451
Salvia másnéven Látnokzsálya hatásai, adás-vétel, élménybeszámoló, palánták stb.
  • masoma
    #1
    A (Magyarországon LEGÁLISAN kapható) látnokzsálya (jósmenta, salvia – Salvia divinorum) Dél-Mexikóban honos, lágy levelű növény. Leveleit fogyasztják nyersen, de szívják vízipipából is. Fő hatóanyaga, a Salvinorin A igen erősen pszichoaktív vegyületet, aminek szerkezete a többi ismert pszichoaktív vegyületétől lényegesen különbözik. A leveleket extrahálva Salvinorin-A-t tartalmazó folyadékokat is előállítanak.
    Hatásai (mentális):
    A Salvia trip a dózistól függően az egészen enyhe, éppen-hogy-csak állapottól a teljes pszichedelikus élményig terjedhet. Ezt a kreatív, álomszerű élményt sarkalatos szemlélet-változás jellemzi, megváltozott érzékelés, valamint érzéki és esztétikai értéknövekedés. Nagyobb dózisoknál különböző hallucinációk is előfordulhatnak, mint például erőteljes időtorzulás, élénk képhatások, lényekkel való találkozások, más helyekre, bolygókra, időkbe való utazás, több évnyi létezés festékként a falon, vagy egy személy egész életének átélése. Ezek nagyon intenzív élmények, gyakran tűnhet úgy, hogy a salvia tripből ez a néhány perc is túl sok.
    A félelem, rettegés és pánik állapota is előfordul. A salvia élményeket gyakran elég nehéz feldolgozni. Egy józan vigyázó jelenléte igen erősen ajánlott! A legtöbb esetben mozdulatlan marad az illető, de előfordul, hogy teljesen disszociatív állapotban (totálisan képen kívül) feláll, és mászkálni kezd. A vigyázó segítségével csökkenthető a sérülések, és egyéb problémák előfordulásának veszélye.
    Hosszú távú hatások:
    Nem tudunk róla, hogy fizikai függőséget okozna, és nem valószínű a pszichés függőség kialakulása sem. De mint minden anyagnál, a salviánál is előfordulhat, hogy valaki gyakrabban használja, mint ahogy jól esne neki.
    Salvia/Látnokzsálya leveleinek kivonata: 5x, 10x, 20x, 30x....-os kivonatokban (pl.:Chills Headshopban). ha még nem csináltad elég 0.1 gr és kiüt rendesen! Fejlécet ha valaki elvállal megköszönöm.
  • 30Dani
    #2
    +fav
  • danonymus91
    #3
    Hol lehet beszerezni élő állapotában?
  • masoma
    #4
    salviától a gyerek azt hiszi megeszi a kanapé am hallottam olyanról h ember időtutazott vagy teleportált itt van még1, pokolban érzi magát
  • masoma
    #5
    4000ezerért tudsz szerezni privibe küldök a címet kitől vehetsz
  • xy21
    #6
    Ez engem is érdekel!
    Régóta akarok szerezni növényt de nem nagyon tudok.
    nekem is írhacc egy privit hogy honnan lehet venni^^
  • kocsisgabor9999
    #8
    +fav csak sajnos illegális lesz.
  • cenobite
    #9
    Sztem saját-ba kellene, mert innen lőve lesz. Bár a "zőccség" tápig meg a tudományosban van, úgyhogy passz inkább. Mindenesetre várom a beszámolókat. :D Tényleg... [URL=http://www.daath.hu/showSubstance.php?id=1]"hajnalka"[/URL] tápig sincs még... :)
  • Apus
    #10
    ahogy a vidiket nézem ez ilyen gyorsan hat? nemrossz :)
  • Super Saiyan
    #11
    itt 25 deka 2500ft... de miért írják, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas? akkor minek kéne nekem levél? XD
  • Apus
    #12
    hát oda kell írni, mert ez kápídószer :D
  • cenobite
    #13
    Emberi fogyasztásra alkalmatlan, "mer' csak állatok élnek vele!!!444!" ^_^
  • Borg
    #14
    "több évnyi létezés festékként a falon"

