27
  • kjasfhasdfasd
    #1
    Végre egy kompakt normális objektívvel, de azért elég drága is...
  • Tetsuo
    #2
    A Canon G sorozatanak is relative jo lencseje van, a cikk egesz jo :)
  • BenceYCE
    #3
    Milyen beállításokkal készült az aluljárós és a villamosos kép?
  • Tetsuo
    #4
    auto? :P
  • waterman
    #5
    ha automata módban ilyen sz*r, zajos képet csinál, amikor mindent elméletileg optimálisra lő be, akkor ezt a gépet még bottal sem piszkálnám meg. kritikán alluli.. sajnos azt látom, hogy minden panasonic gép jellegzetessége a hihetetlen mennyiségű zaj.
  • babajaga
    #6
    Egyetlen gép semilyen opciót nem lő be optimálisra. A zajosságot meg nem lövi sehogy. Minden gépnek vannak alapbeállításai amit az automata állásban is használ. Ilyen az élesség, kontraszt színtelítettség és a zajszűrés. Ha ezek nicsenek öszhangban akkor semelyik gépnél nem lesz jó a kép.
  • babajaga
    #7
    Én megnéztem 3 képet nem tudom hol látsz nagy zajt?
  • G_ArchAngel #8
    tud RAW-ban menteni, igy Te kezelheted a zajt, amivel akarod - erre nem sok kompakt kepes, nem is csaladi kattingatasokra szantak, eppigy a G10-et sem...

    szerencsere a Panasonic az erzekelot novelte, mig a pixelszmot hagyta ugyanannyinak, mint az elodben volt...
  • kjasfhasdfasd
    #9
    Exifből:

    villamos
    focal length: 5mm
    F: F/4
    Exposure Time: 1/500sec
    Metering mode: Pattern
    Exposure Program: Landscape
    Iso speed: iso-125
    Picture Taken: 2008.01.08. 20:22

    Aluljáró:

    focal length: 5mm
    F: F/2.8
    Exposure Time: 1/125sec
    Iso Speed: Iso-125
    Metering mode: Pattern
    Exposure Program: Normal
    Picture Taken: 2008.01.08 20:28
  • kjasfhasdfasd
    #10
    Az előző hozzászólás neked volt szánva, csaek elfelejtettem rákattintani a "válaszol"-ra.

    Nekem a fényképezőgépről készült képek fogtak meg. Szerintem azok zajosak.
    Sony DSC-F828-el készültek, iso 200-on az exif szerint legalábbis.
  • Gabo
    #11
    Azon kívül, hogy a nagy méretű, esetleg raw-ban lőtt képeken saját magad tudod az igényeidnek leginkább megfelelő zajszűrést és egyéb utómunkát elvégezni, szerinted mit von le egy jó kép mondanivalójából vagy értékéből a képzaj?
    Szerinted mennyire látszik ez a képzaj a monitoron bámult 100%-os képkivágáson kívül bárhol, mondjuk nyomtatásban?
    A Nat. Geo. egyik fotósát kérdezték egyszer, hogy mennyire számít szerinte a használt technika. Ha jól emlékszem a nyilatkozatára 10%-kot mondott.
    A mai világban hajlamosak vagyunk túl nagy jelentősséget tulajdonítani a technikai részleteknek, pedig sokkal inkább a fotóson és a látásmódján múlik az, hogy a kép valóban jó lesz-e. Ezen szerintem érdemes lenne elgondolkodni!
  • babajaga
    #12
    Az ISO-t így kell írni.
  • G_ArchAngel #13
    siman bemasolta egy exif-kezelobol, nem O irta igy...
  • Tetsuo
    #14
    akkor is.. :P :D
  • Möci
    #15
    Lehet, hogy egyikőnknek monitort kéne cserélnie.
    Szerintem sem olyan veszélyesen zajos.
  • babajaga
    #16
    Annál rosszabb ha egy "hivatalos" helyen ilyet lát. Túl sok hiba van a gépek adatlapjain, a műszaki ismertetők meg tele vannak valótlanségokkal nagyotmondásokkal.Kettős stabilizátor pld.
  • balozsi
    #17
    Én sem látom zajosnak. A géprő készült képek sokkal zajosabbak.
  • kjasfhasdfasd
    #18
    Jogos! Késő volt, és csak másolgattam...
  • Ferrer
    #19
    De milyen ronda basszus...
  • Gabo
    #20
    Szerintem meg praktikus és célszerű. Egy fényképezőgépnél szerintem ennek kell elsődlegesnek lenni.
  • babajaga
    #21
    "A gép háza fém,"

    Nem győzök ezért nyervogni hogy a gép háza (váza) az a rész ahol az érzékelő és az optika fel van fügesztve. Ha a külseje fém az a burkolat.
  • Tetsuo
    #22
    calm down. a keszulekhaz jelent burkolatot is.. a nyelv mar csak ilyen.
  • babajaga
    #23
    A szakmai kifejezésekben nincs ilyen hogy is. Ha ott nem értelmeznek pontosan valamit akkor hol.Ez a baj hogy egyre terjed a pongyolaság, a félremagyarázás.
  • Dömsödi
    #24
    A Pana nagyon jó kicsi kompaktokban, de a nagyobb kategoriájú gépei a konkurensekhez képest rosszabb képminőségűek. (Nagy zaj)

    Aki ilyen kategoriájú gépet szeretne, az mindenféleképpen Panában vagy Canonban gondolkozzon
  • Zocsi
    #25
    SOK A ZAJ!
  • Tetsuo
    #26
    ez kb olyan mint a laptop es a notebook. A nyelv nem 1 fix vmi, hanem allandoan valtozik.. a fotos szaknyelv is.
  • babajaga
    #27
    Az hogy valamit megváltoztatnak rosszra az miért jó? És mi a búgatyús francnak kell megváltozatni valamit ami jó? Állandóan széles látószögről hablatyolnak sokan pedig a látószög körkörös.Az még ma is nagylátószög. És a magyar fotós szakifejezések jók, pontosak , kifejezők, miért kell ész nélkül majmolni a kilfeldit?