35
Ha énekes vagy,itt a helyed!!
  • Jimanszky
    #1
    Sziasztok!
    A topikba énekeseket várok,hogy megoszthassuk egymással tapasztalatainkat,hogyan vigyáztok a torkotokra,hangszalagokra,mit tesztek annak érdekében,hogy minél sikeresebbek legyetek,hangképzés,megjelenés,hozzáállás,próbák!Szóval mindent,ami egy énekessel és az énekléssel kapcsolatos!!
  • berczely
    #2
    Mér te énekes vagy?
  • Jimanszky
    #3
    Minden bizonnyal,ha már megnyitottam a topikot:)
  • gabber_saviola
    #4
    popsztár?
  • Jimanszky
    #5
    Titok
  • trogerzsiger
    #6
    Van róla videó? :-)
  • shad0w
    #7
    Az Eleven Hold új énekese, lelőttem a poént?
  • Jimanszky
    #8
    Megfeneklettek a tárgyalások:)
  • shad0w
    #9
    nahát, akkor most mivan, van egyáltalán új énekesük vagy nemigazán? :)
  • Jimanszky
    #10
    Lesz igen,de semmit se lehet tudni egyelőre.
  • shad0w
    #11
  • Jimanszky
    #12
    De ez a topik az énekesekről szól,hogy összegyűljünk,eszmét cseréljünk
  • milk41
    #13
    én néha szoktam fürdés közben énekelni,am eléggé rossz hangom van:D
  • Jimanszky
    #14
    Szomszédok szóltak már?:)
  • Beast Machine
    #15
    engem szoktak hívni focimeccsekre sztárvendégnek tömeget oszlatni :D
  • karajjj
    #16
    :AF_:SD:F_S.dfsdfa
    a fradistákat is fel tudod oszlatni? mert akkor az tényleg kemény lehet :DDDDD
  • Jimanszky
    #17
    Akkor te basszus lehetsz vagy Bariton:D
  • gabber_saviola
    #18
    fu az kemény műfaj :D
  • Balumann
    #19
    +fav
    Én ovis korom óta éneklek, először csak kórusban (Rádió gyermekkórusa, majd 6. félévtől operaház gyermekkórusa), Operában már szólót is énekeltem :) , aztán 9.-től meg zeneművészetibe van hangképzés (heti fél óra...), meg kórus is.
    Csak sajnos mutálás óta nincs jó hangom (legalábbis szerintem), maximum ha mély basszust kell énekelni. Tehát jelenleg úgy néz ki, hogy nem fogok tudni énekkel továbbmenni, úgyhogy karvezetés szak lesz szerintem. :(
    Mindenesetre jövőre (idén érettségiztem9 maradok 5. évre, közben lehet megpróbálok musicallel is, aztán majd meglátom. :-)

    (de lehet, hogy végül műszaki pályán megyek tovább, de kevesebb esély van rá).
  • Jimanszky
    #20
    Hát igen,a mutálás egy elég rossz dolog.Olyan mintha én sose mutáltam volna:)
  • Balumann
    #21
    Uh nekem nagyon rossz volt. tavaly ilyenkor nyáron még vékony hangon beszéltem (habár már kb. 8.-os koromban tudtam volna mutált hangon), de a sok éneklés miatt nem történt meg az átmenet folyamatosan. Aztán gégészhez mentünk (Balázs Boglárka), adott különböző gyakorlatokat, és így tudtam átszokni a mély beszédre. Kicsit furcsa volt :D
    De szóval a basszusnak ki kellene énekelni egyvonalas G-t, nekem már az egyvonalas C sem jön ki csak ha erősebben éneklem. Ha ordítok akkor még É is kijön, de az már nem nevezhető éneklésnek :D
  • Jimanszky
    #22
    Az komoly!Én tenor vagyok,ha minden igaz kontratenor.Pár éve jártam tanárhoz,ő mondta/klasszikus ének/.De észrevettem,ha sokáig énekelek,egy idő után nem tudok nagyon beszélni az alaphangomon,de énekelni igen.Mindenkinél így van?Meg az alap beszédhangom is mintha magasabban akarnék beszélni,de mélyebben beszélek és ez kicsit kellemetlen.De nem szeretnék nagyon magas hangon beszélni,nehogy félreértsenek:DDSzóval ez ilyen érdekes dolog..biztos átérzed milyen lehet.
  • Balumann
    #23
    Hát mondhatni, hogy 3-4 évig kontratenor hangom volt. A hangképző tanárom már 1. óta tudta, így 2.-ban engem mély hangon is énekeltetett, és utána nehéz volt a megszokott vékony hangomon beszélni (de a mély is rossz volt, nem tudtam egyszerűen rendesen hangsúlyozni meg ilyenek). Az utána lévő 2 évben csomószor leugrált a hangom, pl. mélyen nevettem :D
    Ha sokáig énekelsz magasan, akkor megszokod hogy ott tartod a gégédet fennt, és utána kicsit vissza kell "szokni" a normálishoz. Én pl. olyan gyakorlatokat kaptam, hogy a gégémet le kellett húznom, és számolni, szavakat mondani, hangsúlyozni, stb.. Pl. ha hangosan akartam szólni valakinek egyből magas hangon szólaltam meg :D

