153
  • HöfEE
    #1
    Én inkáb arra lennék kiváncsi hova tűntek a holdraszállás felvételei!
  • teddybear
    #2
    Először:Nézz itt körbe!
    Másodszor a videók:a NASA videótára
    Harmadszor a képek:Az Apolló küldetések képarchívuma.
    Egyébként teli a pettyes napozóm azokkal akik képtelenek egy-két paranoid barom mekegésén túl lépni, és minden űrkutatásos cikk elején felböfögik a "Nagy Igazságot"....
  • The Garrett
    #3
    photoshop / Adobe Premier! :D:D:D
  • Csaba42
    #4
    Hagy találjam ki: fehér lyukak és negatív téridő-kontinuum?
  • NEXUS6
    #5
    Kezdődik, Apa kezdődik!;DDD
  • NEXUS6
    #6
    Megse nézem, mind hamisítvány!;DDD
  • uwu
    #7
    Látom kezdesz megvilágosodni, ezért elárulom a nagy titkot.
    Minden átverés tényleg minden. A holdraszállás csak kitaláció, igazából repülni sem tudunk, Ferihegy is csak egy nagy makett.
    Be kell valljam, hogy az egész világ létezésének értelme az, hogy téged átverjenek, de mivel baromi intelligens vagy, ez nem fog összejönni.

    Először csak a holdraszállásos átverésre jössz rá, de szép lassan kitisztul majd minden. Rájössz majd, hogy még a családod is csak része a gépezetnek, és a végén rájössz, hogy saját kezeddel kell végetvetned az életednek, mert minden, de minden csak átverés.
  • dez
    #8
    A címből hiányzik egy vessző...
  • item
    #9
    nagylelkű leszek tessék : " , " az illetékesek majd bekopizzák a megfelelő helyre..
  • willcox
    #10
    Vessző helyett ott van az "és". Vesszőt akkor kell tenni az "és" elé, ha két mellékmondat van, és mindkettőben van állítmány.
  • Dany007
    #11
    n1. Elég nehezen tudom elképzelni, hogy még a mai napig is vannak olyan emberek, akik kételkednek a holdra szállásban, holott józan paraszti ésszel kikövetkeztethető, hogy egy bugyuta összeesküvéselmélet az egész. Röhej, hogy van aki még ennyire bedől mindennek.
  • NEXUS6
    #12
    Tuttam, én vagyok Truman! ;DDD
  • NEXUS6
    #13
    A dolog ott hibádzik, hogy általában, ha nálad okosabb emberek próbálnak átverni, akkor soha a büdös életben nem jössz rá erre.

    Azzal, hogy ilyen kategorikusan kijelented azt, hogy a politika nem avatkozott bele ezekbe a projektekbe, gyak azt mondod, hogy "minden igaz, mert a NASA-nál csak nálam butábbak emberek dolgoznak".

    Amíg nem voltál ott, addig minden elhangzott szó csak vélemény. Elhiszem majd én is 100%-ra, hogy sikeres volt az Apollo program, majd ha kavicsokkal megdobálom az Apollo-11 ott maradt leszállóegységét, és képet csináltatok magamról, a kitűzött zászló mellöl. Addig mindkét oldalban kicsit kételkedni fogok.
  • Mardel
    #14
    Pedig vannak akik nagyon bizonyítani szeretnék, vagy éppen meglovagolnak egy közkedvelt urban legendet a nézettség kedvéért.

    Mythbusters Moon Landing photo hoax 1

    Mythbusters Moon Landing photo hoax 2

    Mythbusters Moon Footprint Hoax
  • WinG
    #15
    Sokkal izgalmasabb és könnyebb elhinni az összeesküvéseket, mint elolvasni és megérteni a NASA kimerítő válaszait minden felmerült hoaxra.
  • NEXUS6
    #16
    Jó, de akkor úgy tűnik, hogy ezeket a dolgokat a Földön is lehet ezexerint reprodukálni, szal akkor ez mit is bizonyít!?
  • Mardel
    #17
    Amit írtál, hogy épp annyira mondhatjuk a képről, hogy a Holdon készültek, mint amennyire nem.

