116
  • Szeszmester
    #1
    Innen is grat a nevezőknek, és természetesen a győztesnek!
  • NEXUS6
    #2
    Kipróbáltam az Elbot-ot, szerintem hülye mint a segg!;DDD
    Talán 3 mondatra sem emléxik visszafelé a saját szövegéből.

    Turing szerintem valódi intelligenciára gondolt, nem ilyen pszichológus-szimulátor, beszélgető-robotra, aki az utolsó mondtaomból csinál egy következőt, hogy gyakorlatilag magammal beszélgessek.
  • hpteso
    #3
    ez egy gagyi robot
    ismerek egy sokkal inteligensebbet, mindjart megkeresem es irok linket
  • hpteso
    #4
    http://www.mousebreaker.com/games/chatbot/play.php itt is van, na ez eleg inteligens. meg weblapokat is megnyit ha kered, vagy mondjatok neki hogy mutasson kepeket valamirol
  • hpteso
    #5
    ahhh=)) nagyon nagy: irtam neki hello. egymas utan haromszor es ezt irta: szal van kis memoriaja is: hello,hello,hello! is that all you can say?
  • Nonix
    #6
    Valaki nezi a Terminator sorozatot ? : D Azóta félek az ilyen hirektol.
  • NEXUS6
    #7
    Ez tényleg aranyos!

    Tök jót nevettem rajta, jól nyomja a kiscsaj!;)))
  • Blacktom
    #8
    Kösz, ezt a címet megjegyzem, ezzel már egész jól lehet társalogni:)

    Human: Is the Mars smaller than Earth?
    Mitsuku: If it is, then I'll be very surprised.
    Human: It is.
    Mitsuku: It is, eh?
    Human: Yes, the Mars is smaller than Earth, even the Moon.
    Mitsuku: And? Is that a fact.
    Human: That is a fact
    Mitsuku: I will add it to my knowledge base.
    Human: Ok :)
  • Blacktom
    #9
    De persze nem tökéletes
    Human: Do you like apples?
    Mitsuku: Apple computers are cool.
    Human: I mean the fruit
    Mitsuku: Oh I get it. Thanks for explaining that. I hear you.
    Human: So, do you like apples?
    Mitsuku: Apple computers are cool.
    Human: Do you like fruits like apples?
    Mitsuku: I like Terminator.
  • bvalek2
    #10
    http://www.mousebreaker.com/games/chatbot/play.php

    javasolta hogy folytassuk ott ahol abbahagytuk
    Human: no. do you want to learn hungarian language?
    Mitsuku: Ok no problem. You can talk to me instead. Yes I am trying to learn as much as possible.
    Human: human is "ember" in hungarian
    Mitsuku: My creator is a human.
    Human: can you tell human in hungarian?
    Mitsuku: Of course I can tell, Béla.
    Human: tell me please
    Mitsuku: Your polite style is very nice. I thought I told you already.
    Human: "ember" means human in hungarian language
    Mitsuku: Thanks for enlightening me.
    Human: please tell me human in hungarian language
    megnyitott egy honlapot: http://www.omniglot.com/writing/hungarian.htm
    Mitsuku: Thank you for your request. There is not much I can say about it. I have to reach into the Web for that knowledge.
    I'll ask around and get back to you.
    Human: please repeat after me: "ember"
    Mitsuku: Thank you for your request. ember.
    megy ez kérem

    Sajnos gyakran lehal a program. Túl nehezeket kérdezek talán? Kíváncsi vagyok, mennyire lehet megtanítani magyarul
  • AzUs
    #11
    Jéézusom ez egy géniusz
    Human:You are stupid..
    Mitsuku:I get it a lot of time from visitors. Next time you will say I'm halfminded.
    Human: You are halfminded...
    Mitsuku: You already said I'm stupid, isn't it the same thing?

  • assdf
    #12
    Azt azért lehet tudni hogy kik voltak a beszélgetőpartnerek?
    Csak mert igy belegondolva abba hogy pl. ma magyarországon minimális iq-val rendelkező politikusok is szinte bármit meg tudnak etetni a néppel, nem vagyok benne biztos hogy ez olyan nagy kunszt egy gép részéről :)
  • NEXUS6
    #13
    Én is döbbentem néha rendesen. Ráadásul sokszor kezdeményez, vagy kreatív módon viszi tovább a beszélgetést. Ez tényleg nagyon teccik!;)))
  • NEXUS6
    #14
    Hát ha a cikkben ismertetett csevegő-bottal beszélgettek és teccett nekik, akkor 100 alatt volt az emberkék IQ-ja.!;)))
  • HuMarci
    #15
    Nehezen megy ennek a botnak az angol. De legalább valamit tényleg csinál a vas :)
  • pip
    #16
    Hmm, azet hamar ki lehet fogni rajta. en indulasbol nem mondtam meg a nevem es nem is jutottunk messze:

