77
Egy relatíve új stílus a Happy Hardcore és a Trance keveredéséből - egyéni hangzással és hangulattal.
  • Dying Soul
    #1
    A Freeform Hardcore a Hard Dance 1999-ben megjelent válfaja, mely a Happy Hardcore-ból fejlődött ki. Sharkey és Kevin Energy kezdtek el kísérletezgetni, majd létrehozták a Freeformot, amelynek hangzása azóta egységesedett és követői is akadtak, akik aztán még három alstílusra bontották a műfajt. Ezek: UK Freeform, FiNRG, NuNRG.

    Az UK Freeform áll legközelebb az ősműfajhoz, és általában sokkal dallamosabb, mint a másik két alstílus. Vokálokat is itt találunk legtöbbet, ha a három ágat nézzük (máshol sample-k vannak inkább). Főbb képviselők: DJ Sharkey, Kevin Energy, K-Complex, Stormtrooper.

    A FiNRG sokkal közelebb áll a Hard NRG-hez és a psytrance-hez, ennek köszönhetően másképpen szól. Később alakult, ki, mint a brit freeform; 2002-re teszik ezt az időpontot, amikor Karri K, Nemes és a Carbon Based összefogásával kialakították a finn hangzást. Egy évvel később Alek Száhala és DJ RX is csatlakoztak, egyéni ízt hozva a mezőnybe. A FiNRG egy tágabb fogalom, mint a UK Freeform, mert a hangzás sokkal változatosabb: a gonosz, sötéttől a pszichedelikussabb, vidámabbig minden előfordul. Míg a UK Freeform zenészek acides és pszichedelikus effekteket használnak ahhoz, hogy erősítsék a keményebb részeket, addig a FiNRG-t játszó DJ-k inkább a bonyolultságra és a zene mélységére mennek rá.

    A NuNRG a legújabb stílus, mind közül a leginkább kísérleti. Keresztezi a UK Freeformot a FiNRG-vel, amelett, hogy mást is hozzáad, pl a következőket: Hardcore, Hard Trance, Acid Trance, Psytrance, Hard House, Hard NRG, Drum'n'Bass és Breakbeat. A stílus első képviselői A.M.S és CLSM voltak, de azóta Alek Száhala, DJ RX, Sharkey is készít NuNRG számokat. Happy hardcore-tól kezdve a dallamos hard trance-en keresztül a durva, acides hangzás mellett megtalálható benne a downtempo és a chillout is.

    Általánosan tehát elmondható, hogy a Freeform egy nagyon új, általában nagyon gyors - 160-180 BPM körüli zenei stílus, amely leginkább a Happy Hardcore és a Trance elemeit használta fel módosítva, létrehozva a saját hangzását.


    Első
    Második
    Harmadik
  • leho94
    #2
    Öreg vok én már ehhez
  • VRSDM
    #3
    biztos jó ez de nem az én világom.
    haj besriccentve, fehér sportzakó a vállamon, aztán megyek szívószállal inni a sört meg szívni a gyorsítót kettő tabletta közöt a tucmurákra... :/
  • Dying Soul
    #4
    sztereotíp. :)
  • VRSDM
    #5
    agyroncsolót hallgató.
    amúgy érdekes, mert a gyors tempóval semmi gondom, csak ne legyen ennyire monoton, tört ütemből jöhet bármilyen mosogépdob+sóder fazon :D de ilyen 8ados monoton... :/ nem.
  • kulabácsi
    #6
    :)
  • kulabácsi
    #7
    nemtod te mi a jó...
  • kulabácsi
    #8
    akkor ide is linkelem, meg még fogok párat :)
  • kulabácsi
    #9
    ha találszvmi jó kis letöltő oldalt akkor linkeld plz, mert nekem eddig nem nagyon sikerált :(
    amit meg tegnap mondtam háááát elég sokmindent töröltek már :(
  • Dying Soul
    #10
    majd rájössz, hogy nem így van. talán.