    Egyébként erre írtam:
    Elég nehezen tudom elképzelni, hogy még a mai napig is vannak olyan emberek, akik kételkednek a holdra szállásban..
    Ha ezt írom valószínűleg érthetőbb: Pedig vannak akik nagyon szeretnék bizonyítani kétkedésüket.
  • NEXUS6
    #18
    Ez nem így van!

    Te ezexerint azt állítod, hogy az űrkutatási programok tisztán és kizárólag szakmai, politika/pénzügyektől mentes dolgok?

    Ami baromság, mert szinte nincsenek másik olyan politikától és hatalmas költségvetési vonzatuk miatt a pénzügyekkel a velejéig áthatott projektek, mint a nemzeti önbecsülést legjobban emelő űrkutatási, pláne emberes ürrepülési programok.

    A kérdés mindíg ott van, hogy meddig fog elmenni a politika az ésszerűséggel szemben, egy egy dolog eröltetésében, vagy elenkezőleg leállításában.

    Az úgynevezett összeesküvési elmélet hívők azt mondják bármeddig és még tovább is, ami megint csak távol áll a valóságtól.
  • bvalek2
    #19
    Megkérdem itt is: az oroszok annak idején miért nem reklamáltak, hogy az amerikaiak nem is jártak a Holdon? Nekik pont jól jött volna propaganda szempontból így lejáratni az ellenfelet. Az orosz radarok végig követték az összes amerikai küldetést, ahogy az amcsik is figyelték az orosz aktivitást (ez ugyanaz a rendszer, ami a ballisztikus rakétákat követi).
  • NEXUS6
    #20
    Erre is lehet magyarázat.

    Miért veszítette el a hetvenes évek elején, vagy inkább a hatvanas évek végén az egész ürrepülés a jelentőségét, miért kezdték el megnyirbálni a költségvetéseket, dobták sutba a Holdprogram fojtatását, a Mars repülést, vagy komolyabb bolygóközi meghajtás technológiát. Miért nem építettek hatalmas bázisokat, állomásokat?

    Mert az űr elvesztette stratégiai jelentőségét!

    Mikor és hogy is történt mindez?
    1967 január 27-én, pontosan ugyan azon a napon amikor az Apollo 1 fedélzetén szerencsétlenül járt 3 űrhajós, a nagyhatalmak aláírták a világűr békés felhasználásáról szóló megállapodást.

    Ez a nap tekinthető az űrkorszak végének. Az oroszoknál nem volt független média, ami a vezetés orra alá dörgölte volna, hogy hanyagolják a kérdést. A status-quo-hoz meg úgy tűnik hozzátartozott, hogy az amcsiknak átengedték a Holdat, aminek így már úgy sem volt jelentősége.

    A Hold program elsősorban média show volt, és az is maradt, mert nem lett folytatása. Részletkérdés csak az, hogy a valóságsót milyen költségvetésből, az eredeti helyszínen, vagy műteremben csinálták.
  • NEXUS6
    #21
    Ha így nézzük, a NASA-nak és az amerikai kormányzatnak nem telik semmiben elhárítani a Hold-hoaxolók kis nyilacskáit, amíg persze valaki nem kéri számon, hogy miért fegyverekre és nem pl. az egész emberiség jövője szempontjából kulcsfontosságú űrrepülésre, egyéb projektekre költik az adófizetők pénzét.
  • dez
    #22
    1. Mit jelent az, hogy "mellékmondat"?
    2. Nem az állítmány a lényeg, hanem annak vonzata: link
    Hát nem túl egyszerű, és most én is elbizonytalanodtam, hogy ide kell-e, vagy sem. :)
  • Dany007
    #23
    Lemaradtam elnézést :)
    Akkor elmesélem, hogy szerintem mi az a 3 ok, ami miatt biztos, hogy jártak a Holdon, és ami miatt ez az egész csak egy bugyuta összeesküvés elmélet.
    A 3 dolog szerintem olyan, amihez "okosság" sem kell.
    Nem kell itt firtatni a fényképeket, vagy videókat. Én magam is grafikus vagyok, tudom jól, hogy (kis túlzással)egy agyonlőtt gorilla képéből is lehet Pamela Andersont varázsolni. Csak Photoshop és idő kérdése.

