165
  • julius666
    #1
    Ebben csak az a vicces, hogy pont azt nem bizonyítja (pánspermia elmélet), amit bizonyítani akarnak vele. Ez csak arról szól, hogy az általunk ismert élet egyik (fontos) első lépcsőfoka LEHET hogy nem a földön jött létre, hanem az űrből érkezett.
  • Akuma
    #2
    Csodálom, hogy ilyen híreknél nem vagdalkozik a pápa meg a vatikán azért, hogy kétségbe vonják, hogy az életet nem Isten teremtette itt a Földön, nem Ádám és Éva volt előszőr valamikor 4000 éve... Hanem a történet valamikor 4 milliárd évvel ezelött kezdődött....

    Persze már régóta lehetett tudni, hogy az ember is csak egy evolúciós eredmény, de az egyház eszméletlen elvakult. Akik meg a bizonyítékok ellenére is az egyháznak hisznek, azok meg... hát nem is jellemzem inkább. Barátnőm szülei is ilyenek :/
  • scs17
    #3
    Megkérded hány éves a Föld a szüleitől és ők azt felelik h 6000 éves? :o
  • Akuma
    #4
    Biztosan nem a Földön jött létre. Ennek annyi lenne az esélye, minthogy egyetlen szelvényből megnyerd ezen a héten az ötös lottót...

    Az meg végképp kizárt, hogy a Földről leszakadt volna egy darab, majd ismét visszatért volna meteorit formában és lám ott az élet nyoma... Ezt még templomba sem etethetik be remélem.
  • ScarY MAN
    #5
    Vidám vasárnap?
  • L3zl13
    #6
    Nem, ennek kb annyi az esélye, mint egy embernek, aki megnyerte az ötöst a lottón, és utánna elgondolkozik, hogy mennyi is volt erre az esélye.
    Csak azért kereshetjük itt a Földön a nyomokat, mert már itt vagyunk, tehát tudjuk, hogy rengeteg minden aminek nagyon kicsi volt a valószinűsége bekövetkezett.

    Az, hogy a Földön kívül is megtalálhatóak nukleinbázisok nem jelenti azt, hogy itt a Földön nem alakulhattak ki ugyanúgy, hacsak nem szükségesek hozzá olyan feltételek, amelyek itt nem voltak adottak.
  • kernerster
    #7
    sokkal nagyobb az esélye annak hogy így történt, mint hogy Isten teremtette a Földet stb. Ezt a templomba mégis beetetik. Szólottam.
  • katarzis
    #8
    Az a baj hogy az emberek Istenröl ugy gondolkoznak mintha egy szakállas bölcs öregember a felhökön ülve megteremti a világot stb.Szerintem sokkal tágabb értelembe lehet értelmezni e fogalmat,és összeegyeztethetö a tudománnyal.
  • hdo
    #9
    ajaj, kezdődik
  • MerlinW
    #10
    - Is the God black?
    - Yes, she is.

    Ennyi:)
  • Garga Pitic #11
    Igazából csak azt mondja, létrejöhettek odakint is.

    Amint az első óceánok létrejöttek, a földi labor gyorsan lekőrözhette az űrbélit.

    Odafent max "sűrű" gázfelhők és irgalmatlan nyers sugárzások. Ami bonyolult molekula létrejött évek alatt, szétmehetett akár egy pillanat múlva.