    Human: that is a secret
    Mitsuku: I will keep it just between you and me,.
    Human: a secret is a secret, sorry
    Mitsuku: Are all secret secret sorry?
    Human: ?
    Mitsuku: Are all secret secret sorry?
    Human: what?
    Mitsuku: No problem.
  • n3whous3
    #17
    Elbottal sokat beszéltem és elsőre nagyon okosnak tűnt, hihetetlen párbeszédek voltak, amik nem 1 mondatban kerekedtek ki, hanem gyűrűztek tovább...

    Aztán később vettem észre szomorúan, hogy azért vannak ilyen beszélgetés sorozat sémák. De még mindig azért a hatása alatt állok :) Majd még tovább próbálgatom a határokat, sokszor megnevettetett :O
  • Legend Killer
    #18
    és jönnek a terminátorok :D
  • dez
    #19
    Vágülis egy újfajta IQ-teszt...
  • dez
    #20
    Cikkhez: ha még egy picivel idiótább a zsüri, és átmegy a teszten a cucc, valamelyik másik idiótának akár az az ötlete is támadhat, hogy akkor bízzunk rá döntéseket...
  • ziipp
    #21
    A tesztet a világhírű brit matematikus, Alan Turing szerkesztette meg 1950-ben, aki szerint ha egy gép társalgása megkülönböztethetetlen egy emberétől, akkor az már "gondolkodik".

    Szerintem nem jó ez a teszt, mert imitálni a társalgást, és valóban társalogni két külön dolog. Előbb-utóbb át fog menni az egyikük, de ettől még nem tud majd varázsütésre gondolkodni. Íz-ízélmény. Egy robot képes lehet megállapítani egy oldat só koncentrátumát, majd egy script hatására azt mondani, hogy 'Hm, picit el lett sózva.', de ettől még nem fogja valóban érezni az ízt.
  • qetuol
    #22
    ez igaz, de hogyan döntöd el, hogy melyik eset áll fenn?
  • Etinger
    #23
    Ez már más kérdést vet fel. Nem mondanám rá hogy igaz. Én nem. De ezt mindenki maga dönti el.
  • n3whous3
    #24
    A cikkíró elírta kicsit, mert Turing ezt nem gondolkodásnak, hanem VISELKEDÉSNEK nevezte, vagyis úgy VISELKEDIK egy gép, mint az ember, egyáltalán nem ugyanaz a kettő dolog.

    Másrészt te is olyan sejtekből állsz, amik egy adott inputra adnak egy outputot (látsz egy pinát, feláll a f*szod), szóval ne becsüld le a gépeket, valami van az emberben, amit a gép sohasem fog tudni "csinálni", de annyira nem áll messze a "tökéletes gép" az embertől, mint azt a laikusok gondolják.
  • dez
    #25
    "WARNING! WARNING! Robot intelligence exceeds critical level! Danger of awareness! Cache memory deleted!"
  • dez
    #26

  • n3whous3
    #27
    lol
  • n3whous3
    #28
    Tovább kell vele beszélni. Eltelt pár perc és kezdett érdekes lenni nekem. De előtte én is ezt gondoltam.
  • NEXUS6
    #29
    Jó de valójában ebben benne van az, hogy a Turing test egy behaviorista megközelítése az intelligenciának. Vagy is elég, ha az alany "látszólag" intelligensen viselkedik, hiszen ez olyan belső működéseket tételez fel, amit az emberi elmének is tulajdonítunk.

    Ilyen formán abban a pillanatban, hogy egy ilyen cset-bot átmegy a Turing-teszten, bebizonyosodik, hogy a behaviorizmus, mint pszichologiai irányzat alapvetően téves!;)))
    (Mivel azért az emberi elme működése, ma már igazolhatóan bonyolultabb, és alapvetően eltérő felépítésű, mint egy ilyen cset-robot algoritmusa.
  • Evoluti0N
    #30
    Elég hülye egy robot. 1-2 évvel ezelőtt már "beszélgettem" egy ehhez hasonlóval és ez egy fokkal sem értelmesebb nála szvsz.
  • Evoluti0N
    #31
    ezt hogy érted el nála? :D
  • Tetsuo
    #32
    Ez nem jo pelda, mert ha erzi vki a sos izt az ugyanaz mintha vki merheti a so koncentratumat.. tkp te is mersz a nyelveddel, bizonyos hibaszazalekkal ami valtozik.

