23
  • Mister
    #1
    mivel nincs gondja lassan az amd-nek?
  • Sanyix
    #2
    A videokártyákkal, azzal az nvidiának van baja.
  • ThomasTheKoRner
    #3
    Hát jahh!
    Szenved az Nvidia rendesen...hiszen a 9600gt is túl jól sikerült az árához képest...
  • Sanyix
    #4
    Meg túl kevés dx10-el, és átlagos ár/teljesítménnyel, és túlságosan emelt pciex órajellel(van aki stabil gépet akar, mint alapon húzott videokártyát, hiszen azt amúgy is megcsinálhatja bárki), és a túlsok "vetessükkiajátékokból a dx10.1-et, mert azt nem vagyunk képesek megvalósítani" átutalásokkal :D
  • tungi52
    #5
    Az nvidiának nincs baja, de aki nem akar 2x1kW-os tápot venni, meg méregdrága videókarit, mert nincs pénze, akkor az az ati mellett dönt.
  • tungi52
    #6
    Ja meg úgy könnyű, ha a játékok nagy részét nvidiára fejlesztik. ennélfogva játéktesztekben lehet jobb, de más alkalmazásokban szenved.
  • Magnificat
    #7
    egyetértek... Azért az AMD még mindig jó választás az alacsony árkategóriában, ugyanaz a helyzet, mint régen... Ha kevés pénzed van, vegyél AMD-t (tudom, vannak nagyon jó olcsó Intelek is, de ár/teljesítményben szvsz az amd a jobb lenn), míg ha ki tudsz adni valamivel több pénzt, a középben már fej-fej mellett állnak, sőt intel vezetés érezhető, fentebb meg egyértelmű intel
  • Magnificat
    #8
    így van... inkább az a gond, hogy a programok motorja még mindig dx9, belefércelve a dx10-el, ami nem fekszik a hd sorozatnak annyira, mert azt teljesen dx10-re készítették...
  • Sanyix
    #9
    Meg az a gond, hogy a hd sorozat teljesítményét a kezdetleges driverrekel nézték, most így a sokszázalékos frissebb drivertől való gyorsulást, valahogy elfelejtik, meg a nvidia mocskos kis teljesítménynövelő trükjeit (pciex órajeltuning, képminőségrontás, bár ez régebbi) :D
  • Magnificat
    #10
    jah... de végülis a mezei felhasználó szerintem az aktuális helyzethez és a közeljövőhöz veszi a hw-t, a távolabbi jövőt nehéz kitalálni (olyan hw meg nincs, hogy megveszed, és mindenre teljesen elég 3-4 évig...), így megértem azt is, aki nv-t vesz (mint pl én vettem). a HD2600XT gyorsabb, de az enyém tuningolhatóbb, és így talán behozható, mindenesetre nem bántam meg (20k-s kategória). A 4-es HD sorozatra leszek kíváncsi...
  • ThomasTheKoRner
    #11
    Az ATI jelenlegi tudása hiába előremutatóbb,ha egyszerűen NEM használja ki semmi.
    Amire meg majd itt lesznek tömegesen azok a programok,amik tényleg kihasználják ezeket a plusz dolgokat,addigra a jelenlegi ATI teljesítménye!! lesz édeskevés,hiába tudná majd magát a "fícsört"...
    Addigra meg már az aktuális NV kártya is tudni fogja,szóval semmi előnyötök nem származik ebből...persze a benchmarkok alatt villogni már most is jó...
  • Magnificat
    #12
    az nvidia lefizetései miatt nem használja ki semmi... emlékszünk az Assasins Creed 10.1-es botrányára is... azt viszont nem kell elfelejteni, hogy ha később előjön az NV is a full DX10-es karikkal, akkorra az ATI-nak már lesz benne sok tapasztalata, és kiforrottabb lesz, mint az NV megoldása... De amire ez megtörténik, lehet jön az új dx, lényeg, hogy az ATI kockáztatott, mert kockáztatnia kellett, meglépte a technológiai váltást, amit az NV még nem, de majd ugyanúgy neki is meg fog kelleni valszeg, meglátjuk mi lesz belőle...
  • Sanyix
    #13
    "Addigra meg már az aktuális NV kártya is tudni fogja,szóval semmi előnyötök nem származik ebből..." Az AC-vel játszó ati-sok szerintem nem ezt mondanák :D

    De miétz baj, hogyha én egy ugyanolyan teljesítményű ati kártyát veszek ugyanannyiért, mint a hasonl kategóriájú nvidia, és még kapok érte pluszt is, amit nem sok minden használ ki, de mégis csak plusz, és mellette hűvösebb is a fejlettebb gyártástechnológiának köszönhetően. A semminél több a valami, ugyanannyiért én inkább a valamit választom :D

    Mikor vettem a hd3850-et megnéztem előtte a 9600gt-t is. Miben tud többet a 3850? teljes dx 10, és 10.1 (9600-nál még a dx10 is félkész nemhogy a .1), ugyanolyan teljesítmény (normális driverekkel, nem a kezdetlegesekkel), 55nm, nvidia csak 65, tuning nélkül megy ennyit (9600 a jól ismert pciex tuninggal, ami viszont a stabilitás rovására is megy), ár ugyanannyi, választás=3850, nagyon tetszik, főleg a hűtése(bár az inkább az asus érdeme).
  • Magnificat
    #14
    ha ma vennék, én is 3850-est vennék, főleg hogy ennyire lement az áruk... amikor még én néztem (január), akkor 9600 még sehol sem volt, a 3850 meg olyan 45 környéke volt itt Miskolcon, szóval nekem inkább hd2600XT vs 8600GT volt a téma... megbánni nem bántam meg, bár a másik karival nem toltam, így nem tudom, azzal mit csinálna most a gépem... A driverek fejlődése egyértelműen gyorsítja mindig a HD-ket, az NV-t viszont nem... ott amit megvettél, az kb ugyanazt fogja tudni később is (persze 1-1 játékra optimalizált driverrel lehet nyerni 2-3 fps-t)

    ahogy most nézem nálunk az árakat, átlag 20%-al olcsóbb a 3850, mint a 9600GT...
  • torcipepe
    #15
    a dx9-ben is van még tartalék és ha a dx10-et ilyen lassan veszik át, jódarabig nem kell újabb verzió. vagy gyorsan kihozni a 11-et és a 10-et elfelejteni.
  • Benedekco
    #16
    a hírt már cáfolták az AMD-től...
  • Magnificat
    #17
    a dx10 jó cucc lenne, sok gyorsító elemet tartalmaz tudtommal, de hatalmas hátránya, hogy csak vista alatt elérhető...
  • Magnificat
    #18
    melyiket?
  • Sanyix
    #19
    Ezt^^
  • Magnificat
    #20
    jah, azt hittem a 10.1-et...
  • Sanyix
    #21
    Azt nehéz lenne kicáfolni a videochipekből :D
  • nohea
    #22
    "A cég reményei szerint ezek a termékek (így például az X2 5600B) kihúzzák az új gyártástechnológia megérkeztéig."
    Nani??? Már egy évvel ezelőtt is alig húzták az X2esek, könyörgöm! Ma meg jobbára már temetőből járnak vissza kísérteni... o_O
  • Sanyix
    #23
    Elég jól kísértenek normál felhasználásra...