    Idelent folyékony víz -x és 2xx fok közt, korlátlan alapanyagkészlet, széles sugárzástartomány, mikor mi kell. Némileg termelékenyebbnek tűnik :)
  • Chocho
    #12
    Szerintem Istent afféle teremtő szabályrendszernek kell felfogni. Kissé deista vagyok. :)
  • Csaba42
    #13
    Szabálykönyvet lapozgató kalandmester? Mielőtt félreértenéd, én is hiszek Istenben, és egy jó pár bohóccal ellentétben nem csak akkor, amikor valami baj történt. Viszont nem járok templomba. Most vezekelnem kéne?:)
  • hdo
    #14
    Én egyáltalán nem hiszek istenben, főleg nem a klasszikusan vett teremtőben, legyen szó akármelyik vallásról. Ettől még lehet hogy tényleg létezett/létezik valami teremtő erő, efelé nyitott vagyok, azt viszont erősen kétlem hogy egyetlen überhatalmas fószer - aki egyben az előbb említett teremtő - nap mint nap azt lesi valahonnan hogy én mit csinálok és az alapján megsegít vagy büntet. Az meg hogy földönkívüli az élet építőeleme, számomra teljesen közömbös, ha igen igen, ha nem nem, nem fogom magam attól hanyattdobni ha kiderül hogy az egyetlen nukleotid ősöm egy meteorittal jött a földre, és nem a földön alakult ki. Az már sokkalta érdekfeszítőbb számomra ha az derül ki hogy honnan!
  • katarzis
    #15
    Igen énis erre akartam utalni.
  • Benedekco
    #16
    húdejó... ti ott voltatok a Föld létrejöttekor, hogy ilyen pontosan tudjátok hogyan és mikor történt?
    egyetek egy kis tudós tablettát és halgassátok meg a közetkező című nótát: "Mi a tudomány?"
  • Archenemy
    #17
    "Csodálom, hogy ilyen híreknél nem vagdalkozik a pápa meg a vatikán"
    +
    "Ezt a templomba mégis beetetik"

    Csodálom, hogy nem hallottál még a II. vatikáni zsinatról, vagy arról, hogy a kat. egyház az evolúcióelméletet támogatja...
    Pl:
    http://findarticles.com/p/articles/mi_m1141/is_n3_v33/ai_18864455

    Jah persze fikázni meg mantrákat mormolni, hogy "aki vallásos az fasz", könnyebb, úgy legalább intelligensnek érezheted magad...

    Newton, Galilei, Darwin vallásosak voltak mind, ezek után vicces ez a "fű elvakult buta vallásosak" szólam...
  • kjasfhasdfasd
    #18
    Ha szószerint kellene értelmezni a bibliát, tényleg semmi értelme nem lenne templomba járni. Nem véletlenül alakult tudománnyá és foglalkoznak vele annyit amennyit. Egyébbként abból, hogy természetes "eszközökkel" jött létre a világ vagy hogy az ember nem földi eredetű nem lehet Isten létezését megcáfolni.
    A hit és a tudomány remekül megfér egymás mellett.
    További szép napot!
    --
    fides et ratio
  • Archenemy
    #19
    vagy pl:
    http://www.christiananswers.net/q-aig/aig-c017.html

    "the Pope has long accepted the old earth theory, "

    nem ég ilyenkor a fikázók pofája, hogy ilyen egyszerűen leellenőrizhető a hazugságuk?
  • Doktor Kotász
    #20
    "Ha szószerint kellene értelmezni a bibliát, tényleg semmi értelme nem lenne templomba járni. Nem véletlenül alakult tudománnyá és foglalkoznak vele annyit amennyit. Egyébbként abból, hogy természetes "eszközökkel" jött létre a világ vagy hogy az ember nem földi eredetű nem lehet Isten létezését megcáfolni.
    A hit és a tudomány remekül megfér egymás mellett.
    További szép napot!"

    A teológusok úgy próbálják igazítani a Bibliát a tudomány által feltárt tényekhez, mint Kolompár Gazsi a vallomását a tárgyi bizonyítékokhoz és a szemtanúk beszámolójához...
  • lamer the true
    #21
    A gazsi az talált

