27
A musicalről és a filmről
  • Voltan
    #1
    Üdv mindenkinek!

    Kissé meglepett, hogy még nem találtam topikot eme remek darabnak (és filmnek).

    Én vasárnap láttam az előadást a Magyar Színházban, és teljességgel lenyűgözött. Ilyen szintű profizmust, látványt, hangulatot, összhatást még nem láttam magyar színpadon. Lehengerelt. Mennék akár már holnap újra megnézni.
    Ide véleményeket várok a darabról, a darab és a film viszonyáról, vagy akár a filmről magáról.
  • VRSDM
    #2
    csillagos ötös.!
  • VRSDM
    #3
    jee . látszik virágzik a kúltúra srácok -_-
  • Voltan
    #4
    Nyugi, még csak most indult a topik :D

    Bár fura, hogy eddig nem volt neki...
    Tavaly júniusban volt a bemutató.
  • REPS0L
    #5
    ebbe lehetünk a vámpírokkal is? jó játék lesz.
  • Voltan
    #6
    Na jó, akkor nyilatkozom :)

    Nagy kedvencem a film, kb. kilenc éves korom óta, mikor először láttam.
    Azóta megnéztem már vagy két tucatszor, de a varázsát, báját nem vesztette el. Én nem vagyok nagy musical-fan, de a kritikákat olvasva egyre inkább kedvet éreztem a darabra, pláne, hogy az öreg Polanski Mester rendezte az eredeti darabot, és ellenőrizte a magyar verzió munkálatait is.
    Így hát felnyaláboltam egy leányzót és megnéztük az előadást.
    Mivel szkeptikusan viszonyultam a dologhoz, nyugodtan mondhatom immár, hogy minden fillérét megérte a jegy. A film hangulata abszolút átjön, sőt, még inkább úgy érzi az ember, hogy részese a történetnek, ott van, átéli. TELJESEN sikerült átültetni a hangulatot a színpadra. Ráadásul olyan megoldások vannak benne, hogy csak ámultam! Mikor a festmények életre kelnek Sarah/Sára egyik "áriájában", az valami hihetetlenül ötletes, és zseniálisan meg van valósítva! Tényleg leesett az állam. És még sok egyéb jelenet során is. Egyszerűen annyira tévedhetetlenül profi az egész társaság, olyan elképesztően jók a díszletek, a jelmezek és a maszkok, hogy a szünetben csak toporogtunk, hogy "mikor mehetünk be már???".
    Zseniális. Nincs üresjárat, végig pörög az egész. A táncosok előtt pedig le a kalappal. Bex*rás, amit művelnek.
    Aki egy kicsit is szereti az eredeti filmet, vagy csak a musicaleket, annak ez KÖ-TE-LE-ZŐ!
  • Voltan
    #7
    Ja és persze:
    Vámpírok bálja
  • Fabio Capello
    #8
    hát volt benne munka keményen, nekem elhiheted...
  • MEdievil
    #9
    Én az Operaház Fantomjának vagyok a rajongója amióta csak hallottam a VB nem igazán fogott meg elsőre de aztán végül is megkedveltem szívesen elmennék egyre ha lenne rá lehetőségem.
  • EnZsolt
    #10
    Örülök, hogy lett nyitva egy ilyen topik :) Volt szerencsém premier előtti előadáson megnézni ezt a remekművet. Teljesen egyben volt, de a ruhák és a díszletek azok, amik nagyon bejöttek (Kentaurnak óriási respect). Amikor csak tehetem meghallgatom az albumot, hogy felidézzem ezt a kedves emléket.
  • msstz
    #11
    a filmet láttam, igen szórakoztató, a darabot sajnos nem volt lehetőségem.
  • zsutyesz
    #12
    én szombaton megyek megnézni a darabot, remélem jó lesz.
  • wordsworth
    #13
    én tavaly a bemutato utan nem sokkal lattam, elég jó helyről, egyik legjobb :)
  • zakika
    #14
    en ketszer lattam becsben, ketszer budapesten es egyszer varsoban. akit erdekel itt vannak linkek:
    http://karilla88.multiply.com/music/item/8104
    http://zakika.multiply.com/music/item/116
    http://zakika.multiply.com/music/item/100
    http://zakika.multiply.com/music/item/1
    http://zakika.multiply.com/music/item/15
  • zakika
    #15
    es meg itt is
    http://tecus.multiply.com/music/item/1042/1042
  • Voltan
    #16
    És melyik volt a legjobb?
  • Voltan
    #17
    Ha premier előtt láttad, akkor érdemes megint megnézni. Mára már nagyon összeforrott, összerázódott az egész. Sokan mondják, hogy a korai előadásokhoz képest is fényéveket fejlődött az előadás.

