57
  • G_ArchAngel #1
    "A filmszalag vagy memóriakártya lefoglalható, de a rendőrségnek nincs joga töröl(tet)ni a képeket, vagy megsemmisíteni a filmet."

    De jo!
    Akkor csak 2db 100 GBP-os kartyat tudok elbukni...


    Rengeteg civil szervezet kezdte el vedeni a fotosok jogait, mert addig fajultak a rendori tulkapasok, hogy hivatasosok munkajat is ellehetetlenitettek.
    Megertem az indokokat, de mint a cikkben is ideztek, egy terrorista nem pro dslr vazzal van kivonulni kepet kesziteni a celpontrol, hanem kompakttal igyekszik beolvadni a tomegbe.

    Mindenesetre elertek, hogy lassan nem merem elovenni a gepemet az utcan, mert annyiszor olvastam indolkolatlan elkobzasrol, hogy inkabb a fotozasrol mondok le es csak studioban hasznalom a felszerelesem
  • Blasta
    #2
    Költözz Magyarországra, ott tökjó fotósnak lenni!!!
  • G_ArchAngel #3
    az, itt meg megdobaltak, mikor marcius 15.-en kimentem Danival unnepelni, igaz PRESS mellenyben, de volt rajtam kokarda...
  • 05lampard
    #4
    2 éve engem is lecharge-olt egy Bobby a Trafalgaron, amikor lefényképeztem messziről... Hülyekocsog.
  • G_ArchAngel #5
    pedig a bobbykat pont lehet fotozni, ha elotte megkered oket...
  • Glutamin
    #6
    Paranoiás angolok. Reszkessetek csak a félelemtől

    Egyébként van eredménye ennek a megerősített ellenőrzésnek. Arról is volt már korábban cikk, hogy london valami iszonyat módon be van kamerázva.
  • remark #7
    "Megertem az indokokat..."

    En meg nem. Es remelem sokan igy vannak meg vele. (Hogy ettol automatikusan gyanus szemely valik belolem? Kap**k be!)
    En ugy nottem fel, hogy szulovarosomban az "elnyomo szervek" irodai kornyeken elhelyezett "fotozni tilos" tablat meglatva mindig arra gondoltam, hogy vajon meg mit tilos, es mibe fognak belekotni. Nem volt valami jo erzes, de az meg egy masik rendszer volt. Eltelt par ev, "nincs" elnyomo szerv, tombol a demokracia, es rosszabb a legkor mint akkor volt...
  • G_ArchAngel #8
    Az en lakotarsam szerencses volt, mert lekeste a King's Cross-i halalmetrot - sok britben mely nyomokat hagyott az a nap, igy teljesen ertheto, hogy minden fronton probaljak felvenni a terrorizmus ellen a harcot - a baj inkabb a stilusssal, reagalassal es a helyzet kezelesevel van.

    Ha odajon hozzam egy rendor es megkerdezi, hogy mit es miert fotozok, akkor merlegelje a valaszom es igyekezzen baratsagosan kezelni a helyzetet - anno errol voltak hiresek az angol rendorok. Megmutatom a kepeket is, amit keszitettem, de ilyenkor gondolja at, hogy az adott epuletrol - teszem azt egy birosag epulete - mennyi foto talalhato az interneten, az enyem csak egy a sorban.
    Fogadja el, hogy engem, mint epiteszeti remek erdekel, nem mint celpont, mert akkor statikai terveket tanulmanyoznek - homlokzati fotokbol egy terrorista sem allapitja meg a tartoszerkezet gyenge pontjait...
    Raadasul nem is vagyok angol es rendelkezem nemzetkozi (fotos)sajtoigazolvannyal, irja fel a szamomat, ellenorizzen le, de ezt emberkent tegye, ne pedig masok elott nyomjon fel a kirakatuvegre...
  • remark #9
    A "terrorizmustol" nem a rendorseg fog megvedeni. De ezt a temat nem hiszem hogy most mi korul fogjuk jarni. Informalodj.
  • babajaga
    #10
    Tévedésben van aki azt hiszi hogy az a demokrácia hogy mindent megenged.
  • Ferrer
    #11
    Így van, az anarchia lenne, és ettől még Anglia tök jó ország, én is ki akarok majd szökni oda.
  • cateran
    #12
    Majd rájössz....:D A pénzen kivül szvsz minden alacsonyabb szinten van,mint Mo.-n..a helyiek főleg
  • G_ArchAngel #13
    Igen? Nekunk nem sikerult ezt eszrevennunk, pedig otthon sem a letminimum kozeleben tengodtem...
    Rovid lista lenne, ha felkellene sorolnom, hogy mi hianyzik Magyarorszagrol a szeretteimen, kutyaimon, barataimon kivul: a Balaton-felvidek es Budapest. Lista vege. En europai polgarnak erzem magam, se magyarnak, se angolnak - europainak.

