116
siker és bukás statisztikában
  • Prince23
    #1
    Először is mi az a blockbuster?
    Blockbuster: az a film USA-ban vagy Összbevételben (amerikai mozibevétel dollár), amelyik maximum egy év alatt átlépi a 100 Millió dolláros határt. Ha egy film 90M hozott Hollywoodnak, akkor az már nem blockbuster, csak egy sima sikerfilm. Remélem érthetően leírtam.

    Most jelenesetben napjaink filmjei az aktuálisak.
    Batman - The Dark Knight jelenleg kasszát robbantott.
    Első hétvégei bevétel USA: 158.4 M
    Jelenlegi állás USA: 400 M !!!!!!
    Jelenlegi Összbevétel: 604 M
    Költség: 185 M
    Bődületes mennyiséget termelt, és a a stat szerint tovább fogja növelni előnyét a Mumia 3-al szemben USA-ban.
    The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor mindössze csak 40 millióval nyított 3 nap alatt (első hétvégei bevétel). jelenleg 45 milliónál tart a 145 milliós költségvetésű film.

    Gondoltam kezdésként dumálhatnunk film bizniszekről is itt. Most felhoztam egy aktuális témát.
    Ha nem jó a topik, akkor töröltetem.
  • XxTyl3rxX
    #2
    Jah a Batman az abszolút első! És sztem az is marad, mert mostanában nem lesz olyan film, amelynek ennyi rajongója lenne!
    De a Múmiára is kiváncsi leszek :D Azért Brendan Fraser-nek sem mehet rosszul, ha egyszerre jön ki 2 filmje is!!!!
    Amugy jó ötlet ez a topic! :D
  • zaki
    #3
    Kíváncsi vagyok 1 hónap múlva hol fog állni a Dark Knight. Nem lennék meglepve, ha feljönne a Titanic mögé a 2. helyre...
  • Prince23
    #4
    Az esély pedig adott! És nagyon őrülnék, ha lealázná a trónról minden idők leggazdagabb filmjét! Titanic 600.8 Milliót termelt a tengerentúlon. Van esélye a Sötét lovagnak.
    A múmia 3-mal egy a baj: rosszkor debütált. (Batman) Máskülönben ez is blockbuster lenne egy hónap alatt szvsz.
  • XxTyl3rxX
    #5
    Hát ha nem is egy hónap alatt de tarolni fog az biztos!
  • Prince23
    #6
    Will Ferrell főszereplésével a Columbia Pictures is büszkélkedhet, a film címe: Step Bros..
    a 65 milliós budgetű (költségvetés) film már túllépte a költségvetését jelenleg. És jelenleg is tart a tarolása vigjátékok terén. 31 millióval nyított, ami elég magas arány vigjátékhoz képest.


    Minden infót innen szerzek: boxofficemojo.com (a legjobb filmek bevételeivel foglalkozó honlap)

    Úgy látszik, h ez év a képregények éve lesz. 1. helyen Batman van, 2.ik helyen pedig: Iron Man
    Mindenki fanyalogva beszélt erről a filmről, és láss csodát, a stat másról árulkodik. Minden idők legjobb bevételével büszkélkedhet Robert Downey jr filmje.
  • zaki
    #7
    Hellboy 2 szépen megbukott a pénztáraknál... :c
  • JackMeadow
    #8
    Téged ez atéma télleg érdekel, nem szarsz bele h menyit hoz egy film és mennyit nem, nem értem h ebbe mi lehet ilyen érdekfeszítő
  • Prince23
    #9
    Ja, még arra sem volt képes, h kiegyenlítse a számlát 1 hónap alatt. Illő lett volna a 85-öt behoznia, no de ne igyunk előre a medve bőrére. Hiszen csak 25 napja debütált, amikor még csak 71.5 milliónál tartott.


    Kiszemelt filmem:
    Vantage point (Nyolc tanú)
    A film mindössze 40 millóból rakták össze, ahhoz képest, h tele voltak színészkavalkádokkal. 59 napja debütált a film. A Sony 40 milliót szánt a filmre. 22.8 milliót hozott ki az első hétvégei bevételeken, ami el is várható ilyen nagy színészekkel mint pl. Dennis Quiad vagy Matthew Fox. Több mint 3000 mozivásznon vetitteték le, végül otthonában sikeresen teljesítette a küldetést a maga kis 78.5 milliós bevételivel. (40 millától kezdődnek az igazán jó statsisztikai fimek minőségre)
    Összesen 150.7 milliót hozott a Világnak.
    Szórakoztató film nagyon, ajánlom mindenkinek, h nézze meg.
    pörgős, fordulatos, adrenalinbomba film!

