58
Hol? Kiknél? Hogyan?
  • Dragooon #1
    szervusztok
    gondolom a téma világos mindenkinek. szvsz mindenki látott már hagyományőrző csapatokat mindenféle rendezvényen, ezekről lehetne beszélgetni.
    van-e olyan, aki tagja valamilyen egyesületnek/csapatnak?
    majd ha egy kicsit az agyam tisztább lesz, akkor írok, addig próbáljatok valamit hozzászólni.
    ki mit látott legutóbb?
  • Énvagyokazapád
    #2
    ezmi? :-C
  • bertino
    #3
    #2
  • Muki100
    #4
    Nekem van '48-as és II.vh-s hagyományőrző (levente) ismerősöm. Jó sokat kell járniuk a Kárpát-medencét, meg a ruha se olcsó de azt mondja megéri.
  • PíszLávJuniti
    #5
    magyar gárda ?:O
  • Muki100
    #6
    Náluk is ott van, hogy katonai hagyományőrzés, de ez inkább a dalolászásban és megemlékezésekben, sírgondozásokban merül ki.
    Ez a hagyományőrzés meg korhű egyenruha, csaták, fegyverek járnak hozzá.
  • PíszLávJuniti
    #7
    Akkor inkább kardozós, íjászkodós hagyományőrzés, mint világháborús - nekem :)
  • Frosty01
    #8
    íjászegyesületi tag vagyok
  • degenerator
    #9
    elég fura az asszociációs rendszered.
  • Dragooon #10
    olyan én mindig is akartam lenni, csak aztán mindig elfelejtődött.
    pedig íjászkodáshoz nagy kedvem volt, meg lenne is ^^
  • Dragooon #11
    na ezt hasonlóképpen gondoljuk
    mellesleg nemrégiben sikerült csatlakoznom ehhez a csapathoz (Legio Brigetio).
    jó kis önsanyargatás, de nagyon jóóó, megéri a sok utazást és az egyebeket..oo)

    következő napjaim/heteim azzal fognak telni hogy pár oldalnyi latin parancsot tanulgatok D:

    majd még írok erről, ha valakit érdekel, csak hát még isi van menni kell
    érdekes dolog.

    és ha már itt tartunk, megkérnék emberekt, hoy meséljenek ők is egy-két élményt, ha van esetleg.
    htxvm
  • cucma
    #12
    a vallás is idetartozik? tudjátok sok család nagyon komolyan veszi. pl: a nők csak szoknyában és fejkötőben lehetnek.

    vagy nyáron még kézművestábor. azt is ide sorolnám.
  • degenerator
    #13
    a vallás egy elfajzott dolog, köze nincs ehhez.
  • BaliBoy
    #14
    magyar gárda meg a hagyományőrzés....
  • degenerator
    #15
    fitnesshadsereg
  • MuldR
    #16
    Vallas, max ha templomos hagyomanyorzo vagy :)
  • Trisztin
    #17
    Nem tudom miért álltok így hozzá :) az egyházak a leginkább hagyományörzőek :)
    Valaki nagyon nagyon régen kitalálta,hogy a házasság előtti szex szörnyű egy dolog... Ők ehhez azóta is tartják magukat (DE ROSSZ NEKIK!)... ennyi évről visszanézve és megfűszerezve némi Isten-kérdéssel.. már meg is van a vallás 8)

    Hagyományőrzés... én ettől a selmecz dologtól szoktam kiborulni... (de ez teljesen egyéni vélemény...)
  • MuldR
    #18
    "selmecz dologtól szoktam kiborulni"

    Ez mit is jelent?
  • PíszLávJuniti
    #19
    Attól én is :)
  • PíszLávJuniti
    #20
    egyetemi hagyományok stb
  • PrasCo
    #21
    Nos, nyolc évet néptáncoltam, és nagyon jó társaságokkal ismerkedtem meg az ország szinte minden területén, komolyan tudom ajánlani. ^^ Annál egy évvel később kaptam a kezemhez az első íjamat; de egyesületi tag "világnézeti különbségek" miatt nem vagyok. Szombathelyen itt van még a Savaria Legio is, ami viszont igencsak érti a szakmáját.
    A hagyományőrzőknek pedig - páncél-, és fegyverkovácsként - szívből tudom ajánlani Sepsik Zsoltot, hogy valami informatívat is írjak.

    Szép dolog a hagyományőrzés, csak sajnos az évek során láttam eleget, hogy hová is el tud fajulni. Végsősoron akad pár egyesület, ami a hagyományőrzést, mint olyant teszi utolsó sorba...

