27
  • cloud.strife
    #1
    Mijeza fos máááá megin??? :D LOL
  • cloud.strife
    #2
    Ja amúgy a pirosnak tök profi kinézete van!!!4 :D:D:D:D:D:D:D:D LOLOLOLOLOLOLOL
  • Benedekco
    #4
    full automatika... ezaz amitől megőrülök, automata minden... tükör nélküli tükör reflexes? mivan? fosszukmeg mindattól amimiatt jó egy tükörreflex masina... na ezt nevezem, a pana tud... (mielütt még engem is leszonibuzáznának kijelentem a sonyról sincs jó véleményem)
  • Flashy
    #5
    a ma "tükörreflexesnek" hívott gépeknek több előnye van a "kompaktnak" hívott gépekhez képest: pl. cserélhető objektív, tükrös/prizmás kereső, nagyobb érzékelő. ez a gép ebből 1-et levált egy másik megoldásra más előnyökért cserébe. ha ez a másik megoldás és a vele járó egyéb "tünetek" (pl a mechanikus zár eltűnése) használható gépet eredményeznek, akkor mi baj? nem olyan nagy baj, ha megpróbálják leváltani a régi mechanikus örökségeket. biztos nem ez az első gép lesz az, amire mindenki azonnal átnyergel, de korai még a fika.
  • gosub
    #6
    Ez a gép az eddigi DSLR-hez képest lényegesen kisebb a tükör pentaprizma hiánya miatt és mégis cserélhetőobis!! És maguk az obik is jóval kisebbek. Nagyon nagy a valószínűsége hogy sok-sok bridgegép vásárlót fognak evvel elcsábítani (ha majd lemegy az ára)
  • kjasfhasdfasd
    #7
    Nekem tetszik! Az ára viszont még elég magas...
  • Tetsuo
    #8
    Nagyon jol nez ki! Egy amatornek -aki csak belepislantana a fotozasba- v gyerekeknek nagyszeru lehet.
    Kompaktot viszont (tobbnyire) csak a full antitalentumoknak es a kemeknek ajanlanek..
  • kjasfhasdfasd
    #10
    "...ezáltal rendszer-váltás esetén nincs feltétlenül szükség a meglévő..." "...cseréjére"
  • kjasfhasdfasd
    #11
    "szuperszónikus hanghullámokkal"? az ultrahangot mióta fordítják?
  • concrete
    #12
    a piros egyértelműen bazári hangulatot áraszt magából ...
  • gosub
    #13
    Ha az ára rendben lenne/lesz, kajolni fogják nagyon a népek. Nagyon pici, 1kg alatt van a gép+ 2db optikaistabis obi +2aksi! Ilyet nem tud más rendszer s az eddigi tesztképek szerint jó képminőséggel.
  • gosub
    #14
    A VGA (800*600) felbontású keresője a csúcsminőségű Panasonic videokamerákból való, 60Hz-es képfrissítéssel! Ráadásul emiatt nagy fényerejű és a mérete is olyan mint egy jobbfajta DSLR-nél.
  • babajaga
    #15
    "fényképezőgép belsejébe jutó port szuperszónikus hanghullámokkal rázzák le, ez meggátolja, hogy szennyeződés rakódjon a képérzékelőre."

    Hülyeség hülyeség hátán! A hangnak van elsősorban FREKVENCIÁJA. A terjedési sebessége meg a közegtől függ még az ultrahangnak is. És hogy szennyeződés rakódjon le a képérzékelőre semmi nem akadályozza meg.
  • gosub
    #16
    Amúgy meg a Supersonic Wave Filter(SSWF) nem az érzékelőt rázza hanem az egy baromi véknya kerek üveglap vagyis szűrő, nem véletlen hogy filternek híjják! 35kHzen dolgozik s 0,1mm-t k kitérése:
  • balozsi
    #17
    Szerintem jól áltgondolták és van létjogosultsága egy ilyen gépnek és venni fogják.
  • papajp
    #18
    "Lumix DMC-G1, egy új Panasonic SLR"