    De azért ne sértsünk meg senkit, mindenki abban hihet amiben akar. Az más kérdés, hogy az összes mai vallás valószínűleg hamis. De ha visszagondolunk a tudomány folyamatosan hamis igazságokban hitt, amit csak az utókor igazított az általa elérhető legjobb szintre, amiről mindíg kiderült, hogy az is kamu :) Persze jó viszonyítási alap.
  • kjasfhasdfasd
    #22
    Föl kéne fogni, hogy a bibliát emberek írták. Az akkori gondolkodásmód, meg világ nyílván meglátszik, de nem az a lényeg.
    Egyébbként meg inkább örülj h legalább a keresztények fejlődőképesek. Nem mint az arabok és a zsidók, ahol a szent háborút vagy a szemet szemért fogat fogért ciklus fut már egy jó ideje, és csoda ha egyszer béke lesz.
  • kjasfhasdfasd
    #23
    Egyébbként meg a tudomány nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a Bibliát megfeleően értelmezzük.
  • kjasfhasdfasd
    #24
    A lényegen meg sohasem kellett módosítani.
  • lamer the true
    #25
    kjasfhasdfasd ? Milyen nick ez?
  • lamer the true
    #26
    Ezt asszem már valaki valamikor beszúrta az sg-n de annyira jó, hogy én is berakom
    http://www.thepaincomics.com/weekly041229a.htm
  • LPG
    #27
    Egy materialistától miért kéne többet várni, mint hogy pár dolgot kiemeljen (olyat, amivel nevetségessé próbálja tenni a vallást). Talán foglalkozzon a lényeggel, a vallás tanításaival? Nem teszi, hiszen a "tények embere". Ebben az ostoba szar vallásban rengeteg olyan dolog lenne, ami meg kéne szívlelni, és nem lenne olyan tré a világ. Kinek a pláza, kinek a templom. Kinek a pénz, kinek a szeretet és egyaebek ..a fontos.
    Divatos szidni a kereszténységet, csak azt kéne meglátni evvel* kiknek, és milyen tendenciáknak adunk extra esélyeket.
    *A tradiciók, erkölcsök, közösségi erők rombolásával.
  • kjasfhasdfasd
    #28
    Ez a baj. Nem mindegy?
  • kjasfhasdfasd
    #29
    És akkor legalább annyira hibásak vagyunk mint ők. Mindig nyitottnak kell maradnunk feléjük. A betegnek van szüksége orvosra.
  • lamer the true
    #30
    Ne vedd a szívedre. Itt sok nagyszájú kölyök van akik az életben csak bólogatnának mindenre, de itt leírhatják, bármit is gondoljanak valamiről, ez a szólás szabadság. Bár drága kormányunk már ezt is korlátozta a gyűlöletbeszéd kitalálásával, ami sérthet bizonyos kisebbségeket. Most nem írom le, hogy kik tudták ezt lenyomni egy magyar kormány torkán, de nem a romák voltak, hanem...
  • lamer the true
    #31
    A pánsperma meg elég beteg név sztem
  • Garga Pitic #32
    A diszlexia meg elég kínos :)
  • csimmasz
    #33
    Szerintem a katólikus egyház,talán minden egyház leginkább nem a vallásról szól,hanem azt felhasználva,a hatolom gyakorlásáról.
    Talán kezdetekben nem így volt,de a pápa nem misét mond hanem politizál!
    És igen komoly beleszólása van a világ dolgába.
    De mint minden kirakat embert,mások irányítják a háttérből.
  • AranyKéz
    #34
    Mi a francért erőltetik ezt a hülye hipotézist? Egyrészt, semmi bizonyítékuk nincs arra hogy valóban a világűrből származik, nem pedig a Földről (jah, találtak két molekulát ami lehet hogy a világűrből származik ahol legfeljebb elvétve vannak ilyen cuccok, a Föld meg hemzseg tőlük. hurr durr), másrészt meg csak elódázzák az alapproblémát, és hozzáraknak egy rakás új problémát.
  • kjasfhasdfasd
    #35
    A pápa misézik. Mit politizál? Láttad már az mszp vagy szdsz vagy fidesz plakátjain mosolyogni? Politikai kérdésekről nyílván van álláspontja, de az teljesen normális, mivelhogy erkölcsi vezető is.
    Nyilván vannak dolgok amikre nem lehtnek büszkék a történelem folyamán, de jóval több van amire igen. Ki bűn nélkül való az vesse rá az első követ!
  • kjasfhasdfasd
    #36
    Mert valaki felvetette ezt a kérdést, és úgy látszik sokakat érdekel, aztán most megpróbálnak választ találni.
  • kazmerke
    #37
    Kezdetben még inkább így volt... tudod Egyházi Állam létrehozása (thx to Kis Pipin), keresztes hadjáratok, X. Leó búcsúcédulái... aztán jól keresztbe tett nekik Luther
    Egyébként teljesen oké, hogy van véleményük, csak az a baj, hogy több millió ember elvakultan hisz minden tételben, aminek ugyan van pozitív része is, de sokszor inkább hátráltat (a keresztény vallás egyébként csak erkölcsi normákat mondott ki, amelyeket aki akar követhet, aki nem akarja annak nem muszáj. De könyörgöm, aki nem ért egyet azt ne vessük egyből máglyára...)
  • Devotus
    #38
    "Én szeretem Istent, csak a fanklubjával vannak gondjaim..."

