64
  • strogg
    #1
    faragni,faragni,faragni.
    Én a mani napig a BeOS-t tekintem rekordernek ebben a kérdéskörben. Abban is votl net, multimédia, stb... mégis 7-10 mp alatt elindult egy 366-os cerkán, 64 MB rammal, egy ósdi IDE vinyóról. Kizártan tartom, hogy ne leehtne ezt a telejsítményt elérni az SSD-k, 3 GHz procik korában, ahol már nem meglepő a 2GB ram sem. Sőt, nonszensz, hogy 2008-ban még perceket kell várni, hogy felálljon egy OS.
  • strogg
    #2
    jah, ez különösen érvényes a linux disztrókra. (pl: botrány amit az ubuntu boot-nak nevez)
  • Justil
    #3
    "Meglátjuk, hogyan érik majd el ezt a végleges verzióban"

    talán nem az a fő kérdés, hogy hogyan, hanem hogy milyen konfigon... :)
  • Glutamin
    #4
    Már rég meg kellett volna oldani, hogy az alapfunkciókkal pikk-pakk feláljon a rendszer és aháttérben betöltse a maradékot. Nyilván ez nem minden esetben működik, de ahol van rá lehetőség ott kéne kcsit erőltetni.
  • Match
    #5
    Ezt már a win megoldotta. 1 perc alatt bejön hogy welcome, de utána még 10 percig töltöget a "háttérben".
  • gothmog
    #6
    hát igen. Elég furcsa tendencia. Bár ha belegondolsz, a beOS nem tudom mekkora volt, de botrány, hogy manapság akár egy vidódriver 150+ Mb szirszart telepít fel. Az pl. minek?
  • gothmog
    #7
    Ajánlott az msconfig.exe használata. Azon belül is az "Automatikus indítás" fül alatt levő lista gyomlálása. Tapasztalatom szerint az induló dolgok 95%-a felesleges.
  • strogg
    #8
    igen. Errő l avn szó. A BeOs full funkcionalitással a mai boot időkhöz képest "felugrott" a képernyőre, mndenféle konfig nélkül. És látható volt, hogyh a erősebbb vasat adsz alá, akkor a boot is gyorsult. (pl: tanulságos volt látni egy 800-as gépen ata66 -al az 5 mp-t)
    Egyszóval állítólag fejlődtünk 1999 óta. És állítólag bivaly vasakon "marhagyors" szoftverek futkosnak, ennek ellenére simán felteszek egy kv-t főni amig elindul az ubuntum.
    Nonszensz
  • homeless
    #9
    Bootolj verbose módba és nézd meg, hogy hol szarakodik, mert nekem kb 10-15 mp a boot.

    Lehet így is...
  • strogg
    #10
    ubi főleg az init-nél szeret sokat gondolkodni. Tehát ott kernel, és init faragás a megoldás.
  • JTBM
    #11
    Az MS Vista mára beérett, nekem már 1,5 éve ez fut a laptopomon és már nem szívesen megyek vissza XP alá. Nálam 30 mp alatt feljön a login, utána még 60 mp, amíg minden feláll, beleértve a vírusirtót, firewall-t és wireless hálót.

    Utána lehet dolgozni, de dolgozik még kb. 5 percig a háttérben a Vista.
  • Tinman #12
    4 mp Express Gate... ennél gyorsabb nem hiszem, hogy kell.
  • Tinman #13
    Nem tudom mire gondoltok... nálam az MBR kiolvasása után és a teszem azt wordpad elindítása között 12 mp van. Ennyit ráérek.
  • strogg
    #14
    nem is :) Viszotn am egoldás nem tombol a linuxos disztrók között :)) 2008-ban pedig ha lehet "nehogymá" én hergeljem a kernelt bakker. 2000-ben még elfogadtam, hogy olykor ez a jó, de reméltem, hogy in box módon megoldódik időbvel. Hát nem sajna...
  • kernerster
    #15
    Asszem nagy vezérünk most ismerte el, hogy már nem érdemes vistát venni.Vagyis a vistára kiadott pénz=semmi. Inkább erről beszéljetek, ne a kib. bootolási időről. (Az olyan noob dolog)
  • strogg
    #16
    Pont emiatt a vistáról már nincsen értelme beszélni :D
  • NEXUS6
    #17
    Hát igen, a mai gépek akár gyorsabban bebútolhatnának, mint hogy a monitor visszakapcsol stand by üzemmódból!

