1268
Solid State Disk memória merevlemez
  • Wolfsnack
    #1
    Hi!

    Itt ez az új merevlemez az SSD, hangtalansága miatt szeretnék benevezni egy ilyenre.
    32 gigás kellene, 20+áfa körül láttam, még vacilálok, esetleg januárban olcsóbb lesz?
    Valaki használ már SSD-t? Mik a tapasztalatok? Olvastam egy cikkben hogy sok a hibás köztük.
    De ha márkásabb terméket nézek az 10 ezrekkel drágább, nem is túl nagy a kínálat de árban nagy a szórás
  • precision
    #2
    nekem még semmi tapasztalatom nincs velük, csak véleményem van róla
    tény hogy csendesek, meg elvileg gyorsabbak, hát nemtom, de az is tény hogy kicsik (kapacitás) és rohadt drágák
    szóval, nem igazán éri meg, még... szvsz.
  • grebber
    #3
    Jaja sajnos a 64GB-os is 124 ezer forint!Olyan 3-4 év múlva talán már emberi ára lesz!
  • Wolfsnack
    #4
    persze nem warezolásra való méretéből kifolyólag, de munkához ideális lenne
    a mostani winyóm sivít mint a szopósmalac
    32 gigára pedig rámegy a vista és jópár alkalmazás, vagy talán 16 gigából is kijönne
    csak arról se találok specifikációt hogy mennyi az élettartama egy ilyen disknek
  • grebber
    #5
    4-5 évet lazán kibírnak ha nem többet!
    Miért a munkádhoz a rendes vinyó miért nem jó ezerszer olcsobb mint az SSD?
  • precision
    #6
    írta, hogy hangos
  • Montanosz
    #7
    netbokba jó, lehet dobálni az utcán)))
  • S8DJ
    #8
    jó dolog olyan mintha pendrive-on lenne minden cuccod,semmi mozgó alkatrész.
  • Depridol
    #9
    komolyabb árfekvésű laptopokba rakják, szavatosságról még nem lehet mit írni... mivel az 1 TB-os vinyók 25ezerért mennek esélye sincs
  • Mighty
    #10
    Én is gondolkodom egy ilyen meghajtón, ha a következő gépcserémre kerül sor. Oprendszer és pár játék futtatásához tökéletes lenne.

    Egyet kérnék viszont. Ne költsünk hülye neveket az SSD-hez.

    "Solid State Disk memória merevlemez" Milyen baromság ez? Memória merevlemez, meg a topik címe, SSD winchester. Nem lenne elég SSD-nek nevezni?

  • HöfEE
    #11
    És akiknek nem számít a kapacitás? Azoknál igencsak sokat nyom a latba a kis fogyasztás, a sebesség és csend. Persze csak miután lementek az árak.
  • takysoft
    #12
    ez a jövő, de még drága. meg kicsit kicsi is, de ez mondjuk a kisebb baj.

    ellenben.... nekem az elmúlt 4-5 évben vagy 6 bad-sectoros vinyóm volt... szóval örömmel köszöntök mindent, ami elfelejti a mechanikát...
    most ment szép a tápom is,,, ventillátorgond... szoval... mechanika elsüllyedhet...
  • stp4trick
    #13
    1 év?

    amilyen rohamos zuhanása van minden elektronikai cuccnak, nem tartom kizártnak
  • [HUN]FaTaL
    #14
    Az SSD nem winchester, meg mi az a Solit State Disk memória merevlemez? Átkéne írnia egy modinak a topiccímeket.

    Hogy ON is legyek: Jók az SSDk, gyorsak, halkak, hűvösek, keveset fogyasztanak, de két óriási gond van velük egyelőre: A méretük és az áruk. Pár éven belül tudok elképzelni rendszernek egy 64GB-os darabot, ha átlag polgár számára is elfogadható ára lesz. Adattárolásra pedig még jó sokáig marad a hagyományos HDD.
  • Dean Winchester
    #15
    ha adattárolásra roszabb mint a vinyo akkor mire jó ez?
    mert,hogy 32 giga 20értnaon sok az tuti :)
  • Cat 02 #16
    "Jók az SSDk, gyorsak, halkak, hűvösek, keveset fogyasztanak," :P
  • Bucser
    #17
    Csináltak tesztet és a speciális adattárolási módszer miatt (hogy az ssd összes szektorát tölti és nem töröl csak maskol ha kell) az élettartam magasabb lehet mint egy 0-24-ben menő vinyóé.

    Rendszervinyónak nem kell több 30 gigánál. Office-t felesleges rátelepíteni. Az oprendszer legyen rajta a böngésző meg pár minialkalmazás ami memória rezidens, hogy a bootot gyorsítsa és így is marad hely pár játéknak.

    A következő masinkába én is gondolkodom egy hasonlón.
  • Dean Winchester
    #18
    okés de hát 32 giga pénzért veszek 600gigat :D
    de ahogy az előtte irta alapgépnek fasza meg jó ha adatot akarok tárolni akkor meg rárakom egy vinyora majd ....de sztem pár év mulva akkor ez lép a vinyok helyébe :D azt ebből kapunk majd 400 gigasat 16.ropiért =)
  • Desiderata #19
    sokan csinálják hogy egy gépet beraknak a pincébe/garázsba/padlásra
    abban van a sok giga winyó, éjjel letöltés stb. (lényege: nem zavar a kattogás/villogás)
    net routerről megy vezeték nélkül
    a szobádban pedig egy maximálisan csendes és gyors gép SSD-vel
    hálózaton eléred a sokgigás gépet

