11
Wii kontroller PC-hez
  • Szolnokboy1
    #1
    A PC platform legnagyobb erőssége a billentyűzet és az egér jelenléte. Eme tökéletes kombináció, talán a repszimulátorokat leszámítva, mondhatni korlátlan szabadságot nyújt a játékosoknak. Az ASUS mégis úgy gondolta van értelme a Nintendo Wii kontroller párosához hasonló 3D mozgást leképező vezérlővel a PC piacra lépni.

    A Wii-hez hasonlóan itt is két részből áll a vezérlő. Az Activation hét gombot, míg a Navigation vezérlő egy hüvelykujjal irányítható mini-joyt tartalmaz. Mindkét vezérlőt rezgőmotorokkal látták el, a PC-vel pedig egy rádiós USB eszköz segítségével kommunikálnak. Három módban használhatjuk az Eee-t. A 3D-ben minden tengelyen leköveti a mozgást, ami kiváló lesz például bunyós játékokhoz. Autóversenyzős játékoknál, szimulátoroknál csupán a dőlésszöget figyeli, míg lövöldözős játékoknál egy síkban követi a mutató mozgását.

    A kontrollert az Eee sorozatú (Easy, Excellent, Exciting - Könnyű, Kiváló, Izgalmas) számítógépeihez kínálja az Asus, de hogy mikortól lehet majd Eee vezérlőt kapni, arról nem szól a fáma.

  • bardocz
    #2
    Szimulátorban körbenézni tényleg jó lehet majd,csak legyen aki utána viszarakja középállásban mondjuk egy kanyar közben,és még vált is:D
  • ProGabe #3
    ha aláraknak egy igazán jó szoftvert, még akár lehet is belőle valami. persze az csak egy dolog hogy már meglévő játékokban lehet használni. nem véletlenül csinálnak minden multiplatform játékból teljes egyedi Wii verziót (leszámítva persze hogy teljesítményben is alulmarad a többi platformmal szemben)
  • mama2
    #4
    Jeee!!! Épp most volt egy műsor amiben ezt mutatták és nagyon megtetszett:D. Milyen véletlenek vannak:D.
  • Palinko
    #5
    ez már régen nem kérdés, hogy hogyan bírsz fejmozgatással szimulátri nézetet alakítani:
    http://www.free-track.net/english/

    repülő szimulátorokhoz, autó szimulátorokhoz egyaránt
  • bardocz
    #6
    Tudom,hogy ár van rá technika,a linket nem néztem meg,de én ilyen sapkára szerelhető cuccost láttam,amit egy webkamera figyel,és úgy nézi a fejed mozgását.
  • Szolnokboy1
    #7
    de ha elnézel jobbra, akkor nem látod a monitort
  • bardocz
    #8
    De ha utánanéznél,akkor nem írnál baromságot;)
    Úgy van megcsinálva,hogy beállíthatod,hogy a te fejed mozgására menyit mozduljon,így kis mozdulatokkal nagyot forgathatsz rajta a gépen.
  • MuldR
    #9
    Adnak egy allvanyt, amivel a fejedre erositheted a TFT-t :) :D

    Viccet felreteve ez a wiiszeru kontroller pcre jol hangzik. Kivancsi vagyok mi fogja majd hasznalni. Valami jo kardos csapkodoshoz kiraly lenne :)
  • miki13
    #10
    http://www.videoplayer.hu/photos/show/82937
  • miki13
    #11
    miki