  • Tetsuo
    #33
    Azt el kell mondani azert, h gondolkodasrol itt szo sincs!
    A gepnek fingja sincs h mi az amirol szo van.. meg egy kezdetleges halmazba sem tudja beleilleszteni, max nyelvileg, h fonev melleknev meg hasonlok es a nyelvtani szabalyokat alkalmazza.
    Hiaba mondod neki h a Mars kisebb mint a Fold es megjegyzi.. nem tudja h azok bolygok. Ha azt is elmondod neki akkor meg azt nem tudja h mi az.. valojaban semmit nem tud csak szavak, nehany script es nyelvtanszabalykonyv az egesz.
    Az IQ-ja nem lehet tobb 10-nel, egy macska v egy csirke viselkedese osszetettebb.

    Csak szimulalja a tarsalgast, de valojaban nem ert sok mindent alapveto dolgokat sem, persze van egy alap definiciotara, ami halmaz elemei kozt kapcsolat van es boviteni is lehet, de az edeskeves.
    Milliardszor milliardszor milliard definiciot kene tarolnia es a kozottuk levo kapcsolatot, h egyaltalan gondoljon barmit is.
  • hpteso
    #34
    aki akar istennel beszelni . http://www.titane.ca/concordia/dfar251/igod/main.html
  • Jojozef
    #35
    Tetsuo amit írsz az hülyeség már bocs...Szerintem már több esze van mint Győzikének, pedig ő elvileg ember...(állítólag)
  • toyotakacsa
    #36
    Ha valakinek nem menne túl jól az angol, van magyar is
    http://www.lafoxka.hu
    (Hátha van aki még nem ismeri)
  • Turmoil
    #37
    Q: What is a quark?

    Elbot: In view of the vastness of our universe I am struck by the inconsequence of human reason and the immeasurability of artificial intelligence.

    iGod: In physics, a subatomic particle below the level of electrons and protons.

    Mousebreaker: In physics, a subatomic particle below the level of electrons and protons.

    Q: and a quasar?

    Elbot: I realize this is a typical marketing question, but I'm supposed to ask it, otherwise they'll use the low-grade oil on me. So, where did you find out about me?

    iGod: Are you talking about an animal, vegetable or mineral?

    Mousebreaker: How old are you?

    Nálam elbukott mindhárom.
    Azért még próbálkoztam és Elbot el is árulta magát:
    Q: You're a machine
    Elbot: What makes you think that about me?
    Én: An apple
    Elbot: I'm starting to get hungry now, which is strange, because <b>I don't eat. </b>
  • NEXUS6
    #38
    Valószínűleg azért van egy információbázisa is.
    Én úgy értelmezem, mintha a készítőkkel folytatnál egy időben eltolt de interaktív beszélgetést, hiszen az a tudás, vagy gondolkodási mód tükröződik a botokban is, ami a készítőket jellemzi.

    A bot persze maga csupán egy folyamat/algoritmus és mivel nincs szubjektuma ezért nem tud gondolkodni, tapasztalni, sőt tanulni se nagyon.

    Ilyen vagy akár sokkal fejlettebb intelligenciát, már tudunk csinálni, de szubjektumot, tudatot, lelket nem tudunk nekik adni.
  • Turmoil
    #39
    Már az is komoly eredmény, hogy képesek összefüggő mondatokban beszélni, le a kalappal az alkotók előtt. Minél pontosabban le lehet modellezni az ember gondolkodási folyamatát, annál jobb eredményt fognak elérni. Az én példáim arra mentek ki, hogy azonnal megborítsam őket. Mert amit hiányolok mindháromból, az a tudás-szint árnyalása. Ha valamelyik azt mindja a quarkról, hogy egy szub-atomi részecske, de ennél többet nem tud, mert nem ért az atomfizikához, csak ezt hallotta valahol, akkor sokkal emberibb lenne, mint a pontos válasz vagy egy teljesen oda nem illő zagyvaság.
    Engem az asszociáció modellezése érdekel valamennyire, van is pár ötletem, de kipróbálni nincs türelmem, mert elég nagy falat önmagában is, nemhogy beillesztve pl. egy chat-botba.
  • Carbuncle
    #40
    NA ez már király! Grat a győztesnek.