    Várom a véleményetket, ill ti is írjatok vmit
  • XxTyl3rxX
    #10
    hellboy 2! sztem ettől nem is várt senki többet!!! de már az első része sem volt vmi nagy áttörés....
  • Prince23
    #11
    Nekem se jött be... Dardevil szintű volt az egész, szal értelmetlen film a hülyeségről
  • XxTyl3rxX
    #12
    az Incredible Hulk se hozozz valami nagy kassza robbanást! jelenleg csak 244 mill $-os bevétellel, elég silányan áll!
  • Prince23
    #13
    Otthonába megbukott, jókorát.
  • ForzaInter
    #14
    durván:o
  • ForzaInter
    #15
    gyakorlatilag ugyanugy áll mint első hulk...
  • Taranov
    #16
    Előre is elnézést azoktól, akiknek ezek a filmek (Hulk, Batman, Iron man) tetszenek, de én azt figyelem értetlenül, hogy a _jó_ hollywoodi filmek miért érnek el sokkal kisebb sikert, mint ezek a gyerekes mesék.
    (Legalábbis gondolom, hogy kisebb sikert érnek el)

    Gondolok itt pl. a Babelra, 21 Grammra vagy akár a Téglára.
  • ForzaInter
    #17
    Batman és Iron man óriási kassza sikr volt... és nem érnek el kisebb sikert, sőt... és egyáltalán nem gyerekmesék, főleg Batman:) nézd Dark Knightot:d
  • grebber
    #18
    Hát hamár Box office akkor linkeljük már a bevételi listát is:

    Minden idök legtöbb bevételét hozo filmek listája Igaz csak a legjobb 354 db film.
  • Prince23
    #19
    A tégla az nagysiker lett, blockbuster. 132.3 M usaban, összesen: 290 M (90 M költségvetéssel)
  • ForzaInter
    #20
    fűresz közül ugyan egyik sem lett blockbuster, de durván teljesítették, semmi pénzből 50-80 milliokat kaszáltak rajta...
  • sweech
    #21
    2. The Lord of the Rings: The Return of the King
    3. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
    4. Harry Potter and the Sorcerer's Stone
    5. Pirates of the Caribbean: At World's End
    6. Harry Potter and the Order of the Phoenix
    7. The Lord of the Rings: The Two Towers

    micsoda változatosság :0
  • Prince23
    #22
    Rambók közül a 2. rész lett csak blockbuster.
    Íme az ujabbik rész (2008)

    John Rambo
    Bukott film, de összbevételben ott volt rendesen.
  • sweech
    #23
    akkor miért bukott?
  • Prince23
    #24
    Nyílvánvalóan részesedik a világ bevételből, de otthon bukott, és nem blockbuster így, és nem is lesz az soha eza rész. Már lezárultak amerikában a vetitési jogok hivatalosan.
  • sandor8206
    #25
    Már egyszer ide valamelyik topikba bemásolta valaki, ha már van ilyen boxoffice topic ide is illik. Inflációt követő ÉSZAK-AMERIKAI bevétel, szóval ennyit a mai filmek eget rengető , csúcsokat döntögető bevételeiről, nagyon kellene nekik kapaszkodni, kár hogy ezt sokszor elfelejtjük, és azt megjegyezhetjük hogy nem csak anyagilag sikeres filmekről, hanem generációk legjobb filmjeiről és szakembereiről (pl: Cecil B.DeMille, Spielberg,G.Lucas, J.Cameron vagy Walt Disney) szól ez a lista, és ezek nem is össz. világ bevételek. (Hol van Spiderman,TDK, Gyűrűk Ura, HP, Karib-tenger Kalózai, Shrek stb.)Kíváncsi vagyok mikor kerülhet fel egy mai film erre az elég szűk és elit listára box-office szempontjából.(Talán James Cameronnak megint sikerülhet 2009-es Avatar?)