    De akkor ki venne pár évenként új vincsit/hardvert az időközben 10X-esre hízott és 1/10-re lassult OS-hez. Amin pl. a játékok a híresztelésekkel ellentétben igen is ugyan olyan gyorsan futnak, és nem lassabban!

    Kösz!;)
  • Tetsuo
    #18
    akarmennyit er is a vista, a laptomomat csak azzal aruljak es nincs hozza xp driver.. amugy nekem a vista nem rosszabb mint az xp volt anno.
    1ertelmu h a Unix fejlesztesek jobbak, de a winre irnak leginkabb..
    A bootido szvsz mindenkit idegesit.
  • vajon kiki
    #19
    "átugorható a Vista" - tiszta szerencse... köszönjük, Mr. Steve hogy ilyen nagylelkű vagy hogy nem kötelező telepítenünk !

    Először is valamit bizonyítani kell, valamit le kéne tenni az asztalra hogy -pl. XP helyett- egyáltalán átugorjok és mondjuk egy ilyen Winfos 7est telepítsünk... majd meglátjuk..

    Telepítettem én már P2-300 Mhzes , 256 Mega Ramos gépre XP-t ami felbútol 15 másodperc alatt kompromisszumok nélkül. Úgyhogy kösz, de egyenlőre ezzel ne próbáljanak meg beetetni !
  • Lame
    #20
    Mit szarakodnak egy 20-adrangu szempontal baszki. Komolyan beszaras. Pont nem erdekel, hogy 15 vagy 30 sec alatt indul ez az oprendszer. Ugyis kb 2 hetente egyszer bootolok. Az sokkal inkabb szamit, hogy gyors legyen, stabil es jol kezelheto. Ne nehezitse meg az eletem 62 wizard meg egyebb nem kivant uzenet.
  • Anomaly
    #21
    Erről az emberről nem lehet bmeg normális képet készíteni.
  • gosub
    #22
    Ha valaki nem 100-as az kiül a fejére :)
  • Narxis
    #23
    :D:D:D:D
  • Hoho
    #24
    "Telepítettem én már P2-300 Mhzes , 256 Mega Ramos gépre XP-t ami felbútol 15 másodperc alatt kompromisszumok nélkül. Úgyhogy kösz, de egyenlőre ezzel ne próbáljanak meg beetetni !"

    A szűz xp boot ideje nem rossz, de minden felrakott program aztán lassítja azt. Annak idején kb. fél-1 évente raktam újra, mindig leesett az állam milyen gyors a boot a frissen felrakotton. Vistán nem lassul annyira a boot a programok felrakásával, és ez számít.
    Nekem fontos a boot idő, mert a laptopot ide-oda cipelem, ki-/bekapcsolom. Sleep nem jó, mert 10-ből 1-szer nem áll fel a rendszer (ekkor jöhet a hardreset és minden elveszik, 2 különböző laptop és xp/vista alatt is). A hibernálás meg lassú.
  • balage187
    #25
    Mar gondolkodtam azon, hogy valtsak Vistara. Haveromeknak is az van, ez volt a laptopon, stb. Azt mondjak nincs semmi baj vele, meg altalaban most mar mindenkitol ezt hallom. De meg mindig nem hataroztam el, hogy valtok, mert egyelore nem latom, hogy mi az, amivel tobbet nyujtana nekem a Vista, raadasul tobbszor is olvastam mar, hogy a MS-esek kritizaljak a Vistat, most meg itt ez a cikk is. Plusz az XP-vel sincs bajom.

    A bootrol meg annyit, hogy jo gepem van, XP-vel. Alapbol csak a ZoneAlarm indul el. Eleinte gyors volt a boot meg minden, most is elmenne, de a rohadt "Welcome" kepernyo vagy 10-15mp-ig ott van meg. (lehet, hogy tobb, lehet, hogy kevesebb igazabol sose voltam jo idobecslesben es meg soha nem mertem le :P, de a lenyeg, hogy irrealisan hosszu ideig)
  • nedudu
    #26
    Persze hogy átugorható, mert a Win7 nem más mint a Vista SP2-vel. Ugortál is meg nem is, vettél is meg nem is
  • mousee
    #27
    Nagyon komoly feje van ennek az embernek :)

    Aki akarja, annak persze hogy átugorható vista. Sőt, még a win7 is (ma is vannak, akik win2k-val tolják). Sőt, alapvetően maga a win is már átugorható, csak érteni kell a számítógéphez (nem a winhez, a számítógéphez :P) :)
  • Kovász
    #28
    Jaja, egy ideje már feltalálták a sleep módot, onnan meg kb 5 mp, míg beízzik a rendszer.

    "Eközben azonban védte az operációs rendszert, mondván, hogy az XP első két évéhez mérten gyorsabban elfogadták azt, ugyanazon idő alatt többen váltottak az új változatra." - persze, csak 2001-ben talán még nem volt ennyi gép, meg nem volt minden második embernek laptopja előretelepített Windows-zal

    "Az "Instant On" néven emlegetett komponens feladata egy olyan új boot opció kialakítása lenne, amely lehetővé tenné az asztali számítógépek rendkívül gyors elindítását, ám ezzel egy időben lekorlátozná az elvégezhető feladatok körét" - aha, szóval gyorsan bebootol, aztán max. aknakeresőzni lehet rajta
  • NEXUS6
    #29
    Nem hinnéd el mennyi mindent ki lehet kapcsolni az OS-ben és még mindíg ugyan úgy működik, csak gyorsabban, mert nincs benne active desktop, meg M$ féle P2P kapcsolat, amit nem sokan használnak, meg ilyenek.

    Egy csomó dolgot csak a registry buherálásával, servicek állítgatásával, tudsz állítani. Pl az XP is lefoglal asszem 20%-ot az internet sávszélességből alapból magának. A 64Kbit-ből meg a 20Mbit-ből is 20%-ot foglal le a geci (szal az előfizetésed ekkora része megy pocsékba, ha úgy tetszik), de bele kell túrnod a rencer lelkébe, hogy pl ezt kikapcsold.
  • Kheller
    #30
    "A 64Kbit-ből meg a 20Mbit-ből is 20%-ot foglal le a geci (szal az előfizetésed ekkora része megy pocsékba, ha úgy tetszik), de bele kell túrnod a rencer lelkébe, hogy pl ezt kikapcsold. "

    Baromság, urban legend: One hundred percent of the network bandwidth is available to be shared by all programs unless a program specifically requests priority bandwidth. This "reserved" bandwidth is still available to other programs unless the requesting program is sending data. By default, programs can reserve up to an aggregate bandwidth of 20 percent of the underlying link speed on each interface on an end computer. If the program that reserved the bandwidth is not sending sufficient data to use it, the unused part of the reserved bandwidth is available for other data flows on the same host.


    Bár már kb százezerszer leirták, bemutatták, tesztekkel bizonyitották, mindig akad valaki, aki bekajálja és terjeszti ezt a hülyeséget.



