75
  • Zedas
    #1
    Ez dúrva. De nagyon.
  • Pochok
    #2
    Érdekes és hátborzongató
  • willcox
    #3
    Érdekes.
  • mcganyol
    #4
    Akkor talán egy ilyen védelmező hernyóból ki kéne szedni a bent maradt lárvát/lárvákat és megnézni, továbbra is a bábok érdekében cselekszik-e.
    azért ez tényleg durva.
    stargate feeling :)
  • gyuri12
    #5
    Hátborzongató.
    Gondoljatok bele: Mi lenne,ha egy ilyen darás az emberrel is megtudná ezt csinálni. Végignézed,ahogy kimásznak belőled,és szinte felfalnak,majd akaratod ellenére meg is véded őket,hogy aztán meghalhass. Félelmetes.

    Egyébként nem értem én ezt,attól,hogy néhány parazita ott maradt a hernyóban,hogy tudják azt irányítani?
  • ScarY MAN
    #6
    vegre egy jo es erdekes cikk itt ezsgén
  • Caro
    #7
    Azért az ember idegrendszere egy "kicsit" bonyolultabb. :) Már ha ez idegi úton zajlik egyáltalán. De szerintem elképzelhető, bár nagyon érdekes.
  • MadBence
    #8
    Ebből film lesz egy fél éven belül. "Based on true story"
  • BCS pixel
    #9
    Szerintem csak azt hiszi a buta, hogy azok a saját kölykei.
  • Wharyoo
    #10
    A goa'uld faj evolúciójának elsö lépcsöfoka :D
  • Molnibalage
    #11
    Szó szerint ezt akartam írni én is.
  • ziipp
    #12
    Olyanról már hallottam, hogy a pók az emberbe petézett, és pár hét múlva a pókcsípés helyén egy hatalmas dudor volt, majd nem sokára kikelt, és másztak ki a pici pók palánták.

    Szerintem jó nagy darázs kellene ahhoz, hogy az embert is irányítása alá vegye, viszont az lehetetlen, mert nem működne a szervezetük ilyen nagy méretekben.

    Mindenesetre érdekes cikk. Itt vannak.
  • KoS
    #13
    Megall az esz...
  • menetrend
    #14
    Asszem bespájzolok pár tonna rovarírtót, napalmot meg egy két lángszórót :D
    Jó ha kéznél vannak, manapság elkelhet bármikor :D
  • R0sc0
    #15
    ezek a goauldok :D
  • rhonkhan
    #16
    ezek a rovarok nagyon udnorító élőlények (pókok, darazsak, hernyók), de a cikk az nekem tetszett, érdekes téma, rég volt ehhez hasonló jó cikk az sg-n.
  • rigidus
    #17
    > Gondoljatok bele: Mi lenne,ha egy ilyen darás az emberrel is megtudná ezt csinálni.

    Szamtalan olyan allat van ami az embert hasznalja gazdatestnek a kifejlodesehez es az emberben el. Ezek kozt vannak elengedhetetlenek (bakteriumok kivul-belul mindenutt) es vannak parazitak is, pl: huskopo legy larvai ami nyilt sebbe rakja le a peteit, galandfereg ami a belekbe, majd nemelyik fajtaja ki is ragja magat az emberbol (ezek kozt vannak szep meteres peldanyok is). Lehetne sorolni.

    Ezeket csak azoknak akiknek van gyomra hozza:
    http://www.youtube.com/watch?v=2af8E-iYsM8
    http://hacked.free-bsd.org/funstuff/pics/x-ray-snake.jpg
  • sz4bolcs
    #18
    Gyite paciiiii. :D:D:D
    El tudom képzelni, ahogy a paraziták mechwarriorosat játszanak a hernyókkal. :D
  • sz4bolcs
    #19
    Csak nehogy te is úgy járj, mint a Gyilkos hangyák című filmben a főhősök, akik azt hitték, hogy narancslével ki tudják irtani a rovarokat. :D
  • sz4bolcs
    #20
    A kép, amit belinkeltél azon milyen állat van??? az x-ray-snake-re gondolok.
  • rigidus
    #21
    Elmeletileg galandfereg akart lenni. Bar most hogy mondod jobban megneztem. Ahogy elnezem ez nem ugyanaz a galandferges kep amit en anno lattam, elegge gerinces allatnak tunik, ugyhogy inkabb egy hamisitvany kigyoval.