    És akkor a kokó a kemény drog, mi :DD
  • kocsisgabor9999
    #15
    Nekem palánta kéne.
  • Laky
    #16
    zolderdo.hu?
  • Fbn Lx
    #17
    több bad tripről hallani, mint kellemesről. Biztosan nem próbálnám ki.
  • Timbo
    #18
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Maszlag

    na ilyet ne egyetek :S nem jó xd 3 nap hiányzik életemből xd
  • Lacee
    #19
    részben van már ilyen topic: tudom ajánlani a pszichedelikus növények részt, már egy ideje létezik és a salviáról (is) esett szó, mint ahogy hajnalkáról is. szerintem egyszerűbb ott beszélni, de ahogy érzitek :)

    mindenesetre azt ide is leírom, hogy aki "buliból" akarja kipróbálni a salviát, az ne tegye: hallucinogén szer, nem olyan mint az alkohol vagy fű hogy "elszívjuk/megisszuk és hűdejó", egyfajta spirituális utazás szerintem.
  • ShaiHulud
    #20
    te voltal a hirekben nemreg?:D
  • VRSDM
    #21
    én maradnék a nitrónál. ott alig van kellemetlen túra. sokkal több a belső egyensúllyal megtöltött jólét.
  • Vlala #22
    Vicces topic.
    Tényleg szükségünk van tudatmódosítóra? Szerintem a problémát nem takargatni, feledni kell, hanem kezelni.
    Attól, hogy "elszállunk" a problémák elől, még nem oldottunk meg semmit, csak elvertünk egy rakás pénzt, amiből esetleg megoldhattuk volna...
  • 30Dani
    #23
    Ugye te nem fogyasztasz alkoholt?
  • Timbo
    #24
    ingyenes növényekről van szó + nem csak problémák ellen használjuk ;)
  • Fido4life
    #25
    Na akkor megkérdezem itt is: ugye szilveszterei bulihoz nem hiányozhatnak ilyen cuccok viszont alkohollal (is) keverve mennyire széteső élményre számíthatok, vagy inkább úgy meg se próbáljam ? (főleg hogy még használtam.)
  • Vlala #26
    De, borozni szoktam. De nem a problémák megoldására, hanem a megoldás örömére.
  • Vlala #27
    Bocs, akkor lentebb félreolvastam valamit.
  • Lacee
    #28
    salvia speciel pont nem effajta "menekülést" jelent, erre próbáltam meg kilyukadni az előbb: a videokon látható nevetéshullám egyfajta mellékhatás, a növény használta ezen túlmutat. persze az már más kérdés, hogy az emberek nagy többsége ezzel nem foglalkozik, csak azért tol be minden szart a szervezetébe mert az buli... lásd csattanó maszlag, lónyugtató és társaik. minimális utánaolvasással például kiderülhet, hogy látnokzsályából vagy hajniból nincs halálos adag, míg mondjuk piával ezt simn el lehet érni - itt jön be a meggondolatlanság kérdése újból.

    a pszichedelikus szerek használatának több köze van a meditációhoz, valamiféle spirituális élmény megtapasztalásához, mint a szimpla tudatmódosításhoz. mindenki figyelmébe ajánlom a daath.hu könyvtárát, sok érdekeset lehet olvasni. különös tekintettel erre: Útmutató a pszichedelikumok használatához, érdemes elolvasni mindenkinek, főleg a hármas-négyes pont környékét.


    fido4life: alkohollal ne keverd, mert egyrészt gyengíti a salvia hatását, másrészt meg: amit az előbb leírtam :)
  • Timbo
    #29
    az egyik legjobb oldal, sok tapasztalattal
  • Timbo
    #30
    hát nem nagyon :D az az eset 6 éve történt már .. :D
  • Sir Quno Jedi
    #31
    Hagydel, a drogosok nem emberek. Ezt ők is tudják, részben ezért az egész nyomoruk, mert amíg nem ismerik el, hogy betegek, addig gyógyulni sincs esélyük.
  • Fido4life
    #32
    látom nem csak itt mutatod ki értelmiségedet...
  • Sir Quno Jedi
    #33
    Vagy leszállsz rólam kisfiam, vagy repülsz. A választás a tiéd, többször nem szólok! Húzzál szépen vissza a sulinetre okoskodni.
  • Timbo
    #34
    "a drogosok nem emberek " tényleg értelmes hozzászólás volt...
  • Lacee
    #35
    A topic témáján belül maradva ki minősül drogosnak, milyen ismérvek alapján? szerintem nem számít rendszeres használatnak például ha évente két-háromszor "utazol" egyet. pláne hogy nem okoz függőséget, és nem is kívánja az ember túl gyakran, ahhoz túlságosan komplex az élmény. Ahogy Terence McKenna írja:

