18
  • bertino
    #2
    "A kiállító cégeken kívül egyébként az IFA szervezői sem örültek a razziának. Szerintük ugyanis fontos a törvények betartása, de az akciót inkább a kiállítás hivatalos megnyitója előtt kellett volna lebonyolítani és nem a látogatók szeme láttára. "

    De hát akkor nem lett volna ekkora reklámja
  • muerte2
    #4
    Mekkora taplosag mar direkt alenagyobb nyilvanossag elott csinalni ezt, a cegek helyeben siman perelnem a hatosagot az intezkedej milyensege miatt.
  • Tpe
    #5
    Szerintem meg így volt a leghatékonyabb. Ha egy gyártó nem elfogadható módszerekkel nyomja le a konkurenciát, akkor kapja meg úgy a magáét, hogy legközelebb meggondolják, hogy szerződjenek-e vele.
  • waterman
    #7
    magyarázza már el nekem valaki, hogyha valamilyen szerzői izét sértenek ezek a sisvel srácok, akkor miért kell lefoglalni a winchestereiket? még életben nem hallottam róluk, szerintem feltűnne, ha egy sisvel winyót vágnának utánam, és én noob is simán gondolkodóba esnék, hogy mondjuk nem hasonlít-e ez wd-re? .. tehát nem hiszem, hogy egy winyót átcímkéztek volna vagy ilyesmi.
    továbbá, milyen az a hamisított mp3 lejátszó? ha egy samsung zenekavicsot átcímkéznek az igen feltűnő, ha meg csak az mp3 joglicenszet nem fizették, akkor nem hiszem, hogy ettől fognak leállni, hogy elszednek tőlük 2 talicska mp3 lejátszót. ugyanez a problémám a tv-kkel is. hol tud az hamis lenni? mi hamis azokon? egyáltalán ha valaki sejti, hogy bóvlit árulnak, miért engedik őket egy ilyen heppöningen megjelenni?
    egyáltalán, egy bóvlit áruló cég minek megy ifa-ra meg cebit-re??
  • 05lampard
    #8
    Nah most lennék német vámos :D Hazavinnék pár HD-tvt az asszonynak.
  • s821227
    #9
    Na ez az a tipikus német mentalitás, amit többször is volt szerencsém megtapasztalni! Nah inkább nem is írok többet csak még annyit, hogy egyetértsek az előttme szólval. Miszerint akkor mi a büdös........ engedik meg, hogy szereptesse magát egy ilyen rendezvényen!
  • chronos75
    #10
    gondolom tcsinkungra ráirják hogy sony :) és attól lesz hamis..
  • WiZe
    #11
    Nagyon jól csinálták! Helyes.
  • roliika
    #12
    Szegény vén IFA. :( És a Tatra, Kaz, UAZ, ZIL az már smafu?
  • duke
    #13
    En is azt kerdem mi a fenet lehet razziazni egy ilyen elavult csotroganyon ?
  • Sanyix
    #14
    tröhtröhtröhcöhöhötröhtrhötrhötrhötrhöcöhöhöhplakplakplakplaktröhtröhtröhcöhöhö
    (miközben szokás szerint félodalra dőlve döcög)
  • Szemi90
    #15
    "Több tonna hamis termékeket" Hmmm.. Kicsit sántít a megfogalmazás.
    No meg a "lapos kijelzős televízió" is nagyon finom. LOL.
    Egyébként meg monnyon le aki kitalálta...
  • ffxi
    #16
    Hű de szexis az a vámuniformisban virító hölgy
  • Benny04
    #17
  • hypno
    #18
    A laikus most azt hiszi, hogy ócska bóvli volt kiállítva, pedig nem is tévedhetne nagyobbat.
    Az adminisztáráció nem volt rendben. Nem könyvelték le, hogy befizeték a jogdíjat valamilyen cucc után. Az is elég, ha nem a kijelölt kereskedőtől vásároltak. Hogy finoman fogalmazzak, át kéne gondolni kicsit a szerzői jogok védelmét és a védelem időtartamát.
    Ezzel az erővel akár az Intel, AMD, IBM, stb vackait is el lehetne vinni, ha valahol a világon beperelik egymást valamilyen licensz megsértésére hivatkozással.