    Mondjuk ez a topic nem arrol szol, hogy Angliat kell leszolni, egyszeruen a rendori tulkapaskrol van szo a fotosokkal szemben. Ez Magyarorszagon is megvolt, csak kisebb mertekben es az iranyitott sajtonak hala nem is igen kerult tobb felszinre, mint mikor a Fradi meccs utan elvertek egy fotost...
  • babajaga
    #14
    Hogy mondhatod? Hiszen még az utcaseprő is beszél angolul.
  • G_ArchAngel #15
    Hol?
    Angliaban biztos, hogy nem...

    De ennek mi koze a rendorseg es fotosok kozotti viszonyhoz?
  • babajaga
    #16
    Nem érted hogy mire válaszoltam? Amúgy milyen nyelven beszélnek az angol köztisztaságiak? Talán szuahéli nyelven?
  • G_ArchAngel #17
    tobbek kozott, nem eppen angolok es britek kozul kerulnek ki, ettol fuggetlenul minimum 10 GBP-t megkeresnek orankent, ami 35 oars munkahettel is 1400 GBP megkozelitoleg...
    otthon egy epiteszmernok nem keres ennyit...

    angol nekik annyi eleg, amivel felfogjak, hogy melyik teruletre vannak kiosztva...
  • fourgee
    #18
    babajaga: szerintem az utcaseprők inkább lengyelül tudnak csak :)))

    Azért érdemes megnézni, hogy ez a fenen nagy liberalizmus hova vezet... Minden jött-mentet beengedtek az országba, köztük a terroristákat. Az ellenük irányuló korlátozásokat pont a normál emberek szívják meg...
  • G_ArchAngel #19
    a top terroristak nem hulyegyerekek, barhova bejutnak, barhol vannak kapcsolataik, ehhez semmilyen liberalizmus nem kell, nem a kenyai mosogatofiu fog repulogepet elteriteni, hanem inkabb egy arab szarmazasu 2 diplomas oxfordi diak...
  • kjasfhasdfasd
    #20
    A fénykép nem öl. Nagy valószínűséggel a fotós sem. Semmi értelme. A net tele van fényképekkel, mindenről lehet találni.
    Inkább a pék kérdezze meg: Terrorista vagy? Mert, ha igen nem kapsz kenyeret!
  • JL666
    #21
    jó, hogy ennyit keresnek, meg ennyit keresel, de fent tudod-e tartani azt az egzisztenciát, amit itthon?! Gondolok a saját lakásra...
  • G_ArchAngel #22
    van sajat lakasom otthon, itt pedig meg eleg naposcsibe vagyok, de barmi osszejohet - a lehetosegek lenyegesen jobbak, mint otthon
  • Tetsuo
    #23
    A cikk alapjan az altalad elvart banasmod az elterjedt. Vagy nem?
  • Tetsuo
    #24
    A demokracia egy ugyanolyan utopia, mint a kommunizmus. A kvazi megvalositasa semmivel sem jobb mint a kommunizmuse v a fasizmuse..
  • Tetsuo
    #25
    Angliaban is manipulal a sajto, itt nagyobb kontroll es agymosas van a citizenek felé mint otthon. De ez 1 masik topik lenne.. mindenesetre #12vel 1et ertek!
  • Tetsuo
    #26
    az utcaseprok a minimalbert keresik 9legalabbis 1 videki varosban) ami brutto £5.72/h jelenleg.
  • Tetsuo
    #27
    nem azert robbantottak fel a londoni metrot, mert veletlenul beengedtek Angliaba egy gyanus szemelyt, hanem mert Tony Blair kormanya maximalisan 1uttmokodott az amcsikkal katonai kerdesekben, pl most sincs semmi keresnivalojuk Irakban, megis ott vannak. Az igazi terroristak hamis iratokkal oda mennek ahova akarnak pl diplomatakent at sem kutathatjak oket, nem a repulogepen atcsempeszett fel liter kolaval fog robbantani, a ertelmetlen es szigoru szabalyok a lakossag megfelemlitese miatt vannak, muszaj mutogatni vmi fantom ellensegre, h meg nagyobb kontrollt vezethessenek be, ami vegsosoron a multicegek erdeke.. (1984)
  • Cat #28
    Az havonta 915 font, ami 300 000 forint.