    Szerintem ha gyakorolsz akkor idő után könnyebb lesz váltani.
    Nekem az a baj, hogy kicsit rekedt is vagyok (vagy nem tudom?!), és ha magason próbálok valamit, akkor leugrik időnként :D

    Nah de szóval tudok magason is énekelni, és mélyen is. Viszont mélyen tisztán egyvonalas C-ig tudok énekelni. Magas hangon pedig egyvonalas Á-tól H-tól (de sokkal halkabban).
  • Jimanszky
    #24
    Én is berekedek,elég csúnya orrsövényferdülésem van,azt is meg kéne csináltatni,meg allergia,szóval van bajom elég.Persze már megszoktam,én túl mélyen nem tudok énekelni,csak magasabban,persze nem Bruce Dickinsont:).Megszoktam már,csak furcsa,hogy próba szünetében alig tudok beszélni.
  • Jimanszky
    #25
    Tudnál nekem küldeni skálagyakorlatokat?Neten nem igen találok.Van egy de az női altra
  • Balumann
    #26
    Skálagyakorlatokat küldeni? :| Nem tudok leírt formában skálagyakorlatokat. Tippként tudom mondani, hogy ha skálázol, akkor először érdemes 1 hangon zümmögni amíg bírod levegővel (addig a magasságig és mélységig ameddig nagyon kényelmes), akkor utána valami magánhangzóval szintén lassú 2-3 hangterjedelmü gyakorlat, egy kicsivel mehet feljebb. Utána kicsivel gyorsabb, mássalhangzóval is. Aztán lehet egy gyors oktávos skála (dorémifászolátido hangokon, mondjuk sziiiiiijaaaaaaa -val). Végül valami staccato -t. Én nem tudok róla, hogy lenne kottázott gyakorlat, de ha gondolod lekottázhatok párat (ha találok egy normálisan használható kottaszerkesztő progit).
  • Jimanszky
    #27
    igazából hanganyagra gondoltam.Szeretnék fejlődni,mert tudom,hogy többre vagyok képes!Tényleg sokat segítenél,ha küldenél párat!!!Mi énekesek tartsunk össze
  • Jimanszky
    #28
    A másik meg,hogy panelban lakok,így félek a szomszédoktól:(.Meg esetleg írhatnál pár hangképzéses gyakorlatot,hogy képezzem a hangomat helyesen!Érted te mire gondolok:)
  • Balumann
    #29
    Hanganyagot nem nagyon tudok küldeni, és igazából nincs is sok értelme. Ha hatékonyan szeretnél gyakorolni, akkor azt a saját hangfekvésednek megfelelően kell. Azért is írtam úgy, hogy először csak addig ameddig nagyon kényelmes, utána fokozatosan gyorsabbakat, nagyobb terjedelmüeket, és egyre feljebb.
    Természetesen jó, ha zongora mellett tudsz gyakorolni.

    Vegyél fel MsN-en.
  • Balumann
    #30
    A szomszédok nekem is sok gondot okoznak, bár az éneklésem szerencsére nem hallatszik át. Egyébként sokat segít, ha a szád elé teszel egy párnát, vagy valamit.
    De én nem nagyon szoktam itthon énekelni, csak ha meg kell tanulni valamit. Épp elég az amennyit suliban kell használnom (heti 2x 1 óra kórus, fél óra hangképzés, szolfézs órán és néha zeneelméleten is kell énekelni, stb.).
  • Jimanszky
    #31
    Ja hát neked jó,mert suliba jársz és ezt tanulod.Egyébként párnával szoktam:)
  • Pepsi Twist
    #32
    sáláláááááá magas ccccccc XD
  • Balumann
    #33
    Ablakra van garancia?
  • Solten
    #34
    3 tenors :)
  • Jimanszky
    #35
    Most inkább csak kettő;))