252
Fogmosás :o)
  • tigeroo
    #1
    Hali!

    Fogászat topic ugyan van, de az magáról az intézményről szól, nem pedig a fogainkról.
    Még nemnagyon láttam ilyen témát,szóval itt főként a fogmosási szokásokat tárgyalhatnánk meg hogy ki hogyan ápolja a fogakat.
    Milyen Fogkrémmel, fogkefével, esetleg fogselyemmel (vagy téglával), milyen egyéb cuccokat használhat a fogmosó kollega (szájvíz, fogfehérítő szerek...) és naponta hányszor mos fogat, és van-e valamilyen probléma a fogával.

    Kezdem: Naponta 2x mosok fogat ha tehetem (na jó az esti néha kimarad de sokszor a nap közepén is megmosom)
    Sajna volt egy idő amikor hanyagoltam kicsit már megsárgultak főleg elől :l Majd kipróbálok vmi csodafogkrémet a tévéből
    Úgy 6-7 éve volt fogszabályzóm is (esti - berakós), mert a kapafog meletti 2 pár fog hülyén állt oldalrafele... nagyon utáltam kiszáradt a szájpadlásom reggelre, kiesett, fulladozás stb.
    Lustaságból abbahagytam a hordását... de pár év múlva beállt a helyére, a mosolyom tisza sárm azóta DD:
    Fogászaton utoljára kb. fél éve voltam, azt mondták hogy egészségesek a fogaim (3 tömésem van még régebbről). Szeretném ha így maradna minden, anyumnak már meg kelett csináltatni a fogsorát. Sokba is van meg...olyan amilyen :D

  • tigeroo
    #2
    mostis egy almát rágcsálok (tisztítja a fogakat) utána megyek is megmosni:)
  • Máté94
    #3
    FAV!
  • tommyg
    #4
  • solo
    #5
    Nemossatok fogat, rothadjon a fogatok, aztán jöjjetek mutterhoz, ő megcsinálja a fogatok, és belőlletek lesz új gépem^^
    Kis ingyen reklám.XD


    Amúgy, félretéve a szót.
    Én napi 1 jobbesetben 2 szer de alaposan mosok fogat...
    Mutter sajna rászoktatott..15 évig hibamentesek voltak a fogaim, most is csak azért van javÍtva, mert haver kiverte az egyiket egy kulccsal:@
    Ha tehetem akkor eszek egy karalábét, vagy répát, attól függ nagymuter mit hoz a piecról..
  • Máté94
    #6
    Én AMWAY Glister fogkrémmel mosom a fogaimat és annak fogkeféjével.
    Minden nap egyszer.Este.:)
    Lukas fogam nem volt ez alatt a 14 év alatt remélem nem is lesz.Dédnagyapámnak megvolt az összes foga mikor meghalt.

  • Aquir
    #7
    minden nap egy alma,
    az orvost távol tartja :)

    (feltéve ha jól célzol)
  • solo
    #8
    Ott a pont, jókis amcsi cumó, én is ezt használom, de sajna a fogkefét legutoljára motorblokk takarÍtásra használtam, szóval most aquafresf szarságom van: S
  • tigeroo
    #9
    :D

    amúgy maszekban rohadt drága minden. dehát a fogat muszáj ápolni!
    inkább mos ttörődöm vele nemfogok komplett koronát csináltatni százezrekért
    gondolkoztam régen azon hogy fogtechnikusnak menjek-e :D

  • solo
    #10
    Visszamennyé'!
    Muteromhoz ahogy belépsz almakereső radar van
  • Máté94
    #11
    Azt hittem,hogy senki se ismeri de azért látom,hogy valaki tudja miről beszélek:D
  • fery02
    #12
    Én napi egyszer mosom. Igaz, nem is teljesen fehérek, de majdnem. Fogsejmet nagyon ajánlják tényleg, de én azt se tudom milyen az, jó nekem a hagyományos fogkefe. jah, fogkeféből nemrég olvastam, hogy nem árt, ha 2-3 hónaponta cseréljük a fogkefénket, de mégjobb, ha elektromos fogkefét használunk, az végzi a leg alaposabb munkát. Fokkrémből meg majdnem mind1, hogy milyet használunk (lehetőleg márkásat azért), a lényeg az, hogy lehetőleg megmaradjuk annál az egy fajtánál, és nem váltogassunk.
    A normális fogmosás időtartam 3-4 percet vesz igénybe (néhány 16 másodperces átlag létezik ugyan), lehetőleg napi 3x, de kinek van arra ideje? :D