    ÉSZAK AMERKIAI BOX-OFFICE TOP 10

    1 Gone with the Wind MGM $1,430,476,000 $198,676,459 (1939)
    2 Star Wars Fox $1,261,086,700 $460,998,007 (1977)
    3 The Sound of Music Fox $1,008,300,900 $158,671,368 (1965)
    4 E.T.: The Extra-Terrestrial Uni. $1,004,328,700 $435,110,554 (1982)
    5 The Ten Commandments Par. $927,480,000 $65,500,000 (1956)
    6 Titanic Par. $908,688,900 $600,788,188 (1997)
    7 Jaws Uni. $906,798,000 $260,000,000 (1975)
    8 Doctor Zhivago MGM $878,879,000 $111,721,910 (1965)
    9 The Exorcist WB $782,826,200 $232,671,011 (1973)
    10 Snow White and the Seven Dwarfs Dis. $771,720,000 $184,925,486 (1937)
  • XxTyl3rxX
    #26
    Hát ezek a képregény "mesék" kapásból előnnyel indulnak mert mindenki ismeri őket! Nem egy tök ismeretlen történettel állunk szembe! és ki nem szerette gyerekkorában az ilyen meséket?! és ezt tudják a rendezők, producerek is, és óriási pénzt tolnak a filmbe, ami ugye még jobban felkelti a figyelmünket! és a látványról nem is beszélve...
    ettől függetlenül a Tégla nem lett rosszabb, csak más közönséget vonzott!(a Tégla nekem is nagyon tetszett) Mert míg a pl. Batman-re kisgyerekek is elmennek, a Tégla nem nagyon érdekelte a kisebb korosztályt.
  • zaki
    #27
    ez a lista az inflációt nézve készült.
  • sandor8206
    #28
    igen az első adat az infláció követő, a második pedig az akkori bevétel, szóval nagyon drukkolnak a TDK-nak hogy megközelítse a Titanicot, de ha ezt nézzük nem hiszem hogy termelhet "900 millkót" csak Amerikában.
  • Prince23
    #29
    Amcsiba 600.8 milliót termelt ki. Szal ott az esély betmennek
  • sandor8206
    #30
    Ha infláció arányosan nézzük a Titanic 900 millkot teljesített, szóval nincs ott az esély
    #25 hsz-t nézd meg!
  • sandor8206
    #31
    ja és a Titanic a 6. a többivel mi lesz?!
  • Prince23
    #32
    De inflációt ne nézzük már :D Amúgy teljesen igazatok van... csak a hivatalos adatokat tekintsük...
  • sandor8206
    #33
    Hát sajnos jó lenne ha nem kéne nézni, de hát 20 éve kerestek Mo-on az emberek kb.10 eFt-ot most meg 100eFt-ot még se milliomosok, szóval én azt mondom hogy így a korrekt, ennyivel tiszteljük meg a régi nagy blockbustereket és alkotóikat. És ne dőljünk be a stúdió majmolásának és a szenzációhajhász újságíró banda ajnározásának. Félreértés ne essék nem TDK ellenes vagyok, a Titanicot nem is szeretem de elismerem. De a lista szerintem nem csak anyagilag, de minőségileg is nagyon ott van, igazi KLASSZIKUSOK.
  • Prince23
    #34
    Átkéne írja a boxoffice honlap ezt az infláció különbséget legalább zárójelbe téve a filmek mellé. mert pl a top gun mai szemmel nem 170 valamennyit hozott hanem 400 körülit... bár ez csak saccoltam.
    Meg természetesen ami film 20 millióval nyított a 85-ös években az már 80-120 m-nak minősülne
  • sandor8206
    #35
    Ja és az is egy dolog, hogy mennyit termelt, de vajon a haszon mennyi. Most nincs kedvem utána nézni pontosan az adatoknak, de ha nem érti valaki mire gondolok itt van pár filmcím-Blair Witch Project, Grease-szóval nem csak az számít mennyit hoz hanem mennyit fektettek be, a Grease esetében ha jól emlékszem majdnem 4000 a haszon. Szóval én váltig tartom, hogy ez a bevételes dolog csak nagy hype, meg nagy mellveregetés én vagyok a király de ha a számok mögé néz az ember, a mai blockbusterek "képmutatóak".
  • sandor8206
    #36
    korrekt lenne a számukról az biztos
  • Prince23
    #37
    2002-től már nincs sok infláció különbség, nagyon minimális, szinte semmi
  • sandor8206
    #38
    Amúgy annyi példát lehetne sorolni, mit hogy nézzük, hogy elvesznénk a számok tengerében, csak azért írtam le ezeket a dolgokat (infláció, megtérülés stb.)hogy ezek a bevételi dolgok relatívak és mindenki azt magyaráz bele amit akar és a szenzációhajhász újságírók rápörögnek és szajkozzák a nagy hype-ban+forgalamzói is rápörög hisz jó reklám és lehet elér vagy +10% hasznot(kitudja tippeltem)+rajongók szajkozzák a nagy hype-ban.........Pl:hogy a TDK megdöntötte a Spiderman 3 első hétvégi rekordját (ami ha jól emlékszem tavalyi film, vagy tavaly előtti? szóval nem régi), csak azt nem teszik hozzá hogy azt többen nézték meg (Pókicára gondolok-csak megjegyzem nem tetszett) csak hát azóta mentek fel a jegyárak, arra több jegyet adtak el db-ra,ergo többen nézték meg. Ezek a boxoffice dolgok bonyolultak, összetettebbek.
  • Prince23
    #39
    21. szazdtól már eléggé lehet bizni az adatokban, nincs szükség átszámításokra
  • sandor8206
    #40
    pl:6,88-ról 7,08 dollárra mentek fel a jegyárak a Pókember3 és a TDK között, nem nagy növekvés mégis mennyit számított.