejezve (illetve %-osan)
    Tehát nincs 100% felett hatásfok!
  • toto66
    #39
    Megnéztem a linket, az ilyen reklámok a tudatlanságra építenek!
    A hatásfok fogalmát már általánosban tanítják!
    Nos a cég a hitelét veszti egy ilyen reklám hatására, még akkor is ha jó a terméke! (107% hatásfok )
  • toto66
    #40
    Az energia mint tudjuk azt jelenti munkavégző képesség!
    A lebegtetett "nano méretű" gömb esetében sem munkavégzés nem történik, sem energianövekedés nem tapasztalható. Tehát csak olyan energiát vehetünk ki a rendszerből, amit befektetünk! Állapotváltoztás ebben az esetben energia befektetés, amiből lehet vissza nyerni, de többet nem, mert az erő (vonzó, taszító) önnmagában még nem energia!