    Én is kérdeznék: ha sárgák valakinek a fogai, ha onnantól rendszeresen ápolja rendesen, akkor kitud akár fehérülni?
  • tigeroo
    #13
    glister? hm. ha ti mondjátok..ki kell próbálnom:D gondolom gyógyszertárban lehet beszerezni, vagy drogéria nemde? mert hogy a tescoban még nemláttam, az ziher
  • solo
    #14
    ehümmm...Csak úgy viszonyÍtás képp..egy porcelánbevonatú fog mindennel darabonkánt ~22 k mutternél mindenféle munkadÍjjal együtt..
    Nemolcsó, szóval mossátok a fogatokat.....:)


    Ehmmm....őőőő....van egy ragasztó, amit fogtömésnél használnak, gyökértöméskor, a lényeg, hogy mililiterje 30 rugó: D
  • Máté94
    #15
    N jó bevallom volt egy lukas fogam de az tejfog volt szóval az kiesett.De mostanában fájnak a fogaim ha valami puhát eszek.Ilyen nyilaló érzés:(
  • solo
    #16
    Tecsóban te ilyet nemkapsz..ez csak rendelésre van..weboldalról lehet, de nekünk haver hozza, mert ott dolgozik.
  • Neoncsoves
    #17
    nem nagyon fog kifehérülni. nekem is nagyon kicsit sárgák a fogaim úgyhogy be kell szereznem fogfehérítőt ;)
  • solo
    #18
    Alap :)
    A legjobb, hogy mikor a hugom felbassza az agyam van mit hozzávágni.XD
  • Máté94
    #19
    Csak az AMWAY-től rendelhető fogkrém.Kérdezz meg valami ismerőst,hogy nem ismer e valaki és kérj tőlük.
    Szájápolás:)
  • tigeroo
    #20
    na erre kíváncsi vagyok. tesómék sipolják állandóan hogy vmi "akvafresvájfáking" izét kell a reklámból venni... mert az az 1. alkalomkor is fehérít...
    de nekik nem hiszek, náluk 2 sampon között is külömbség van (száraz/töredezett/félhosszú/göndör/bubi/korpás hajra... nem mindegy mivel mossák meg)
  • solo
    #21
    Örülj neki, a minnél sárgább fog annál erősebb..Szal egy Normál a2 es a3 mas szÍnű fog, ami alapból olyan, nem a kávétól meg minden, sokkal erősebb, mint egy hófehér...

    És ha kifehérÍtteted egy év utánn emgin meg kell csinálni, mert a fogban megint felgyülnek azok a fehérjék, vagy miröl dumált mutter, amitől sárgák lesznek.
  • Pistike 007
    #22
    Mi az a fogmosás?:O
  • tigeroo
    #23
    fú fasza muter ismerőse csinálja.
    majd rátérek erre akkor ;)
  • Legend Killer
    #24
    blendahmed :D
  • Máté94
    #25
    Árak
  • solo
    #26
    Lóf@szt fehérÍt....Ahoz egy sav vagy mi kell, hogy kiszedje a fogból azt a cumót....
  • tigeroo
    #27
    párszor pofánütlek, a "hulladékot" pedig centrifugába lököd
  • solo
    #28
    Amcsi, minőségi :)
  • tigeroo
    #29
    aham oks:)

    nekem nem vészes a színe. ha hugysárga lesz majd kezdek aggódni
  • tigeroo
    #30
    na és mivan a fogtündérrel?:D
  • bardocz
    #31
    Höh,én is ilyennel mosok fogat.
  • solo
    #32
    Elmész fogorvoshoz, mondod, hogy az az fehér ge.i-s uv-s fehérÍtést akarod, az a legjobb:) Csak nemocsóért van :)
  • solo
    #33
    Az lelépett...Már nyugdÍjas :)
  • tigeroo
    #34
    fog témában sztem ne viccelődjünk

    lásd : #14
  • solo
    #35
    Viccelődjön csak, majd meg adom neki a rendelőnk számát..Oda mehet: D
    Lesz új tv-m.XD
  • Máté94
    #36
    Nekem 2 in 1 van:D
    Samsung 2032MW:D
  • solo
    #37
    De az nemgizda: d
    Nekem van 225bw, meg felé akarok egy 106 centis full hd-t: D Azon könnyebb lesz belőni szega,arma vagy zso fejét cs be: D
    Csak kell gyűjtenem a pénzt nagyon, mert azért nem vesz meg mindent mutter: S
  • Benny04
    #38
    Mossunk fogat Amodenttel, az én fogam attól ment el.
  • solo
    #39
    Mesélj.
  • Máté94
    #40
    eZT FEJTSd KI:D