199
Zeitgeist - Korszellem
  • Mor3llo
    #1
    Üdv!A minap akadtam rá erre a filmre, igen figyelemreméltó dolgokat közölt velem.Ha nem támasztanák alá az állításaikat sokszor hangfelvétellel, fotókkal, akkor csak egy egyszeri összeesküvéselméletnek hinném, de igen nagyokat néztem néha.
    Az első videó a vallásról szól, itt sérülhetnek egyesek nézetei, így azt részt, csak saját felelősségre nézzétek!Jó elmélkedést!
    Zeitgeist 1
    Zeitgeist 2
    Zeitgeist 3
  • Borg
    #2
    Az NWO topikban is volt már róla szó. Elég ügyesen összerakott, de részben alaptalan, szenzációhajhász videó. És elég sok tévedés is van benne. Aztán hogy szándékosan-e...
  • Mor3llo
    #3
    Az alaptalant melyik részre érted ?
  • LasDen #4
    Én is láttam nem rég.....érdekes volt......a tesóm (idősebb nálam és nem egy hülye gyerek :D) teljesen elhitte a dolgokat.....én a Jézusos dolgokat fentartással kezelem.....azt furcsállom, hogyha ezek ilyen természetes dolgok, akkor mért nem hallottam róla eddig....meg a doku csatornákon Hórusz, Krisna v Dionüszoszról mért nem beszélnek, mikor Jézus létezését kutatják.....a másik hogy mivel a csillagászatban nem vagyok jártas és a film biblia más részeivel való állításokat el tudom hinni, mert számomra ez jobban hihető mint a Hórusz mese.....

    A második rész volt ugye 9/11.....az itt elhangzottak nagyon utalnak arra, hogy nem az történt, amit próbálnak elhitettni velünk.....bár még ez is csak spekuláció, de meggyőző bizonyítékaik vannak.... :D

    A 3. rész volt, hogy kik vezetik amerikát valójában.....nos ez talán a leghihetőbb része a filmnek, hisz a mai világban teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy a bankárok irányítanak.....bár én elég hülye vagyok a dolgokhoz, de mivel nem vagyok egy észlény és nem látok bele a nagy dolgokba így nemtudom, hogy télleg a kő gazdagok idézték elő tudatosan a gazdasági világválságot, de a háborúval kapcsolatos dolgokat el tudom hinni....
  • Alexease
    #5
    Par honapja toltottem le, konvertaltam DVD-be, felirattal, menuvel:)

    Igy egyben kicsit tomeny, de aki olvasgatott neha hasonlo temaban, nagy ujdonsagok nincsenek benne;) Meg nagyon regen Daniken-nek, nemere-nek voltak hasonlo konyvei, vallasos, UFO-s temaban;)
  • BaLTáSGYiLKoS
    #6
    [URL=http://video.google.com/videoplay?docid=-6186589598330713558]az egész első "rész"[/URL]
  • trident
    #7
    Nem feltétlen elhinni kell. Megnézni, átgondolni. Ha már egy kicsit is tágulnak ismereteid, nézeteid, rálátásod, akkor már haszonnal tetted.

    Nem vagyok keresztény, de ha az lennék sem feltétlen bántana az első rész, a vallás, a hit nem erről szól, és tudjuk azt is, hogy az akkori emberek sem nulláról építkeztek. Másfelől már az egyszerű embernek általános iskolában is szöget üthet a fejében, hogy a vallások közt vannak közös pontok, ilyen például az özönvíz legendák.

    A második részhez tudnám ajánlani még a farenheit 911-et is, azt is érdemes megnézni.

