13
fafaragás, kőfaragás, agyagozás (fazekasság), fémszobrászat, hogyan?
  • Wolfsnack
    #1
    Hi!

    Láttam van rajzolós és festős topik.
    Szobrot milyen módszerrel lehetne otthon készíteni?
    Milyen anyagból érdemes? Fából-, kőből faragni? Agyagból megformálni? Fémet önteni?
    Milyen szerszámok kellenek hozzá?
    Hogyan kell hozzákezdeni, mire kell figyelni, milyen technikák vannak?
    Számítógépen 3D programokkal készített testet hogyan lehetne kifaragni? Egyáltalán segít ha számítógépen tervezem meg először a faragványt?
  • Vlala #2
    "Minden kőtömbben ott van a szobor. Csak elő kell hozni belőle."

    Szerintem először agyaggal próbálkozz. Ez csak akkor lesz tartós, ha kiégeted, ehhez kell egy kemence (nem, a mikrohullámú sütő nem alkalmas erre a feladatra.)
    A fafaragás is az egyszerűbb módszerek közé tartozik, kővel, fémmel én nem kezdeném a szobrászkodást.

    Számítógéppel? Szerintem nehezebb megtervezni, mint kifaragni... max. öntőforma-készítéshez használnám.
  • bens
    #3
    én iskoláskoromban mindig loptam krétát és abból alkottam körzőheggyel
  • kas123
    #4
    A székely farag egy nyárfát az udvaron.
    - Mi lesz abból édesapám? - kérdi a fia.
    - Kocsirúd. - feleli az öreg.
    Egy óra múlva megint arra megy a gyerek.
    - Mi lesz abból édesapám?
    - Fejszenyél.
    Megint egy óra múlva:
    - Mi lesz abból édesapám?
    - Fogpiszkáló, ha el nem baszom.

  • Magnumrolcsi
    #5
    Én gittből szoktam. Felhúzom a kocsi sárvédőjére, lökösére, vagy ahova kell és megmunkálom. Végeredménynek persze tökéletesnek kell lenni. :)
  • Vlala #6
    Kasztniszobrászat. Szép hivatás, és amíg így vezetnek az emberek, nem maradsz munka nélkül. :)
  • Magnumrolcsi
    #7
    Nevezhetjük így is.(egyk. fényező) :)
    Addig tuti lesz, meg amíg rozsdásodnak küszöbük, sárvédők ... :D
  • Sadist
    #8
    CNC-vel. Bár valszeg drága buli lenne. Legegyszerűbb agyagból csinálni. Ha azt elcseszed, akkor még lehet hozzátenni. Kőnél, fánál nem megy olyan egyszerűen.
  • Wolfsnack
    #9
    CNC nincs kéznél, elvileg lehet házilag is készíteni, legalábbis találtam diy leírást hozzá, de most nem állok neki

    akkor nem tudom hogy állhatnék neki, mivel agyagnál is üregesnek kell lenni az egyenletes kiszáradás és légbuborékok miatt amik szétrobbantanák kiégetés közben
  • Téglás István
    #10
    http://www.teglasistvan.blogspot.com/
  • Téglás István
    #11
    http://teglasistvan.blogspot.com
  • Desiderata #12
    jók a szobraid
  • Desiderata #13
    Mark Alfrey’s - Sculpting The Nude Figure