8
  • Killgore
    #1
    Én betiltanám a mobiltelefon - használatot vezetés közben.
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Nagyon okos! Az utasok szállítását is betiltanád gondolom, hiszen azok is elvonják a figyelmet, meg a zenehallgatást is, a dohányzást is a kocsiban, a vízivást stb.-stb. Ésszel kéne élni már! Hiába tiltasz be minden szart, akkor is lesznek balesetek. A mobil ugyanaz, mintha viszel pár utast és FIGYELNED kell arra amit kérdeznek/mondanak. Ennyi.

    Az indoklás, hogy az utas segíthet a vezetésben a mobillal szemben, meg egyenesen nevetséges! Profi sofőr percig sem tűri, hogy az utas okoskodjon, nem is teheti, mert a felelősség az övé. Egy jó sofőrnek akkor is hibátlanul KELL vezetnie, ha egy rakat részeg embert szállít a kocsijában, vagy hátul szül a felesége, mert EZ A DOLGA. Nem az a kérdés, hogy az utas GPS-t megszégyenítő módon segít megtalálni egy lehajtót (vicc kategória), hanem hogy mennyire balesetveszélyes a mobil/utas. Így az indoklásuk kb. semmit sem ér. Mintha azt mondanák, hogy jobb az utas, mint a mobil, mert kérhetünk tőle PAPÍRZSEBKENDŐT!!! Valóban, nahát?!

    És ezek szakértők vaze...

    Számtalan szakmában pedig nem járható út az, ha EGYÁLTALÁN nem haszálhatsz kommunikációs eszközt vezetés közben (főleg, hogy pl. jónéhány autópályán/úton leállósáv sincs). Most akkor pl. a taxisok/mentősök/tűzoltók/fuvarozók/kamionosok sem használhatnak CB-t, merthogy az pont olyan "veszélyes", mint a kihangosítós mobil?!! Elmebetegek ülnek odafent, úgy vélem, akik nem sajnálják a pénzt haszontalan kutatásokra és értelmetlen jogszabályokra.
  • Tomalak
    #3
    Ez az, inkább a jogsi kibocsátást kellene korlátozni, a fenti képen lévő eset elég tipikus, a haj színétől eltekintve. Sok ~20 éves hülyegyerek. Vajon hány % jó sofőr? Vagy egyáltlán hány % tud vezetni?
  • Bijesz
    #4
    A kutatás az átlagemberekre koncentrált.
    Én nem nevezném elmebetegeknek a kutatókat. Az, hogy a telefonálás sokszor elvonja a figyelmet tény.
    Nem az utas okoskodásáról van szó, hanem ha figyelmetlen a sőfor az utas észre vehet valamit amit a sofőr nem.
    Lehet, hogy neked szuper érzékszerveid vannak, de az átlag ember szokot hibázni.
    Erről van is egy mondás.
  • Molnibalage
    #5
    Én általában nem kezdeményezek beszélgetést, mert zavarhatja a sorőrt. Ha p kezd el beszélni akkor én folytatom.
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Én is az átlagemberről beszélek (is), arról aki nekiáll sminkelni a tükörben magát menet közben, mert HÜLYE. :D
  • Ferrer
    #7
    Nincs értelme egyetlen bugyuta kresz szabálynak sem, én a shared space koncepció mellett vagyok
  • duke
    #8
    Szerintem is tiltani kéne,az auto nem játékszer,mint ahogy azt sokan gondolják,ha valaki autoba ül döntse el vezet,biztosángosan müködteti a jármuvet,vagy szorakozik.Amugy nekem is volt már olyan hogy egy kisebb kocanast sikerult meg akadályozni,hogy ráüvöltötünk a soförre.5 centire állt meg az elötte lévö autotól :)