27
Bristol City, pride of Bristol
  • Cabell
    #1
    Jómagam Bristolban élek, így más nem is hozhatta volna létre a topikot!

    Tudni kell, hogy itt a jövő egyik nagycsapatáról van szó, amely folyamatosan épül és szépül. Idén még csak másodosztály, jövőre azonban nincs megállás a Premier League-ig!
  • bertino
    #2
    jó stílusod van.
  • Cabell
    #3
    Bristol City Football Club egy angol futballcsapat, egyike Bristol két profi csapatának, a másikat Bristol Roversnek hívják. Stadionjuk az Ashton Gate, mely a város délnyugati részén található. A 2006/07-es szezonban jutottak fel a Championshipbe, a következő idényben kishíján a Premier League-be is felkerültek, de a rájátszás döntőjében vereséget szenvedtek a Hull Citytől.

    Annak ellenére, hogy angol csapat, a City 1934-ben megnyerte a Walesi Kupát. 1907-ben másodikként végeztek a bajnokságban, ami máig a legjobb eredményük.

    1982-ben a Bristol lett az első angol csapat, mely egymás után három kiesést szenvedett el, de 1990-re már visszajutott a másodosztályba. 1999 és 2006 között főként a harmadosztály tabellájának elején vitézkedtek és harcoltak a feljutásért.

    A csapat beceneve Vörösbegyek, 1976-tól 1994-ig látható is volt a címerükön egy vörösbegy. Jelenlegi otthonuk az Ashton Gate, melyben 21 497 néző foglalhat helyet.

    Teljes csapatnév Bristol City Football Club
    Becenév The Robins (Vörösbegyek)
    Székhely Bristol, Anglia
    Alapítva 1897
    Stadion Ashton Gate
    Vezetőedző Gary Johnson
    Elnök Stephen Landsdown
    Bajnokság Championship
  • ChuckyHUN
    #4
    Bristol - "majd jövőre!"
    Arsenal - "majd jövőre!"
    Chelsea - "nemtom ki, de vegyük meg!"
    Liverpool - "majd a BL-ben!"
    :DD
  • Cabell
    #5
    Bristol - majd idén!:)

    egyébként: jelenlegi keretükről itt lehet értesülni (http://hu.wikipedia.org/wiki/Bristol_City_F.C.#Jelenlegi_keret)

    De! Előtte szeretnék bemutatni néhány igazán csodálatos, egyedülálló játékost.

    Adrian Basso, kapus. Nos, vannak felháborító, érthetetlen esetek a futballban, ezek egyike, hogy Basso nem egy olyan csapatban véd, mint a Barca, vagy a Manchester United. Basso Anglia, de talán Európa egyik legjobb kapusa, de mégis csak a másodosztályban véd. "Más kérdés, hogy Basso erről csak annyit mondott, a Br. City egy fantasztikus csapat, amely fantaszzikusan védekezik, és még ennél is jobban, kreatívabban támad, és tudja, ennek a csapatnak nemcsak nagy múltja, de jövője is van."

    3 DF Jamie McAllister, védő. Nem tudom, hogy van-e köze a skót legendához, Gary McAllisterhez, de annyi biztos, ő még nem rontott büntetőt VB-n. Agilis, erős védő, oszlopos tagja a védelemnek. Sajnos már nem Tomi mellett...

    7 MF Scott Murray - szélső. Hát azt ember nem fogja elfelejteni, ahogyan Scott a Liverpool ellen játszott. Bátran, nagy kedvvel, számomra ő A szélső, nem Beckham, nem Cristiano. Bátor, intelligens, gyors, bivalyerős. Itt a helye!

    16 DF Cole Skuse, középpályás - az Irokéz harcos! Leginkább ez a becenév illik rá, elnyűhetetlen, elpusztíthatatlan, szeme, akár a cikázó villám, szíve, akár a tüzes acél. a Bristol a mindene, igazi fanatikus.

