505
  • Goruck
    #1
    a téma adott, ebéd után énis kifejtem a véleményem
  • w77d
    #2
    azt, hogy a sok hülye cseszik betartani a páros-páratlan rendeletet...
  • Goruck
    #3
    Tény az, hogy nagyon sokan pórul jártak ezzel, gondolok itt olyanokra akiknek a létük az autózás, pl.: pizzafutárok, taxisok, fuvarozók stb...

    Vajon eddig is elérte ezt az értéket a mutató és csak most olyan a politikai helyzet, hogy jó figyelemeltereő hadművelet? vagy tényleg nagy a veszély??

    A hiradókba azt mondják, kerüljük a levegőzést, de ha BKVra vagyunk utalva sokat kell várnunk a villamos v. buszmegállóba, az egészséges???

    szerinted?...
  • Vaxi
    #4
    hogy a sok birka nem bicajjal vagy tömegközlekedési eszközzel járkál :)
  • Goruck
    #5
    nekünk mind a két kocsink páros rendszámú...:S
    Anyámék arra gondoltak, új rendszámot kéne kérnünk, mert ha ez be lesz vezetve az gáz...
    Bátyáméknak koncertje lesz kedden (páratlan nap) nekem meg éjszaka kéne hoznom haza a hangszert....:S na most milesz valünk:S
  • [HUN]FaTaL
    #6
    Tényleg a sok birka aki nem szeretne megfagyni vagy a büdös, tömött, koszos, ritkánjáró undorító járatokon utazni. Ugye te se szeretnéd ha a pizzád 3 óra múlva jönne csak ki mert nem jött a busz?:)
  • Goruck
    #7
    ha mindenki kocsival megy, az egészségesebb:P:P:P mert akkor nem kell a levegőt szívnod az utcán :P:PP:
    [vicc]
  • milk4
    #8
    Tél van,kiakar bringán vagy buszon megfagyni?
  • [HUN]FaTaL
    #9
    Nem évekig lesz így, szerintem 1 vagy 2 hétig maximum. Új rendszámot pedig nem fogsz kapni, nem így működik :) Vagy vesztek súlyos pénzekért.
  • Goruck
    #10
    mindjár azt írja, hogy nem szereti a pizzát...:P
  • desigo
    #11
    azt,hogy az autók zöldkártya kiadása vicc

    csak a lehúzásról szól,minden kormoló hulladék is megkapja...
  • [HUN]FaTaL
    #12
    Akkor képzeljen a helyére kenyeret, ami nem ér a közértbe mert a teherautós buszon viszi. Ez ugye elég abszurd :D
  • gabber_saviola
    #13
    \o/ kerékpárra Magyarország!
  • Frosty01
    #14
    -100 fokban!
  • Vaxi
    #15
    ne legyél már buta.
    szegeden robogós pizzafutárok vannak, vagy bicajosok. kevesebbet fogyaszt.. és érdekes, a pizza még meleg amikor ideér vele.
    az meg hogy a bkv járművei ocsmányak, és hányingert keltők, az megint csak a sok birkára vezethető vissza. szegeden érdekes, tiszták a buszok [igen, tudom, hogy itt kevesebb az utas].
    Viszont így gondolkozik mindenki, ahogyan te, ezért kell a szmogriadót bevezetni, ezért fullad meg mindenki a saját mocskában.
  • gabber_saviola
    #16
    bringafutár kiviszi neki a pizzáját.
  • desigo
    #17
    Dugódíj, hídpénz

    Jövőre már a dugódíj bevezetésével kíván foglalkozni a főváros. Lehet, hogy már a városhatár átlépéséért, vagy csak a belvárosi kerületekbe való bejutáshoz kell fizetni, de a hídpénz bevezetése is egy alternatíva. Demszky Gábor úgy nyilatkozott, hogy nem lát más megoldást a már 1,2 milliósra duzzadt budapesti autóstábor közlekedésének visszaszorítására, hogy Budapest élhetőbb, szerethetőbb legyen. Ehhez most tanulmány készül és megvizsgálják az európai nagyvárosok által bevezetett intézkedéseket is és a következő évtizedtől tervezik az itthoni bevezetését.

