38
  • vargagergo13
    #1
    Erre fölösleges áldozni, inkább öljük egymást az olajért!
  • gyuri12
    #2
    Ez eddig szép és jó,de ilyeneken akkor kéne gondolkodni,amikor már lazán kitudunk oda menni,és ott hónapokat eltölteni.
  • vargagergo13
    #3
    Még a végén tényleg találnánk valamit...
  • vargagergo13
    #4
    Nem kell nekünk kimenni, inkább csinálják meg a robotok az olcsóbb.
    Ja az nem jó, azokra fegyvereket kell szerelnünk!
  • valamit
    #5
    Az űrkutatásban és a fegyverkezésben résztvevő cégek közt elég jelentős az átfedés. Úgyhogy ha emberek mennek oda, akkor a fegyverkészítő cégek pénzüknél maradhatnak úgy is, hogy kevesebb fegyvert gyártanak. Egyszersmind a fegyverre költött pénz tudományra megy.
  • tunyo902
    #6
    Úgy is szétvernék a meteoritok!
  • tunyo902
    #7
    http://index.hu/tudomany/urkutatas/hold080526/
    Vagy hülyeséget beszélek?
  • vargagergo13
    #8
    "Egyszersmind a fegyverre költött pénz tudományra megy." Lásd II. Világháború?
    Európa ugyan romokban hevert, de feltaláltuk az atombombát címszóval (és a későbbiekben a békés célú megoldásként az atomerőművekben született újjá a maghasadás? Erre célzol?
  • darkhill
    #9
    Akár csak egy Java játék... a szemem elött lebeg ahogy a NASA holdbázis a meteoritok elöl futkorászik a holdon
  • ziipp
    #10
    Nekem tetszik ez az ötlet. Tovább gondolva akár egy jövőbeli Hold bázis alapanyaga is lehet a holdpor. Az mondjuk más kérdés, hogy mi értelme lenne egy Hold bázisnak a /flex-en kívül, de azért jól hangzik. :)

    vargagergo13 - már rég láttam ennyi r-t és g-t egy névben. :o)
  • N3ro
    #11
    Arra nem gondoltak, hogy ha a feketemunkások elkezdenek dolgozni a Holdon ezeken a tükrökön, ahhoz azé "kő" egy infrastruktura( betongép, kalapács, kapa). Ami nem 2 kiló.
  • brueni
    #12
    azér egy 50 méter átmérőjű tálban megpörgetni valami lötyit és közben szobahőmérsékleten tartani, ahhoz kell egy gyárépület.

    most akkor mi egyszerűbb felvinni egy gyárat, meg munkásokat, vagy felvinni egy nagy tükröt.

    ma már úgyis mindent felfújnak, miért nem fejlesztenek inkább felfújható teleszkópot?
  • MuldR
    #13
    Ez nem tovabbgondolas, errol mar cikkeztek, hogy egy robot holdpor es napenergia segitsegevel kb ingyen fel tudna epiteni egy holdbazist.
    Mar csak ki kell fejleszteni a robotot es odajuttatni. :)
  • R0sc0
    #14
    persze és hívjuk magunkat buckalakóknak!
  • emp
    #15
    Az a helyzet, hogy holdbázist csak azért, hogy legyen, meg ki lehessen pipálni, soha a büdös életben nem fognak kifejleszteni. Ennek a dolognak kicsit inverzbe kell működni. Tehát az nem fog menni, hogy legyen holdbázisunk, aztán majd kitalálunk valamit hozzá, ha már úgyis ott vagyunk. Holdbázis csak akkor lesz, ha meg van, hogy mit akarnak, kész a technológia és sokan nagyon akarják azt ott messze... Pl. a tudósok egy ilyen távcsövet és akkor majd kifejlesztik távcsőhöz a holdbázist...
  • MuldR
    #16
    Mar megvan mire fogjak hasznalni eleinte.
    Szallodak, kaszinok.
    Utana johet a kiserlet es majd az utan minden mas.
  • blackgamer
    #17
    ezt a por+szénszál=üvegszerű anyag dolgot nem nagyon értem
    erről van esetleg több infó? vagy szigorúan titkos?
  • rolika
    #18
    na, akkor most szüntessük be az összes háborút, és építsük meg azokat a tükröket :)
  • valamit
    #19
    Komolyan mondom... tanulj már meg olvasni. Igen, részben azt írtam, amit idéztél, de ezzel együtt: "Az űrkutatásban és a fegyverkezésben résztvevő cégek közt elég jelentős az átfedés." Tehát ha űrkutatunk, akkor a fegyverkező cégek is pénzüknél maradhatnak, kutatásra is több fordítódik és fegyverkezésre is kevesebb. Na? Sikerült megérteni vagy külön lexikonba magyarázzam el?
  • torcipepe
    #20
    én csak egy dolgot nem értek, tudtommal a távcsövek átlátszó lencsékből állnak vagy legalábbis az is kell hozzá
  • Epikurosz
    #21
    Távcső:
    1. lencsés távcső (Galilei)
    2. tükrös távcső (Newton)
  • julius666
    #22
  • uniu
    #23
    Azt meg kifelejtettek a cikkbol, hogy az a tutti tavcso igazan jo kemtavcsokent is mukodne a Fold iranyaban, raadasul igen nehezen elerheto tavolsagban. Szal valoszinuleg meg lesz epitve.
  • L3zl13
    #24
    Szvsz az általad említett felhasználásban nincs annyi haszon, mint azt gondolod.
    Bármilyen jó is ez a távcső, ilyen távolságból nehéz lesz jobb képeket csinálnia mint a pár 10 esetleg 100 km-re keringő normál kémműholdak.
    Emellett még ott van, hogy max naponta 1x halad el egy adott hosszúsági fok fölött, és még akkor sem merőlegesen lát rá a megfigyelt területre a hold pályájából adódóan.
    Ráadásul mire elkészülne, a jelenlegi tervek szerint már bázisokat telepítenek a Holdon (és nem csak az amcsik tervezik szerintem), tehát az elérhetősége sem lesz annyira nehéz.
  • uniu
    #25
    Nemtom, de egy 50 méter átmérőjű tükrös távcső komolyabb képed atdhat mint egy 20 000 km-en lévő sokkal kisebb lencsés.
  • karmicsek
    #26
    Amúgy is jó lenne ezt az egész háborúskodást sürgősen beszüntetni.
  • USAMEN POWER
    #27
    Oksa ez nagyon faya dolog. Igaz ? --> de az utóbbi 50 évben több olyan jelenséget regisztráltak már amik nem teszik kizártá hogy földönkívüliek lehetnek a holdon. Ezeket a jelenségeket a mai napig nem tudták magyarázni a tudósok. Ezalatt gondolok az Apollo programra, és kiemelném az Apollo 11-et. (1969) Csak nehogy E.T. leszerelje majd a távcsöveket XD
  • USAMEN POWER
    #28
    Az E.T. rész a poén kedvéért.
  • Garga Pitic #29
    Meg az Apollo 11-es részt is :)

    Buzz Aldrin Explains Apollo XI UFO Sighting
  • USAMEN POWER
    #30
  • Garga Pitic #31
    gugli, "Apollo 16 ufo"

    UFO No Longer Unidentified

    Fél perc volt.

    Legyen nektek a ti igétek szerint, de hülyeségeket nem kell terjeszteni.
  • Falconer
    #32
    "A légkör nélküli égitesten nem kell bíbelődni az elmosódásokkal, olyan pengeéles felvételekhez juthatnának, amiről ma csak álmodni mernek"

    A Hubble-t sem zavarja a légkör... Innentől kezdve az amiröl csak álmodni mernek kijelentés eléggé érvényét veszti.
  • Epikurosz
    #33
    Én is erre gondoltam. A különbség legfeljebb annyi, hogy a Holdon nagyobb távcsövet lehetne gyártani.
  • L3zl13
    #34
    De a kém műholdak nem 20000km-re vannak, hanem 200-ra. Vagy ha geoszinkron pályán vannak nagyobb távolságon, akkor meg lényeges, hogy mindig ugyanazon a hosszúsági fokon legyenek, ami a Hold esetében ugye nem megoldható.
    Egyszóval 10x akkora tükör átmérő, 1000x nagyobb távolságról. Nem hinném, hogy van értelme.
    Ráadásul tökéletes 50m-es tükröt a Holdon is ugyanolyan nehéz megcsinálni, mint itt a Földön.
    Az Ottani elkészítéssel csak a szállítási nehézségek oldódnak meg, az elkészítés továbbra is problémás.
  • Akuma
    #35
    Én meg úgy tudtam, hogy az összes műhold ugyanolyan távolságra van a Földtől, mivel vagy berántaná a Föld (lepottyanna) vagy pedig kirepülne a világűrbe... Csak egy adott magasságon van egyensúly. Amit most nem merek megmondani mennyi, pedig sejtem...
  • Garga Pitic #36
    Bármely tetszőleges magasságon van egyensúly, keringési sebesség kérdése.
    Alacsony pályán nagy sebesség kell, hogy egyensúly legyen a Föld vonzása és a centripetális erő közt, magas pályán elég a kisebb sebesség.
  • xyl
    #37
    Amúgy szerintem kell venni egy jó nagy krátert (van belőle egyéb), egy megfelelő parabolikus sablonnal szépen megprofilozni, vékony rétegben kibélelni valamivel, majd csíszolni, jó sokat. Persze, az iránya örökre vasalva.
  • Epikurosz
    #38
    kb. 36k km