86
  • N3ro
    #1
    hey, fantasztikus.
  • Victor1103
    #2
    Istenem ez a faszi aki a főszereplőt játsza...rosszabbul nem is választhattak volna.A film is olyan felemás mert vannak benne jó jelentetek de erősen B múvi szaga van a dolognak:S
  • LumberJacK
    #3
    Elég 0:30 és 0:37 között szemlélni a hátteret, már látni, hogy itt valami nem kerek. Goku meg továbbra is mint a nádszál...
  • fu89
    #4
    Ez a film marha jó verekedős az szent...Sajnos...Semmi nyoma a világrengető harcoknak.
  • DonMaros
    #5
    Az életben egyszer látnám, hogy nem több napos késéssel rakod ki a hírt Viktorka
  • 05lampard
    #6
    Remélem ebben a trailerben nem lőtték el az összes világrombolós CGI-t, ami a filmben lesz, mint a The Day The Earth Stood Still-ben. Amúgy mi ez a kamu, hogy a világ végveszélyben volt és 7 öreg tata csinálta a dragonballokat? A főhősök miért felnőttek? Bulma miért agresszív? Miért vannak benne autók? Miért akkorák a kristálygömbök, mint egy biliárdgolyó? Miért nem repkednek többet? :D
    Amúgy várom.
  • LegionarR
    #7
    Ahogy látom, ez a film hemzsegni fog az effektektől, a harcjeletektől, de ennek ellenére üres lesz, mint Mark Hamill tekintete...
  • bmw
    #8
    Hat eleg gyengenek nez ki....
  • pzoli00
    #9
    Azért nincs nyoma világrengető harcoknak, mert a film Piccolo és Goku harcát dolgozza fel és amint tudjuk az még nagyon az elején van, de biztos vagyok benne, hogy lesz folytatás és jön majd Vegeta, Cell stb. akkora már ez a Justin (26) gyerek is jobban ki lesz gyúrva, mert már a felnőtt Goku-t kell megszemélyesítenie.
  • wolruf
    #10
    Béna :( Az előzetes alapján már kiábrándultam nem kicsit :(
  • emile zola
    #11
    Hát nem irígylem a készítőket, mert elég nehéz 1 filmben összefoglalni az egész Dragon Ball-t, sőt lehetetlen! ezért meg is értem h eltérnek bizonyos dolgokban az eredeti történettől...például elég "érdekes" látvány lenne ha a kis Goku-t mutatnák be, aki ráadásul csak néhány éves... nem sok nézőt érdekelne
    viszont hiányolom Krillin-t, Yamacha-t, Ten sin Han-t sem láttam:S pedig ők főszereplők voltak az animében
  • akyyy
    #12
    itthon szerintme nem fogja adni se mozi se dvd se tv:)
  • Etinger
    #13
    Az előző előzeteshez képest ez jelentősen jobb, és látni kis javulást is. Sajnos az alapokkal még mindig gond van.
  • Etinger
    #14
    *javulást a látványban
  • EroSennin
    #15
    Te nem nagyon emlekezhetsz a sorozatra ezek szerint, Goku kisgyerekkent jelenik meg es sok-sok kalandot el at Bulmaval es a tobbiekkel ahol meg szo sincs Piccolorol. Az eredeti Dragonballban vegig gyerek marad, csak a DBZben lesz felnott. Az egesz elejen van Goku es Krilin akik Roshinal edzenek, mindketten kisgyerekek Roshi pedig egy kopasz oregember. Ja es Bulma egy tipikus varosi lany, koze nincs semmilyen harcmuveszethez.
  • Vucli
    #16
    Én értem hogy a rajzfilmes DB-t nehéz lenne filmen megvalósítani, mert óriási költségvetése lenne - bár biztos vannak akik így is megtudnák csinálni rendesen - de legalább ezt a szerencsétlen kölyköt vitték volna le pár hónapra a kondi terembe kicsit tömegelni - az szinte semmibe nem kerül (kis pénzt rááldozva + számgéppel rádolgozva akár még csodákat is lehetett volna tenni :) ), de így kb egy tini "popsztárra" hasonlít max, de köze nincs egy csillagharcoshoz.
  • emile zola
    #17
    Sok mindenben igazad van, de azért senki sem várhatta azt, h a DB-t 4-5 filmre lebontják...
    maúgy Son Goku a DB végére már felnő, nem tom h hány éves lesz, de nem kisgyerek...
  • emile zola
    #18
    Fiatalabban még nem volt nagyon kigyúrva, de tényleg jobb lett volna, ha a készítők legalább beíratták volna pár hónapig vmi harcművészhez gyakorolni
  • Darth Sith
    #19
    1. Kérdés: a címen kívül ez hol kapcsolódik az eredeti rajzfilmhez?
  • GG
    #20
    Yamacha benne lesz ez tuti a trailben benne volt, nem?
  • emile zola
    #21
    de, igazad van...
  • winnie
    #22
    nem a címben kapcsolódik, az más. a szereplők ugyanazok és nyilván idősebbeknek fog szólni, nem kisgyerekeknek.