    Az első: ok számomra az, hogy az összeesküvés elmélet lényege, hogy még nem jártak a Holdon.
    Na de kérem, a Hold-programon több ezer ember dolgozott! Közvetett módon meg mégtöbb! Több száz ember kísérte nyomon eleve a központból.
    Ez azt jelenti, hogy vagy mindenkit átbasztak, azokat is akik a kilövés utáni pillanatokat, és az egész utat felügyelték, beleértve a pilótákat is, vagy mindenki benne van! Ilyen nagy számnál, mind két lehetőség kizárva.
    Ekkora méretű átbaszáshoz az egész NASA-nak benne kellett volna lennie. Az meg képtelenség, hogy mindenki hallgatna róla és semmi konkrétabb bizonyíték ne lenne.

    A második: okom az a bizonyos tükör a Holdon, amit az egyik apollo misszióval telepítettek oda. Az a bizonyos tükör hajszál pontosan egy földi teleszkóp állomásra van irányítva, ahonnan azóta is cm pontossággal mérik a Hold-Föld távolságot. Ezt nem értik a NASA-nál se, hogy mért nem mennek el a kétkedők ehhez a központhoz és nézik meg saját szemmel ahogy küldik fel a lézert, és az visszapattan a tükörről? Tisztán lehet látni. Ezt semmilyen műholddal, vagy önjáró robottal nem lehetett volna elhelyezni. És már több mint 40 éve folyamatosan mérik az adatokat.

    A harmadik: ok pedig a hidegháború. Ugye abban az időben fénykorát élte a Szóvijetek és az Amcsik közötti rivalizálás. Egymás minden lépését figyelték. Az amerikaiak is igazolták az első Szputnyikot, ahogy Gagarin repülését is radarállomások figyelték. Ugyanez volt fordítva is. A ruszkik is végig figyelték az amerikaiak holdraszállását. És abban az időben, ha csak egy csepp esély is lett volna rá, hogy az egész kamu, a ruszkik lettek volna az elsők akik ezt világgá kürtölik! Elvégre még a sportban elért eredményekből is politikai versengést csináltak, nemhogy a holdutazásból.

    Szóval egyszerűen nem értem. Nem értem minek fényképeket meg egyéb baromságokat elemezni, amikor ott pl a tükör, el lehet menni, megnézni. Azt úgy olyan pontosan beállítva nem lehet csak úgy "ledobni" a holdra.
    A hidegháború kellős közepén amikor a két hatalom azt leste hol hibázik a másik, hogy tudja lejáratni a másikat, pont ezt hagyták volna ki? Ugyanmár...
  • Doktor Kotász
    #24
    "Ez nem így van!

    Te ezexerint azt állítod, hogy az űrkutatási programok tisztán és kizárólag szakmai, politika/pénzügyektől mentes dolgok?"

    Nem bazdmeg, minden éppeszű ember tudja, hogy tökig benne volt a politika, és pont ezért sikerült. Ha a politika nincs benne, akkor nem tudtak volna az űrprogramban tízezreknek állást adni, dollármilliárdokat költeni.

    Megmaradt volna pár tudós álmodozása szintjén.

    Mellesleg a holdon hagytak egy méretes tükröt, amit a mai napig pingelgetnek lézerrel a világ majd minden műszaki vagy természettudományos egyeteméről.
    Méricskélik a távolságot.
  • Dany007
    #25
    Tudod mért lett vége ? :) Mert baszottsokba került. Mivel a ruszkikat legyőzték, nem erősködtek tovább, nem volt kivel versenyezni, nem költöttek rá fölösleges pénzt.
    Szerinted az Űrsikló mért nem fejlődött az elmúlt 30 évben? A Szóvijetunió feloszlása után már nem volt miért versenyezni. Az Amerikai kormányt sohase a kutatás maga érdekelte, hanem hogy leelőzzék, lefölözzék a ruszkikat.

    És hidd el, ezért elmentek a Holdra is :) Többször nem, persze, hogy nem, mert nem volt értelme már pénzt költeni rá.
    Bebizonyosodott, hogy nem lesz vörös holdunk, a ruszkik nem teleptítenek rakétákat a holdra, így kész vége.

    Az akkori orosz háborús propaganda gépezetnek az legszebb álma vállt volna valóra, ha az amerikaiak kamuznak a Holdutazással! Semmiképpen nem hagyták volna szó nélkül.
  • Dany007
    #26
    Na végre valakinek eszébejutott a tükör.
    Asszem egy német dokumentumfilmben láttam róla először anyagot.
    Abban is az összeesküvéselméletet firtatták. És szó se róla, a végére már én is kezdtem elhinni :) Aztán elmentek ebbe az obszervatóriumba, és az egyik dolgozó szépen megmutatta, hogy hol a lézer, milyen amikor kilőnek egy nyalábot, és infrakamerán lehetett látni ahogy megcsillan a holdon. És már jött is az eredmény ms-ban. És erre mondták az ott dolgozók, hogy nem értik a kétkedőket, ide mért nem jönnek el soha megbizonyosodni. :)
  • highpoint
    #27
    "Az a bizonyos tükör hajszál pontosan egy földi teleszkóp állomásra van irányítva" - Ettől a mondatodtól eltekintve egyetértek a hozzászólásoddal (a Hold ugyanis nem geoszinkron pályán kering körülöttünk...)
  • Molnibalage
    #28
    Látogasd meg az sg.hu idevágó topikját, és sírj. Vannak ilyenek. Nem gyengén orbitális marhák.
  • emp
    #29
    Na itt az igazság:

    1 - A holdra szállás megtörtént csak éppen tönkrement a kamera.
    2 - Hogy bizonyítsák a ruszkiknak az eseményt, elkészítették a földön a képeket stúdióban...

    Így mondjuk mindenkinek igaza lehet és mehetünk haza.
  • tmisi
    #30
    A ruszkik miért nem akartak egyáltalán embert küldeni a Holdra? Mert tudták hogy lehetetlen. Inkább a Lunokod önjáró robottal próbálkoztak. :D
    Akik meg azzal érvelnek, hogy az űrhajósoknak szerencséje volt a sugárzással szemben, azoknak elmondom, hogy nem egy Apollo misszió volt... Mehetnének lottózni bátran! Sőt vhol olvastam, hogy egy NASA vezető a kilencvenes években bevallotta, hogy az ember nem juthat 400 km-nél távolabb a Földtől, amíg nem tudják megoldani a sugárveszély problémáját (arról persze elfeledkezett hogy 1969-ben 380 ezer km-re pár ember elvileg leszállt a Holdon sértetlenül vissza is jőve onnan).
    Ja és nem az ilyen árnyékokkal meg fényekkel játszó marhaságokat kell nézni, azokat leadják a TV-ben, mert cáfolhatóak. De azt, hogy egyes képeken a holdkomp laza illesztésű kartonpapírokból áll, különbőző egymástól több kilóméterre lévő és más fotószögből készül helyszíneknek ua. háttér van, a holdkomp tervrajza alapján a holdautó el sem férne benne, stb. na azt már kihagyják, mert ciki...
  • Molnibalage
    #31
    "A ruszkik miért nem akartak egyáltalán embert küldeni a Holdra? Mert tudták hogy lehetetlen."

    A francot nem akartak. Akkor gondolod viccből építattek meg ők is egy Holdkompot? Persze soha nem járt a Holdnál, mert nem volt megfelelő hordozórakéta. Annak a programja gondolod viccből létezett?
    ----

    "a holdkomp tervrajza alapján a holdautó el sem férne benne, stb. na azt már kihagyják, mert ciki..."

