33
  • BaliBoy
    #1
  • Reg5
    #2
    Ez elég gyérül hangzik :(
  • 1Obi1
    #3
    A 300 elég jó volt - egyedi látványvilággal, ütős jelenetekkel. De pont az a fajta film amit nem szabad folytatni, elég volt belőle egy is.
  • nimrod45
    #4
    "A folytatás története a thermopülai és a plataiai ütközet között fog játszódni és Diliosz (David Wenham) lesz a narrátora, aki az újabb ütközetre készülő új spártai harcosoknak mintegy lelkesítés gyanánt meséli el Leonídász történetét"

    Akkor most újra ugyanazt fogjuk látni csak más körítésben??? (amúgy drukkolok hogy elbukjanak ((mármint hogy ne valósuljon meg a film)), vagy ha folytatni akarják, akkor inkább a szalamiszi tengeri csatát...). Amúgy remélem hogy ez egy csak egy vicc, bár még nincs április elseje.
  • KasztnerTokman
    #5
    azért szerintem várjuk meg a hentelés végét :D
  • torcipepe
    #6
    én csak a paródiáját láttam, de az nagyon zsír :D
  • blitzy
    #7
    "Bárgyilkos" - ez jó poén. :) Na de a 300 folytatása?? Készítsenek történelmi filmet, de nem folytatást. Már alapvetően nem lehet 300 a címében, hiszen a szorosban harcolt a 300 spártai. Ez a szám ehhez az eseményhez kapcsolódik. Vagy talán a címe 301 lenne? :D Én speciál nagyon várok egy történelmi filmet (de nem egészen Trója kivitelűt). Lehet a görög korról is, vagy esetleg Egyiptomról (az I.e. 10000-ben a film vége felé kiderült, hol játszódik, de mégse lehet történelmi filmnek tekinteni). A legszívesebben viszont egy Rómáról szóló filmet néznék meg újra, a Gladiátor mindig is a kedvencem marad, meg a HBO-s Róma sorozat.
  • kirol
    #8
    Én se értem, hogy egy ilyen fix történelmi eseményre alapuló filmet, mégis minek, és hogyan lehet folytatni?!
  • winnie
    #9
    Én töriből emlékszem, hogy a görögöknek nem csak egy csatája volt a perzsákkal.
  • xuldar
    #10
    301? :)
  • xuldar
    #11
    A francba, blitzy megelőzött. De miért nem lehet még mindig hozzászólást szerkeszteni?
  • berserk87
    #12
    Szerintem nem kellene előre leírni a filmet. Ugyanaz a gárda fogja készíteni, mint a 300-at szóval rossz nem lesz, de akár jobb is lehet a 300-nál. A címe valószínű hogy nem 300 2 vagy 301 lesz, mert ezek elég idétlennek tűnnek és az amerikai mozifilmeknek nem szoktak ennyire béna címet adni(kivétel a magyar mozikban).
  • Tetsuo
    #13
    Legutobbi fasza es latvanyos tortenelmi v inkabb szandalos film az a Gladiator volt, sajna nem ugy nez ki h mostanaban uberelni fogjak. Pedig vegtelensok sztorilehetoseg van az okori v kozepkori kornyezetben, ami siman lehet lebilincselo (csak kell 1 jo rendezo, meg 200-300 milla).
    A 300 az 1 kepregenyadaptacio volt, majdnem szolgamodu masolas. A tortenet nagyon 1szeru volt, gagyisagat megmentette a "valos tortenet alapjan", nameg az autentikus es mitikus flash. Ami viszont telleg odab*szott, az a latvany es a pergo akcio. A valos tortenetmag alapjan egy teljesen irrelis latvanyorgiat kapott a nezo, aki 'befizetett' ra.
    Nekem Xerxesz kiralyi megjelenitese tetszett nagyon, ahogy beszelt, ahogy joval nagyob volt Leonidasnal.. :)
    A rockzenere kaszabolo 300 katona nem tetszett, mert a levegoben hektoliterszam frocsogo verbol semmi nem maradt a foldon, mert nem szeretem a rockot es irrealis volt a legtobb mozdulat es es :) mindegy mert full szubjektiv. :)
  • Aldo Moro
    #14
    Az Arthur király is tök jó volt, egész mást kaptam, mint amire számitottam, de pozitivan csalódtam. A 300-nak kb. annyi köze volt a történelemhez, mint Rambonak a keresztszemes himzéshez.
  • Tetsuo
    #15
    Hozzatennem meg h, Mel Gibson is rendezett 2 tortenelmi filmet, ami mindketto majdnem tokeletes volt. Le a kalappal elotte. (Nagyon varom kovetkezo "reszletes" filmjet!)
    Tokeletes tortenelmi filmet szvsz csak Spielberg csinalt, nem, nem a Nap birodalmat, hanem a Schindler listajat. Csak a film hangulata kisse nyomaszto, ugye..
    A Gladiator korantsem volt tokeletes (most nem a kisebb bakikra gondolok ami tobb szaz is volt, hanem a sztorilajnra, a rendezesre, a szineszi jatekra), de jol osszeolloztak a tortenelmi szemelyeket/esemenyeket, amibol nagyon jo es majdnem tortenelemhu filmet csinaltak, persze gyoztek az igaz eszmek, az erkolcsi ertekek. Ez viszont hozta a katarzist 100%-on. A film majdnem olyan jol rendezett es kidolgozott volt, mint a Szarnyas fejvadasz, de az nem a mai kor tortenelme.. ;)
  • bmw
    #16
    Varjuk meg milyen lesz, aztan mondjunk velemenyt.
  • Stefling
    #17
    Bárgyilkos a szomszédom xD
  • CaptainRumi
    #18
    bár az Sg.hu úgy írta (fordította), hogy a Dilios meséli el az új spártaiaknak Leonidász történetét a thermopülai és a plataiai csata között és ez lesz a sztori...de ugye hát ez volt maga a 300.

