30
  • HENCIG
    #1
    Én akkor is szeretnék egy ilyen gépet :)
  • Blasta
    #2
    Ez most érintőképernyős, vagy szétcsúsztatható? Nem ártott volna feltűntetni (illetve szétcsúsztatott állapotban is lefotózni).
  • Gabe Dearborne
    #3
    Nesze semmi, fogd meg jól.
  • xmodule
    #4
    Szétcsúsztathatós:)
  • Ferrer
    #5
    Jézusom, van olyan SE, ami nem "fényképezős", de nem csinál ennyi zajt...
    Ez meg: "A SonyEricsson C905 nem az első olyan telefon, amelyről azt állítja a gyártó hogy egyben teljes értékű fényképezőgépként is funkcionál."
    Igaz bizonyára, csak a minőséggel vannak még bajok :)
  • Flashy
    #6
    fényképezőszerű tesztet csinálni erről a valamiről lol, milyen megalázó lett :D
  • gosub
    #7
    "...tehát nem fényképezőgép...így is kell megítélni." Akkor meg mit keres a digicam rovatba? Tök felesleges volt, pláne ilyen hosszú tesztet betenni, annyi, de annyi újdonság van valódi digitális fényképezőgépről, miért nem inkább abból?
  • Cat #8
    Szerintem ez a 8 megapixeles csoda simán idefér, biztos vagyok benne hogy sokan azthiszik használható fényképezésre is. Sose értettem, hogy minek 8 megapixel, ha úgyis csak a képernyőn nézhető minőségűek a felvételek.
  • gosub
    #9
    Hát az egy hosszú téma, hogy miért lehet jó a sok pixel. Ebben az esetben csak piár, üzleti oka kell hogy legyen.
  • Möci
    #10
    Nem értem miért gyárt a SONY alfa sorozatot, ha ez is teljes értékű?!?!
  • babajaga
    #11
    "első olyan telefon, amelyről azt állítja a gyártó hogy egyben teljes értékű fényképezőgépként is funkcionál"

    Állítani lehet sokmindent a papír elbírja.
  • hdo
    #12
    Hát, hurrogjatok le de ha én megyek nyaralni sosem viszek fényképezőgépet külön - kivétel ha fényképezés a cél -, és nagyon meg vagyok elégedve a SE D750i-m képeivel. ~420-480 kilobájtos 2 megapixeles képeket gyárt, amiből még egy 64 megás MS kártyára is szép számmal fér, hát még egy 512-esre.
  • KarmaXXL
    #13
    Szegény telefonban számomra az egyetlen érdekes dolog a Project Capuchin lenne. Csak kár hogy nem okostelefon.
  • Brainpumper
    #14
    Egyszer kell csak kipróbálnod egy jófajta kompaktot, vagy akár egy amatőr dslr-t, soha többet nem fogsz tudni mobillal fényképezni a nyaralásodon.
  • Me Ga
    #15
    Hááát, gyanítom, hogy még sohasem fényképeztél igazi(!) géppel...
  • tmp
    #16
    én is :)
  • Möci
    #17
    Ne haragudj, de én a "soha többet nem fogsz tudni" című megjegyzésedet, -soha többet nem akarsz majd--ra cserélném.
    Egyébként én is teljesen így gondolom, ahogy Te.
  • Möci
    #18
  • Möci
    #19
    B+ babajaga (kis kezdőbetűvel)! Gondoltam, hogy feltételezed rólunk azt,hogy mi is látjuk, hogy ez egy *-ozott (csillag-ozott) (úgynevezett fizetett cikk).
    Már megint lelkes Öregként funkcionálsz!
    Fiatalodj már a nálamnál fiatalabbakhoz is (kérlek!), és ne nekünk kelljen öregednünk Hozzád!
    Köszi!
  • Blasta
    #20
    Sry, de mit értesz csillagozott/fizetett cikk alatt?
  • Brainpumper
    #21
    Tapasztalatból mondom, ugyanis két éven át egy k750i-vel fotóztam, és teljesen jól elvoltam vele, de mióta szert tettem egy Zeiss lencsés Cybershot kompaktra, elborzadok a régi képeken. Azelőtt nagyon gyakran fotóztam mobillal, ma már eszembe se jut elővenni akkor se, ha valami nagyon fontos fotóznivaló van és csak mobil van nálam, inkább hagyom a francba.