    OFF: Mivel a vallás és tudomány vitája, nem igazán tartozik a hírhez. Itt a legtöbb komment szerintem túlságosan szélsőséges nézeteket vall, alig találni józan, erkölcsös embert. Néhány "vallásos" kommentből legalább akkora elvakultság rí le, mint a "tudományos"-okból. Tudom, hogy nem kellene, de hát csak le írom. Aki igazán kezdeni akar magával valamit és nem élvezi a flamelést, az vegyen a kezébe egy-két OSHO könyvet és próbálja meg mélyen belül megérteni. Van benne mindkét oldalból egy kevés, és akinek kell még a harmadikból is találhat benne valamit.

    On: Érdekes felfedezés, bár a cikk címe kicsit félrevezető. A cikkben alapanyagokról, nem az életről beszél. Hacsak nem találjuk fel az időgépet, ami lehet hogy a pusztulásunkkal lesz egyenlő, sosem lehetünk 100%-ig biztosak semmiben. Maximum hihetünk abban, amibe azt mondják, hogy higyjünk. A jelennek fontosabbnak kellene lennie, de mint ahogy az alábbi példa is mutatja, egyszerűbb a múltba kutakodni, mint a flamelő jelennel megbírkózni.

    Ha valakit ez elgondolkoztatott, szóljon, jó lenne némi pozítív változást elkönyvelnem :P
  • Chocho
    #39
    Furcsamód majdnem ezt gondolom... Bár azt nem hiszem, hogy Isten valaha is beavatkozna, lévén a világegyetem működése így is tökéletes a kiváló szabályok szerint. Templomba én sem járok, nem gyakorlom a vallásom.
  • kjasfhasdfasd
    #40
    Már régóta nem vetettek senkit máglyára. Luther szerintem nem tett keresztbe, sőt. Az más kérdés hogy a szakadás sosem jó. A Szentföldi hadjáratkonak meg rengeteg oka volt. Visszanézve nyílván máshogy látjuk mint ők akkor, és vélheted tévedésnek, de akkor is feltartották az arab terjeszkedést, arról nem is beszélve, hogy az arabok sem voltak épp szentek a helyi lakosokkal. Szóval ezt már sokféleképpen lehet értékelni, de szerintem könnyelműség rávágni egy választ. Mindegy, szerintem nem egyértelmű.
    Nem mindeki hisz elvakultan a tételekben, katolikusok körében sem teljes az egyetértés hidd el. Vallásos körökben is vannak folyamatosan elégkomoly viták. Attól, hogy valaki keresztény nem hiszi feltétlenül azt amit a többiek.
    Tényleg baj lenne ha mindeki pontosan ugyanazt, hinné, gondolná. Véleményt sem erőltetnek senkire, arabokkal, zsidókkal folytatnak párbeszédet...