    Szóval ha az SG jól tudna fordítani azt írták volna, hogy a folytatás/előzmény a thermopülai és a plataiai csata között fog játszódni, ez az a csata (plataiai) amikor Dilios elmeséli Leonidas történetét az új harcosoknak a 300 végén.

    a kettő nagyon nem ugyanaz
  • knightbali
    #19
    Amikor az első sorokat olvastam nagyon megíjedtem, de amikor ezt megláttam:"Frank Miller jelenleg is írja és rajzolja az idehaza nyomtatásban is megjelent képregény (vagy inkább grafikus novella) második részét, mely elkészültével megkezdődhet a forgatókönyv írása."

    Na akkor egy kissé megnyugodtam. Frank Miller neve, már mondhatni garancia a minőségre. A másik kérdés, hogy Snyderék mit hoznak ki az írásából. Gondolom itt a filmre a 300 filmkészítési költségvetésének a duplája lesz kb Snyderék kezében a nagy siker miatt, úgyhogy sztem eélyes, hogy ez tényleg olyan lesz, mint amilyennek a 300-nak kellett volna lennie, azaz totális-brutális hent és hanyagolni az unalmas jeleneteket.
  • Malbeth
    #20
    Szevasz Tetsuo!
    Még mindíg azt az agyatlan DUMDUM zenét favorizálod...??
    Benőhetne már a fejedlágya,és áttérhetnél az igazi minőségi Rockzene szeretetére!!
    A 300 marhajó film volt! persze a legeslegnagyobb film továbbra is A Gyűrűk Ura! Na azt soha nem lehet majd utólérni!Megközelíteni is csak A Hobbit foglya!
  • muerte2
    #21
    Szerintem a 300 magyon gyenge film volt. A latvanyvilag rendben volt de az a film ahol sajnaltam utolag a jegyre kiadott penzt
  • Loverman
    #22
    minek is jársz ide még mindig ha olyan szar? ...
  • hopp
    #23
    300 2...... ez így elég gagyi. szerintem sokkal frappánsabb lenne, ha 10000 lenne a címe ugyanezzel a fonttal, mindenki vágná, hogy ez a második rész. a történet pedig a 10000 spártai ázsiai expedíciójáról szólna, ami egy picit jobb sztori mint a plataiai ütközet..
  • CaptainRumi
    #24
    hogy fikázzam az oldalt kérlek
  • CaptainRumi
    #25
    jogom van hozzá, vagy tévedek??
    hát akkor meg pszt...
  • Dynamic
    #26
    Nagyon egyszerűen, ugyanis 300 spártai elestével még korántsem ért véget a görög-perzsa háború.

    A címe meg nem hiszem, hogy 300 2 lesz. El tudok képzelni egy 300+alcím verziót, esetleg egy teljesen új címet is(mint a legutóbbi a Dark Knight esetében).
  • Tetsuo
    #27
    Hehe a fejemlagya mostanaban nem fog benoni :P, de a GyU igy sem tetszik.
    Audiban nyomod meg-e?
  • Tetsuo
    #28
    szerintem is az lenne a legotletesebb.
  • mindero
    #29
    Nem tudom mit lehetne még hozzátenni ehhez a történethez: volt benne árulás/ szerelem / hősi halál / nagy csaták.

    Történetileg semmi pluszt nem adna egy következő rész. Mondjuk úgyis csak a látványról szólt.

    Jó kis történelmi filmnek én is örülnék, Nándorfehérvár, Nikápoly ostroma, Bécs alatti csata stb... Valaki az első ilyen filmmel bazi nagyot fog kaszálni.
    Nem tom mért csak ilyen elvont gagyi vackokat csinálnak, aminek semmi valós alapja nincs. (Persze sokkal egyszerűbb)
  • gothmog
    #30
    Én a Passió 2-t szeretném látni. Bruce Willisszel.
  • mindero
    #31
    Meg a rettenthetetlen 2-t
  • Tetsuo
    #32
    lol
  • Pesta76
    #33
    Ha onnan folytatják ahonnan bbefejezték nagyon zora volna! Kíváncsi leszek a csatákra. Ha 300 spártai így abálta Xerxész seregét akkor mit fog csinálni 10.000 spártai!