    Korabban lattam egy hasonlo kepet nagyjabol meteres galandfereggel azt volt szandekomban belinkelni. Szepen latszott az elhelyezkedese is a belekben.
  • FoodLFG
    #22
    Zsír
  • assdf
    #24
    Ez tiszta csillagkapu :)
    Még a végén kiderül hogy a goauldok léteznek... :D
  • Wilddog
    #25
    "manipulativ parazita" - ilyen van a Rémrendes családban is!
  • arrakistor
    #35
    ez naggyon durva wazee
  • teddybear
    #38
    Itt az egyik fajta leírása

    Előfordulása:

    Zimbabwe, Ghána édesvizű tavai, Nílus völgye, Kelet-Afrika, Nyugat-Afrika, ,Viktória-tó, Tigris és az Eufrátesz vidéke, Távol-Kelet, Brazília.

    Galand-féreg

    Előfordulása:

    A simafejű galandféreg által okozott fertőzések gyakoriságuk szerint három csoportba oszthatók.

    1. csoport: erősen fertőzött területek, a lakosságnak több mint 10 százaléka fertőzött. Ilyen területek Közép-és Kelet-Afrika, a Kaukázus vidéke, a Közép-Kelet néhány országa, valamint a Balkán-félszigeten Bosznia és Montenegro területe.

    2. csoport: közepesen fertőzött területek, a lakosságnak 0,1-10 százaléka fertőzött. E területekhez tartozik Európa, Délkelet-Ázsia és Dél-Amerika.

    3. csoport: mérsékelten fertőzött területek, a lakosságnak kevesebb mint 0,1 százaléka hordozza a fertőzést. Ezt csak Észak-Amerika és Ausztrália lakosságáról mondhatjuk el.

