159
Mindent az indián kultúráról!
  • tigeroo
    #1
    Hali!
    Nemtudom ti hogy vagytok vele de engem nagyon érdekel a (főként észak-amerikai) indián törzsek kultúrája. Nagyon spirituális az egész engem az fogott meg, és képesek voltak harmóniában élni a természettel...(földanya tisztelete, totem az élőlényeknek stb.)
    Sajnos mostanra a kevés őslakos rezervátumokban van elkülönítve vagy keveredett az amerikai lakossággal.
    De remélem fog jönni pár ember társalogni:)
    Ha egy embert is megfog a téma akkor már megérte ez a topic.

    kezdésnek mondjuk:indián horoszkóp
    jöhetnek még képek frankó tetkókról is :D

    (mellesleg én majd a bal karomra szeretnék majd egy tolldíszt firkantani...)
  • Pistike 007
    #2
    +fav
    Imádom a témát!
  • Pistike 007
    #3
    A zenéjük valami fenomenális:)
  • berczely
    #4
    Zene király!Mindenük király!
    +fav
  • berczely
    #5

    Én az ilyen orca-s cuccokat szeretem tűlük!
  • tigeroo
    #6
    jaja tavaly voltunk a balatonnál nyaralni és ott nyomtak indiánok élő zenét:)

    a szám végén pedig körbejártak és lehetett albumot venni.
    nagyon jó relaxálós zene, és imádom hallgatni a "kántálás":)
    mintha valami felébredne bennem ebben az ingerszegény világban..
  • Pistike 007
    #7
    Nálunk Győrben a vásárokon mindig ottvannak. Két indián srác nyomatja a zenét és lehet venni tőlük ékszereket pipákat ruhákat... nagyon pöpec
    mindig bevásárolok náluk:D
  • tigeroo
    #8



    nekem ez tetszik nagyon (sas démon arccal)
  • berczely
    #9
  • tigeroo
    #10
  • berczely
    #11
    Havernak van ilyen pólója
  • Pistike 007
    #12
    Tök jó nekik nem kell borotválkozni:)
  • tigeroo
    #13


    "Hé! Hó hó hó! Nem tudom mit csináltok fiúk, de ez határozottan nem esőtánc"
  • tigeroo
    #14


    utcai zenészek
  • Pistike 007
    #15
    :/
  • tigeroo
    #16
    (tehát link =/= src címmel...jovan)
  • tigeroo
    #17
    akkor az oldszkúl megoldás:

    utcai zenészek
    relax zene:)
  • Pistike 007
    #18
    nyami esőtánc
  • tigeroo
    #19
  • tigeroo
    #20
    egy álomfogó (avagy álomcsapda):



    ,,A jó álmok átjutnak a nyíláson, a rossz álmok viszont csapdába esnek a hálóban, s elvésznek a hajnal fényében.''
  • Pistike 007
    #21
    Álomháló!
    Nekem is van egypár darab:D
  • Metalmilitiakid
    #22
    én is imádom az indián történetet, nagyon sokat olvastam róluk , meg sok karl may regényt , a zenéjük is jó, relaxálásra kiváló, anno tesómmal csináltunk itthon pipát meg sámánbotot sókristály díszítéssel
    +fav
  • Metalmilitiakid
    #23
    nálunk miskolcon is szokott kijárni indiánok játszák az alő zenét, szoktam is hallgatni csak sajnos nem sokszor érek rá :(
  • tigeroo
    #24



    Ne hagyjuk ki a vadlovakat sem!

    wikidézek:

    A legelső musztángok az 1500-as években Mexikóba hozott spanyol lovaktól származtak. Ezen lovak közül némelyek elszabadultak és az amerikai őslakosok befogták őket, így gyorsan elterjedtté váltak Északnyugat-Amerikában.
    Kártevőknek tekintették őket, mivel elették a marhák elől a takarmányt. 1900-tól a musztáng populáció drasztikusan lecsökkent. Napjainkban, a vadon élő musztáng populáció nagysága 40.000 és 100.000 közé tehető.
  • Pistike 007
    #25
    elég kevesen vannak:(
  • Red Bull
    #26
    megtuknád őket mi
  • Metalmilitiakid
    #27
    az a szép hogy az ameriakiak pusztították őket, utána meg autót neveznek el róla és most már abból több van mint 40-100 ezer példány, nemhogy a mustángokat szaporították volna
  • Metalmilitiakid
    #28
    na megjeletn az 1. animalsex es gratulálunk az elért teljesítményedhez
  • tigeroo
    #29
    igy van sajnos.
    ma már csak egy jól csengő név az egész...
    pedig az ilyen értékeket meg kellene őrizni...ha mindent elpusztítunk a világon már csak nekünk kell eltűnni...
    úgy érzem sikerülni fog
  • tigeroo
    #30
    visszamennyé vörös bika:)
  • Metalmilitiakid
    #31
    bocs amúgy téges is tisztellek de csak azért mert egy ÁLLAT vagy :D
  • Red Bull
    #32
    az a kis vörös középen jóféle, netagadd
  • Red Bull
    #33
  • tigeroo
    #34
    /ignore

    muszáj rosszalkodni?
    rádküldöm a rézfaszú baglyot
  • tigeroo
    #35
    ez tetszik:D ha toll van a tetkón akkor az zsigerből bejön...

    én valami ilyesmit akarok
    csak nemkell "medál" rá, elég egy szimpla bőrszalag és a tollak
  • Atkamon
    #36
    Elég durva amit az amerikaiak csináltak az indiánokkal. Nekem is nagyon tetszik a kultúra, főleg a zene.
    A kedvenc együttesem, a Nightwish csinált egy számot az indiánokról, ami az én kedvenc számom, és egy ranjongó csinált hozzá egy nagyon jó klippet. Ha érdekel ez az. Nem indián zene, csak indiánokról szól!
  • Red Bull
    #37
    most esett le mi van a képen amit linkeltem :)
  • tigeroo
    #38
    jöhet minden ami... ^

    topic is róluk szól:)
  • tigeroo
    #39
    sámán:



    Képes transzba esni, a közösségben ő képes kommunikálni a szellemvilággal, ezen kívül gyógyító

    A sámáni kultúrákban a dob az egyik legfontosabb kelléke volt a szellemvilágokba való utazásnak, emiatt sok helyütt a sámán lovának is nevezték. A ritmikus dobszó hipnotikus ritmusa (kb. 3-4 Hz) segítette a sámánt annak a tudatállapotnak a kialakulásában, amely a gyógyításhoz, jósláshoz elengedhetetlen volt.

    Nagyon hasonlóan tevékenykedtek a mi pogány táltosaink is.
  • tigeroo
    #40
    Láttam pár hónapja az M1-en egy francia ismeretterjesztő filmet, amiben pár francia emberke egy darabig egy alaszkai indián törzsben élt.
    Semmi extra, bölényeket tenyésztettek, és legelőváltó gazdálkodásban éltek.
    A sámán hegyi kristályokat használt a "nyűgös embereken", állítólag a kristály rezgése jótékony hatással van az emberre.