71
Anyajegy eltávolítása
  • kas123
    #1
    Üdv mindenki. Van 3 anyajegyem (2 az arcomon, 1 a hátamon) amit le szeretnék szedetni, csak félek, hogy heg marad utánuk (a hátamon nem zavarna a heg, de az arcomon eléggé zavaró lenne (valszeg zavaróbb mint az anyajegy). + nagyon irreális árakat találtam a neten, amik megint csak elriasztottak, pedig a hátamon levőt mindenképp le kell szedni, mivel az kiáll és ha vmibe beleakad akkor... :S:S:S

    Ha valakinek van már e téren tapasztalata az legyen szíves ossza meg velem. Gondolok itt arra, hogy hol csináltatta, mennyiért, maradt e heg, mit kellett csinálni a levétel után...

    köszönöm előre is
  • ChuckyHUN
    #2
    HARAPDLE
  • kas123
    #3
    a degenerált hozzászólásokat lécci mellőzzük
  • Pistike 007
    #4
    +fav
  • akyyy
    #5
    nekem volt egy szemölcs a hátamon, és egyszer valami miatt elkezdett nőni, már akkora lett mint egy borsószem, és elgészokszor felsérült, ilyenkor vérzett is, bárnem fájt, de mütét lett belőle.

    Heg az a mai napig van, és valszeg olyan is marad:( bár nemtudom hogy ez köszönhető e a korháznak, sztem máshol gond és heg nélkül megcsinálják.
  • TVelvet
    #6
    Én 2 napja szedettem le a hátamon meg az oldalamról, kapsz helyi érzéstelenítést (injeckio) aztan szépen kivágják, majd összevarják, aztán pár naponta cserélik a kötést. nem egy nagy vasziszdasz, fogorvos jobban fáj.:)
  • REALista
    #7
    Nekem is volt egy kiálló anyajegyem amit lekaptak.1 cm-es heg marad maradt utána de nem zavaró mert a hátamon van.Olyan mintha hátba lőttek volna...:D
  • kas123
    #8
    tehát ha vágják akkor heg... :S, az viszont csak a hátamra gut
    pénzbe mennyibe fájt ez az egész?
  • Bulykin
    #9
    de ah kórházba csináltatod(gondolom a sebészeten) akkor ingyenes nem???
  • berczely
    #10
    Nekem levették ingyen mert megsérült és csúnya lett :D
  • grebber
    #11
    Én else merek mnni menni nekem nagyon sok kicsi van a kezemen a hátamon.Ezért nem is merek napozni mert félek elrákosodnak.
  • blackgamer
    #12
    szexepil
    én úgy tudom hogy anyajegyet nem piszkálnak, mert elburjánozhat
    a szemölcs amit leszednek, illetve vannak kisebb kinövések amit leégetnek
  • Bulykin
    #13
    én holnap megyek a szemölcsömmel a sebészetre^^ csak azért érdekelne:)
  • akyyy
    #14
    jaja nekemis:D átszúrtak egy kardal vagy lelőttek:D mondták is tesiórán amikor öltöztem, hogy dikkmá lelőtték
  • akyyy
    #15
    hát inkább fizettem volna, csak ne ez az arab terroristakinézetü doki csinálta volna aki magyarul se tudodt
  • Bulykin
    #16
    szóval ingyenes^^
    egyébként az rendes doki:) nekem volt már orvosom:D
  • kas123
    #17
    Nah beszéltem pár csaj ismerősömmel és arra jutottam, hogy csütörtökön irány a bőrgyógyász. A hátamon levőt leszedetem, az arcomon levőket nem. Szerencsére a nagyobbik pont úgy helyezkedik el h a hajammal el tudom takarni. A kicsi meg olyan pici mint 1 tollpötty :D, szal az se zavaró. + 1 lány se mondta h csúnya, sőt volt akinek tetszik :D, csak nekem nem tetszett.