    fölösleges luxus lenne SSD-n filmeket/programokat/játékokat tárolni
  • Dean Winchester
    #20
    jah igaz,erre a célra tökéletes lenne.
  • Gab920926
    #21
    sziasztok!
    most vettem egy sata 250 es winyót!
    meg van egy 40 esem
    szerintetek a 40 es+250 est+ dvd olvasót elbirja a 300 wattos táp?
  • Dean Winchester
    #22
    sztem nem....
    nálam legalábbis ha két vinyot tettem be akkor az egyik elkezdett kattogni..
    igaz nálam 80+400ast probáltam...
  • Inquisitor
    #23
    Ha tényleg 300W, értsd márkás, akkor biztos, ezek összesen nem esznek 60W-ot, a lényeg a proci+VGA fogyasztása.
  • Inquisitor
    #24
    Ezek pedig az Intel X25-E szériára igazak, csak még drága.
  • Mihail
    #25
    Sziasztok. Egy SATA II-es SSD-t akármilyen új notiba ami SATA csatolós be lehet tenni, vagy az alaplap vezérlőjének támogatnia kell?
  • grebber
    #26
    SSD-árcsökkenést eredményezhet az új JMicron vezérlő
  • grebber
    #27
    SSD-árrögzítés miatt sújt le az EU

    Na végre megbüntetik a parasztokat.Aranyért adják a filléres cuccokat!Megérdemlik a mocskok.
  • Boromello
    #28
    Sziasztok!

    Az SSD kártyát sima SATA portba kell kötni?
    Mekkora sebességnövekedést jelent?

    Boromello
  • Inquisitor
    #29
    SSD-t lehet kapni IDE, SATA, CIF (régi mini IDE) csatlakozókkal, de van PCI-E bővítő helyre vagy mini PCI-E (noti) csatlakozóba beszerelhető is. Manapság a fene venne IDE egységet, de ez magánvélemény.
    A sebesség meg így önmagában nem értelmes kérdés, mert van olyan régi vagy olcsó SSD ami szinte mindenben lassabb egy HDD-nél. Az ár alapján, no meg a gyártó által megadott írás és olvasási sebesség alapján kell dönteni.

    Az SSD még gyors kivitelben (extrém drága megoldásoktól eltekintve) sem alkalmas mondjuk virtuális memória használatára, azt érdemes hagyományos HDD-re tenni ...
    Ahol előnye van, az bármilyen program futtatása vagy indítása, ami sok kis fájlt tölt be, mivel a keresési ideje fényévekkel jobb, mint a HDD-nek, és sok kis fájl esetén a keresési idők összessége hagyományos esetben többszöröse mint az a töltési idő maga.

    Van szép video a YouTube-on, ahol egy közepes sebességű SSD bootol vagy elindít 51 alkalmazást egy HDD ellenében. Ott jól látható mi az előnye.
  • bowari
    #30
    Üdv.
    SSD-t szeretnék vásárolni,de nem igazán tudok dönteni.
    Szerintetek melyiket érné meg jobban,ha vki tudna segíteni megköszönném...
    Ezt:corsair
    vagy ezt:Kingstone
  • Jakuza001
    #31
    Tud errol a tipusrol valaki mondani valamit, mert az ara alapjan nagyon barati es a kinti tesztek is nagyon pofasak voltak.

    Mushkin - MKNSSDCL60GB-DX 60GB - Callisto Deluxe
    Read - 285MB/s
    Write - 275MB/s

    35k itt : http://rambazar.com/
  • Inquisitor
    #32
    Ez mitől kerül "csak" ennyibe? Egy MLC-s Crucial Real SSD C300 (70MB read!, 486MB write!) 10 ropival drágább, és az SATA2-vel pont nem gyorsabb ennél még olvasásban sem. Nem írták el? Vagy az a pár forintnyi dollár esés 2 nap alatt ennyit jelent?
  • Inquisitor
    #33
    A Corsair adatlapját nem nyitja meg, de szvsz a Kingston felejtős ennyiért. Pláne hogy nem egy sebességbajnok.
  • Jakuza001
    #34
    Nem irtak el, ennyibe kerul. Nem veletlenul irtam , hogy irjon valaki errol valamit, mert ennyiert nagyon barati.
  • Inquisitor
    #35
    Na jah, de a C300 is esett szolid 10 ropit amiről írtam lentebb, ott figyel felette :D
    Még pár hónap és leesnek a 40-60GB méretben valami emberi árhatárra.
  • morleone
    #36
    Alig várom, hogy leessenek végre. Nem tudjátok van valami alaplap kritériuma a dolognak? :)
  • Inquisitor
    #37
    Nem igazán. Ha nagyon akarod, akkor egy PII vagy AMD K5-K6 alaplap is elviszi, mert vannak IDE csatolósak is. Csak lényegesen egyszerűbb SATA csatolóval az élet. Viszont régi géphez és régi oprendszerhez bőszen elég szerintem egy 4GB-os, ami potom áron szerezhető, az OS-en kívül minden más mehet HDD-re ...
    Persze egy gyors, Trim képes vadi új darabot elég felesleges lenne régi gépbe és/vagy OS alá pakolni.
  • Inquisitor
    #38
    Most néztem, hogy egy OZC Revo (540MB/sec!) 50GB meghajtó kb. 160-170 euro. Gyakorlatilag 1.6x drágább mint a Vertex 2, viszont több mint 2x gyorsabb. Ki a fenének kell ezek után 32GB-os SLC 120.000 forintért? :D
  • Jakuza001
    #39
    Hm most mar csak 30 a 60as SF-1200-es.
    Nagyon kozelit a lelektani hatarhoz, amikor elgondolkozom a vetelen. :D
  • Solt
    #40
    Urak!

    Járt már valaki úgy, hogy firmware frissítés közben kékhalált kapott? :(( Azóta se kép, se hang... fel sem ismeri a bios az ssd-t. ( ocz vertex2 )