41
  • szombi
    #1
    Évek óta köztudott, hogy a cukorka csökkenti a felületi feszültséget, innen a buborékképződés.

    Már megint egy marhára megkésett cikk az SG.HU hasábjain, ahogy az xBox 3ledes hibájáról is ma írt...
  • Doktor Kotász
    #2
    Jaja, tényleg fizikai, felületi jelenségnek ismertük eddig is, és nem kémiainak.
  • RoR zsozso
    #3
    Ezt az Állítólagba (Discovery ch.) már 2éve tesztelték,és magyarázták meg...
  • varesz
    #4
    Amúgy sincs túl sok értelme ennek s jelenségnek....
  • motyodlee
    #5
    emberek, nem kell annyira hangoztatni!
    az információáramlás néhol "kicsit" lassabb, mint a világ másik táján.. :DD
  • 0Speed0
    #6
    Kitér a cikk is rá, de még anno ők is elmagyarázták h a cukorka felülete göröngyös...

    Szal nem ezek 'csinálták' a spanyolviaszt :D
  • Garga Pitic #7
    Várj csak, míg az Al-Kaida előáll a Mentos-kóla hajtású és Mentos-kóla robbanótöltetű rakétával :)
  • pittavagyok
    #8
    És ha megiszok egy fél liter light kólát, majd lenyelek egy menthost, akkor szétrobban a gyomrom?
  • N1ggA
    #9
    nem, csak hánysz egy jót, meg befosol. De két liter kóla és több cukorka esetén is csak ilyen a reakció, úgyhogy nem tudom, fél liter elég lenne-e :)
  • pittavagyok
    #10
    Tessék
    http://www.youtube.com/watch?v=g4kBNBEJKD8
  • uniu
    #11
    A nyelés közben eltávozik egy csomó szén-dioxid, sz'al nem.
  • Benedekco
    #12
    lehet hogy nem, de ha sokat iszod az aszpartámos mocskot, akkor egy idő után úgyis kipurcansz tőle :D höhö
  • Motoroj
    #13
    Nyáron kipróbáltuk, és nem történt semmi.
    Nagy kérdőjel.
  • GABOR16
    #14
    Ugyan :) pár év múlva mikor elfogy az üzemanyag, majd az autók diétáskólával és mentosszal fognak menni :) ... másra úgysem jók :)
  • Loverman
    #15
    kívül tágasabb?
  • metaljesus
    #16
    akkor valamit rosszul csináltatok :)

    én megmutattam unokaöcséimnek, nekik nagyon tetszett a mutatvány :D fel is ment vagy két emelet magasra a sugár :D és minél olcsóbb a kóla annál hatásosabb :D
  • Piel
    #17
    Nem kellene próbálkozni, mert ráfaraghatsz. Néhány évvel ezelőtt egy gyerek ebbe halt bele, mert a gyomra felfújódott és annyira összenyomta a tüdejét, hogy megfulladt. Úgyhogy, csak óvatosan!
  • metaljesus
    #18
    és te mindent elhiszel amit olvasol?
    az biztos hogy nem egészséges ilyennel szórakozni, de ha nincs más körülmény (mint pl a gyerek szándékosan visszatartja, hogy ne hányjon), akkor nem valószínű hogy bele lehet halni
  • Blas109
    #19
    Gyomorbaöntőset is tesztelték a mítoszrombolók(Mythbusters) és arra jutottak hogy ha az üvegből akár csak 1 pohárba is átöntöd a kólát akkor már olyan mennyiségü széndioxid vész el,ami után teljesen legyengül a reackió.ez igaz a gyomorba öntésre is.üdv,
  • Ludi94
    #20
    A mítoszírtók azt is letesztelték, hogy ha egy (halott disznó)gyomorba belenyomsz 2 liter kólát, és fél kiló robbanó cokrot (nem Mentos vagy ilyesmi) akkor lazán felrobban. Szóval ha ebbe akarsz belehalni, akkor ne a Mentossal próbálkozz!
  • oli314
    #21
    azt pont hogy cáfolták...bár a végén tényleg kilyukasztják a disznó gyomrot de csak poénból, és nem felrobban...asszem beleöntöttek jóval nagyobb mennyiséget pár mp alatt és utána lezárják a nyelőcső felől is hogy ne tudjon hova távozni a nyomás...a valóságban azt a mennyiséget olyan rövid idő alatt képtelen lennél magadba nyomni
  • Ludi94
    #22
    Azt hiszed, mert még nem láttál engem kólát inni
  • Ben C
    #23
    Fergeteges.
  • CybeRick
    #24
    Kóla+mentos teszt ezúttal viccesen
  • bandee1
    #25
    Egyébként sem Coca Cola sem másmilyen kóla ívását SENKINEK sem javallom! Káliumadaléka a napi megengedett 1000X-e. Rendszeres fogyasztása egyrészt függőséget, valamint belső szervi elváltozásokat, súlyos károsodást okoznak.
    Én évtized óta nem iszok ilyen szarokat.
  • Tecnamo
    #26
    Ezenkívül:
    - Az USA több államában a rendőrség baleseti helyszínelői 2 gallon (kb. 7 liter) Cola-t visznek magukkal, hogy a baleseteknél az úttestre folyt vért azzal távolítsák el.
    - Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val leöntik, két nap alatt feloldódik.
    - A WC-kagyló tisztítása: önts bele egy dobozos Cola-t a kagylóba és hagyd ezt az igazi(?) csodaszert(?) egy óráig hatni, utána öblítsd le. A kagyló maradéktalanul tiszta lesz.
    - Rozsdafoltok eltávolítása egy krómozott felületről: dörzsöld be a felületet egy Cola-ba áztatott alumíniumfóliával.
    - Az autóakkumulátor pólusairól könnyedén eltávolíthatod a korróziót,ha egy doboz Cola-t ráöntesz. Figyeld,ahogy pezseg.
    - Egy berozsdásodott csavart könnyen meglazíthatsz, ha egy pár percig egy Cola-ba áztatott rongyot teszel rá.
    - Ha kenőanyagokat akarsz eltávolítani egy szövetből, önts bele a mosógépbe a mosószer mellé egy doboz Cola-t, és futtasd le a programot.
    - Eltávolítja a szélvédő szennyeződéseit is.
    - A Cola aktív hatóanyaga a foszforsav, melynek pH értéke 2,8.
    - Egy vasszöget négy nap alatt old fel. A foszforsav kioldja a csontokban lévő kalciumot és hozzájárul a csontritkulás kialakulásához.
    - A Coca-Cola szirupot koncentrált formában szállító tartálykocsikat különösen korrodáló, veszélyes anyagokat jelző táblával kell ellátni.
    - A Cola-t már 20 éve használják a teherautók motorterének tisztítására!

