19
  • Riddick
    #1
    Meg kéne tiltani az ilyen mocsok cégeknek mint ez,hogy korlátos vonalat biztosítsanak 2008 ban!!! Az internet nem arra lett kitalálva ,hogy köcsög szolgáltatók korlátozzák! Nem értem mit akarnak,mikor a T home 3900 ért korlátlan 2 megabites vonalat ad????
  • FoodLFG
    #2
    A Digikábel 20/10 megabitet ad 2500FT-ért, 30/20-at 3500-ért (korlátlan, nincs hűség).
    Tudom, hogy más technológia (nem ranyi ADSL), nem kell beszólni, csak érzékeltetni akartam a különbséget.
    Ez a csomag természetesen kezdő internetezőknek jó lehet (egy darabig), de a mai internetes viszonyok mellett konkrétan használhatatlan. Szánalmas próbálkozás, egy szánalmas cégtől. Hihetetlen pofátlanság. Az Invitel is bekerült nálam a vicc kategóriába. :DD

    www.digikabel.hu/Internet.html
  • Polemius
    #3
    Nem köteles senki pont ezt a csomagot választani. Még csak ezt a szolgáltatót sem.
    Fizess elő t-home netre.

    Egyébként meg korábban is volt forgalmi korlátos megoldásuk, mint a legtöbb másik szolgáltatónak is. Ha nem lesz rá igény, gondolom meg is szűnik majd. Ami nem lenne meglepő, mert 1 gigát lazán túl lehet lépni némi böngészéssel, youtube nézegetéssel.
  • zola2000
    #4
    Aki nem torrentezik, annak elég lehet az 5 giga, de az 1 giga egy vicc.
  • zola2000
    #5
    A korlátlant meg ne nevezzék korlátlannak! Hívják mittudom én net 300gigabytenak.
  • nyalógép
    #6
    Hogyan lenne elég, ha nem töltök semmit a forgalomstatisztika alapján akkor is 45-55 Giga össze szokott jönni. Böngészés, online tv nézés, zenehallgatás. Ma már a reklámokkal teletömött weboldalak sem néhány kB méretűek ám.
  • kicsizoz
    #7
    Kicsit megmosolyogtató, hogy azt gondoljátok, jobban tudjátok milyen termékkel kell piacra lépni, mint egy cég komplett marketing részlege :)

    Vagy lehet, hogy nem nektek szánték ezt a csomagot??? :)
  • kicsizoz
    #8
    Tudjuk be tapasztalatlanságodnak, hogy véleményed szerint mindenki olyan mint te...

    Majd ha egyszer áthív "Marika" néni, hogy nem tudja megnyitni a lánya email-ben küldött fényképeit, nézz utána a forgalmi statisztikájának!

    Jelenleg a célközönség a számítógépes analfabéták köre, nekik kell csomagokat gyártani, a kockáknak már mind van net kapcsolata...
  • angol
    #9
    figyelmesebben ha elolvassátok: 2990 ft ok. DE! max. 10e ha túlléped, ill. pl. ha nyaralsz vagy éppen van olyan hónapod amikor kevesebb a netezés, az olcsóbb tarifát fizeted.

    Mondjuk ezt nem értem "Az Invitel most bevezetett csomagjaival a magyar ADSL piacon elsőként oldja fel az internetes sebességkorlátozást.
    " és utána erről egy szó sem esik, most mi van ?
  • angol
    #10
    "A Digikábel 20/10 megabitet ad 2500FT-ért, 30/20-at 3500-ért (korlátlan, nincs hűség)."

    ja, összesen kilenc kerületben, és ott is csak pár házban
  • Petka
    #11
    Ha jól tudom, nincs sebességkorlátozás, tehát a vonalon elérhető legnagyobb sebességgel tölthet az előfizető. Ez akár 20-30mbit/s is lehet. De lehet, hogy hülyeséget mondok...
  • bertino
    #12
    plusz még az ország jó pár pontján, de ez neked ugysem fontos, mivel aapvetően hülyeséget írtál :)
  • shabba
    #13
    Mielőtt hülyeséget írnál. Az Invitel területével Digi Dunaújvárosban és Veszprém területén belül találkozik. Viszont ez nagyvárosokban is csak a lakótelepi, sűrűn lakott részeken csinálnak LAN-t. Szóval talán maximum úgy az Invitel szolgáltatási területének ~5%-án kínálhatnak LAN szolgáltatást. A többi több mint 95% ha akarna se tudnak Digit választani.

    Az Invitel ajánlataira van próbahónap, ez alatt azért kiderül milyen az előfizetői hurok minősége és milyen sebességet lehet rajta elérni. Akár azt is felmérheti a fogyasztó neki mekkora adatmennyiségre van szüksége.

    Az 5GB átlag felhasználónak elégséges adatmennyiség, márpedig az átlag felhasználók adják az internet felhasználók döntő részét. Így értelemszerűen olyan ajánlatok kellenek ami a többségi igényeihez passzol. Az 1GB meg belépő szinten jó lehet azoknak akik valóban koca netesek. Akik egy hónapban mondjuk csak 5-6 alkalommal ülnek le a gép elé, akkor is csak egy kicsi webeznek, esetleg chatelnek, elolvassák a leveleiket és annyi. Ilyen felhasználóból is akad bőven. Akinek meg több kell annak ott a korlátlan csomag, fölfelé váltani bármikor lehet, ha időközben a felhasználó úgy dönt neki nagyobb adatforgalom kell.
  • nando42
    #14
    Na, látom van még itt pár értelmes ember is, még azzal hadd védjem meg az Invitelt, hogy hűségnyilatokat alatt is elég rugalmasan kezelik a felhasználót, nyugodtan lehet átlépni egyik csomagból a másikba. Nyilván én is szívesebben fizetnék elő Diginetre, de itt csak Invitel van, szerencsére nem élnek vissza a helyzetükkel.
  • FoodLFG
    #15
    Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy körülbelül 0 szolgáltatásért elkérnek 3000, vagy még több pénzt.. :DD
  • Adamul
    #16
    Hehehe ;)
  • morden
    #17
    Engem annak idején szó szerint átvert az Invitel még betárcsázós korszakomba megváltoztatták a tárcsázás számát , aztán ügyfélszolgálaton kérdetem az új telefonszámot , na ná hogy nem az előre kifizetett 40 órás modemes net számát adták meg , hanem a fizetős számot így kijött egy 15 ezres netszámla, ment a levél a központnak, aztán jött valami levél , hogy visszahallgatják majd a telefonbeszélgetést köztem és az operátor között , ez volt 4 éve azóta is jön a válasz bár már sikerült kiköttetni szerencsére. így igazava van annak aki azt írja "rugalmasan kezelik a felhasználót, nyugodtan lehet átlépni egyik csomagból a másikba" csak éppen kicsit másként...
  • Gabest
    #18
    Ha fel tudják oldani a 3.5 mbites fizikai korlátom, akkor bizisten előfizetek!
  • sylvanor
    #19
    még jó hogy korlátlan netünk van, ha valaha szerzek végre ncore meghívót, szárnyallni fognak a gigabájtok és veszem a 100as csomag dvd-ket. :P