18
  • szarvasdinnye
    #1
    Varjuk.
  • NEXUS6
    #2
    Varjúk?
    Hol?
  • urobee
    #3
    Nem varjúk. Varrjuk.
  • Mr. Perfect
    #4
    Most őszinték ki a fenét érdekel, hogy ezen az acidtest nevű baromságon mennyi pontot ér el? a weboldalak 99.99%-a soha nem használ ilyen dolgokat amiknek itt meg kellene felelni. Akkor meg nem mindegy?
  • Mr. Perfect
    #5
    Én még 2-es FF-ot használok és 54 pontot ért el. ettől függetlenül mégy egyetlen egyszer se tapasztaltam, hogy bármelyik weblappal probléma lett volna amit valaha is megnéztem. Amúgy most próbáltam az IE7-el is ami egyenesen értékelhetetlen zagyvaságot jelenít meg, mégis millióan használják. Akkor most mi is van?
  • Charybdis
    #6
    Próbálj egyszer összerakni egy weboldalt, Javascripttel, ami IE és FF alatt is ugyanúgy néz ki/működik.
  • DjDano
    #7
    A FF 3.03 71 pontot ér el, a 3.1 beta 1 88 pontot, ez 17 pontos ugrás csak a pontosság kedvéért ;)
  • DjDano
    #8
    Az új Tracemonkey javascript motor engedélyezése:

    1. Címsorba beírod about:config
    2. Figyelmeztetés OK
    3. Szintén címsorba jit + enter
    4. javascript.options.jit.chrome és javascript.options.jit.content bejegyzésre dupla katt és ennyi :)
  • Turdus
    #9
    Ez az acid egy nagy blama. Egyrész, hogy pontozza, hogy akkor most jól jelent-e meg, másrészt hibás css-t miért kéne jól megjelenítenie egy böngészőnek?
    acid test test
  • Charybdis
    #10
    Direkt hibás a CSS, mert a szabvány arra is kitér, hogyan kell a böngészőknek kezelniük a hibás kódot! Ez tényleg fontos dolog, hiszen a legtöbb weboldal hibás kódot használ, tehát a böngészőnek ezt is kezelniük kell, ezért hibás az Acid3 is.
  • smv
    #11
    És nem is fog ha nem támogatja egy böngésző sem (főként jelenleg ugye az IE), de ha minden brúzer elkezdi támogatni akkor igenis elkezdik használni az emberek is. Lásd pl átlátszó png-k (ami bár nem css, de nah). Sőt magát a css-t sem lehetett addig használni amíg bele nem került a böngészőkbe...
  • smv
    #12
    Ez már annyiszor el lett magyarázva...
  • smv
    #13
    Mert nem meri senki sem használni azokat a CSS funkciokat komolyabb dolgokra amiket az IE6-7 nem támogat rendesen, hiszen ezzel kizárnák a látogatók jórészét. Ettől függetlenül fejlődni kell.
  • NEXUS6
    #14
    Behalok ez tök faxa, a béta eltünteti ennek a cikknek a középső bekezdését!

    Ciki!!!!!
  • Ferrer
    #15
    A szabványokat is csak kitalálta valaki...
  • Narxis
    #16
    Nem véletlen beta.
  • NEXUS6
    #17
    Hát volt még 1-2 glitch ezen kívül is, szal inkább alfa ez, nem béta. Érdekes, hogy a 3-as verziójának első bétáját(de atalán még alfáját) felraktam és azt használtam minden nagyobb gond nélkül. Ezt egy kisit elsiették, valszeg a króm miatt.
  • Bith
    #18
    Az oldal a hibás, nem a beta (illetve a cikk szövege). 2 tag van a cikkben, de csak a forrásban látszik a következő helyen: "a HTML 5 részeként érkező <video> és <audio> címkéket, a különböző offline alkalmazásokat"
    Az 'és' előtt és után ha megnézed nincs semmi, ezért is értelmetlen a mondat. Helyesen úgy kellett volna megírni a cikket, hogy a kisebb és a nagyobb jeleket ugyebár a html kódjukkal kellett volna megadni, akkor nem lenne gond.
    Direkt megnéztem IE7-tel, Opera 9.6-tal és a legfrissebb Chrome-mal, és mindegyikben kimaradt a 2 tag. A FF3.1-ben azért jelenik meg ugyebár máshogy, mert az ismeri ezeket a tageket a többi említett meg még nem, így csak azok csak kihagyják.

    Cikkírónak: javitsd már ki lécci :).