24
  • John Cena
    #1
    HI ALL meg néztem keresőbe MLB és Baseball néven semmit nem dobott ki a témával kapcsolatba
    szóval
    Hivatalos MLB honlap
    A baseball (ejtsd: „bézból” a.m. „bázislabda”) egy labdajáték, amelyet két csapat játszik. A játék során a pitcher névre hallgató labdadobó egy ökölnyi méretű labdát hajít a másik csapat játékosa felé, akinek azt egy ütővel kell megütnie. A játék pontozása futásból és a játékterületen található jelzések (bázisok) megérintéséből adódik. Magát a labdát baseball labdának hívják. Az amerikai angolban a a baseball-t még hardball-nak, azaz „kemény labdának” is hívják. A játék egyik variánsát softball-nak nevezik, ami nagyjából a baseball szabályait követi, de a pl. puhább és nagyobb labdával játsszák (innen az elnevezés, ami magyarul „puha labdát” jelent), illetve a labdát is mindig alulról dobják.
  • John Cena
    #2
    Baseball labda

    baseball pálya

    baseball stadion
  • John Cena
    #3
    Több infó a Baseballról
  • John Cena
    #4
    Baseball szabályok részletesen magyarul
    Major League Baseball logoja
  • ProGabe #5
    általános vélekedés, hogy a legnehezebben érthető sportág. mivel nincs lehetőségem nézni, ezt vallom én is :)
  • John Cena
    #6
    nagyon nehét a szabályzata majd 1x meg értem:)
  • passatgt
    #7
    sok mindent nem értesz még:)
  • ProGabe #8
    na-na, majdnem teljesen kész a "Mindent értek!" című könyvem. két fejezet nem teljes: a "baseball szabályai", és a "nők"! :)

    nem is tudom hirtelen melyiket lesz nehezebb megfejteni :D
  • John Cena
    #9
  • John Cena
    #10
    Tegyétek be PLS Bannernak!!!
  • John Cena
    #11
    köszi!
  • Shep
    #12
    Annyi baj van csak a bézbóllal, hogy alapvetően elég unalmas, 3 órás játékidő alatt van összesen 15 perc látványos akció, nem véletlen ,hogy a nép is csak zabál meg beszélget a lelátón :) A kommentátor meg nem győzi kitölteni az üresjáratokat :)
  • John Cena
    #13
    ez igaz:)
  • LasDen #14
    Hát én nem értem, így fasságnak tartom, de mivel jó pár éve így voltam az amerikai focival (mosmeg má jáccom is :D) így tudom, hogy vmi értelme biztos van :D
    Csapattársam szerint tök jó.....de én azé kihagyom....elég amit a filmekben látok :D
  • LeonSilver
    #15
    Qrva nagyot tévedsz barátom.
    CSa kelsőre tűnik bonyolultnak.Ha ráérzel az ízére nemtudsz leszokni róla!!!
    Ifjú koromban játszottam én is egy kicsinyt a legeslegjobb csapatban!!!

    Szombathelyi Anyaszomorítók ruleZZ !!!! ;)
  • LeonSilver
    #16
    Van akinek a foci unalmas, megint más embernek az F1 vagy éppen a sakk.
    Én amíg volt a kábelen NBC rendszeresen néztem meccseket pedig ugye magyar idő szerint éjfél körül kezdődött és hajnalban lett vége.
    Talán azért találod unalmasnak mert nemtudod mi - miért történik.
    Úgy a legjobb ha ( vagy TV-ben vagy élőben ( elég sok magyar klub van már )) megnézel 1-2 meccset úgy, hogy van veled valaki aki érti mi történik és elmagyarázza.Higgyétek el nem annyira bonyolult mint amilyennek elsőre tűnik.
    Ráadásul ez egy hihetetlenül összetett játék mert nagyon sok múlik az egyéni teljesítményen is és a csapat összességén is.
    Szóval nagyon jó játék és én speciel sokkal szívesebben nézném mint a focit mert nekem meg az unalmas.Főleg amit falábú barátaink művelnek foci gyanánt. :P
  • John Cena
    #17
    Mindenkinek más teccik ilyenek vagyunk személy szerit mindent meg nézek kivétel a tenisz-t és a röplabdát és az asztaliteniszt(PING-PONG) a többit szeretem:D
  • Shep
    #18
    Mondom, nekem nincs vele bajom, de kevés az akció, mert azért valjujk be nem túl izgalmas, hogy Mr. Kitekeredett dob csórikám meg csak suhintgat. Akkor van több látvány, meg akció mikor alapvetően egy gyenge dobó játékos dobál, mert ugye ha jól dob gyakorlatilag az ütőnek nem sok sansza van eltalálni, ráadásul jól eltalálni. A retek Washington viszont nyerhetne már végre.
  • John Cena
    #19
    ajj áll topic pedig látható most!:)
  • Dragooon #20
    up

    ESPN america csatornán néztem most pár meccset, gondoltam megnézem van-e MLB topik ezsgén
    egyébként alapvetően érdekelne a játék, csak hát meg kéne érteni valahogy a szabályokat
  • Airbus A380
    #21
    Európába ad baseballt valamilyen nagyobb csatorna ? Eurosport vagy ilyesmi. Vagy csak neten nézhető vagy épp ha szerncséje van azembernek amcsi kábel tv-n ?
  • banok
    #22
    Hazánkban fogható tv csatornák közül az ESPN America közvetít MLB-t.
    streameket itt találsz
    http://atdhe.net/index.html
    http://myp2p.eu/competition.php?competitionid=&part=sports&discipline=baseball
  • Angyalifény
    #23
    Hali. Én most ismerkedem evvel a sportal eddig nem tetszett de a miniclip-en kipróbáltam rlmagyarázták és tetszik. Kérdés a neten van még ilyen miniclip szerű baseball játék ami normális ? köszi.
  • Narusco
    #24
    up!
    ennyire nem érdekel ez senkit?