34
:(
  • stonesour
    #1
    Na hello, kaptam tesómtol egy 5.1es hangfalrendszert, de gondok vannak vele. Bedugtam a kábeleket, mindent összekötöttem, de csak egy hangfal szól:(
    És rájöttem, hogy hátul, a mélynyomódobz hátulján lévő csatlakozóknak, ahova a kis hangfalakat kell kötni, csak eggyik bemenete működik. Tehát ha abba dugom az egyik, bármelyik hangfalat az működik. Ez miért lehet?
    Meg a mélynyomódobozon lévő zöld led sem világít, ami a működést jelzi. Kérlek segítsetek, SÜRGŐS :(
  • zolo
    #2
    Új / használt? Garancia?
    Kap rendesen áramot a hangfal? Windowsban a driver 5.1-re van állítva?

    Hirtelen ennyi jut eszembe...:/
  • stonesour
    #3
    Kihagytam, hogy PC-hez kötöttem
  • stonesour
    #4
    A drivert hogy lehet beállítani? GYGABITE alaplapban van a hangkártya
    Nem új, tesóm azt mondta, h jó
  • w77d
    #5
    ellenőrizd, hogy kap e áramot a mélynyomó, ha kap és nem működik akkor meg vidd vissza
  • hungaro
    #6
    ideis felrakhattad volna a kérdést,nem kellett volna új topikot nyitni!;)
  • stonesour
    #7
    Azt hogy ellenőrizzem :( Hát nem kap, mert nem világít,de egy hangfal szól, akkor mégis kap, mert a mélynyomóba kell bedugni a hangfalat
  • John Cena
    #8
    Ez jó? lessz:S
  • Wolfsnack
    #9
    fotózd le
  • stonesour
    #10
    szétszedem a dobozt
  • stonesour
    #11
    nem lett jó :(
  • Hedgehunter #12
    Dugd be a connectorba....
  • Balumann
    #13
    Először is nem ártott volna, ha leírod a hangfal tipusát, másrészt esetleg a hangkártyád pontos tipusát.
    Aztán, nézd meg hogy a hangkártya programjában 5.1 -re van-e állítva, ott a tesztelőjében elméletileg ki is kell tudnod próbálni.
    Ellenőrizt, hogy mindent megfelelő helyre dugtál-e, és jól. Például van olyn, hogy 2 felé ágazik, és 2-t kell becsiptetni, hogy mind2 oldalon jó helyre tetted (ezért lenne jó ha mondtad volna a tipusát).
    Próbáld ki más hangkimenettel, dvd lejátszóból.
  • Balumann
    #14
    Emellett ellenőrizd a kábeleket, hogy jók-e. És ezek után lehet szétszedni, és megkeresni, hogy hol van a hiba, hol nincs már áram, stb..
  • SHADOWEYES7
    #15
    Telepítő cd nincs hozzá?
    Vagy a hangkártyád nem birja talán?
  • stonesour
    #16
    Mikor bedugom a konnektorba, alapból szarakszik, mert világítania kéne. Elviszem megjavítani.
    A Hangkártya programjában van ilyen teszt, de mondom, csak egy hanfal szól a hat közül. Valahol nem kap rendesen áramot
  • SHADOWEYES7
    #17
    át álitotottad 5.1 hangzásra?
  • Emmegki
    #18
    "5.1-es hangfalból csak 1 szól."
    Azt monónak hívják.
  • hunbasser
    #19
    képzed,ha 80 hangfalból szól,még akkor is lehet mono :)
  • hunbasser
    #20
    *képzeld
  • Balumann
    #21
  • Met
    #22
    ne szakérts
  • Gunner
    #23
  • Monoton
    #24
    Igen úgy hívnak.

    Am. témához annyit hogy lehet frisebb driver kell.
  • ocskoszilard
    #25
    vagy csak szimplán sz*r a hangszóró... nekem se szólt de én megcsináltam. a friss driver meg sztem egy hangkártyához felesleges. szinte mindenhez a vidikártyán kívül
  • Klemice
    #26
    gygabite ez tetszett :D
  • stonesour
    #27
    G I G A B Y T E



    csak gyorsan írtam :)
  • MM2
    #28
    másik gépen nézted már?
  • MM2
    #29
    Vezérlőpult --> Hangok és audióeszközök --> Hangszóró hangereje... mellettti Speciális. ott nézd meg
  • SHADOWEYES7
    #30
  • Hedgehunter #31
    Ez meg mindig nyitva van...???
  • zuza
    #32
    Üdv! Nekem is lenne hasonló problémám...5.1-ből csak a mélynyomó meg két hangszoró működik.a Hangkártyám valami nevenincs(Comador??).Az istenért se akarnak szólni a hangszórók.Mit lehet ilyenkor tenni? Valaki tud segíteni?
  • amdopteron
    #33
    hallo vki segítene nekem van egy asus m2n alaplap és rajta lévő ac97 hang vagy mien hd miujság na már most vista 64 bit van test nél szól az összes hangfal de zenélnél meg máshol se szól a mély de csak az a többi szól vki segítsen már légyszíves már idegileg roncs vagyok hoztam bele a multkor egy audigy kártyát azzal se tudtam megcsinálni akkor legalább ezzel lehesen köszi hallo
  • petyke06
    #34
    csá all
    hát lehet h nem ide tartozik de volna 1 kérdésem.. éppen 5.1-es vásárlás elött állok és azt szeretném megkérdezni hogy egy orion HT 550-est vajon megérné a 18-at? esettleg valakinek valami tapasztalata hogy egy két honapon belül szart vagy müxik rendesen.. esettleg a hangzása milyen? stb.. mert ha nem akkor inkább nézek tovább...
    válaszotokat elöre is köszönöm
    ÜDV ...:: PETYKE ::...