    Mindeninek jó Zeitgeist nézést.:)
  • Mor3llo
    #8
    Az első részben először elkezd foglalkozni a vallásokkal, majd kitér oda, hogy Jézus nem is létezett.Itt kicsit furcsálltam azért a dolgokat.
    A másik a csillagállások...így egy tudatlan embernek be tudják magyarázni, hogy márpedig a csillagok így állnak, nem hinném, hogy akárki is utánanézne.Ettől függetlenül én élveztem ezt a részt is, elvégre sok verzió látott már napvilágot, és szeretek újakat megismerni:)
    Ha megnézed a 3.részt, ott szó van róla, hogy a média, mind felsőbb irányítások alatt van(amit én könnyen el is hiszek...), így lehet az, hogy ezt még nem hallottad dokumentum film formájában.A legnagyobb megdöbbenést nálam az Észak-Amerikai Unió váltotta ki.2005 óta szó van róla, de még egyszer sem hallottam így igazán :) ez is igencsak előrevetíti egy majdani nagy világország lehetségességét :)
  • 0Fritz0
    #9
    "Nem feltétlen elhinni kell. Megnézni, átgondolni. Ha már egy kicsit is tágulnak ismereteid, nézeteid, rálátásod, akkor már haszonnal tetted."

  • LasDen #10
    az É-Amerikai Unióról én sem hallottam eddig róla.....és érdekes, hogy az egészet az emberek belegyezése nélkül akarták végig vinni....viszont én az Ázsiai Unióról sem hallottam, ami minden bizonyal megalakul majd....érdekes jövőkép alakult ki bennem :D
  • Sanyix
    #11
    És te utánanéztél a csillagállásoknak? Vagy utánanézés nélkül mondod hogy tudatlan embereknek ezt lehet bemagyarázni?
  • LasDen #12
    de ahhoz hogy ezt tud nem kell utánanézni a dolgoknak :D de a csillagállásoknak én sem néztem utána :D
  • Mor3llo
    #13
    Éppen ezt mondom, énsem vagyok csillagász, nem is néztem utána, így igencsak néztem a csillagos résznél is:)
  • BaLTáSGYiLKoS
    #14
    a hazugságon, félrevezetésen, kábításon (lehet hatásvadászatot kellene írni), a tudatlanság kihasználásán (úgy tudom ámérikái eme "remekmű") nem szabadna gondolkodni szvsz.

    vannak nézhető részek, de direkt propagandaszagot érzek a háttérben, tehát csak óvatosan
  • Mor3llo
    #15
    A háborúk nem biztos.Pearl Harborról már olvastam korábban is, szeptember 11-et nem tartottam nagyon sosem annak, mint amit láttam a TV-ben, vagy olvastam újságokban.Így könnyen elképzelhető, hogy Vietnam, és az 1. világháború is igaz.
    Van az a Kennedy-s rész, ha az tényleg az ő hangja, akkor eléggé elhatalmasodott már az a "hatalom", természetesen ha létezik.Megpróbált kiállni az igazáért, láthatjuk mi lett a sorsa...szeretek az ilyeneken gondolkodni, na :)
  • trident
    #16
    Nem kell asztrológusnak lenned, elég csak a bika - kos - halakat (hogy csak egy "momentumot" ragadjak ki) a művészettörténettel, szimbolikával összevetned, számos egyezést találsz. Ráadásul nem szabad elfeledni, hogy az akkori embereknek nagyságrendekkel fontosabb volt az asztrológia, csillagok, időjárás megfigyelése, azok "gyakorlati" használata.
  • trident
    #17
    Persze, nem gond az ha te így látod, én nem feltétlen, de természetesen nem is akarok én elhinni mindent. Én hasznosan néztem meg.:)

    Propaganda? Saját értelmezések? Igen, az is van benne! Ha megnézed pl. a Michael Moore filmeket, abba is találsz propagandát.
  • LasDen #18
    Mondjuk a legelgondolkodtatóbb dolog az a mikrochip amit beakarnak vezetni....azzal már kontrollálhatják erősen az embereket.......
  • BaLTáSGYiLKoS
    #19
    aznap (09.11) az első észrevételem az volt, hogy "véletlenül" pont ott kamerázik az ürgepásztor, és nem pánikol be, és pont elkap mindent, és...
    a második: lánglovagok be, épület le???????????
  • BaLTáSGYiLKoS
    #20
    nem kell csip-csip csóka, ott a mobil majd mindenki zsebébe
  • Sanyix
    #21
    Pedig igaz ez a rész, ettől van az évszakok eltolódása is (13k év múlva most augusztusban lesz a tél vége az északi féltekén, délen meg a nyár vége, pont fordítva mint most, és ugyanettől az eltolódástól van a nap az adott napokon bizonyos csillagképben, ahogy a filmben is van.
  • Mor3llo
    #22
  • kulabácsi
    #23
    érdekes film, mindenkinek ajánlom figyelmébe
  • Borg
    #24
    Ne értsd félre, nagyon jó filmek.

