322
HDR képek készítése
  • n3whous3
    #1
    Nos mi is kell a HDR-hez? Egyik mód (ha nem az egyetlen), hogy azonos pozícióban lefényképezünk egy lehetőleg mozdulatlan tájat, dolgot legalább 3 expozícióban. Photoshop aztán besegít... Avagy más programok is. Várom ide saját készítésű HDR fotókat.

    Itt egy wikipedia bejegyzés erről

    Várok tippeket is, hogy mint kell csinálni szépen ezeket, photoshopon kívül miket lehet használni, hogy lehet automata processz nélkül elkészíteni ilyeneket, stb. Weboldalak is jók.

    Itt van pár sample fotó:







    ezt pedig ma csináltam kezdésnek, kíváncsiságból, pár egyéb utómunkával mert nem tudtam állványozni a gépet, hogy ne mozogjak vele.

    Nos akkor start...
  • n3whous3
    #2
    és még így is elég szar lett a saját fotó :)
  • The Protector
    #3
    Érdekes téma.
  • Smicy2
    #4
    kedvenc hdr-es kép:



    :)
  • Pistike 007
    #5
    Na de ennek most tényleg külön topikot?
  • sweech
    #6
    igen, pistike
  • fery02
    #7
    Ezt te fényképezted? :O
  • Pipör
    #8
    biztos nem :-)
  • Lullaby
    #9
    Az a baj a HDR-el, hogy az emberek 90%-a nem tudja jól alkalmazni ezért születnek olyan képek mint amit egy játékból print screeneltek volna ki(lásd #4)
  • Pistike 007
    #10
    ölég jó játék:D
  • SiteDisagner
    #11
    Én is probalom alkalmazni a technikát, és szeretem és szép és jó és minden:D de külön tápig?:S
  • mila69en
    #12
    már végig toltam^^ GTA-7
  • 30Dani
    #13
    Ezt a Nagy Szelepsapka Topik nyitója kérdezi személyesen? :D
  • n3whous3
    #14
    Szerintem meg pont ez a raj benne, amelyikek nem valósághűek teljesen, lásd a linkelt képeim közt azt, amelyiken egy arc is van.
  • n3whous3
    #15
    Ja, mert érdekel a téma és szeretnék sok ilyen képet látni meg tippeket hallani. Szóval csináljatok ti is ilyenekt :)
  • Aquir
    #16
    utánaolvastam kicsit, lehet majd lesz belőle valami... :)
  • Pistike 007
    #17
    Aláírást vasárnap este 19:30-kor a Sopron Plázában osztok, a könyvesboltban.
  • n3whous3
    #18
    kthxbai
  • Adam II
    #19
    Ez érdekes mert a valóságot játékprogram szerűvé teszi de ebből a szempontból szomorú, hogy erőltetek a játékokban az ilyen effekteket mert pont ezért nem lesznek valósághűek mert nem olyanok mint ahogy a szemünkel látjuk a valóságot.
  • TrIp
    #20
    +fav
    még infókat meg képeket!!!
  • 30Dani
    #21
    Szerintem a két HDR nem ugyanaz.
  • n3whous3
    #22
    PTgui nevű progit használom most, panoráma fotózós + hdr is van benne, az első képemet mindjárt abban is megcsinálom és feltöltöm ide
  • 30Dani
    #23
    Néztem is hogy már van benne hdr, de nem próbáltam.
  • 30Dani
    #24
    Photomatix-al, vagy PS-ben rakom össze manuálisan. Mintha kérdezte volna walaky
  • n3whous3
    #25


    Attól kezdve, hogy kész van a 3 vagy több expozícióval készített kép, hogy kell MANUÁLISAN készíteni HDR-t?
  • 30Dani
    #26
    nemtom, én úgy csinázom hogy betöltöm a 3 képet 3 layerként egy fileba, mondjuk legalulra a helyes expót, fölé az alexpósat, aztán a túlexpósat, mindegy, bár valójában nem mindegy -.-
    aztán a felső két rétegnél megcsinálom azt h a layert vágólapra rakom, kap egy layer mask-ot, amibe bemásolom magát a képet, ezt invertálom. lehet játszani a layer maskkal utána, kontrasztot pl érdemes rádobni, de ez mindig a képtől függ, aztán a két réteg átlátszóságával kell még játszani.
    hozzáteszem hogy én nem a meseszerű, hanem a reálisabb hdr-eket preferálom, így dinamikában akarok vele annyit nyerni, mint a sok kamu képinfós meseillusztrációk alkotói.
    ennél a fázisnál még lapos, élettelen, valószerűtlen a kép, alapvetően a hisztogramot érdemes figyelni hogy minél teltebb alakot öltsön, ezután szemre még ráadok kontrasztot vastagon hogy valamennyire fogyasztható legyen.
  • 30Dani
    #27
    dinamikában NEM akarok
  • n3whous3
    #28
    hjjjja

    megtesztelem majd így is :)
  • n3whous3
    #29
    Na ez lenne egy eltúlzó verzió, mindjárt még nézek 1 beállítást




  • Pistike 007
    #30
  • n3whous3
    #31
    Jut eszembe (ahogy mások is mondták), a nagy szelepsapka topikoddal te csak ne kritizáld, hogy milyen topikot nyitok
  • bebaszov [ZSIR]
    #32




  • Cujo01
    #33
    nekem is van 1-2 :)
  • Cujo01
    #34
  • Cujo01
    #35
    subaru komoly
  • n3whous3
    #36
    ez a win xp alap képre emlékeztet :DD:D
  • n3whous3
    #37
    fasza képek
  • Cujo01
    #38
    mondjuk a "fotóink" topik is tele van hdr-el..
  • Cujo01
    #39
    igen, olyasmit akartam :D
  • n3whous3
    #40
    De itt nem(!) neten talált képekre gondolok meg stb. Olvasd el légyszíves az első hsz-t.