    Amúgy /fav
  • MuldR
    #22
    Nem Sepsik Istvanra gondolsz? :)
    Vele nekem annyi problemam volt, hogy kazinczbarcikai. Mar ahhoz is sokat kellett volna utaznom, hogy megnezzem a cuccait. Ok, hogy weben szep, de eloben az igazi. Pl Berbekucz cuccai is szepek, de en neheznek talaltam a kardjait.
    Pancelkeszitesben pesten Bansaghi Matet (http://bansaghi.hu/mate/) tudnam meg javasolni. Sajna fegyverkovast egyet se mondanek szivesen. Egyszeruen nem talaltam igazan jot. :(
  • PrasCo
    #23
    Dede, elnézést, és köszönöm a korrekciót. :) (kaja előtti figyelmetlenség ^^) Persze, fegyverkovácsot nemigen "képeznek", így nagyon nehéz és hosszadalmas meló lemosni a "homemade" jelleget a dolgokról. Viszont Istvánról tudom, hogy igencsak utánajárt és a cuccai történelmi hátterének, ami bizony nem olyan általános, mint kéne, hogy legyen. Bár én igazából a honfoglalás korát illetően vagyok többé-kevésbé "érintett", ott pedig még arról is késhegyre menő viták folynak máig is, hogy milyen irányban tárolták a tegezekben a nyílvesszőket...
    Hála'sten, táncosként ilyen probléma sosem volt.

    Még egy kis "jobban témábavágás":

    Dunaharaszti Katonai Hagyományőrző Egyesület
  • Trisztin
    #24
    Itt irnak a Selmec hagyományokról...
    Én valójában nem a hagyományoktól szoktam kiborulni,hanem ami velük jár... [Legalábbis,ha halálosan komolyan veszik ezeket...]
    A kocsmatúrákon való részvételért,nótákért,"csapatszellemért" lehet szeretni úgynevezett szociális pontokat... ezek a pontok beszámítanak a kollégiumi felvételibe is... ergo aki nem iszik vagy nem éppen egy társasági lény(szerintme mindannyian ismerünk ilyen embert...) az néhány dolgotól elesik...

    (ennek okán én úgy kerestem egyetemet,hogy Selmec dolgok még véletlenül se jöjjenek velem szembe... azonban nem sikerült... de legalább a szakom mentes ezektől...)
  • fanka93
    #25
    van egy osztálytársam aki ci**ány,és ha már nem szűz,akkor járhat csak szoknyában,ha meg még szűz,akkor csak ünnepekkor vehet fel szoknyát :O
  • iko
    #26
    ci(ck)ány?
  • Trisztin
    #27
    ezt nem is tudtam... ez tök érdekes...
  • Miskolc88
    #28
    13 éves korban az orknak már gyereke is van
  • w77d
    #29
    én tagja vagyok egy hagyományörzó íjász körnek (Igaz Levente vezetésével), csak már pár hónapja nem voltam velük sehol. De asszem újból elkezdek ügyködni velük, mert jó is az :D
  • Dragooon #30
    íjászkodás annyira jó :D
  • Dragooon #31
    Savaria Legioról hallottam, de még soha nem láttam őket "élőben"..
    viszont lesz Savarián megint valami 3napos buli, gondolom ott fognak lenni és akkor megnézem őket, met én is megyek LegioBrigetioval
    [ha jól tudom a két legio szokta lenyomni a barbárokt]
  • Kicsikiraly
    #32
    és van olyan h barbár hagyományörző klub? :D
  • MuldR
    #33
    Hat a SAGA-sok beillenek annak :)
    Asszem ok szoktak barbikat jatszani.
  • Dragooon #34
    majdnem
    #33
  • moor09
    #35
    szokott lenni minden évben nemzetközi limestábor az is hagyományörzés vmilyen szinten. ( csak így a légiórol eszembe jutott )
  • Aquir
    #36
    12 évig néptáncoltam (+barokk,reneszánsz,zászlózás volt néha)
  • Dragooon #37
    az szép hosszú idő^^

    mét hagytad abba?
  • Trisztin
    #38
    nem tudom,,hogy aquir miért hagyta abba,de több ismerősöm hosszú ideig néptáncolt és a legtöbbjük azért hagyta abba,mert új iskolába került (középsuli -másik városban; fősuli)...
    sokuknak a szívük szakadt meg és nagyon hiányzik nekik...

    Amúgy én nem tudnék néptáncolni,hiányzik belőlem az az indítatás,de nem ismerek olyan embert aki elkezdte de nem tetszett neki és abbahagyta... komoly függőséget okoz... pozítiv értelemben :)
  • Aquir
    #39
    Szegedi Tudományegyetem (Győrbe elég nehéz lenne napközbe oda-vissza menni)

    mondjuk jó volt, mentünk mi sok helyre táncolni (Olasz, mellette Szicília , Görög, Francia, Svéd, Német, Románia, Lengyel, Ausztria, Szlovákia, Horváto.)
  • Dragooon #40
    jah értem.
    ez tök jó lehetett. kicsit irigy is vagyok, amiért ennyi helyen jártál :)