    "...Arról szólva, hogy miből, mennyit, milyen gyakran érdemes fogyasztani: Nem túl sokszor. Azt hiszem, ha megfelelő módon fogyasztunk pszichedelikumokat, akkor épp elég gondolkoznivalót nyújtanak. Elterjedt gyakorlat és nagyon ellenzem, hogy sokan játszadoznak az enteogénekkel. Ha nem ettél annyit, hogy belesüllyedvén nem félsz hogy egy kicsit túl sokat ettél, akkor nem ettél eleget. Nem azért vannak ezek a vegyületek, hogy betépve moziba menjünk vagy strandra. Nem. Heroikus, elkötelezett adagokról beszélek. Ha elkötelezett adagokat eszünk, akkor minden egyes trip számítani fog. Nem kell többször használni, mint mondjuk évente háromszor- négyszer, ahhoz, hogy teljességgel pszichedelikusnak érezzük magunkat."
    "A természet csodálatos kalauzunk. Az agy természetes kémiája. A bolygó természeti története. Kis embercsoportok természetesen kialakult sámáni intézményei: olyan embereké, akik még kapcsolatban állnak ésszerű társadalmi értékekkel."


    természetesen most nem a kokai-heroin-alkohol-nikotin-stb vonalról beszélek, hanem a pszichedelikumokról.
  • Sir Quno Jedi
    #36
    Ha eleget éltél drogosok és/vagy alkoholisták között és eleget szívtál velük, majd kíváncsi leszek a véleményedre. Egy drogost nem az emberi volt a irányít, hanem a függőség. De ez soxor kitárgyalt téma, még itt az SG-n is. Nem kéne népszerűsíteni a drogok SEMMILYEN formáját sem, ha nem muszáj, főleg nem a fiatalok körében (akikről láthatjuk itt is, hogy milyen tapasztalatai szinten leledzenek)!

    Ha marad a téma, ha nem, ez van.
  • GregSB
    #37
    Ki a "drogos"?

    Mert nekem nagyon úgy tűnik hogy te és Vlala ez alatt a szó alatt egyaránt gondoltok azokra, akik naponta ájulásig lövik magukat heroinnal / már lassan kihull az összes foguk a kokain miatt és azokra, akik évente egyszer vagy kétszer csinálnak egy salvia / gomba tripet.

    Remélem nem kell ecsetelnem hogy mekkora különbség van a kettő között. Ha ti mindkét esetről ugyan arra a "drogos" szóra asszociáltok és még az alkeszokkal is összekeveritek az utóbbiakal azzal csak azt bizonyítjátok be, hogy tájékozatlanok vagytok a témában.

    Én a magam részéről nem éltem még ilyen szerekkel és nem is fogok, mert tudom hogy csak rosszat tenne az amúgy sem erős személyiségemnek. Mindezt onnan tudom hogy utánna olvastam Daath-on és egyéb helyeken is a témának, és nem ragadtam le azon az 1.0-s szinten, hogy "mocskos drogosok" akik ilyen szereket próbálnak ki.

    Szóval azt javaslom hogy olvassatok és tájékozódjatok. Rengeteg neves író és közéleti személy írt esszéket, könyveket a pszichedelikus szerekről (Pl. Aldous Huxley-t tudom ajánlani), amik magyar fordításban is megtalálhatók az internetsen.
  • Fido4life
    #38
    Na elolvastam. Kicsit elgondolkodtam mégis csak a beruházáson, főleg ha ennek a salvianak is hasonló hatásai vannak. A legnagyobb probléma az hogy én néha józanul is elég hajlmamos vagyok a befordulásra, illetve weed elött is az a legnagyobb bajom hogyha egyszer vége, akkor vissza kell térnem az unalmas valóságba. Nomeg a bad trip..
  • Sir Quno Jedi
    #39
    Szvsz. te vagy tájékozatlan. A határvonal nem éles és nem nyilvánvaló, de könnyű átcsúszni rajta. Ki a gyilkos, aki kicsit gyilkol, avagy aki fél tucatot?! Vagy tolvaj-e, aki egy csokit lop a voltban, avagy minimum egy autót el kell lopnia hozzá?!? Ki a pedofil, aki csak simogatja a gyerkőcöket, avagy aki fojtogatja is őket aktus közben...

    Hagyjuk.

    Aki elkezdte, az ámítsa csak magát. Épeszű, értelmes ember nem fog tervezetten olyasmibe, amiből semmi jó nem sülhet ki.

    Vagy kategórikusan elutasítod, avagy máris potenciális áldozat vagy magad is.
  • 30Dani
    #40
    "Vagy kategórikusan elutasítod, avagy máris potenciális áldozat vagy magad is."

    Ez önismeret hiányára, abból eredő félelemre utal.
  • Sir Quno Jedi
    #41
    "unalmas valóság" Ha már gyereknek ilyen sérült vagy, inkább orvoshoz kéne fordulnod, nem pedig a drogokhoz! A depresszióra nem a drog a válasz. Még ha itt örömmel fogják is neked azt hazudni, hogy attól jobban fogod magad érezni... Persze. Még sok ilyen hasznos tagra van szüksége ennek a társadalomnak, nem süllyedtünk még elég méllyre.