    Nyilván más a megélhetési költség is, de ebből azért egy kétkeresős utcaseprő család (ha apuka és anyuka is az) pár évente elmehet nyaralni is. (Nem mintha egy utcaseprőnek igénye lenne erre, de a viszonyokat jól mutatja.)
  • G_ArchAngel #29
    Londonban eleg nehez bekerulni a koztisztasagiakhoz, mert eleg sok egyeb jarulek mellett 10 GBP korul keresnek...

    Mondjuk itt a buszsoforoknek is megvan majdnem a havi 2000, ami gondolom videken elkepzelhetetlen (ellenben videken annyiert lehet lakast berelni, mint itt double room-ot)
  • G_ArchAngel #30
    Nem, en azt irtam, hogy a kontrollal egyetertek, csak a stilussal nem...

    Joga van ellenorizni, joga van megkerni, hogy ne fotozzak XY objektumot, de ezt ne ugy tegye, hogy megszegyenitsen az utca emberei elott...
  • G_ArchAngel #31
    Igen?
    Otthon a legnagyobb politikai napilapnal voltam gyakornok, hozzajuk kepest az angol ujsagok kiscsikok, ha manipulalasrol van szo...
    Itt legalabb van eselyed elkerulni a politikat, ha olvasni akarsz, otthon meg a havi magazinokban is az arcodba toljak...
  • Tetsuo
    #32
    nem a helyi politikara gondoltam hanem arra h van 1 hatterhatalom, ami nem 1 fiktiv mumus, hanem valosag.. de ez nem fototema itt nem szeretnek errol beszelni.
    A #23-ban az irant erdeklodtem, h tapasztaltal komoly inzultust a rendoroktol? Mert a cikkbol nekem az jon le, h pl fizikailag 1altalan nem bantalmaznak senkit. Vagyis kerdezem, h hallottal durvabb esetekrol is?
    Nekem mondjuk azt tanacsoltak itt elo magyarok, h a laptopomat ne nagyon hasznaljam kozteruleten mert valszeg ezert is igazoltatnak a rend ** orei..
  • G_ArchAngel #33
    A linkelt cikkeket is olvastad?

    En csak parkban hasznaltam laptopot, ott a kutya nem szolt...
    Igazoltatni nem igazoltattak, mert egyelore nem fotoztam olyan helyen es az allvanyt is csak nevezetessegek fotozasanal hasznaltam, pedig a tripodokra allitolag nagyon ugranak...
  • Gabe Dearborne
    #34
    Nem értek egyvalamit. Folyton tépitek a szátokat Amerika és a Nyugat ellen. De ha tehetnétek, csőstül rohannátok neki a határnak, az utolsó majd oltsa le a villanyt. Mondjátok, eszeteknél vagytok??? A sokat szapult Amerika vásárra viszi a bőrét - értetek is. Azért, hogy öt-tíz év múlva ne egy barom imám mondja meg nektek, mit mikor szabad tennetek. Meg hogy kit kell szeretnetek, és kit gyűlölnötök. Mondjátok, negyven év kommunizmus nem volt elég???

    Esküszöm, leszakad a pofám, ahányszor a szűkagyú beszólásaitokat látom. Legalább próbálnátok meg gondolkodni... De úgy látszik, ez nehezebb, mint mezítláb megmászni a Kilimandzsárót.
  • kjasfhasdfasd
    #35
    "Létezik egy gonosz, mely e nemzet nagyszerű férfiait és asszonyait és gyerekeit fenyegeti. Lépéseket kell tennünk biztonságunk fokozás és országunk védelme érdekében." Egyértelmű. De itt szó sincs szabadságról!

    (idézet by Adolf Hitler, de akár George Busch is lehetett volna)

    Így kezdődik.
  • babajaga
    #36
    Jól érzed magad? Buscht Hitlerhez hasonlítani? Mi kezdődik így? Azt se tudod hogy Németországot nem fenyegette semmi de Amerikát súlyos támadás érte? Bár volt nem is egy olyan elmebeteg aki azt állította hogy Busch rendelte meg.
  • babajaga
    #37
    Én nem felejtettem el hogy Szerbiát az USA állította meg egyesegyedül. Az hogy ezt sokan nem tudják felfogni az szegénységi bizonyítvány.
  • G_ArchAngel #38
    Ki a f*szom az a Busch?
  • kjasfhasdfasd
    #39
    Amerika mindig "támadás áldozata" lesz, mielőtt háborúba kezd. Picit gyanús...
  • babajaga
    #40
    Te kiscsoportos vagy? A WTC-t már megtámadták.