    A horgasfejű galandféreg többnyire a szegényebb közösségeket fertőzi meg. A legelterjedtebb Közép- és Dél-Amerikában, Afrika középső és déli országaiban, valamint Ázsia déli részén. Ezeken a fertőzöttség eléri a 2,6-6 százalékot.
  • mrgenya
    #41
    én kb két éve olvastam olyan parazitáról, ami asszem sáskában, vagy szöcskében telepszik meg. amikor elér egy bizonyos fejlettségi szintet, akkor a gazdaállat viselkedését egészen radikálisan változtatja meg: amit sose tenne: beleugrik a vízbe, mert a parazita további fejlődése a vízben folytatódik. ez is elég félelmetes...
  • assdf
    #42
    Ups mennyi komment ki lett innen moderálva...
    Bezzeg a a fél oldalas politikai hirdetések azok nem politikai tartalmú dolgok gondolom én...
  • Epikurosz
    #43
    UFF
    Igen, mert nem voltak pontosak.
    Az általatok megadott közteher százalékok a valóságban magasabbak.
    Megmondjam mér? Megmondom:
    A középkori jobbágynak a koromsötét középkorban csak a nemeseket meg a papokat, meg a katonáékat kellett eltartania.
    Most a jobbágynak el kell tartani a fentiek mellett a segélyen élő alsóparazita osztályt is, és a saját nyugdíjas jobbágyait is. Ehhez képest egy hangyakolóniában dolgozó méhként ügyeskedni olyan, mint egy mediterrán üdülés.
    UFF
  • Csabulator
    #44
    Fúha, ez nem semmi! Kíváncsi lennék hogy hogyan tudják befolyásolni a hernyókat, vagy amit BCS pixel is mondott, hogy megnézni, nem csak azt hiszi a hernyó, hogy azok az övéi.
  • gybfefe
    #45
    Nem értem miért kell annyit moderálni... sajnos lemaradtam a moderált vagyis a búsba kivágott hozzászólásokról de ismerve valamelyest a kedves fórumos társaság hozzászólási stílusát annyira nem lehettek azok elrugaszkodtak az etika porcelán bilijének széléről bele az aranylevesbe avagy a jóillatú melegségbe. Epikurosz megjegyzése alapján arra tudok gondolni esetleg fölfejtették ama érzéki kódolást amit a politikusok parazitaságáról titkolhatunk. Szerintem bátran mocskolódjon bárki hisz ovodától fölfelé ez elkezd működni minden emberben aki értelmét látja s ha esetleg valami igaz is belőle tán a köz egészségének érdekében érdemes meghagyni hadd virágozzék mint romlás virágai fekáliaföld fölött. Visszatérve a témához eszembe jutott az a vicces amcsi film amiben elkezdenek arról beszélni, hogy bizonyos híres emberek tulajdonképp ufók voltak :) de említhetjük a man in black jópofi jelenetét is amikor kinyitják a muksó agyát és benne ül a kis ufó végelgyengülésben :) szóval lehet tippelni :) az amit asztrológiának hívunk például lehet egy kellemes program része, isteni színjáték s mi csupán bábok vagyunk a végtelen hullámzásban...
  • gybfefe
    #46
    ja most nézem nm is epikurosz hanem assdf -re válaszoltam Lnézést
    dehamár dehamár vagyis a mocskolódás jogáról beszéltem mint olyan ajánlom mindenkinek az alábbi linket:
    drflash.hu
    jópofi
  • Ironka
    #47
    Érdekes a cikk, gratula, de egyáltalán nem forradalmi felfedezés. Mint mrgenya is írta számtalan példa van már erre, régóta ismert a biológusok között. Dawkins ki is vesézi a Hódító gén (1982-es!) című könyvében.
  • toto66
    #48
    Az emlősök is "zombivá" válhatnak. Pl.: a veszettség megváltoztatja az állat viselkedését, a cseppet sem szelid róka ha megvész akkor megszelídül, így sokkal könnyebben át tudja adni a vírust akár az embernek is. A macska ezzel szemben megvadul és mindent támad szinte eszelősen igyekszik megfertőzni minden állatot...
    Ja és az embert növények is zombivá teszik, a legegyszerűbb a dohány, mennyi embernek van kényszere rágyújtani, ezzel segítve elő a dohánytermesztést. Így terjedt el más kontinensekre is ez a növény...
    Ez azért is jó példa mert tényleg az emberek akaraterejét győzi le, sőt a dohányzásról alkotott véleményét is teljesen befolyásolja maga a dohányzás...
  • viCtah
    #49
    Hát én meg azon vagyok meglepődve, hogy erről ennyien nem tudtak még itt sg-n!? :-o 1 - vagy talán 2 éve is volt már műsor erről a National Geographicon.. De tényleg karaj dolog!
  • Kornan
    #50
    "Ja és az embert növények is zombivá teszik, a legegyszerűbb a dohány, mennyi embernek van kényszere rágyújtani, ezzel segítve elő a dohánytermesztést. Így terjedt el más kontinensekre is ez a növény...
    Ez azért is jó példa mert tényleg az emberek akaraterejét győzi le, sőt a dohányzásról alkotott véleményét is teljesen befolyásolja maga a dohányzás..."


    Hát érdekes nézőpont, nekem még nem jutott eszembe. :)
    Növények így kihasználják az embert. :)
    Biztos a növenyek irányítanak mindent.
    Amúgy mondasz valamit.
  • Epikurosz
    #51
    A füveseket biztos igen.
    Nem beszélve az ópiumháborúkról, vagy még régebben a bors utáni hajszáról. Az aranygyapjút most hagyjuk.
  • aRoma
    #52
    'Szerintem csak azt hiszi a buta, hogy azok a saját kölykei. ' NINCS 'saját kölyke'!!!
  • fv
    #53
    Azért az más, hogy valaki szeret dohányozni vagy alkoholt fogyasztani, - annak ellenére, hogy mások ezeket gusztustalan dolognak tartják -, mint az, hogy valakiből kifúrja magát egy csomó állat, és aztán azoknak a szolgálatába áll haláláig.

    A veszettség már hasonlóbb ehhez, de azért számomra jóval egyszerűbb dolognak tűnik egy állatot idegessé vagy nyugodtá tenni, mint egy konkrét - általa sohasem végzendő - védelmi feladatra bírni.

    Úgyhogy én továbbra is: HŰHA
  • toto66
    #54
    Igen ám, de nem csak arról van szó, hogy szeret dohányozni, hanem ez a gondolkozását is megváltoztatja az embernek...