24
  • Tetsuo
    #1
    Na basszus, ide is a kep miatt kattintottam, a Samsung nem is erdekel. :P
  • HENCIG
    #2
    hehe! :D Na ja :D
  • Celeborn
    #3
    Vicces, de én is a kép miatt kattintottam. :D
  • babajaga
    #4
    "beépített média lejátszót, mp3 lejátszót és szövegnézegetőt is tartalmaz."

    TV Rádió nincs? Tiszta unalom.
  • Blasta
    #5
    És hol a Wi-Fi-s szendviccsütő???
  • Möci
    #6
    Érdekes lehet egy olyan emberrel beszélgetni a fotózásról, akinek egy ilyen gépe van.
  • bika
    #7
    Minden esetre a 14.7 megapixel jonak hangzik már annak aki ki tudja használni meg meg tudja fizetni :)
  • ension
    #8
  • babajaga
    #9
    Miért van az hogy a digitális gép legfontosabb műszaki jellemzőjét az érzékelő méretet nem írják?
  • Cat #10
    Talán mert nem az a digitális fényképezőgépek legfontosabb jellemzője =)
  • babajaga
    #11
    Pedig az. A filmes gépnél közel se volt a képre akkora befolyással a film mint az érzékelő. Csodálkozom hogy a beírásokból ezt nem tudod leszűrni.
  • Blasta
    #12
    Nagy cucc, a szokásos vagy annál is kisebb fityfasz méretű...
  • Benedekco
    #13
    ezek a szarok valósan tudnak 14 mp-t? vagy kissebb képet fotóz amit felhúz ekkorára?
  • Flashy
    #14
    szerintem már elmúlt az a korszak, amikor interpolált képmérettel reklámozták (kivéve foveon de az kicsit más tészta), szinte biztos hogy ez igaziból 14M...
  • Möci
    #15
    Mert,aki ilyen gépet vesz azt qrvára nem érdekli és azt sem tudja, hogy mi az.
  • babajaga
    #16
    Ez annyi mintha venne autót és nem érdekelné hogy 850cm3 vagy 1200.
  • babajaga
    #17
    De az a baj hogy hiába van 14Mp ha kicsi az érzékelő területe és ezért az érzékelődiódák kicsik és ez nagyításnál széteső zajos képet ad. Gondold el az én gépemen 23,5x15,7 mm-es érzékelő van 6Mp-el. Kompaktoknál van 5,5x7mm-es érzékelő 8-Mp-el.
  • gemi
    #18
    Egy kérdés, az rendben,hogy elvileg a nagy CCD/CMOS jobb érzékenység,kisebb zaj stb., de a méretén kívül nincs érzékelő sűrűség?
  • babajaga
    #19
    Nem elvi dolgok hanem a gyakorlatban bebizonyosodott dolgok vannak itt. Nem értem mi akar a többi lenni.
  • gemi
    #20
    Nos persze, számít a méret, de nem egyedül. Ahogy a technika fejlődik úgy a szenzor minősége is többet fog számítani, mivel a méret a kezelhetőséget is befolyásolja.Az viszont biztos,hogy azonos felépítés mellett persze a nagyobb szenzor lesz a jobb.Aki pedig nem cserélhető objektíveset vesz ( már lesz cserélhető obis nem tükörreflexes gép is), annak pedig az objektív is számít.Persze nem a számok,amiket ráírnak, mert az egy dolog, a lencseminőség fontosabb (különböző funkciójú lencsetagok stb). Érdekes dolog még a fuji új szenzora, ami két képet csinál, és ezt rakja egy képpé a gép majd, amolyan hardveres hdr. Érzékelőpárok vannak a szenzoron, egy alacsony és egy magas érzékenységű. Elvileg kisebb zaj, kevesebb kiégés stb..
  • cloud.strife
    #21
    Hát ezek megint szokásos Csamcsung kóreai ultragagyiságok!!! LOL
  • Beatmaster
    #22
    Hát tuti hogy nem ilyenre fogok gyujteni... most olympus sp-560uz-m van, mint elso fényképezogép, és telljesen kihasználom...nekem 1/2,3" a chipméret és 8MPx a felbontás, de hosszu expoziciok után már azon is elojon a zaj szépen. Kiváncsi vagyok, hogy egy ilyen "partygép" a kétszer kisebb chipjével, de kétszer nagyobb felbontásával mekkora zajt produkál (tény hogy az ilyenek hosszú expozíciót nemtudnak). Legkozelebb már tukorreflexeset veszek, mert azt rátudom szerelni teleszkópra is, és akkor normális asztrofotokat tudok majd készíteni. Nem lesz benne mp3 lejátszó, meg fagyasztó, esetleg svájcibicska :D
  • BenceYCE
    #23
    Az egész nem is a fényképezésről szól! Azt szeretnék ha mindenki beépülne a hálózatba és komoly terhelő bizonyítékokat szolgáltatna a képen kompromittáló pózban szereplő alanyról. Képzeljétek, hogy hogy feldobná egy kóreai multicég valamely részlegén dolgozó összes munkás hétfőjét, amikor az irodában a hétvégi kurvázós szaképarty-n készült fényképekről kinagyítják Csuán orrlikát, miközben vadul kefél egy csüngőhasú mangalicát ésaz orrában lévő fika tűélesen átszeli a Samsung monitort. Ezek az élet apró örömei kéremszépen! Ragasszuk ki a késve érkező Csuán irodájának az ajtajára A0-ás méretben!
  • carsmaxx
    #24
    Hiába, mert a minőség akkor sem lesz sokkal jobb, hiába nem interpolált.