    Kicsit utánanéztem a dolognak, és kiderült, hogy jó magyar módra ezt a darabot is próbálták megfojtani. Ugyanis ez egy fillér állami támogatás nélkül készült, abszolút magánvállalkozás keretein belül. Ezért az összes állami színház bróbált nekik betenni, ahol csak lehetett. Volt olyan is, amely íratott egy hasonló témájú musicalt, csak azért, hogy szabotálja a bemutatót.
    A Magyar Színház vette a vállára őket egyedül. Ma már persze kuncsorognának a többiek is, de hát ugye, most már késő.
    Remélem, sokáig adják még ezt a remek darabot, és én is látom még jópárszor.
  • EnZsolt
    #18
    Ne aggódj, tervbe van véve :) Persze akkor is nagyon össze volt szokva a csapat. Akinek kell majd a zenéje, megpróbálom valahova feltölteni, aztán jöhet a muzikális orgia :D
  • V43 1105
    #19
    Tegnap néztem meg, egész jó volt bár egyszer sikerült bealudnom XD
  • EnZsolt
    #20
    Tudom, hogy nem ide tartozik, de ha már színház.

    És mennyi szerelem: egyszer nézhető darab, de semmi extra. Néhány jó poén. Az egészet Szente Vajk játéka vitte el. Csányi sokat bakizott és Vajk mellett eltörpült. Oroszlán Szonja, meg olyan jó is, rossz is. Persze lehet még jobb is a későbbiekben, de én többször nem nézem meg.

    Off vége.
  • zakika
    #21
    eloszor becsben lattam 1999ben. el voltam amulva. nem ismertem a darabot, tul gyors volt a nemet szoveg, de megis szajtatva neztem vegig alva a harom orat (szunettel), mert jegy az nem volt, csak sikerult bejutnom valahogy (ha mar ott vagyok).
    masodik a varsoi volt 2005ben. jol megcsinaltak a lengyelek is. kicsit itt is ertettem belole. utana jott a 2007es 10 eves jubileumi koncert becsben, ami nem egy klasszikus eloadas volt, hanem masfel oras koncert a musical dalaibol a zenekarral a szinpadon. maj utana a magyar masodik szereposztas premierje (es utana a buli, amire steve rinkof bevitt minket - a jim steinman fanklub tagjaival voltam, tehat paran ismertek rinkofot). vegre magyarul es ertettem mindent, kiveve amit nem, mert szornyu volt a hangzas, meg a masodik sorbol is... nyaron meg egyszer megneztem, mar megint a masodik szereposztas harmadik krolockja (meran david, ha jol emlexem). az oteves fiam is nagyon elvezte (kell szoktatni a gyereket a jo zenere). osszel indul ujra becsben, gondolom ujra fanklub talalka.
    ahol nem voltam - new york (akik lattak, sajnaljak, hogy lattak. felelsegem ketszer elaludt a DVDn. teljesen mas es megbukott ket honap alatt). stutgart es hamburg na meg most megy obehausenban nagy sikerrel (hamburgi DVD profi minosegu). a japanok meg sajatosan fogtak fel. erdekes latni a japan vampirokat es hallani a pattogos beszedet. es erdekesseg egypar dal esztul, eleg jol hangzik.
    ami keszulodik - belgium. meglassuk mi lesz belole.
  • zakika
    #22
    mire gondolsz? ket csapat versenget a jogokert, mindketto allami tamogatas nelkul. mivel a masik nem szerezte meg a jogokat, igy lealt az elokeszuletekkel, bar van belole egypar jo demo (mas szoveggel)
  • Voltan
    #23
    Nem, nem erről van szó.
    Az állami színházak kezdtek fújni a dologra, egyrészt azért, mert az ugye lehetetlen, hogy csak úgy bemutassanak egy szuperprodukciót, és ők abból egy fillért se lássanak (a management persze, meg az ún. nagykutyák). Másrészt azért, mert állítólag jópár ismertebb musicalszínészt elcsaptak a válogatás során, mert nem feleltek meg, vagy mert szemérmetlenül nagy gázsit kértek.
    Azért az mutat valamit, hogy csak 2008 február-március-áprilisában (nem emlékszem pontosan) volt interjú a darabról a Napkeltében, amikor már majd egy éve teltházas-vastapsos volt az előadás. Holott általában, ha Törőcsik Mari fingik egyet, akkor már azonnal mélyinterjú készül vele.
    Jó, ez rossz példa, de ha Alföldi nagymester álmodik egy kalóriadús vacsora után egy leendő kamaradarabról, akkor Lakat T. Karesz már ott rezegteti a tokáját másnap.
    Szóval érdekes a "színházi elit" hozzáállása.
  • zakika
    #24
    az elejen nem is volt olyan nagy siker. tul magasak voltak a jegyerak (12e eleg borsos). fel nezoteres eloadasok mentek... utana leengedtek belole majd egy eve kijott a dupla CD es igy tobben megismertek. kozben azert szunet is volt, nem egyfolytaban ment az eloadas (sot, tobbet nem ment mint ahogy ment)
  • Fabio Capello
    #25
    annyi az egész. hogy a kezdetek után nagyon is sikeres a dolog. Keró (az operett igazgatója) meg természetesen nem nézheti tétlenül, hogy hazai pályán (musicalben) zakózzák meg az operettes darabokat.
  • zsutyesz
    #26
  • Vogel
    #27
    Sziasztok!

    Van két jegyem a Vámpírok bálja január 21-ei előadására.Mindkét jegy 10.900 Ft-os.Az egyik földszint sor:6,hely:12J.A másik mellette:földszint sor:6,hely:11J.Nagyon sürgősen el szeretném adni,mivel sajnos nem tudunk elmenni erre az előadásra.Ha valakit érdekel,keressen a 06-20/425-2234-es telefonszámon.