  • S8DJ
    #18
    ezmegmi?
  • kas123
    #19
    Egy olyan téma ami a te intelligenciádat meghaladja, mielőtt kisütnéd az agyadat menj át valamelyik gumitémába.
  • S8DJ
    #20
    ok de csak utánad
  • kas123
    #21
    ott találkozunk, csőőőőőőőő
  • n3whous3
    #22
    Nekem elég sok anyajegyem van és nem 100-asok (értsd veszélyeztető tényezők). Lesz is októberben 2 leszedetve. Természetesen az "ingyér" féle módi, vagyis nem lézeres, de az orvosnak láttam egy munkáját, tenyéren nagy anyajegy és nincs nagy hegg. Arc esetén azonban ajánlatos szerintem tényleg valahogy lézeres eltávolításra bekerülni, mert ha azt elkúrják, az gáz, nekem most a hátamon lesz "módosítás", arra nem adok igazából...

    Anyajeggyel nem is az a gond, amit te mondasz, hogy esztétikai gond. Sokszoros bőrrák veszélyeztetőek némelyikek. Nem mindegyik típusú, de hogy is mondjam az "elfajzottak". Ezért szedetem le őket.

    Helyi érzéstelenítés, vágás, kb ennyi a téma, 1,5-2 óra és megyek is haza, aztán 1 hétig marad a kötés és 1 hónapig meg pihentetni a kényes részt.
  • offkorz
    #23
    photoshop:-|
  • n3whous3
    #24
    Nekem ilyen nem említettek.
  • n3whous3
    #25
    #3
  • n3whous3
    #26
    cikk

    "Régen túlhaladott nézet, hogy nem szabad eltávolítani, megbolygatni. Igenis el kell és el lehet távolítani. Megfelelő szakember kezében az eltávolítás nem jelenti a megbolygatást. Semmilyen káros következménye nincs a békés anyajegy szakszerű eltávolításának, ha csak azt a pici heget nem tekintjük annak, ami a nagyobb fekete folt után marad."
  • offkorz
    #27
    kussolj
  • Muki100
    #28
    Nekem nemrég volt és nem vészes, igaz magánrendelőben ami viszont sok $$$-be került, de a hagyományos megoldáshoz képest azt mondom megéri.
  • n3whous3
    #29
    Elég volt egy hsz tőled, ami szerintem lejáratott téged az SG berkein belül, de nem kell ugye említenem?
  • kas123
    #30
    menj S8DJ után
  • n3whous3
    #31
    Sok = mennyi?
  • offkorz
    #32
    de
  • n3whous3
    #33
    Már diccsen meg a forrás, sózry.
  • offkorz
    #34
    fail-.-
  • David2
    #35
    én is gondolkodtam rajta, h kéne távolíttatni. Hasamon és oldalamon lenne 3-4 olyan, ami esztétikailag még teljesen okés, de mivel szeretek napozni mégis csak potenciálisan veszélyforrás.

    nemtom, h amit ti szedettetek le mekkora volt, nekem a legnagyobb nincs 1cm hozzú, s max 1-2 mmt állhat ki
  • zvaragabor
    #36
    Nekem a hasamon van egy borsónyi szemölcs, nekem azt kellene lekapatni. Kas láttad már gondolom. :D
  • passatgt
    #37
    csak akkor gázos az anyajegy ha kiemelkedik?

    nekem van pár, de inkább csak egy pici barna folt és "síkban" van:)
  • Fbn Lx
    #38
    a két karomon összeadva több mint 30 pici van, leégések meg napozások maradványai.
    de amúgy nem is feltűnő.fejem tetején van egy kb. 2 négyzetcentis, de azt meg haj fedi.
    és valamért születésem óta teljesen elhalványodott, már szinte nem is látszik...
  • kas123
    #39
    igen igen :D
  • Broafka
    #40
    nekem a vállamon van egy kicsi szar, szerintem szemölcs, de idegesítő, mert amikor a környékén viszket, mnidig belekapok és fáj. Amúgy nem észrevehető, amíg nem nő a kis kecie addig hagyom a francba