    Most fejből nem mondom meg neked, hogy a holdautó hol volt, de van egy sejtésem, hogy nem a kabin belsejében és ammennyire emlékszem ki kellett csomagolni. Te is csak a szokásos baromságokat hajtogatod, de utánanézni bámrminek vagy gondolkodni az már luxus...
  • Sanyix
    #32
    Szinte mindig mindenkinek eszébe jut a tükör, de a hülye hoaxerek jól megmondják, hogy azt csak egy szonda állította oda :)
  • WinG
    #33
    Okos vagy. N1-rakétáról hallottál már? Az egész szovjet űrprogram a Hold-utazásra koncentrált, csakhát bebukták a rakétateszteket, aztán hagyták a francba. De ha jól emlékszem, robotjaikkal előbb hoztak holdport, mint az amerikaiak (valami jelentéktelen mennyiségűt, századrészét az Apollo-programénak), aztán a közvéleménynek azt a szöveget adták be, hogy lám, a szovjeteknek elég robot is ugyanahhoz az eredményhez (nem).

    "Sőt vhol olvastam, hogy egy NASA vezető a kilencvenes években bevallotta, hogy az ember nem juthat 400 km-nél távolabb a Földtől, amíg nem tudják megoldani a sugárveszély problémáját (arról persze elfeledkezett hogy 1969-ben 380 ezer km-re pár ember elvileg leszállt a Holdon sértetlenül vissza is jőve onnan)."

    Ez úgy ahogy van baromság, sry.
  • gosub
    #34
    A ruszkiknak is volt holdprogramjuk, sok film van róla, még rakétájuk is, két gigantikus 30egynehány fúvókás. Az egyik fel is robbant. Elcseszték az egészet, lemaradtak. Vicces az a video amin a holdkompjukat tesztelik, de aztán már egész jól szuperált.
    Az Amik meg 5X vagy 6X jártak a Holdon. Az utolsó küldetések már messze nem címlapsztorik voltak és rengeteg filmanyag van sok sok órányi amit már évtizedek óta lehet látni pedig akkor még nem volt Adobe meg társai. Pláne ilyen fejlett! Sokkal jobban dokumentált mint a holokamu!
  • WinG
    #35
    Na, utánanéztem. A szovjetek csak az Apollo-11 után tudtak mintát visszahozni, méghozzá 101 grammot. Armstrongék 21,5 kg-ot hoztak.
  • Dany007
    #36
    Én ritkán hallok róla :)
    Valaki megszólt, lehet hogy tényleg nem pontosan arra van irányítva, de hogy egy szonda nem tudja azt beállítani az is biztos.

    Ami még a vitához, csak annyit, hogy megvolt rá a technika. A pénz meg szinte határtalan volt. Akkor mért kamuztak volna és vállaltak volna akkora kockázatot a lebukással, amikor meg is csinálhatták?
  • WinG
    #37
    A hozzászólásodban amúgy benne van még egy fontos tényező a kétkedők számára, hogy most miért kerül x évbe, hogy újra visszajussanak az amerikaiak a Holdra. A válasz a pénz: lényegesen kevesebb pénzből, jóval kisebb brigáddal kell kifejleszteniük egy új járművet. Ánnyi.
  • Sanyix
    #38


    OLVASS

    valószínűleg csak te képzelted vezetőnek azt a hülyét, aki azt állította 400km fölé nem lehet menni, amikor az iss ~360 km-en kering, a hubble teleszkóp meg 5xx km-en... amit mi vitt fel na mi?? ŰRSIKLÓ amiben kik ülnek? EMBEREK, hogy javították? ŰRSÉTÁVAL

    A többiről annyit, hogy vizsgáltasd meg a szemeidet, bár lehet mást kell.
  • Pluskast
    #39
    Tök jó elmélet és igazad is van de probáld már ezt annak elmagyarázni aki abban is hisz, hogy az időt is megahmisították mert a VIII. században összeült a német - római császár a bizánci meg a pápa és úgy döntöttek, hogy kitörülnek 300 évet a történelemből.
    Az ilyen emberekkel egyszerűen nem tudsz mit kezdeni.
  • Pluskast
    #40
    Pontosan! Ha jól tudom Koroljov halála miatt bukták a ruszkik a holdra szállást.