27
Transszibériai vasútvonal [a föld leghosszabb vasútvonala]
  • Dragooon #1
    [Legjelentősebb városok]

    Moszkva (0 km, Moszkvai idő)
    Nyizsnyij Novgorod (442 km, Moszkvai idő) itt keresztezi a Volgát
    Kirov (956 km, Moszkvai idő)
    Perm (1436 km, Moszkvai idő plusz 2 óra) Káma folyó hídja
    Európa és Ázsia határát (1777 km), egy fehér obeliszk jelzi
    Jekatyerinburg (1816 km, Moszkvai idő plusz 2 óra) és az Urál
    Tyumeny (2138 km, Moszkvai idő plusz 2 óra)
    Omszk (2712 km, Moszkvai idő plusz 3 óra) Irtis
    Novoszibirszk (3335 km, Moszkvai idő plusz 3 óra) az Ob
    Krasznojarszk (4098 km, Moszkvai idő plusz 4 óra) a Jenyiszej
    Irkutszk (5185 km, Moszkvai idő plusz 5 óra) itt éri el a vasútvonal a Bajkál-tó-t majd 207 km hosszan a tó partján halad
    Ulan-Ude (5642 km, Moszkvai idő plusz 5 óra)
    5655 km-nél kezdődik a Transzmongol vasútvonal
    Csita (6199 km, Moszkvai idő plusz 6 óra)
    Tarskaja itt 6312 km-nél kezdődik a Transzmandzsú vasútvonal
    Birobidzsan (8351 km, Moszkvai idő plusz 7 óra)
    Habarovszk (8521 km, Moszkvai idő plusz 7 óra) az Amur
    Usszurijszk (9177 km, Moszkvai idő plusz 7 óra)
    Vlagyivosztok (9288 km, Moszkvai idő plusz 7 óra) Csendes-óceán
  • Frosty01
    #2
    mennyi idő alatt teszi meg az egész távot?
  • utgyuru
    #3
    mi is a topik lényege?
    amúgy érdekes téma, kellenének képek
  • Dragooon #4
    engem egyébként nagyon érdekel a téma, egyszer szívesen kipróbálnék egy moszkva - vlagyivosztok távot :)

    egy két infó a vonalról:
    - 9288,2 km hosszú
    - A Moszkvából induló Oroszország express menetrend szerint 147 óra 59 perc alatt teszi meg az utat. A visszaút időtartama 148 óra 27 perc.
    - A vasútvonal építését 1891. május 31-én Vlagyivosztokban Nyikolaj Alekszandrovics trónörökös, későbbi II. Miklós cár, jelenlétében kezdték. A teljes vaspálya 1901. november 3-ra készült el amikor a keleti és nyugati irányból haladó építők találkoztak.
    A közel 12 évig tartó építkezés 1 455 413 000 arany rubeljába került az Orosz Birodalomnak.

    wikipedia

  • Dragooon #5
    148 óra:)
  • Dragooon #6
    térkép
    [pontosabban útvonal]

    utgyuru:
    én azt képzeltem a topiknyitás pillanatában, hogy egyszer hátha betéved majd olyan, aki esetleg:
    - szeretne utazni egy kicsikét rajta
    - aki utazott már rajta és szívesen leírja az élményeit
    - akinek egy ismerőse utazott már rajta és leírja az ő élményeit
    :D

    majd keresek képeket, videók is vannak
  • solo
    #7
    Komoly, nagyon, már gondolkodtam, hogy ha lesz lehetőségem, egyszer ledzsalok a végéig: D XD
  • solo
    #8
    Nemhiszem, hogy olcsó, de egy egyhetes élményért nekiindulnék.
  • passatgt
    #9
    tényleg nagy élmény lehet hidegbe a semmi közepén vonatozni 2 hétig:D
  • Dragooon #10
    nem annyira angol nyelvű, de legalább mozgókép D:

  • Dragooon #11
    hát nem olcsó, itt nézegethetsz árakat.

