64
  • jeti00
    #1
    érdekes :)
  • Gaboca76
    #2
    Nagyon!nyami,nyami:-))
  • Stefibaba
    #3
    Hajrá kakaó! Hajrá kakaó! :D:D
  • Narxis
    #4
    Neeeeeeeee csak a csokit neeeee, ti nyomorultak!(jelenet a Majmok bolygója c. film záró részéből)
  • Vardar
    #5
    Hülye kérdés: Ők csinálják a Mars csokit?:D
  • T0nk
    #6
    Létezik egy európai alternatíva, a szentjánoskenyér. Az íze hasonló, csak kissebb a kalóriatartalma. Ettől függetlenül kakaó rulez. A legjobbak a 80%-os étcsokik. A 99%-os már nagyon növényízű. :)
  • Motoroj
    #7
    Megnézném, milyen a 99-es :D

    Kicsit meglepett, hogy nem volt szó génmódosításról -jobb is-, bár ez a történt még nem ért véget.
  • Atkamon
    #8
    Milka és Cadbury rulez:) Bár az itthoni Cadbury-k nem finomak, amiket Írországból hoznak rokonok, az sokkalsokkal finomabb:P
  • vadmotoros
    #9
    Én a banánról olvastam olyat, hogy 10 év múlva akár ki is pusztulhat egy betegség miatt. Link Most meg a kakaófával is gondok vannak. Én csak az étcsokit eszem meg, csak sajnos az igazán finomak nagyon drágák. Állítólag egészséges is a magas kakaótartalmú csokoládé.

    "Megnézném, milyen a 99-es :D"
    Nem a legfinomabb, én már kóstoltam. Tulajdonképpen olyan, mintha bekapnál egy kanál kakaót.
  • Fbn Lx
    #10
    én a Cote d'Or-t, de leginkább a J.D. Gross-t imádom =)
    el is kezdtem gyűjteni a papírjaikat, szépek :D
    tejszínes étcsoki, meg karamelldarabos étcsoki.... jobb nincs ezeknél =)
    tejcsokiból talán a karamelles milka ami nagyon jó, meg a puffasztott rizses táblacsokik...
  • Lost Lont
    #11
    Úgy látom, kifinomult csokoládé-ízlése van a jelenlévőknek . Én is ét-párti vagyok, tejcsokiból talán csak a milka, meg a boci, bár az utóbbit nemrég felvásárolta a nestlé, és azóta nem olyan jó (mellesleg a tőlünk északra kapható orion csokoládét is felvásárolta, következésképpen a kettőnek teljesen azonos a külalakja, és az íze - sajnos). Na de a narancsosétcsoki...

    "Tulajdonképpen olyan, mintha bekapnál egy kanál kakaót." Gondolom keserű kakaóra gondoltál, a cukrozott kakaónál kicsit keserűbb a 102%-os csoki :D.
  • dez
    #12
    +1 az étcsokinak, számomra csakis fruktózzal.
  • dez
    #13
    Az is jó.
  • Epikurosz
    #14
    majd esztek fehér csokit.
  • Narxis
    #15
    Az se rossz.
  • TPG
    #16
    A fehér csokiba is kell kakaó (konkrétan kakaóvaj). :)
  • Mr Csé
    #17
    amit mi boltban veszünk az nem igazi csoki csak növényi olajban kevert kakaószar csak megsúgom
  • nirriti
    #18
    Én ha igazi csokit akarok enni akkor csakis "Green Black's Organic"-ot veszek, félelmetesen jó csokit árulnak.

    http://www.greenandblacks.com/uk/home.html
  • Benedekco
    #19
    Én is a génmódosítás-tól tartok és fura volt, hogy nem mondták ki... remélem azért nem, mert nem arról van szó... reménykedjünk... Svájcban lehet király csokikat kapni fillérekért, Migros rulez
  • Ferrer
    #20
    Mi a baj a génmódosítással?
    Én természetesen a magyar csokikkal vagyok.
  • Benedekco
    #21
    OFF: ááá semmi... csak fingjuk nincs miket módosítanak... ellenállóbb lesz egy gomba faj ellen, de lehet hogy e beled ellen is ellenállóbb lesz, mit tudod Te? Ők se tudják ne aggódj!
    Többet ilyen témában nem off-olok,
  • dez
    #22
    Én meg megsúgom, hogy amatőrök vesznek olyat.
  • dez
    #23
    Döglenek tőle a patkányok. De az emberre biztos nem veszélyes, mint tudjuk, ellenállóbb a patkánynál... Vagy mégsem?