    olvasd vissza a kommenteket, ha tájékozódni akarsz.
  • pzoli00
    #23
    Ha az egész sztori egy az egyben az eredeti mese történéseit foglalná össze akkor ki nézné meg, előre lehetne tudni mi fog történni. Szerintem jól csinálták, hogy az eredeti sztori főbb vonalait vitték tovább és mégegyszer biztos vagyok benne, hogy lesz folytatás és ott már fogunk látni csillagharcosokat is.
  • Andrews2007
    #24
    Mintha a végén erősebb lenen a khame-háménál már? Nem? Csak elég szar a youtubeos videó minősége.
  • lac14
    #25
    sztem semmi gond nincs ezel a filmm-el
    láttam az összes dragon ball szériát, régebben nagyon szerettem
    és ebbena trailerben mikor elkezdte mondtani h ka-me-ha.....
    már kezdett visszajönni bennem a régi dragon ball feeling:D
    amugy pontosan nem emlékszem hány éves volt songoku mikor piccolo ellen harcolt legelöször de arra emlékeztem h volt 1 olyan drgon ball-os oldal ahol kiszámitották h ki hány éves lehetett a bizoyos szériákban:
    http://www.myfavoritegames.com/dbz/Ages-main.htm
    ezen a linken érhető el
    és eszerint az odlal szerint 19 éves volt akkor goku
    sztem igy teljesen korrekt
  • Herczi
    #26
    Az animék meg a mangák vonalát követik, mégis nézik az animéket. Ez az érv kilőve.
  • kriszwells
    #27
    Tudom én vagyok a hülye, de Roshi az ki volt a rajzfilmbe? a Többi az stimmel!
    Hát remélem annyira nem lesz rossz!
  • torcipepe
    #28
    ha a Z már úgy kezdődik, hogy van egy nem hátulgombolós gyereke, akkor a kb 19 év stimmel. arra viszont már csak nagyon nagy vonalakban emlékszem mik voltak az első szériában a történések. a kis kopasz szerzetes belépését se tudom pontosan, így hát elfogadom, ha nem lesz a filmben. DE Kame-ból hogy lett Rózsi?? és mióta nem perverz??
  • kriszwells
    #29
    Akkor zseniális Teknős lenne? Quirilin nincs benne akkor a kopasz szerzetes:D
  • torcipepe
    #30
    jah igen, Kame = Rózsi = Zseniális teknős. japán, énglis és magyar név.
  • freemanone
    #31
    1 kicsit tényleg gyengének néz ki, de kíváncsi leszek a végeredményre. A trailerben egyedül annyiban reménykedek hogy nem mutattak meg minden lényeges jelenetet. Roshi pedíg mint ahogy írtad angol. Amúgy aki szerette/szereti a DB-t + DBZ-t annak ezt tudom ajánlani ha esetleg még nem olvasta volna és tud nagolul.