    próbaképp:
    Moskva - Vladivostok
    12.12.2008
    2nd class: 276 euro

    és ez gondolom csak az odaút :-|
  • ProGabe #12
    virtuális utazás
  • LasDen #13
    sztem jó poén lehet......:D de biztos csak haverokkal indulnék neki.....csak oda út.....hazafelé meg majd megoldjuk :D
  • utgyuru
    #14
    ha visszafele indul a vonat, és tudna jönni olyan sebességgel, hogy 1 időzóna egy óra legyen, akkor meg lehetne csinálni hogy ugyanakkor érjen vissza Moszkvába, mint amikor elindult remélem vmennyire érthető lett mit akarok
  • utgyuru
    #15
    mondjuk 8 időzóna meg 148 óra, szal lehetetlen, de azér poén lett vna
  • gotchaaa
    #16
    Kb. hangsebességgel megoldható lenne.
    De lehet hogy rosszul számoltam.
  • N o N a m e
    #17
    akkor nem is 148 óra hanem 156 :)
  • N o N a m e
    #18
    Nincsen webkamera a vonaton? Szivesen nézegetném :D
  • n3whous3
    #19
    Engem érdekel a téma, szeretem a vasutat :)
  • degenerator
    #20
    van az építéséről egy könyv, bam a címe, ajánlom mindenkinek.
  • utgyuru
    #21
    a mikulas így csinálja...
  • gotchaaa
    #22
    Nem, a Mikulás meg szokta állítani az időt.
  • bakvarnyu
    #23
    Spektrumon volt valami film róla pár éve
  • shaba23 #24
    a mikulásról, ahogy megállítja az időt?
  • OptimusPrime
    #25
    Nocsak, micsoda topic! :)
    Én idén akartam nekivágni az útnak, de sok minden közbejött, így nem sikerült! :( De talán jövőre! :)
    Az egész expressz, amúgy elképesztő, biztos az életét átgondolja az ember azalatt az egy hét alatt - pedig ez még baráti is, amikor az expressz megépült még a gőzhajtású mozdonyok miatt ennek a kétszerese volt az utazási idő.
    Egyébként érdemes kicsit utánajárni a dolgoknak. Budapesten én egy helyet tudok, aki kimondottan az oroszországi utakra specializálta magát, én is őket kerestem fel, azért jó volt pár tévhitet eloszlatni az utazással kapcsolatban.
    Az első és legfontosabb, az ember nem kell, hogy kötelezően végigülje egy helyben az utazást. Gondolom erre sokan gondolnak így! :) Amióta villamosították Vlagyivosztokig a pályát, minden nap indul vonat Moszkvából, így az utazás bármikor megszakítható - teszem azt kedvünk van Novoszibirszkben várost nézni, de a vonat csak 30 percet áll, akkor meg lehet oldani, hogy a holnap odaérkező vonatra áttegyék a helyünket. Ez szerintem eléggé flexibilis megoldás, amit az orosz medvétől aligha várhattunk volna pár évvel ezelőtt! :)
    Egyébként a visszaút a leggyilkosabb. Azt vonattal megtenni, egyenlő a halállal - meg hát győzze az ember szabadsággal is! :) A visszaút tette be amúgy a kaput, Vlagyivosztokból két út van.
    1. Vissza vonattal - esély nélkül! :)
    2. Repülőgép, ez már barátibb, bár Oroszországot átrepülni is sok idő, de az egy hetes vonatozáshoz képest semmiség, de nyilván ennek a legmagasabb a költsége. Én valamikor nyár elején, de inkább késő tavasszal nézegettem az árakat, akkor átszámítva 9X-ezer forint volt a jegy vissza Moszkvába (elővételben), mert hát csak odáig megy. Onnan meg vissza kell jutni Budapestre is, de mert az ember nem tudja, hogy pontosan mit, mikor akar tenni, ezért nagyon necces retúrjegyet kérni már az indulásnál, ki tudja mikor támad kedve az embernek kiszállni. A helyben váltott meg, ahogy mindenhol a legdrágább itt is. Szóval a repülőjegy teszi ki az utazási költség javát, persze mazochisták mehetnek már vonattal Moszkvába is! :)
    De egy biztos, aki az expresszt végigülni az tényleg mondhatja, hogy a fél Világot beutazta. Én szeretném ezt mondani mindenkinek! :)
    Üdv!
    Prime
  • gyuri12
    #26
    Miért olyan gyilkos visszafelé?:O
  • n3whous3
    #27
    Mert odafelé érdekes, aztán mikor már mennél haza, mert "húdejó volt", akkor már azért csak nincs kedved visszavonatozni 1 hétig...