    Viccet(?) félretéve:
    1. A génmódosítás nem a fogyasztók érdekeit szolgálja, hanem a termesztőkét.
    Jobban bírja a termény a rossz talajt -> silányabb, tápanyaghiányosabb lesz.
    "Beépített" kémiai védelem a fertőző betegségek ellen -> esetenkénti túltermelésből fakadó ellenőrízhetetlen (nem tudnak minden darabot egyenként ellenőrízni) méregszint.
    Stb.
    2. Alapos tesztelés mellett is előfordulhat, hogy évek múlva derül ki valami. (Pl. magzatfejlődési rendellenességet okozhat, stb.) Ha nem tussolják el...
  • dez
    #24
    Ja, egyébként a magyar csoki az milyen, és hol van olyan? :)
  • feamatar
    #25
    pirospöttyös iz da best. persze az se olyan mint 20 évvel ezelőtt, de most is nagyon finom szvsz
  • dez
    #26
    #17
  • Epikurosz
    #27
    csoki = szuvas fogak, depresszió, háj, étvágytalanság, pénzfogyás
    Egyetek inkább spenótot!
  • dez
    #28
    Valóban, a tejcsoki, ami nem más, mint kakaó ízű zsíros cukorszirup. Pontosabban már olyan édes, hogy az el is nyomja az ízét. (Ami után egy valódi csoki keserűnek tűnik, pedig ez csak a cukor által meghülyített ízlelőbimbók játéka.) De hát egyes cégek a cukor eladásból élnek, nehogy már felkopjon az álluk...

    De olvass csak vissza! Az igazi csoki a valódi csokoládéból álló jobb fajta étcsokik. (Persze a jobb fajta étcsokikat sem táblástól kell benyomni, és nem is állandóan.)
  • bakagaijin
    #29
    Az igazi csokoládé az brutálisan erős és nem is édes. Kilencven-x százalék felett is már csak kis adagokban és sok folyadékkal fogyasztható :P. Szóval én maradok a tejcsokiknál.

    Az is meglepő egyébként hogy a forró csoki mint olyan alatt mit értenek az emberek. Volt hely ahol sima kakaót akartak így eladni.
  • karmicsek
    #30
    Ugye ezt azért nem gondoltad komolyan!
    Amiről te beszélsz az mem csoki csak az a neve.(Arra viszont igaz)
  • dez
    #31
    Ennyi erővel le lehetne reszelni a kakaóbabot, és azt enni, de nyilván nem ez a cél. Az átlagos tejcsoki viszont 50-60%-ban szénhidrát (nagyrészt kristálycukor) és 30%-ban zsír (nem feltétlenül kakaóvaj, mert azt külön adják el)... Egy nagykanál cukor, egy kiskanál zsír, egy kávéskanál tej, megszórva egy kis kakaóval. Tőlem aztán eheted, én inkább kihagyom.

    Ha az ember nem ilyen cukrosszájú, a 80% körüli étcsoki adja vissza legjobban a csokoládé zamatát, senem túl keserűen, senem túl édesen.

    Azt mondanám, a tejcsoki pisiseknek való, de csak mondanám, ha úgy gondolnám, hogy cukorral és zsírral kell őket tömni. :)
  • dez
    #32
    De, komolyan gondolja. Nem hallottál róla, hogy a fogak legfőbb ellensége a kristálycukor? Vagy hogy a csokoládé pozitív hormonhatása (oxitocin-felszíbídítás) túlzásba víve depressziót okozhat?
  • DjDano
    #33
    Én maradok a Milka és társainál, bár néha eszem étcsokit is, abból elég 1-2 kocka, míg a tejcsokit sokszor befalom egy szuszra (némi túlzással) :D
  • Epikurosz
    #34
    Cs-cs-csokoládé a wikín.
  • highpoint
    #35
    A tej-, ét-, fehércsoki ízlés kérdése, abba nem szólok bele, de volt a cikkben egy nagyon szimpatikus mondat:

    "...a kész szekvenciák pedig bárki számára szabadon elérhetők lesznek. "A közös tudás jobb, mint a bezárt tudás, mivel több ember alkalmazhatja. Ez egy lehetőség saját jövőnk biztosítására" - mondta Shapiro."

    Ezt az elvet általánosabban kellene alkalmazni.
  • Turdus
    #36
    Sajnos rossz híreim vannak, benne van a cikkben a génmódosítás (bár burkoltan):

    "David Kuhn molekuláris biológus által vezetett munkacsoportja fogja megvizsgálni azon DNS területek után kutatva, amik az értékes jegyeket hordozzák. Ez nagyban felgyorsíthatja a nemesítést."

    Azaz a nemesítés az "értékes jegyeket" hordozó genomok kivágása és átrakása másik kakaó dns-ébe. Magyarán génmódosítják.
  • Epikurosz
    #37
    Semmi kifogásom Kuhn úr kutatásai ellen, de azt a csokit egyék meg otthon az izraeliek.
  • dez
    #38
    Én arról beszélek, hogy nem csak izlés kérdése.
  • dez
    #39
    Ma már így használják a "nemesítés" kifejezést? :(
    (Tudom, hogy a "klasszikus" nemesítés is módosítja a DNS-t, de természetes úton, amiben talán vannak olyan elemek, amiket még nem ismerünk, nem pedig durva vágdosással.)
  • dez
    #40
    Hát kíváncsi lennék rá, hogy a génmodósított kaja számukra kóser-e... Szerintem nem igazán.