    Csak rendkívül manipulatívan vannak felépítve. Először hatásvadász képekkel, videókkal, hangokkal tuningol fel érzelmileg, és utána ezekre az érzéseidre bazírozva olyan dolgokat tálal fel bizonyított TÉNYKÉNT, amelyek nemhogy nem bizonyítottak, de legalább annyi érv van ellenük mint mellettük.

    Szóval erősen vitatható. Elég ha csak a 9/11-es állításait megnézed. A nagyrészük hihető, ha úgy állítod be magad, hogy köcsög amerikai kormány. Ha viszont velük szemben vagy jóhiszemű, akkor máris csak mosolyogsz az egészen. Még wikipedia oldal is alakult ezeknek az összesküvés elméleteknek a cáfolására. Ahol legalább ennyire meggyőző dolgokat vonultatnak fel.

    Meg pl hogy minden istenség dec25-én született. Ökörség. De ha valaki nem néz utána rendesen, teljesen hihetően tálalták fel. Hórusz pl nem napisten, hanem eredetileg az ég istene volt. Seth-el volt egy viadala, de szó sinsc arról hogy folyamatosan ellenségek lettek volna. Ráadásul Hórusznál sosem irtak sehol olyat, hogy szeplőtlenül fogant volna. Újabb ferdítés, hogy a hatásvadászat kerek legyen.

    A vatikánt pl rendszeresen emliti középkori viszonylatban, holott 1929-ben alapították, addig Rómának hívták.

    Viszont mindezen tévedések, félremagyarázások ellenére jó kis összeállítás, és valóban elgondolkodtató a mondanivalója. Ha nem is több.
  • trident
    #25
    A vallásba azért nem szeretek belemenni, mert a hit nem tudományos tényeken alapszik, másrészt kicsi a valószínűsége, hogy teljesen feltárható, de ettől függetlenül érdekes téma.

    A 9/11-nél pedig érdemesebb nem feltétlen a jóhiszeműségre alapozni.
    Jóval több kérdés, visszásság van, gondolom a farenheit 911-et te is láttad, biztos vagyok benne, hogy benned is számos kérdés merült fel. Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy egy konfliktust ki is lehet robbantani, számos példa van rá, a grúz konfliktus is lehet hasonló, ahol a geopolitika vezetett ide, talán vezetékeket sem véletlen bombáztak.

    De én fölösen nem is szeretnék vitázni, mindenki döntse el, mit gondol az egészről és az egyes részekről!:)

    Nem szorosan, de a témához kapcsolódik, kapcsolódhat a Where in the World Is Osama Bin Laden? című film, illetve a War made easy című film.

    Jó hír, hogy már mindkettő megjelent, rossz hír viszont, hogy angolul folyamatosan nem beszélők még nem élvezhetik, nincs hozzá felirat.
    A hosszúpuskán már kértem, remélem lesz olyan aki lefordítja, elkészíti a feliratot (eddig nem volt reakció vagy válasz).
  • Risu Führer
    #26
    http://bombagyar.hu/index.php?post=243
  • Mor3llo
    #27
    Én Amerikáról könnyen eltudom képzelni, hogy casus bellit gerjeszt magának, hogy ezáltal fitogtassa erejét, nyersanyagokat szerezzen, töltényeket lőjjön el (ne felejtsük el, a fegyver hatalmas biznisz)...
  • Kicsikiraly
    #28
    megnéztem az intrót és az első pár mondat után kikapcsoltam. valahogy az az érzésem, ha sokáig hallgatom, beleivódik a fejembe, és tényleg ez lesz. köszönöm. nem kérem.
  • Mor3llo
    #30
    omg
  • homeless
    #31
    Lol pont tomcat ír kritikát erről? :D:D:D Ő a legnagyobb összeesküvésgyártó Magyarországon... Csak az szúrja a szemét, hogy a vallásokat kritizálják és az övét nem említik meg.