    Viszont a bagóról is tudja mindenki h pénzkidobás (havi 15k-t fizetnek azért h betegek legyenek, és még másokatis betteggé tesznek...) és mégis mennyien cigiznek, mert függők. A kólaivók is ilyenek. Tudják h nem használ, és mégis isszák. Ez az emberi hülyeség...
  • Dömper Ármánd
    #27
    http://www.snopes.com/cokelore/acid.asp

    Véleményem szerint, az emberi hülyeség kategóriába beletartozik a városi legendák terjesztése is.
  • Dömper Ármánd
    #28
    Akor, a linket még egyszer...

    http://www.snopes.com/cokelore/acid.asp
  • Tecnamo
    #29
    És arra nemgondoltál, hha ezek az emberek egy kicsit is belegondolnak abba hogy "talán nem kéne naponta 2L-t inni ebből a lónyálból"? Én ezt csak figyelem felkeltésért raktam ki, erremeg belekötsz 1-2 dologba ami tényleg nemigaz. És a többi?
  • who am I 7
    #30
    Itt az elvel vannak gondok, hogy olyan dolgot állítasz magabisztosan ami nem igaz..Ez alja dolog.Egyébként én is iszom néha kólát, 2-3 havonta 1-2 litert.Bár van mikor fél évig semmi, na mind1.
  • djw
    #31
    mekgájver másképp gondolná :-)
  • Dömper Ármánd
    #32
    "Én ezt csak figyelem felkeltésért raktam ki, erremeg belekötsz 1-2 dologba ami tényleg nemigaz. És a többi? "

    Az, hogy a kóla nem igazán az egészség szinonimája, eléggé köztudott, sőt, érdemes fölhívni az emberek figyelmét arra, hogy annak a "lónyálnak" a mértéktelen fogyasztása nem túl egészségpárti dolog. Azonban, mindezt buta legendák segítségével tenni igen-igen kontraproduktív.
  • n3whous3
    #33
    Na ezt nem tudtam... Csak azt, hogy több van benne. Asszem ezek után nem iszom én se kólát :)
  • Justil
    #34
    ennyi faszságot egy hozzászólásban, omájgád...ha nem akarsz kólát inni, akkor ne igyál de attól még nem kell hülyeséggel elárasztani a fórumot
  • fv
    #35
    "Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val leöntik, két nap alatt feloldódik."

    Ha egy steak-et egy tálba tesznek és tejjel leöntik, két nap alatt kukacok lepik el.

    Ergó, a tej káros az egészségre, ne igyátok. Inkább öntsön mindenki 100%-os narancslevet egy steakre, és két nap múlva kezdje el szagolgatni!
  • Schabee
    #36
    Én igenis iszok kólát, szeretem és kész. Amúgy bármit eszek iszok az egészségtelen, akkor meg nem mindegy? Amúgy is mi a fasznak éljek örökké, inkább megeszem megiszom ami ízlik és kész.
  • A1274815
    #37
    "Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val leöntik, két nap alatt feloldódik."

    Még szép a foszfor-sav tartalma miatt ezt el is várnám tölle, ugyan akkor a foszfor sav nem ártalmas valamennyí kell is a szervezetnek.
  • god25
    #38
    Az szép. Aki nem akar füvezni, ne tegye. De aki akar, azt miért basztatják.
    Jah, mert nem fizet utána jövedéki adót...
  • Justil
    #39
    hehh, tulajdonképpen sosem értettem, hogy miért baj ha vki magát pusztítja...önnön joga, nem? ja, hogy nem fizet utána adót? és az kinek a "hibája"? hiszen ugyanazok tiltják és tartják illegalitásban akik elvárnák, hogy adót fizess érte...magyarán ha sapka van a fejeden, azért vernek meg, ha nincs, akkor azért :)
  • BB7
    #40
    Ebből még ha a fele is igaz akk: Ajj-ajj! :S:S
    AM. télleg igaz! :S Próbáld ki otthon! :S