    nagyon jó mix:

    http://www.finrg.com/forum/viewtopic.php?id=824
  • kulabácsi
    #11
    pain on creation - V8
    pain on creation - lowrider
    pain on creation - hypnodisc
    pain on creation & nomic - make me real
  • kulabácsi
    #12
    utcsó szám best!!!
  • kulabácsi
    #13
    FINRG
    DJ RX - Frozen Flame
  • kulabácsi
    #14
    ez még 1 jó mix
    azt befejeztem :D
  • cenobite
    #15
    Lehet, hogy nem ide illik, hanem inkább ide, de azért csak betolom. :)


    Kicsit óckúl, kicsit sok a bípíjem, de azért fogyasszátok szeretettel!
  • Dying Soul
    #16
    az első linkben szóló csudimuzsika majd a Hakkapeliitta Vol.2-őn jön ki.
  • Dying Soul
    #17
    alek száhala

    nunrg
  • kulabácsi
    #18
    nunrg korrekt pakk énis lekaptam
  • Dying Soul
    #19
    most döglassú tegnaphoz képest :/
  • kulabácsi
    #20
    ja elég lassan jött nekem is, kb 4-5 nap alatt húztam le, de megéri :)
  • kulabácsi
    #21
    am gondolom már ismered, de ha nem akkor itt is vannak ingyenes mixek
    pain on creation mixe best
  • Frosty01
    #22
    de akkor ha leheccséges maradhattok ám seedelni is
  • Dying Soul
    #23
    szídeljéééé :D
  • Dying Soul
    #24
    én fogok ha lejön, kivéve mikor játszok
  • Dying Soul
    #25
    najapp, pain on creation kéne még, de azt még nem: leltemmeg sehol.
  • kulabácsi
    #26
    igazából én kikapcsoltam :D
  • kulabácsi
    #27
    há azon az oldalon fennvan a mixe, számait énis csak párat amit lentebb linkeltem, de azok meg 94Ksak :S
  • Frosty01
    #28
    te kurvák :D
    kapcsold vissza -.-"
    leszedtem azt a pár pain on creationt, nagyon pöpecek ^^
  • kulabácsi
    #29
    jah a mixét már vagy 100szor meghalgattam :D
  • kulabácsi
    #30
  • Dying Soul
    #31
    gyáhááá :D
  • FlyHigh
    #32
    Hát nem tudom srácok, belehallgattam POC zenéjébe. Szerintem ez sima pumpazene és nem elég technikás.
  • Riker
    #33
    nocsak, ilyen topic is van?:)

    nemtudom valamelyikőtök volt-e az április 30-án megtartott neoraven, de ott nightforce kizárólag ilyen muzsikákat játszott 1 órán keresztül...

    mindenesetre ideajánlom a következő bulit, ami szeptember végén lesz, ezúttal a uk hardcoreon van a hangsúly, de igen nagy az esély rá hogy néhány angol vagy finn freeform lemenjen:)

  • kulabácsi
    #34
    haver volt, ide meg megyünk valszeg :)
  • kulabácsi
    #35
    am a 3 termet hogy oldják meg k2be? :O
  • Riker
    #36
    pontosan nemtudom hol lesz kialakítva, de valljuk be, hely bőven van rá hisz a k2ben 4-5 chillout "terem" van, ahol nincs konkrétan semmi csak fotelek meg asztalok:)

    asszem ngohtosok is csináltak már ilyen 3 részes bulit, de mondjuk valóban a 2 terem a jellemző
  • kulabácsi
    #37
    ja van sok, csak azok azért elég kicsik...de énis láttam már 3 termes bulit, de mindig 2 volt amikor mi voltunk vagy 1 :)
    am rühellem azt a helyet :|
  • Riker
    #38
    megvannak a hibái, de meg kell becsülni azt a nagyon kevés szórakozóhelyet ahol eltűrik az ilyen stílusokat, és nem csak 120bpm alatt létezik náluk zene:)
  • kulabácsi
    #39
    ez így van sajna
  • Riker
    #40
    bár freeform nincs benne, némi kedvcsináló a bulihoz: