830
Lcd Tv összekötése Számítógéppel
  • zozo1976
    #1
    Sziasztok!

    Nemrég vásároltam egy Samsung LE26R8 tipúsu lcd tv-t,és ezt szeretném összekötni a számítógépemmel lehetőleg úgy,hogy a legjobb kép és hang minőséget kapjam!A tv használatijában azt olvastam,hogy erre az összekötésre a D-sub kábelt ajánlják!A számítógépemben egy kicsit régi videókártya van Ati Radeon 9200!Ez megfelelő erre a csatlakoztatási módhoz?Azért fordultam hozzátok,mert én nagyon amatőr vagyok még az ilyen problémákban,ezzel szemben ti profin űzitek ezt a dolgot!A válaszokat előre is köszönöm!
  • Zomil
    #2
    hm, sztem ezzel a video karival nem fog menni ,de hátha vki megcáfol :)
  • savior
    #3
    nezd meg, hogy milyen csatlakozok vannak a tv-n es a videokartyan. ha szerencsed van, akkor dvi vagy vga(akarcsak a monitorokon) talalhato rajtuk, es akkor ezekkel kosd ossze oket.
  • savior
    #4
    ha nincs szerencsed akkor pl s-video - scart kabellel tudod meg osszekotni. amugy par ezer forintert lehet venni olyan videokartyat, amelyiken van dvi es vga kimenet is(vagy 2 dvi). a vga-t dugod a monitorra, a dvi-t meg a tv-re
  • savior
    #5
    s-video scart kabel az jo pl divx vagy dvd filmet nezni, de az alacsony felbontas miatt(800x600) nem jo rajta jatszani vagy hd filmet nezni.
  • PyRex
    #6
    dsub = sima vga kábel. kösd rá és örülj :)
  • Alexease
    #7
    Azon a kartyan nem hiszem, hogy van DVI csati. Bar nem ismerem az ATI-kat, de eleg reginek tunik. Uj kartya vagy atalakito kell. De ha mar szep uj digi TV, akkor mar nem erdemes atalakitgatni:) Ha a 9200-es eddig megfelelt, akkor erdemesebb venni egy uj kartyat, valami frisett, legkisebbet, amin mar van rendes csati.
  • zozo1976
    #8
    Megnéztem a videokártyámat,a monitoron kívűl van rajta eggy Tv out,és eggy dvi kimenet!A tv pedig ezek! SCART, S-video, Komponens, HDMI, 3,5mm Jack, VGA
  • DanielT
    #9
    DVI-HDMI kábellel kaphatsz tökéletes képminőséget. Vehetsz pl edigitalban jó áron.
  • DanielT
    #10
    Ja, csak akkor, ha 2db HDMI van a Tv-n, mert ha csak 1, akkor az nem DVI kompatibilis. Mondjuk R8-as széria, szóval kettőnek kell lennie.
  • desigo
    #11
    Nekem is így van összekötve és hibátlanul működik
    pedig 10 méteres kábel...

    iponban a 3 méteres olcsóbb mint az edigitalban a 2 méteres...



    itt is érdemes nézelődni...
  • bon
    #12
    Én a HQvideo oldalról rendeltem 10m-es DVI-HDMi kábelt elég jó áron.
  • desigo
    #13
    nekem 12 k volt másfél éve...
  • bon
    #14
    Nagyon drágán vetted: link
  • desigo
    #15
    ez korrekt ár nagyon!

    enyém egyébként hdmi-hdmi

    de tény,hogy nem volt olcsó
    de örültem,hogy kaptam mert max 5 méter körül láttam mindenütt...
  • zozo1976
    #16
    A DVI-HDMI kábellel a hang is átjön,vagy ahoz még kell eggy kábel?
  • norbi56
    #17
    Nekünk nem LCD TV van hanem sima 100hertz-es hagyományos sony 82cm-es 8600gts vga-m van hogy lehetne rákötni a gépet a tv-re,Svideo output van a tv-n és a szokásos scart bemenetek
  • norbi56
    #18
    S-video Input*
  • Tobacco
    #19
    én dupla kábelezést használok, mert ha játszani szeretnék vagy csak monitorként használni akkor sima vga kábelel van össze kötve, de igy a filmeket nem tudom teljes képernyöre rakni, ezért ha filmet nézek akkor komponens kábelt kell használjak.

    Nekem 8600GT-m van de csak hd komponens kimenet van rajta, mert az s-video kábelen nincs semmi jel.
  • desigo
    #20
    hangot külön át kell vinni egy sima jack-jack végű vagy egy jack-RCA végű kábellel.(attól függ,hogy milyen bemenet van a tvn)
    bár én a gépről hallgatom a hangot amikor pl filmet nézek a tvn...
    nem is kötöttem össze

    pl

  • Prince of Máté
    #21
    Miért akarod rákötni? Monitor helyett akarod használni? Annak nem lenne jó, mert túl kicsi a felbontása, max DVD + Xvidre lehet használni.
  • Alexease
    #22
    Gondolom elsosorban TV-zni akar, mert csak monitornak ertelmetlen, kisfelbontasu es draga;) Ha csak 1 valaminek van hely, akkor inkabb egy 24 colos, full HD felbontasu monitor, fele ennyiert, TV-kartyaval:D
  • Naxos
    #23
    mielőtt megrendelnéd a kábelt (márha DVI kábelt rendelsz) ezt olvasd el figyelmesen!
  • Petka
    #24
    Arra esetleg tud valaki megoldást, hogy az 1366x768-as felbontást hogyan lehet előcsalogatni az xp-ből?
  • gurubefree
    #25
    Ez nem az XP-tol fugg hanem a megjelenitotol ( tv , monitor ) Ha a kijelzo tamogatja akkor az XP-n belul a Display settings-ben latni kell. Ez a felbontas nagyon jellemzo a 26" LCD-re.
    Ez talan segit "powerstip".
  • gurubefree
    #26
    Ez az .inf file-hoz "13,66,07,68,00,00,00,60" ha maskeppen nem megy.
    Annyit meg elarulhatnal , hogy milyen VGA-t hasznalsz .
  • Petka
    #27
    Laptopnak az intel gm950-es videokártyájáról van szó, amit nemigazán támogat a powerstrip, a tv támogatná (32" samsung), de gondolom a videokártya esetében esélytelen...
  • gurubefree
    #28
    Nagyon valoszinu .....
  • Amcir
    #29
    Kérdés egy crt-s tv-n amit scart rca van hogy lehet egy Randeon HD2400-vel öszekötni(azon s-video, hdmi, vga van) és egyiket se cserélném most le?
  • gurubefree
    #30
    Olyan scart kell amin van s-video ( van ilyen mert hasznaltam )
  • Amcir
    #31
    és utána a frekvánciát(képfriséést hogy állíthatom?
  • Blasta
    #32
    Én egy 82centis sharpot kötöttem rá a pc-re sima analóg vga kábellel és kifogástalan a képminőség
    (nem azt mondom, hogy tuti nem lehetne jobb, csak nekem ez is tökéletes)
  • repvez
    #33
    arra tud valaki megbizhato infot, hogy lehet használni egy LCD-tv-t sima elsödleges monitorként is használni, ugy hogy a VGA-ból DVI-HDMI átalakitoval kötném össze a házimozi erösitöt és abbol szintén HDMI-n kötném az LCD-t.Mivel a HDMI-n egyszerre menne a kép és a hang is és a hang az erösitöröl szolna.Természetesen TV-ként is ugyan ugy üzemeltetném, csak akkor el tudnám adni a monitort.
    A másik hogyha az erösitöig az összeköttetés változatlan maradna csak egy hagyományos tv-re menne ki a kép másodlagos monitorként akkor a nyagyfelbontásu filmeket meg tudja jeleniteni a régi tv?
    Egy onkyo tx sr505 ös erösitő és egy samsung cw25d83n tipusu tv lenne összekötve.Mert elöbb VGA-t cserélnék majd csak utánna TV-t.
  • [HUN]FaTaL
    #34
    Volt 9200ból s-videos és DVI-os változat, a kettő együtt nem szerepelt sosem.
  • arty
    #35
    "Gondolom elsosorban TV-zni akar, mert csak monitornak ertelmetlen, kisfelbontasu es draga;) Ha csak 1 valaminek van hely, akkor inkabb egy 24 colos, full HD felbontasu monitor, fele ennyiert, TV-kartyaval:D"