    A manga:
    click here
  • Suhamer
    #32
    A Rózsi is japán.
  • grebber
    #33
    Juj te jó ég mekkora bukás lesz ez a valami!Előre visitok rajta!
  • Darth Sith
    #34
    1. A karakterek még formára sem hasonlítanak a sorozatban látottakra, az egy dolog h arcban nem, de sem alkatilag, semmilyen téren. Goku az első szériában egy gyerek volt, a másodikban felnőtt, elég jó fizikummal. Itt se nem gyerek, se nem jó felépítésü, felnőtt harcművész, hanem egy vézna 20 körüli srác hülyén zselézett hajjal. A 300 forgatásánál is megtudták csinálni, hogy a szereplőket leküdték forgatás előtt 3 hónapra konditerembe, szigorú étrend és edzésterv, kis gumihas/műizomzat + CGi és kész lennének a legalább hasonlító karakterek.
    2. Piccolo hogy néz ki? kb a feje picit hasonlít, de a teste?
    3. Hol vannak bizonyos karakterek? Pl krillin? Az első szériában legalább olyan fontos szereplő mint Goku. De ha nem az elsőt dolgozza fel, akkor hol van Vegita?
    4. Bulma mióta harcol? Se az elsőben, se Z-ben vagy GT-ben nem harcolt Bulma, mert egy egyszerü hisztis városi csaj :)
    5. Mivel sem gyerek, sem felnőtt, így nem igazán tudom besorolni hol játszódik ez a film. Piccolo-val fiatal gyerekként találkozott, de itt nem az, de nem is felnőtt. A film már alapvetően kronológiai hibákkal van tele.
    6. De ha nem kapcsolódik a szériákhoz, teljesen mást mesél el, akkor miért Dragonball?
  • CaptainRumi
    #35
    1.
    "A karakterek még formára sem hasonlítanak a sorozatban látottakra"

    jesszus te meg milyen formára gondolsz??? Ez egy film lesz...miket vársz bazi nagy manga-style szemeket??

    2.Piccolo hogy néz ki? kb a feje picit hasonlít, de a teste?

    hát nem a feje a lényeg szerinted?? és a teste olyan mint amilyennek lennie kellene..

    3. "hol vannak a karakterek"?

    nem voltam nagy DB fan de tudtommal Vegita az első szériában még sehol sem volt...

    4. Hogy nézne ki szerinted ha egy 15 éves japán gyerek játszaná a főszerepet..
    mint a Karete Kölyök 10.
  • winnie
    #36
    "6. De ha nem kapcsolódik a szériákhoz, teljesen mást mesél el, akkor miért Dragonball?"

    ez tényleg ilyen nehéz felfogni?
  • DarkEvilPiccolo
    #37
    Kezdem azzal, hogy életem egyik fontos részét képezi a Dragonball (mondjuk az anime Z része az amit igazán istenítek). És bár szinte semmi nem utal arra, hogy ez a film egy Dragonball adaptáció lenne, ennek ellenére szerintem egész jónak ígérkezik. :) Mondjuk eddig nem ez volt a véleményem róla. Ez az új hivatalos trailer billentett erre a véleményre.
  • DarkEvilPiccolo
    #38
    Mellesleg, a trailer alapján csak ennyi eltérést fedeztem fel a mangához/animéhez képest:
    1. Istenek
    2. Hét senkiházi valaki csinálta a dragonballokat
    3. Visszatért a Piccolo, de azt az Isten se tudja, hogy honnét a pokolból tért vissza
    4. A sárkánygömbök nem úgy néznek ki, hogy kívánságokat fognak teljesíteni a filmben, hanem valami full másra lettek kitalálva. Bár a trailer alapján ezt elég nehéz megítélni, de nekem eddig ez a benyomásom.
    5. Úgy néz ki, hogy Neot ismét megtapasztalhatjuk, csak most nem a Matrixban, hanem a Dragonballban. KIVÁLASZTOTT VAZEEEEE!!!! Magyarul: Son Goku nem egy szupererős szuperhős lesz, hanem valami kis átlagos gyökér aki suliba jár és csak később tesz szert az erőre amire szüksége van a gonosz legyőzéséhez.
    6. Napfogyatkozás
    7. Evolúcíó...
  • DarkEvilPiccolo
    #39
    "nyilván idősebbeknek fog szólni, nem kisgyerekeknek"
    Mellesleg ez egy nagyon loli kijelentés volt. Mikor szólt a DB a kisgyerekeknek?
  • DarkEvilPiccolo
    #40
    "de azért senki sem várhatta azt, h a DB-t 4-5 filmre lebontják..."
    A madarak azt csiripelték, hogy legalább trilógia lesz belőle. Remélem nem igaz, de félő, hogy az... Bocs a sok kommentért.