    "Egy csomó dolgot csak a registry buherálásával, servicek állítgatásával, tudsz állítani"

    Mi az, hogy "csak"? Regsitry-t ezügyben egyáltalán nem kell buherálni, ott van kb 50 service, grafikus felület a beállitásához, 20-30%-ot simán le lehet szoritani a boot időből, ha nincs szükség azokra a service-ekre. Ezen a kivül a vista/2008 server bevezetett egy új service startup tipust a delayed-et, amivel idle időben indit csak el az adott service-t, közben már nyugodtan lehet dolgozni.
  • Atkamon
    #31
    Nem tom. nekem Vista is és Xp is van a gépemen, XP-t csak arra használom, ha valami nem fut Vistán, és ilyen kevés van, szóval főleg Vistát használom. De nálam a Vista jóval gyorsabban tölt be mint az XP.
  • gosub
    #32
    Ha a rendszered stabil és minden megy rendesen, azok a progik amiket használsz és a diverek is jók akkor nincs sok értelme váltani. Csak elcseszel vele egy csomó időt míg összeszeded a driverekt és nekiállsz telepíteni újra mindent. És a böngésződ az officod a képszerkesztőd a videószerkesztőd a hangszerkesztőd a tervezőprogid a játékaid mind ugyan olyanok lesznek ugyanúgy fognak müxeni.
  • DjDano
    #33
    Kíváncsi lennék hány tucat alkalmazás indul el a háttérben... Csak a hangkártya, vírusirtó, tűzfal progikat érdemes berakni esetleg MSN, minden mást ki kell gyomlálni,
  • Amcir
    #34
    bizonyos helyzetekbe nem de nagyátlagban tény.
  • Icegod
    #35
    gpedit.msc
    Csoportházirend - Számítógép konfiguráció - Felügyeleti Sablonok - Hálózat - QoS csomagütemező
    ---------------------------
    mostmár Linuxot használok, így nem tudom megnézni, hogy azt a gpedit.msc-t hova is kell beírni (bár gondolom a futtatásba), ez csak egy jegyzet, emit leírtam magamnak régen. Ezzel szorítottam le a pingem újratelepítés után :p ... de a lényeg, hogy itt le van írva, hogy a sávszélesség mekkora részét tarthatja fent magának a windows (vagy valami hasonló szöveg, nem tudom megnézni), és ugyanitt át is lehet állítani.
  • Anubys
    #36
    A kedvenc OS-em reboot-ja... :)
    0:25-nél kezdődik, 600 mhz-es a kütyü. :p
    Na ilyet kérünk a W7-be...
  • Kheller
    #37
    olvasd már el azt a rohadt cikket, ha te sem fogtad fel...
    a beállitás létezik, csak éppen nem fog vissza semmit sem! A qos-t támogató programok ezen beállitás szerinti %-ot foglalhatnak le maguknak, de ez a foglalás nem vesz el semmit a sávszélességből, azt ugyanúgy 100%-on kihajtja, csak ha van ilyen qos-t támogat programod, akkor nekik garantálja alapból azt a 20%-ot, ha osztozni kell más programokkal a sávszélen. Ha a qos-es program nem forgalmaz (vagy nincs is qos-es program) akkor a többi program ugyanúgy 100%-ot kap.

    " Ezzel szorítottam le a pingem újratelepítés után "

    azt erősen kétlem :)
  • Mardel
    #38
    Nem értem minek az a csíkhaj a tarkójára, kopaszon legalább hasonlít Jigsawra (fénykorában).
    Ezen a képen meg mint a Boom headshot-os srác.
  • Mardel
    #39
    Ballmer sells windows1.0
  • nagylzs
    #40
    Hát Ballmer biztosan jó sok pénzért áll ki ilyeneket marketingelni. Ennyi pénzért én is megtenném. De most őszintén, ha valaki boot idő alapján választ oprendszert akkor már régen rossz.

    Inkább tegyék ingyenessé vagy ilyesmi, az lenne az igazi hír. Ez csak PR munka.

    Vagy adjanak rá normális garanciát. Olvastátok már a licencszerződésüket? Röhej. Már azelőtt le kell mondanod szinte minden jogodról mielőtt megnézhetnéd hogy mit is vettél meg. :-D