    Nagyvárosok körüli TELJES körgyűrűket nem vizsgálgatják a lámák?
  • Vaxi
    #18
    sapka sál kesztyű.. én így tenném
    [most nem tehetem, mert egyéb okból nem bicajozhatok, marad a villamos, vagy a busz]
  • gabber_saviola
    #19
    3. telem amit bringán töltök...ha van rendes technikai ruhád hozzá, akkor hidd el nem fogsz ráfagyni.
  • Vaxi
    #20
    Ezzel nem azt mondom, hogy senki ne autózzon, csak azt, hogy igen is lehetne kicsit csökkenteni a forgalmat
  • [HUN]FaTaL
    #21
    robogók is fognak kapni rendszámot, ők se mehetnek majd :)

    Mellesleg leszarom szegedet mikor pest mellett élek, már bocs :D

    A szmogriadót nem az autók miatt kellett bevezetni, hanem a gyárak / erőművek miatt amik mind átálltak olajra gáz helyett...
  • Vaxi
    #22
    nem érted mit akarok mondani :)
    szegeddel azt akartam mondani, hogy ha itt megy, ott miért nem :)
  • Vaxi
    #23
    de rendben igazatok van, én vagyok a hülye, dögöljek meg a bicajommal együtt :D
    "tehát akkor mindent egybe véve, nekem bizony a jó kurva anyámat!" :D
  • zmeor
    #24
    csak 2011 től:)

    szal addig szarunk továbbra is rá :D
  • R0zs0máK
    #25
    Szerintem helyes, hogy próbálkoznak a srácok, csak sajna semmi értelme nem lesz :DD

    Azért meg külön mérges vagyok, hogy jövő októbertől nem jöhetek HAZA a SAJÁT autómmal...
  • Willi Betz
    #26
    Te is közéjük tartozol
  • norbi56
    #27
    A BKV buszaira is vonatkozik a páros páratlan szabály?
  • norbi56
    #28
    Biciklizni jóóó:) csak -20 fokban nem:D
  • [HUN]FaTaL
    #29
    #22: Mert több ember lakik pesten. Több ember->több balfasz, ez törvényszerű sajnos, meg a kisebbség, csövesek aránya is sokkal nagyobb.
    #23: Én ilyet nem mondtam, de ha nem haragszol, aorta-szűkűlettel nem tekerek le minden nap 2x35km-t, bicikliút hiányában.
  • r4pt0r
    #30
    Igen persze, még kérdezz pár okos dolgot. :D
  • desigo
    #31
    vegyél egy Suzuki Altot
    azzal hazamehetsz :)
  • [HUN]FaTaL
    #32
    Nem, BKVra, Volánra meg gondolom tűzoltóra, rendőrre, mentőre nem vonatkozik.
  • Vaxi
    #33
    valószínűnek tartom, hogy taxikra buszokra mentőkre tűzoltókra rendőrökre stb. nem vonatkozik
  • [HUN]FaTaL
    #34
    Miért, mi lesz októbertől?
  • [HUN]FaTaL
    #35
    Taxira vonatkozik szerintem.
  • R0zs0máK
    #36
    Én rég telepíteném a szélerőműveket, napelem farmokat, új atomerőműveket. 4-es metró helyett régi buszokat kiszanálni a picsába, helyettük gázüzemű városi buszokat, vagy hidrogénes buszokat mint izlandon. valódi, használható P+R rendszer kellene, akkor UTÁNA el lehet gondolkozni azon, hogy korlátozzuk a város forgalmát...de nem, nekünk a 4-es metró...isten barmai...
  • Alexease
    #37
    Rossz tema rossz helyen, itt csak kotekedes es a szelsosegek felhozasa lesz a meno:)

    Ha annyira kotelezo lenne, buntetnek. Nem kell rinyalni;)

    Elsosorban azokra vonatkozna, azoknak kellene betartani, akik - meg ha kis kenyelmetlensegek arran is - amugy is megtehetnek, hogy nem autoval kozlekednek. De sajnos pont ok azok, akik elvbol sem fognak "gyalog" menni:( Ez az autosok fele...

    Pl. aupucitol megkapta az autot, hozza a rokkantkartyat, a "szomszedban" lakik: autoval 40-60 perc, BKV-val (villamos, 12. kerulet, tiszta kornyek) 15-20 perc.

    Es ez semmi, az irodaepuletekben ezrevel vannak ilyen picsak es pocsok, elvbol nem fognak lesulyedni a "munkasosztaly" szintjere...
  • R0zs0máK
    #38
    Sárga plakettes járművek nem hajthatnak be a belvárosba a hungária körút vonalán belülre....
  • Vaxi
    #39
    1. rész: én ezt megértem, csak a véleményem mondtam el.
    2. rész: itt nem személyekről van szó, hanem a nagy általánosságról :)
  • Vaxi
    #40
    pontosan ez lenne a megoldás.