    A csatárokról nem írok, mert szinte semmit nem hallok két nagy kedvencemről, Jevonsról és Brookerről. Brooker volt az az ember, akinek a rutinjára mindig lehetett számístani, Jevons pedig szerintem klasszisokkal jobb volt, mint Messi. A legnagyobb, Maradonával emlegetném egy lapon...
  • gabber_saviola
    #6
    Azért van egy stílusa a srácnak, de végre egy normális topiknyitó :Ddd

    most jöhet pár kép és pár videó, hogy vizuálisan is meg tudjuk ismerkedni a csapattal.
  • vmvr
    #7
    megfordult itt többek között david moyes, az everton jelenlegi menedzsere

    steve mclaren, volt angol szöv. kap. twente edzője

    andy cole, mu legenda
  • Cabell
    #8
    Így van, hatalmas történelmű csapat, amit sajnos sok játékos ugródeszkának használ...kár, hogy Tamás nem maradt itt, itt válhatott volna a történelem részévé..:_(
  • Cabell
    #9
    Most a szívem egyébként nagyjából 200zal ver, a QPR ellen van éppen meccs.

    Tavaly majdnem elérték a PL-t, a Hull azonban egy távoli bombával szertefoszlatta az álmokat....megjegyzem, ha a QPR-t tavaly megverik a hajrában, akkor biztos feljutók...:(


    A csapat stadionja, alatta/mellette papír írószer, Electro World, és KFC restaurant található, egyébként a magyar KFC sokkal jobb.

    A rettenthetetlen MCAllister..:)
  • Zerénd
    #10
  • John Cena
    #11
    ÓÓ a Vaskó Tamás:) rájátszásban a Bristol Citynek szurkoltam de reménykedek hogy fel jutnak a Premier Leaguebe!
  • John Cena
    #12
    Mi köze a West Ham-hoz a Bristol City-nek?:D
  • bujcsik555
    #13
    nekem abristol cityröl a nagy bunyok jutnak eszembe. ha jol emlékszem nagy balhékat csináltak a szurkoloi a 90-es években, de javits ki ha tévedek.
  • Monoton
    #14
    Ez mi?
  • Kicsikiraly
    #15
    "Bajnokság Championship " ASDFLOL
  • Zerénd
    #16
    Ááá semmi, csak olyan cukkolós szurkolói rivalizálás akart lenni. :)
  • Cabell
    #17
    Ma ixeltek a QPR-rel, de idén fel kéne jutni....
  • John Cena
    #18
    MILLWALL volt annak idején még úgy emlékszem balhés hoolokkal

    Most 3.ad osztály
  • John Cena
    #19
    Csapatok Huligán csoportjai
  • Cabell
    #20
    Bristol annak idején még Madridba is üzent Matáért, és nyélbeüthetőnek tűnt a transzfer...azért nem lett volna semmi, ha a kis Mata Bristolba kerül..:D
  • II Rocky II
    #21
    united fan ,de birstol city topicot nyit csak azért mert ő is ott él,de akkor miért pont most lett megnyitva és nem 4 hónappal ezelőtt ? :O
  • Cabell
    #22
    Hogy legyen kinek azt mondani: miközödhozzá?!
  • John Cena
    #23
    én isUnited fan vagyok és nyitottam EVErton meg Cardiff topicot mert szimpi a csapat nem tök 8?:S
  • II Rocky II
    #24
    jo,csak na a multkor nyitott vki egy csapatnak topicot mert jól ment a csapatnak!
    és egyből leszólták szegény gyereket :)
  • John Cena
    #25
    az a Cardiff topic lessz szerintem de tök 8... máshol persze nincs ugatás
  • Cabell
    #26
    A Bristolnak nem megy olyan húdejól...tavaly sem jutottak fel, de én már akkor szorítottam, hogy sikerüljön...remélem, majd idén.
  • Zenszkij
    #27
    Kétnapos topik. LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL