61
Szalagszakadás - húzódás
  • tobias88
    #1
    Hellosztok, bocsi, tudom hogy be fogja valaki zárni, de nem tudtam máshogy infót szerezni!

    Fociztam és a bokám alámfordult! Irány az orvos, és azt mondta röntgen után hogy nincs eltörve, nyugodtan ráálhat, és elküldött! Bokám bedagadt nagyon és hasonlóan néz ki minta képen
    !
    Hogy tudja az orvos egy röntgen alapján megállapítani, hogy nem szakadt el??? Hozzá se ért a bokámgoz! 3 napja történt, rá rá tudok lépni, de járni viszont nem!

    Előre is köszi a segítséget!
  • tigeroo
    #2
    há bazmeg most szerinted mi jobban tudjuk mint egy orvos?
    menj el egy másikhoz, ha ilyet akarok nézni akkor meek a rotten.com-ra

    ps: azok a sexy lábujjak...
  • akyyy
    #3
    vannak még itt képek
    egy

    három
    robotzsaru


  • tobias88
    #4
    az az orvos egy szemétláda, és olyantól akarom kérdezni, akinek már volt gond a bokájával, és tudja, hogy hogy vizsgálták meg
  • flashpointer
    #5
    ha adtál neki pénzt megnyugodhatsz nem lesz baja ha azt mondta, ha nem akkor viszont sürgösen menj el egy masikhoz
  • bertino
    #6
    tolhattad volna linkekbe ezeket a kurvajo képeket...
  • bubu13
    #7
    Nekem is focizásnál történt.Megnézte az orvos a bokámat ahol bedagadt és elküldött röntgenre.Kiderült hogy letört egy darabka a bokámból.1.5 fekvő gipszet kaptam majd utána #3 hsz-ben lévő bokarögzitőt kellett viselnem
  • Maximus4
    #8
    Én 6 évig kézilabdáztam.Egy párszor nekem is volt ilyesmi,hogy a bokám zsömle nagyságúra dagadt.Amikor lesántikáltam a pályáról az edzőm azt mondta a pad mögött sétálgassak 10 percet utána álljak vissza.És bejött,egy-két nap alatt lelohadt,de kék zöld foltok azért maradtak egy darabig.szerintem neked is "csak" ez lehet a baj nem kell ide orvos.
  • repro
    #9
    Egész nap maradj ágyban, polcold fel. Vetess valakivel egy kiló mirelit borsót, csavard egy kidobandó pólóba és tedd a lábadra.
    Ha ráállsz vagy ülsz még szép, hogy bedagad.
  • tobias88
    #10
    4 napja történt, 4 napja nem mozgok, csak fekszek, most is laptopról írok és ennél jobban be van dagadva
  • passatgt
    #11
    fáj a lába?
    amputálja

    [egyebet nem tud hozzáfűzni]
  • Monoton
    #12
    "4 napja történt, 4 napja nem mozgok"

    Miért nem voltál másik orvosnál ha ennyire fáj?
  • gyuri12
    #13
    Szerintem gombásak a lábujjaid,vagy miért olyan fehéres a bőr? Hámlik?
  • shad0w
    #14
    nekem is számtalanszor volt már a bokámmal probléma. az én tapasztalatom kb annyi volt, h ha rá tudsz állni akkor túl nagy gáz nincs, bár általában a részleges szakadás és/vagy húzódás a legroszabb, ahogy repro írta mindig polcold fel és jegeld sokat. amúgy ülni lehet néha, csak akkor is fel kell polcolni.
    amúgy a képek alapján sem látszik túl komolynak, rendbe fog az jönni. ez a felfújhatós bizbasz meg sztem szar, az a zokniszerű bokarögzítő, meg még egy jól felrakott fásli is sokkal többet ér.
  • gotchaaa
    #15
    Tehetek be képet a kék és lila színekben pompázó tenyeremről?
  • bubu13
    #16
    olvasd el nem övé ami a képen van
  • repro
    #17
    Mirelit borsó külsőleg minden gyulladást lelohaszt :)
    De attól függetlenül lehet, hogy megrepedt, letört valami, de azt látta volna az orvos.
    Ha ennyire nem bízol benne, menj el másikhoz!
    Távolról én sem tudok segíteni.

    És ha most is laptopról írsz, akkor nincs magasabban a lábfejed, mint a tested többi része! Feküdj! :)
  • trident
    #18
    helló,

    Készült tartott felvétel? Hány fokos? (lábszár, boka felpolcolva, majd vízszintesen, egy súllyal huzatva néhány percig).
    Mert az alapján lehet eldönteni, hogy rándulás (a szalagok megnyúltak, de épek), részleges szalagszakadás (felrostozódtak, pár fok - 16 fok tájékáig) vagy elszakadt mindhárom bokaszalag (kb. 18 fok fölött -hogy mi mennyi fok, az több dologtól is függhet, változik az is, hogy hány fok mire utal, durva jelleggel azért elfogadható).

    Ritkán szoktak más képalkotót is használni (kapacitás, intézményfüggő, de hát belátható, hogy egy rtg olcsóbb mint egy mri).
    Lehet fizikális vizsgálattal is megítélni, akinek jó gyakorlata, több évtizedes tapasztalat van, az meg tudja mondani (mert pl. ha nyílik az izület fizikális vizsgálatnál, akkor ugye ott valamilyen szallagsérülés van)

    Szvsz kövesd repro tanácsát.:)

    Hogy mi a legjobb? Nézd alaposan át a papírt, amik kaptál. Ha valami miatt nem vagy elégedett, nincs elég információd, nem tudod, akkor menj vissza kontrollra. Akár az elsőnek ellátó intézménybe, akár máshova. Nagy levegő, nyugodtan.
  • Firerock
    #19
    Bokaséd
  • Narxis
    #20
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ szénné röhögtem magam a gombás gyuri kommenten meg a "tolhattad volna linkbe a képeket" kommenten. :DDD A képek se rosszak. Passi te humor herold. :DDD
  • Davidus
    #21
  • tobias88
    #22
    nem az én lábam, csak a kék folt hasonló
  • VRSDM
    #23
    nekem még 2éve volt szakadás, de csak részleges, ráálni sem tudtam semmit, fekvőgipsz, aztán a már látott műanyag légpárnás bokatartó baszás, közbe. meg mankó ugye végig...

    amúgy engem rendesen röntgeneztek, nézeteggetek, lehet hogy ott rohadtam 1 napot egy gipszért, amit úgy rakott a csaj2perc alatt fel hogy 1nap után eltörtem, a lényeg hogy ne hagyd így ha ilyen...
  • Vegas
    #24
    mosni kéne
  • Marcell
    #25
    Nekem 2x volt reszleges bokaszalag szakadasom. Legutobb 2 hettel a foci-baleset utan mentem el orvoshoz, mert nem akart javulni es felpuffedtek + lilultak a labujjaim is. Na ekkora mar kezdett gyanus lenni a dolog.

    Addig faslival bicegtem mindenhova, vezettem egy csomot, de nem volt kellemes. Doki elajult a rontgenttol (szet van kopva minden porcom) azt mondta orulhetek ha nem leszek orokre santa. Be akart rogton gipszelni, de fontos dolgom volt aznapra, igy csak masnap mentem csak vissza. :) 10 nap fekvogipsz, 5 het jaro, minden nap injekcio. Kb. 8 honapja tortent, jarni tudok rendesen, de focizni eleg szar még. Ha megnyomom is faj rendesen, felek mar sose lesz jo.
    A kepen lathatonal nekem joval dagadtabb es lilabb volt.
  • Z
    #26
    Ha volt jól hallható reccsenés, akkor valószínűleg (részleges) szalagszakadás.

    Ha nem volt, akkor talán csak elmozdult, és megnyúlhatott a szalag. Viszont ennek fele sem tréfa, mert letapadhat a csonthoz, nem jól gyógyul, később műteni kell, stb.

    Sportkórházba próbálj elmenni, és kérj UH vizsgálatot. Szalagsérülést azzal szokták diagnosztizálni.

    Nekem régen lézerrel kezelték, ami - állítólag - gyorsította a sejtregenerációt.
  • Kaplan
    #27
    Nekem is volt ilyen jellegű boka sérülésem, az egyik lövésbe túl közel álltam bele és elvitte a jobb bokám. A belső része fájt nagyon, dokihoz nem mentem el jegeltem, másnap nem bírtam ráállni, jegeltem és no doki. Aztán rendbejött bár érzékeny volt és az iskola utolsó napján a bokám külső része is sikeresen megfájdult. Lehet el kéne nézni orvoshoz egyszer-kétszer.:D
  • DJ RX7
    #28
    énis.
  • The FlashBack
    #29
    nekem kétszervolt elszakadva, törve viszont egyszersem.
    mondjuk nem emlékszem, hogy legutóbb mikor elszakadt be volt egy kékülve:D
  • DJKonya
    #30
    nekem volt egy nagyon csúnya bokatörésem, a balbokám szó szerint kettétört avagy külső belső bokatörésem volt, kétszer műtötték az első műtét az egy 4 órás műtét volt anniy idő alatt pakolták össze mert az eggyik csontom 4 milimétert elmozdult, egész nyaramat az ágybn töltöttem, 9 hónap telet el a két műtét között, a második műtét egy 15 percees műtét volt még kiveték a csavart a bokámból, amúgy ezt a törést úgy szereztem hogy Füzesgyarmaton voltunk sporttáborba, utolsó este van kimentünk haverokkal a medencékhez hüéskedni meg minden, a medence ugye ey töltésen volt és a járókövezett rész szélén bokrok voltak, volt egy lóca, haver nekifutott rá a lócára és átugorta a bokrot, csak ő messzebről meg gyorsabban futott neki mint én, megyek után lassaban futottam neki és még pont oda érkeztem ahol lejt és sáros volt, a jobb lábam előrecsúszott a bal pedig a lábfejem hátratört meg még rá is estem úgyhogy elég nagyont puffantam, még mindig a fülembe van reccsen,nagyon rossz volt, amúgy akkor nem fájt mer gondolom lezsibbadt, haverok felsegítenek akkor meg majdnem elájultam vissza le kellet feküdni, utána megpróbálok ráálni a lábamra kicsit sikerül is de inkább nem erőltettem, haver ezt mondja- ááá ez biztos nincs eltörve ha rátudsz állni, hát mondom nézd már meg bmeg egy szabályos S betü van a bokámba:D kihívták a mentőket ki is jöttek bevittek békéscsabára ott még kivizsgáltak meg minden reggel meg műtöttek, ott feküdtem 4 napot aztán még egész nyáron. Több mint egy év kellet hozzá hogy felépüljek meg minden. 1 hónappal ezelőtt tesin focizunk, száll felém a labda lendületből akartam csinálni egy hátraarcot, elvesztem az eggyenslyom és kifordult a bokám, akkor is azt hittem eltört és uyan az a bokám volt. Délután bemegyünk a sebészetre ott röntgen minden és mondja a csévó hogy erre nem rakok gipszet csak egy fáslit, ínszallag húzódás.....úgyhogy a bokám sose lessz olyan mint régen
  • LES FORZA INTER
    #31
    innen nem tudni milyen vizsgálatokat végzett el az orvos, de rtg-n alapból lehet látni a hajszálrepedést egy avatott szemnek(márpedig azt ketten leletezik, az rtg rvos és a traumás orvos, aki megvizsgált). ha a bokád mozog normálisan kifele, befele, fel és lefele, akkor elvileg izomszakadás se valószínű, ha meg szalagszakadás lenne akkor szvsz izom ínjait lehetne látni a lefutást. de mondom ha a mozgások nem szűkültek be, vagy nem nőttek meg, csak fáj, akkor vizesruha, polcolás. májusban volt egy bokaficamom, orvoshoz nem mentem, de a bokám mozgása nem változott, csak fájt, szal vizesruha, 4 hét után már nem volt érzékeny, dagadás az meg csak mostanra ment le, de már 6 hét után voltam futni vele.


    DE ha úgy érzed nem volt megfelelő az ellátás, AKKOR MENJ VISSZA! jah és egy jó tanács, próbálj meg ne arra hivatkozni, hogy a másik orvos hogy látott el, mert hiába más kórház, nem tudhatod milyen viszonyba vannak, és neked se tetszene, ha a barátodat szidnák. Hivatkozz arra hogy még mindig ugyanúgy fáj, dagadtabb stb.

    jah sé a #5ös hozzászólás hülyeség...
  • stp4trick
    #32
    ha a rtg nem mutati, akkor biztos (?)nem hazudott a doki, nem hiszem, hogy érdekében állna

    valószínű szép kis zúzódás, szalaghúzódásod van

    jegelés, fáslizás, fokozatos, óvatos terhelés


    viszont a körmeiddel látogass el egy bőrgyógyászhoz, mert ránézésre körömgombád van
  • shad0w
    #33
    nyugi, jó lehet még az a boka. eléggé hasonló volt nekem is anno, bár én meccsen törtem el a bokám. két hetet feküdtem vele kórházban, fel sem tudtam kelni, csak ahhoz ragaszkodtam, h márpedig a wc-re akkor is ki fogok járni, de még az a pár perc is szenvedés volt. aztán persze jött a gipsz, mankó stb történet, de az már nem volt gáz. fokozatosan kell elkezdeni terhelni, újra bejáratni, hozzászoktatni a terheléshez és nem lesz vele szinte semmi gond. nem a legokosabb dolog egyből beállni focizni, ha folyamatosan rásérülsz akkor tényleg nagyon rossz lesz, de nem is kell rásérülni, a hirtelen terheléstől, újra és újra be fog dagadni, fájni fog. fáslizni is erősen ajánlott, nekem már így pár évvel az eset után megerősödött a lábam, nem fordul ki a bokám könnyebben mint a baleset előtt, viszont sokkal könnyebben bedagad még a kisebb összerúgásoktól is, ezért meccsek előtt jól betekerem még most is :)

    nekem így rakták össze akkor (jobb lábam, mint a képen is látszik, röntgenen nemtom miért van L :)
  • LES FORZA INTER
    #34
    L = lateral, azaz külső
  • trident
    #35
    (oldaliság, Left, Right)
  • tobias88
    #36
    nem az én lábam!!!!!!!!! de le is írtam!!!
  • shad0w
    #37
    hm valóban, én is a nyilvánvalónak tűnőre gondoltam (left, right) de az nagyon nem lett volna jó. kösz az infót :)
  • trident
    #38
    (a külbokát minek kellene jelölni hogy laterál, ha a belbokád lett volna törött, akkor egy M betű lenne ott?:) Az oldaliságot jelölik minden esetben az rtg-ken. Azt én is látom, hogy jobb oldali a sérülésed, gondolom én rossz fémjelzőt tettek rá a lemezre)
    kép :)
  • RIZLA
    #39
    nekem '86 ban volt egy balesetem, hasonlo végeredménnyel (beszorult a pedálok közé a lábam), az 8 honap kényszerpihenövel végzödött
  • shad0w
    #40
    őszintén szólva fogalmam sincs. mindenesetre az a vicces, h az összes röntgenen L betű van, azokon is amiket később csináltak. tehát ez alapján inkább arra gondolnék h lateralt jelent, ennyiszer csak nem rontják el. viszont most néztem meg, és a gépelt jelentéseken azt írják végig, h a bal láb sérült :D nyugtassatok meg, az ott ugye a jobb lábam a képen? :D