    1360x768 nem kicsi, simán elég, ha épp nem grafikázol, cad-ezel :)
    játszani viszont ideálisabb, mint egy 1920x1200as monitor, hiszen gyengébb vga is elég maghajtani, akár AA-val

    az ára kb ugyan annyi, mint egy 24"-es monitor, nem duplája már régota

    ---
    Zozo1976,
    "erre az összekötésre a D-sub kábelt ajánlják"

    felejtsd el, vegyél egy DVI-HDMI kábelt és kösd be a HDMI2 bemenetre, pc-t allitsd az 1360x768ra és 1:1 nativban fog menni

    a hang is átmegy a dvi/hdmi kábelen, de ahoz modernebb grafikus kártyát kell venned. az ATI-kon eleve van "hangkártya", nvidiákon pedig a szgépen belül a hangkártyád spdif kimenetét át kell kötni a geforce egyik bemenetére és akkor annak DVI/HDMI kimenetén is jön a hang, amit a tévé kiad. Mivel AGP slotod van ahogy nézem, vszeg csak ATI kártya jöhet szóba, HD2400/HD3450 vagy HD2600/HD3650 - utobbiak már játékra is alkalmasak, míg az előbbiek inkább csak videozni jók

    ---
    repvez,
    "hogy a VGA-ból DVI-HDMI átalakitoval kötném össze a házimozi erösitöt és abbol szintén HDMI-n kötném az LCD-t."

    DVI-HDMI menjen az erősitőbe -> HDMI-HDMI a tévébe : ehez olyan tévé kell, ami HDMI-n jövő képet képes nativan megjeleniteni. és persze azt sem ártana tudni, hogy vajon az erősitőd nem-e barmol bele a képbe HDMI-n, mert akkor monitorként használhatatlan minőségű lesz a kép, de filmezni sem lesz tökéletes ...

    ---
    Amcir,
    ellenőrizd, hogy a tévéd fogad-e a scart bemenetén s-video jelet. ha nem, akkor egy svideo->kompozit átalakito kell az svideo kábel végére, amit a már emlitett svideo/kompozit->scart átalakito kompozit bemenetére dugva juttathatsz a tévébe. ha képes fogadni svideot, akkor pedig a kábelt az svideo/kompozit->scart átalakito svideo bemenetére dugod
  • repvez
    #36
    Csak ezeket hogyan tudom kideriteni, hogy a TV támogatja e a nativ felbontást HDMI-n illetve hogy beletur-e az erösitö a képbe?
  • arty
    #37
    samsung biztosan tudja, ez lehet kiindulopont. erősitő... google vagy utolag derül ki h gond van :( akkor annyi van, h a hdmi kábelt egyből a tévébe viszed, a hangot pedig optikán/koaxon a hangkártyábol az erősitőbe ...

    de a mostani sony, lg modellekkel sem szokott gond lenni. sharp, philips, pana... nos, ezek nehezebb falatok, ameddig én 'hallottam' róluk, nem nagyon ment a nativ hajtás, de lehet h a mostaniak már jók, ill. lehet modellenként is eltérés
  • repvez
    #38
    Akkor megnyugodtam,mert eddig a samukat nézegettem.A hang az egy kicsit macerásabb,mert a PC most is optikán van osszekötve az erösitövel,de az uj videokártyán elviekben van egy külön hangcsip ami tudja a 7.1-es trueHD kodolást ,de azt nem tudom hogyan tudjam leválasztani a VGA-ról ha Direkt a TV-vel kellene összekötni a PC-t.
    Egyébként azt sem értem,hogy most az optikai kábelen miért csak stereoba mennek ki a hangok, pedig 7.1-es HD realtek hangcsip van a gépben is ,de a beépitett tesztelönél mindig csak a frontok szolnak és csak az erösitö keveri ki DPL2-öbe.
  • arty
    #39
    1. az onkyod nem képes semmiféle kodolt 7.1 hangot dekodolni HDMI-n, maximum pcm 7.1-et tud megszolaltatni, de ahogy olvasom hangot vszeg egyáltalán nem fogad a hdmi-n

    2. optikán csak pcm 2.0 (alapesetben a játékok/windows hangja ez!) vagy dolby digital 5.1/dts 5.1 megy át(dvd-n pl. ezek vannak ált.), tehát ahogy most működik, az teljesen normális.

    Összességében az erősitővel valo hdmi-s összekötéssel azt tudnád nyerni, h ha több eszközt vezetnél az erősitőbe HDMI-n(pc, dvd, bluray lejátszo, konzol...) utána azon kapcsolgatva válthatnál a források között, nem pedig a tévén + erősitőn kéne egyszerre allitgatni, hogy legyen kép és hang.
  • zozo1976
    #40
    Írtad,hogy vegyek eggy DVI-HDMI kábelt!Ebből elég az audió vagy inkább válasszam a digitálist?