    Az is lehet hogy a mobilos fotózás, mint divathullám, kezd hanyatlani. Elvégre is az emlékek visszahozhatatlanok, akkor már legyenek meg szép minőségben.
  • gosub
    #22
    Ha neked neked a mobilod fotója fotózásra teljesen megfelel, akkor egyszerűen igénytelen vagy.
  • Möci
    #23
    Úgy gondolom, hogy a SONY fizetett azért, hogy ez a teszt megjelenjen erről az öszvérről. Nem tartom valószínűnek,hogy az SG összetörte kezét-lábát azért, hogy ezt a szutykot tesztelhesse.
    Ha pénzt nem kapott, akkor óriási szívességet tett a SONY-nak, hogy időt szánt erre a készülékre.
  • snowkid16
    #24
    Előlről úgy néz ki, mint egy Nokia N95 8Gb, egyébként az is faxán fotóz a SonyEricsson-k csak "néptelefon" mindenki ilyet akar aki nem ismeri a mobilpiacot, és úú anyu ezt meg ezt tud, nagyon hamar elavulnak ezek a telók, mert jön egy másik...
  • Gerygrey
    #25
    Valaki egy blogon írta egyszer a nagy igazságot, hogy azért jó a sok pixel, mert akkor hamarabb betelik a memóriakártya és a júzer szalad venni egy nagyobbat.

    Tekintve, hogy a SE telefonok csak Sony memorystick kártyát fogadnak, amelyek a legdrágábbak közé tartoznak, teljesen logikus hogy ez a cél :)

    A cikk pedig szerintem teljesen korrekt, megírja a hibákat nem pedig áradozik a nyóc megapixelről. Ezek a tesztfotók pedig mobilhoz képest igazán jók, az EOS 450D pedig teljesen más kategória (nekem a fényképezőgép a 300D-nél kezdődik, a kiskompaktokkal viszont ez a teló is felveszi a versenyt)
  • nkmedve
    #26
    Az A720-amat most vérig sértetted:D Amit mellesleg hordozhatósága miatt nem cserelnék le semmilyen dslr-re, na jo na egy 5D mark II-ben esetleg benne lennek jo optikaval:P
  • gosub
    #27
    Csak parasztvakítás a 8MP. Mobilhoz képest jók, de nem egy normális kompakthoz képest. Végülis képet csinál, de akkor már bármi szóba jöhet. (Ennyi pénzért egy összehasonlíthatatlanul jobb kompaktot és egy rendes mobilt lehet venni.)
  • Ferrer
    #28
    Én sose értettem, a "kezdő" emberek is hogy tudnak megapixelek alapján dönteni. Számomra mindig is teljesen nyilvánvaló volt, h ha nem akarok (márpedig nem akarok) A4-es lapra nyomtatni, akkor nem annyira lényeg a pixelek száma.
  • HENCIG
    #29
    Sony Ericsson..kell ennél jobb? :)
    Nem divat Nokia...
    Mint a pc-ben az ati-amd-asus..nincs versenytársa!
  • maestro85
    #30
    Ehhez be kellett jelentkezni... Én szeretem azokat a márkákat amiket írtál, bár asus helyett inkább jobb ár/érték arányú terméket szoktam választani, de amit írtál az ne haragudj, de nagyon vicces... Hogy kell -e jobb, meg hogy kinek mi a tetszik, azt mindenki döntse el maga, bár kétség kívül ezek a márkák a legtöbb esetben ésszerű és költséghatékony megoldásokat kínálnak. Ennyi respect jár nekik!