    A film amúgy elég jó. Én élveztem végig annak ellenére, hogy nem szoktam komolyan venni az ilyeneket. Az a baj, hogy az emberek 99%-a nem néz utána azoknak amiket a film állít, sőt sokmindennek utána se tudnának. Erre épít az összes összeesküvéselmélet.
  • Risu Führer
    #32
    nem nem az ő vallását is megemlítik
  • Mor3llo
    #33
    Igen, de pl az emberek nagyrésze egyből le is baromságozza az összest ilyet, és aki mer ezeken gondolkodni, azt pedig hülyének tartják.
    Attól hogy valaki érdeklődik, és szereti, ha lehet valamin rágódni, még nem hülye...
  • Mor3llo
    #34
    összes*
  • Borg
    #35
    Zeitgeist: Addendum 10/02/08
  • OPM
    #36
    thx az infot! meglessük
  • trident
    #37

    Remélem lesz nemsokára felirat, angol nyelvileg hátrányos helyzetben leledzem.:)
  • Borg
    #38
    Jó lett ez az új rész. Nem kicsit, nagyon. Még mélyebb, még megdöbbentőbb mint az eddigiek, és ami a legfontosabb: A megoldásról is részletesen szó esik.
  • LasDen #39
    és ez most miről szól??? :D
  • GregSB
    #40
    Valóban érdemes megnézni, sok érdekes dolog hangzik el benne.

    Mondjuk az első 1 óra bárkinek triviális lehet, aki gazdasági képzésben vett részt felsőoktatásban, mert a monetáris rendszer történelmét, előnyeit és hátrányait bemutatják az órákon is. És aki nem csak melegedni jár be ezekre az órákra az belátja mindazt amire ez a rész akar rávilágítani, és hogy miért kezd kibontakozni egy egyre nagyobb gazdasági válság.

    A baj igazából hogy nem igazán van tőle jelenleg jobb rendszer, és senki nem tudja hogy mi lehetne ez.

    Jacque Fresco által elképzelt pénz nélküli, unalmas munkát robotok által kiváltó világ utópisztikus, nem életképes. Az emberek mindig többre és jobbra vágynak. Hiába tűnne el a bűnforrások nagy része azzal hogy megszűnne a pénz, amíg léteznek hataloméhes, önző emberek. Akik irányítani akarnak, akik maguknak akarják mindenből a legtöbbet, legjobbat.

    Lehet hogy igaza van Jacque-nek hogy ez nem ősi emberi ösztön, csupán egy ránkerőltetett viselkedési forma, de akkor hogy ez megváltozzon nem is tudom mire lenne szükség... Egy óriási agymosó fényrúdra a Man in Blackből, amivel 1 gombnyomásra át lehet alakítani az összes embert a Földön...
  • Borg
    #41
    Az új társadalmi rendszerbe vezető út nyilván nem azzal kezdődik, hogy hopsz megszűntetjük a pénzt.
    Lehetne úgy is kezdeni, hogy az áram, a távhő, a melegvíz ingyenessé válnak, sőt szükségtelenné teszik a gázt pl, mert geotermikus és napelemes megoldásokra tér át mindenki. Nem kell egyéni geotermikus (aktívház) vagy napelemes megoldásokban gondolkodni, elég lenne a városi hálózatokat a hagyományos tüzelésű hőerőművekről átállítani geotermikusra.

    Gondolj bele mennyi pénz marad az embereknél, ha nincs áram, melegvíz, távhő és gáz számla? Nem beszélve a környezetvédelemről. És ez nem egy utópisztikus elképzelés, hiszen minden technológia rendelkezésre áll hozzá.

    Mi lenne ha azt mondanád egy egész városnak, hogy 3 év múlva nem kell fizessenek ezekért? Szerinted nem fognának össze hogy megvalósuljon?