    azt az "SLR" szót (rövidítést) jólenne kitörölni, ugyanis ez nem egy SLR-gép mivel nincs is benne tükör, se tükrös kereső...
  • Flashy
    #19
    néha elképzelem, hogy a Panasonicnál miután beleöltek milliókat a fejlesztésbe, idenéznek az sg.hu hozzászólásokra és rájönnek hogy "basszus, ez tényleg szar, hogy ezt mi mér nem láttuk" és megsemmisítik az egész készletet a piacra dobás előtt :)
  • babajaga
    #20
    Szuperszónikus hang szűrő? Hogyan szűrik a hangot? A 35kHz -es rezgést pedig ULTRAHANG-nak hívják még nálunk is!
  • Möci
    #21
    Csak a címben fogalmaz helytelenül. Éppen az, hogy a cikk további részeiben különbségeket és párhuzamokat von az SLR-ekhez viszonyítva. (Figyelmesebben kéne olvasni és nem csípőből lövöldözni az ismeretlenbe!)

    Szerintem igenis nagy durranás lesz, de egyenlőre nagyon BETA verziónak tűnik.
    -A vaku hatásfokáról nem írtak semmit.
    -Vakupapucsot pedig láttam már -mondjuk úgy- komolyabbat is.

    Az, hogy ennyire szoftver függő egy kicsit valóban zavaró, mert nagyon emlékeztet a "lopakodó"-ra, amit senki sem tudna vezetni számítógépek nélkül. Ez a Pana is önmagában (szoftverek nélkül) életképtelen. Ez számomra azért disszonáns, mert olyan, minthogyha egy születő gyermeket arra "terveznénk", hogy csak inkubálva élhessen.

    Mindenesetre a későbbiekben ez a gép nagyon sok (akár profi) gép alapja lehet.

  • Möci
    #22
    Én sem vagyok SONYbuzi, de az "alfa 350" nagyon jó.
  • gosub
    #23
    Ez most a szavakon való lovagolás. Hát Supersonic lett a neve, a Concord is szuperszónikus vagyis hang feletti, szerintem megállja helyét hisz 35000Hz a hallható felett van. Persze ez így nem korrekt, de talán nem is ez a lényeg.
    Ez a micro4/3 nagyon jókis rendszer lesz!!
  • babajaga
    #24
    A szuperszónikus az sebességet jelent az égvilágon semmi köze a frekvenciához. Nem lett a neve hanem olyan nevezte el aki nincs tisztában a fizikai alapfogalmakkal. A szuperszónikus a hang levegőben való terjedésénél gyorsabbat jelent. A vízben gyorsabban terjed a hang pld.
  • papajp
    #25
    Möci: "Csak a címben fogalmaz helytelenül."
    Te is elismerted hogy helytelenül fogalmaz ennek az ismertetőnek írója...
    Elolvastam, nem csípőből írtam. De az SLR megnevezés akkor is helytelen...
  • babajaga
    #26
    Persze erre a gépre nem áll az SLR.(Single Lens Reflex)
    De azt tudod e hogy az SLR kifejezés is hibás? Ugyanis a típus: Egy lencsés tükörreflexes gép.( single lens mirror reflex, SLMR volna a pontos) Ugyanis van két lencsés tükörreflex gép is. Ugyanis nem a lencsében jön létre a reflex hanem a tükörben. A Magyar kifejezés pontosabb mint az Angol.
  • gosub
    #27
    Szerintem tök értelmetlen ezeken a szavakon lovagolni, annak egy fórumot kéne nyitni, hogy 'Téves fogalmak a digitális fotózásban' meg 'Tévedések az sg.hu cikkcímeiben':) Sokkal lényegesebb, hogy mi a szupi, vagy javítani való ebben a gépben. Pl. az EVF-e egyedülálló! 800X600-as felbontása van és jó fényerős. A tükröt feláldozták emiatt, de emiatt micro4/3. Emiatt kisebb is... Tök jó dolog lehet a sorozatmód állító karocska, nem kell menüzni (bár ilyen már más gépben is feltűnt)...